Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 20:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Groszek, fasola i kukurydza z puszki lub ze słoika  (Przeczytany 10803 razy)
Lunes
« : 25-05-2008, 17:56 »

Dzień dobry, ostatnio duzo staram sie jeść sałatek i surówek,  czesto się zdarza, ze dodaję groszek zielony ze słoika lub czerwoną fasolę z puszki ale zastanawiam sie czy dobrze robię czy moze lepiej unikać tego typu żywnosci.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #1 : 25-05-2008, 19:09 »

Cytat od: "Lunes"
ale zastanawiam sie czy dobrze robię czy moze lepiej unikać tego typu żywnosci.


Unikać.
Jeśli nie mamy świeżych warzyw sezonowych , a nie przed sezonowych(czyli sztucznych w całej okazałości) posiłkujemy się mrożonkami.Najlepiej tymi , które nie są zbyt piękne.
Te urocze pomarańczowe marchewki ,  zielone groszki itd. są glazurowane dopalaczem , który poprawia ich wygląd i psuje nasze zdrowie.. Smutny

Fasola najlepiej smakuje jak się ją namoczy na noc i ugotuje.(proces kiełkowania opisał Mistrz w dziale kulinarnym).
U mnie paczka schodzi tygodniowo..i paczka grochu.
Prócz dodawania do surówek można taką fasolkę zmielić , dodać oliwę , doprawić ziółkami i tym samym otrzymać pyszną i wartościową pastę do chlebka. .
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Lunes
« Odpowiedz #2 : 26-05-2008, 12:00 »

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie kończę z puszkowanymi warzywami.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #3 : 26-05-2008, 12:16 »

W tym tygodniu kupiłam sobie groszek w puszce, ponieważ napisali na niej skład : "groszek,sól, woda". Nie widziałam tam żadnych dodatkowych substancji konserwujących. Nie byłam chętna aby kupować cokolwiek z puszki, ale ich brak mnie zachęcił jakoś. Kitują?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #4 : 01-01-2010, 16:25 »

Do tej pory na Forum nie polecaliśmy przetwów z puszek (wprawdzie cytat pochodzi z wypowiedzi Pana Janusa, ale przecież to powielenie przez niego ogólnie znanej prawdy):

Andrzej Janus: Proszę raczej unikać produktów puszkowanych. Zawierają utleniony olej oraz substancje konserwujące. Niekiedy puszki poddaje się w celu wysterylizowania - kobaltowaniu

ale tez:
http://mikstura.kei.pl/forum/142,45.htm

Poza sezonem preferowane były Tutaj warzywa mrożone:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=142.msg4909#msg4909

Tymczasem w przepisie na Portalu poleca się jednak fasolkę z puszki i to w pierwszym etapie DP:
http://www.bioslone.pl/odzywianie/przepisy/I-etap/potrawy-z-jaj/omlet
"[...] W pierwszym etapie można jeść sam omlet, omlet z fasolką szparagową (ugotowaną lub - poza sezonem - z puszki),[...]"
Czy to nie pomyłka?
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 01-01-2010, 18:19 »

Cytat
Tymczasem w przepisie na Portalu poleca się jednak fasolkę z puszki i to w pierwszym etapie DP:
Nie polecamy odżywiania się z puszki, ale od czasu do czasu - czemu nie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!