Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 00:51 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Pomys³y na ¶niadanko  (Przeczytany 28987 razy)
Asicyna
« Odpowiedz #20 : 03-06-2008, 08:11 »

Shpeelka, cukiniê wprost uwielbiam i kabaczki te¿, ale na obiad. Poza tym - ja sama nie zrobiê sobie miêsa  :zalamany:
Po prostu strasznie siê brzydzê surowego miêsa i tyle. Nie dotknê i nikt mnie do tego nie zmusi. A g³upio mi tak ci±gle tego mojego biednego ch³opa do garów zaganiaæ.

Ale powiem jedno - dziêki wam kochani ludzie, wreszcie zaczê³am "tworzyæ" w kuchni. Dosz³am generalnie do wniosku, ¿e za ma³o warzyw jemy - chocia¿ do czasu, gdy sobie tutaj nie popisa³am, uwa¿a³am, ¿e wszystko z naszym menu jest w porz±dku.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08-10-2007
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 691

« Odpowiedz #21 : 03-06-2008, 08:24 »

Asicyna, Shpeelka s³usznie zauwa¿y³a, ¿e w domku podgrza³am swoje bak³a¿anki  msn-wink . W biurowej kuchni to nawet lodówki nie ma, tylko czajnik elektryczny i zlew.

Shpeelka, uwielbiam kaszê gryczan±, dziêki za wspania³y przepis  smile !
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Asicyna
« Odpowiedz #22 : 03-06-2008, 09:40 »

Oj, to co¶ przeoczy³am.  naughty

A przepis mi siê Shpeelka te¿ bardzo spodoba³. Uwielbiam kaszê gryczan±. Tylko ten kurczak  Smutny
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #23 : 03-06-2008, 09:45 »

Asicyna, mysle,ze jajko jest swietnym rozwiazaniem biggrin

a tak na marginesie, wedle pomyslu Editho mocze juz fasole od wczoraj na jutrzejsza salatke, ktora bedzie wlasnie bez miesa za to z jajkiem i reszta warzyw i pewnie kasza..Warzywa straczkowe sa bardzo sycace i wartosciowe.Dostalam ze wsi taka prawdziwa fasolke, taka mala i pelno w niej kamyszkow i jakejs suchej trawy biggrin
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #24 : 03-06-2008, 12:35 »

Na pewno skorzystam z porad. No i jajka na sta³e wejd± do menu.  smile
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 588

« Odpowiedz #25 : 03-06-2010, 18:02 »

Czêsto na ¶niadanie jadam jajka na boczku. To szybka i prosta potrawa.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #26 : 24-01-2014, 17:07 »

Czêsto na ¶niadanie jadam dwa jajka w postaci omletu z niemielonymi ziarnami (pestki dyni, s³onecznika, mak, siemiê lniane - wszystkiego po ³y¿ce)i suszon± ¿urawin±. Jest to szybkie i pyszne jedzonko.
Jednak mam pewne w±tpliwo¶ci, czy takie po³±czenie ze wzglêdu na spor± ilo¶æ wêglowodanów jest dobre, zw³aszcza, ¿e takim omletem rozpoczynam nieomal¿e ka¿dy dzieñ. 


Zapisane
Maninthemirror
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 19-08-2014
Sk±d: Nizina Mazowiecka
Wiadomo¶ci: 121

« Odpowiedz #27 : 01-10-2014, 09:23 »

Od dawna uwielbiam jajka i jadam je czêsto od kiedy stosujê DP i ZZO to jadam je niemal codziennie jadam je na wiele sposobów omlety , sadzone, jajecznica, po wiedeñsku , na miêkko, na twardo g³ownie z boczkiem, skwarkami, smalcem, mas³em , ¶mietan±. Co do równowagi warzywami tych zestawów mam problem bo z tego co próbowa³em nic poza szczypiorem i cebul± mi do tego po prostu nie podchodzi. Mo¿e macie ciekawe do¶wiadczenia z tym co dodajecie do ¶niadania aby zrównowa¿yæ sobie miêsko i jajka?
Zapisane

Dzi¶ zrób co¶, czego innym siê nie chce ...a jutro bêdziesz mia³ to, czego inni pragn±
Opiotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 510

« Odpowiedz #28 : 01-10-2014, 12:24 »

Równie¿ tylko cebulê... Jak nie jestem w rozjazdach to sadzê sobie rze¿uchê to trochê posypiê. No i kiszonki pasuj± do wszystkiego. Zreszt± w jajecznicy z cebul± nie ma czego równowa¿yæ msn-wink. Niektórzy wol± przewagê miêsa inni przewagê warzywek, a¿ tak bardzo bym siê nie przejmowa³ t± 'równowag±'.
Zapisane

"Czerwone miêso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Savage7
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Sk±d: Granica ma³opolski i ¶l±ska
Wiadomo¶ci: 951

« Odpowiedz #29 : 01-10-2014, 12:38 »

Mo¿e macie ciekawe do¶wiadczenia z tym co dodajecie do ¶niadania aby zrównowa¿yæ sobie miêsko i jajka?

Dobra jest tarta marchewka.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie dzia³a. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko dzia³a, a nikt nie wie dlaczego.
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 01-10-2014, 13:22 »

Nie ma potrzeby równowa¿yæ ka¿dy posi³ek: http://portal.bioslone.pl/kwasowosc_organizmu
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!