Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 15:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ziółka doniczkowe ze sklepów.  (Przeczytany 10226 razy)
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« : 15-06-2008, 10:03 »

Wczoraj w sklepie zobaczyłam klilka rodzajów ziół w doniczkach.Był tam : rozmaryn, mięta, melisa, bazylia i oregano.
Coś mnie zmusiło ,żeby każde z ziółek powąchać rozcierając kawałek listka....I osłupiałam!  
Tylko rozmaryn pachniał jak rozmaryn , reszta pachniała jak gazeta wymieszana z chemią, szczególnie zaś mięta , którą mam od dawna na balkonie , i którą wystarczy mocniej dotknąć ,żeby poczuć mocny , intensywny zapach i piekny zapach.
Poza tym liście miały też inny wyglad od tych , które ja mam u siebie.

Najwyraźniej ziółka też nieźle szprycują wciskając nam kit jakie one zdrowe..!!!!
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #1 : 15-06-2008, 20:56 »

Jakoś właśnie nigdy nie kupiłam tych ziółek sklepowych, choć nieraz zawieszałam na nich oko, wyglądają zbyt ładnie i jakby nienaturalnie podretuszowane  msn-wink .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
fiona50
« Odpowiedz #2 : 16-06-2008, 08:58 »

Witajcie
Tak, te ziolka sa podretuszowane i z ziolkami jako zywo nie maja nic wspolnego. Pochodza z uprawyi hydroponicznej tzn ze malenkie sadzonki wlozone do doniczek i namiastki ziemi plywaja w specjalnych plytkich na 40 cm basenach z woda i chemikaliami przyspieszajacymi ich wzrost. Taka roslinka wyrasta na dorodna w ciagu 5-6 dni.Pracowalam przy takich uprawach we Wloszech. Mialam okazje sie napatrzyc jak pomodory dojrzewaja w dwa dni, jak ogorki w szklarni rosna przez noc i inne cuda techniki ogrodniczej.
Pozdrawiam
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #3 : 16-06-2008, 09:12 »

Fiona, to pewnie przez dłuższy czas nie mogłaś jeść wymienionych warzyw  msn-wink .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
fiona50
« Odpowiedz #4 : 16-06-2008, 14:10 »

Niestety, jadlam. Pracujac w upale ( w tunelu foliowym temperatura siega 50 - 70 st.C ) na mieso ochota nie przychodzi............ msn-wink wiec co na krzaku i w polu to moje. Tak wiec salata, baklazany, pomidory, ogorki i wszystkie ziolka jako przyprawy i 4 - 5 butelek wody mineralnej. Mieso ewentualnie ale wieczorem. Praca byla do 20.ej, wiec wyobrazcie sobie ze kalacje jadalam o 23.ej a bywalo ze i pozniej. SAMO ZYCIE :zly:
Za to po powrocie przez dluzszy czas nie moglam patrzec nawet na te wszystkie roslinki, a teraz znow jadam, bo pomidory uwielbiam...........
Pozdrawiam
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #5 : 16-06-2008, 15:43 »

W takim razie gdzie można kupić przyzwoite rośliny jak nie w sklepie?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Marta
« Odpowiedz #6 : 16-06-2008, 18:09 »

Zostaje nam tylko własna uprawa  msn-wink
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #7 : 16-06-2008, 18:12 »

Co do ziółek to mozesz sobie na balkoniku stworzyc raj .
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #8 : 16-06-2008, 18:31 »

Chodziło mi o to, gdzie można kupić pewne sadzonki albo nasiona? Bo nawet nie wiem czy nasiona czy sadzonki. W sklepie zielarskim będzie ok?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Marta
« Odpowiedz #9 : 16-06-2008, 19:05 »

Jeśli chodzi o zioła to nasiona można kupić w sklepie ogrodniczym. Jeśli są w sklepie zielarskim to wydaje mi się, że też będą ok.
To jest coś takiego: http://sklepogrodnika.pl/index.php/cPath/213

W łatwy sposób można mieć własne zioła  smile To naprawdę nie jest trudne ani pracochłonne.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #10 : 18-06-2008, 13:03 »

Dzięki Marto smile
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!