Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 06:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pakora  (Przeczytany 10519 razy)
flamma
« : 18-06-2008, 21:55 »

Zaszalałam troszkę dzisiaj z jedzeniem....uprzednio nie zastanowiłam sie czy mogę czy nie. Ehhhh dopadła mnie zachcianka jak babę w ciąży.
Kupiłam mąkę grochową i zrobiłam z niej takie śmieszne placki smile
Mama mojego byłego ( która ma męża Pakistańczyka ) robiła kiedyś taką potrawę. Jako , że ja nie miałam wszystkich składników zrobiłam ja w następujący sposób :
ok. 200 g mąki grochowej
woda mineralna , aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji na naleśniki...tyle, że ja zrobiłam gęściej
1,5 łyżeczki soli
1/3 łyżeczki chili
czubrzycę na oko
3 suszone pomidory pokrojone na skraweczki
1 cała cukinia starta na grubych oczkach
3 cebule młode w kosteczkę
2 ząbki czosnku dodane na koniec, pokrojony na cienkie paski
Wymieszać i smażyć na głębokim oleju, na złoto-brązowy kolor. Odsączone na papierowym ręczniku z tego tłuszczu oczywiście.
Objadłam się przeokrutnie biggrin do tego cała micha wielka surówki z kapusty ..marchewki surowej..pomidora...ogórka...rzodkiewki...
Siedzę sobie teraz smile z wielkim uśmiechem na ustach ...obżarta aż mnie skóra boli na brzuchu
I teraz refleksja...czy mi po tym nic nie będzie? Czy to nie miało zbyt wysokiego IG?
Nigdy mi się takie coś nie zdarzyło...bo zawsze układam w głowie sobie co zjem, i zawsze jest to "bezpieczny" posiłek.
Jestem na przełomie diety I a II etapu. Mam nadzieję ,że moja Candida w środku nie ma teraz uczty smile Chociaż przyznam...porcja była bardzo duuuża , spokojnie najadłyby się 3 osoby. Ehhh jestem łakomczuchem
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #1 : 18-06-2008, 22:14 »

Cytat od: "flamma"
Siedzę sobie teraz Wesoly z wielkim uśmiechem na ustach ...obżarta aż mnie skóra boli na brzuchu Jezyk


Szkoda ,ze nie możesz mi teleportować choć odrobinki...ach ta technika , ciągle do tyłu , w stosunku do wymagań. naughty
 Potrawa jest ok( cukinia, cebula).Dla tych co nie mogą ostro jadać należy zmniejszyć lub pominąć chili.Czubrica za to jest super
Cytat od: "flamma"
Wymieszać i smażyć na głębokim oleju, na złoto-brązowy kolor.


Szło cudnie aż.....I tu mamy kiepski punkt programu.Smażymy na smalcu !!!!!!!!
Poddusić troszku to można na oliwie czy oleju, ale smażyć NEVER!!!
Robimy sobie krzywdę.
Jest pare dobrych wątków na temat olejów do smażenia.

Po niedzieli zakup mąki grochowej...już liżę paluszki.....i do tego maślanka, albo mleko zsiadłe........ smile  biggrin  smile
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
flamma
« Odpowiedz #2 : 18-06-2008, 22:19 »

Editho następnym razem usmażę na głębokim smalcu biggrin ale teraz to normalnie czuje się jak bym fruwała w obłokach....mniam mniam mniam
Polecam biggrin
Zamieszczę któregoś dnia udoskonalony przepis na pakorę smile
Ale tutaj jest pokazane co można jeszcze zrobić z tego biggrin generalnie można użyć takich warzyw jakich chcemy smile
A tutaj link jak przygotować, przed chwilką znalazłam smile
http://youtube.com/watch?v=tM7qFj9tQkU
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #3 : 18-06-2008, 22:20 »

Dzięki flamma nie wiedziałam, że jest taka mąka smile
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
flamma
« Odpowiedz #4 : 18-06-2008, 22:23 »

Biedrona mi sie też dzisiaj przypomniało dopiero , jak wpadłam do sklepu ze zdrową żywnością. Nagle mnie olśniło jak moja była niedoszła teściowa robiła  specjalnie dla mnie to danie smile Podawała to z meeega ostrym sosem z jakiś orientalnych roślin mniam biggrin
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #5 : 18-06-2008, 22:34 »

Wygląda rewelacyjnie, choć nie wiem, czy to dla mnie, bo chyba nieco za lekkie hehe smile Ale chętnie spróbuję, wygląda CUDNIE.
Jeśli chodzi o IG to nie sądzę, aby było za wysokie - myślę, że bardzo niskie. Myślę po prostu, że owa mąka grochowa ma niskie IG, a warzywa to już wiemy smile

Dodano

W ogóle dowiedziałam się dziś w sumie o istnieniu mąk : grochowej,ryżowej,gryczanej z niepalonej gryki, jaglanej oraz qwinoa. Jeśli dodać do tego kukurydzianą, żytnią i z amarantusa to wychodzi, że dla każdego znajdzie się coś dobrego!!
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #6 : 18-06-2008, 22:41 »

Nigdzie nie mogę znaleźć IG mąki z grochu????
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
fiona50
« Odpowiedz #7 : 18-06-2008, 22:53 »

Jej IG bedzie najprawdopodobniej  takie samo jak suchego grochu.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #8 : 18-06-2008, 22:54 »

Mówiąc prawdę ja też nie, ale
www.puszka.pl/przepis/3766-przepis.html
spójrz na pierwsze zdanie, tuż pod tytułem
ten przepis z kolei dobry na przekąskę  biggrin
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #9 : 18-06-2008, 22:54 »

Czyli luz  luzik glikemiczny! Suchy groch ma niski IG.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #10 : 18-06-2008, 23:00 »

Dedukuję także, że jest bardzo zdrowa i pożywna ( tak jak groch), czyli dla nas w sam raz!
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Kati81
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 19-05-2008
Skąd: Lublin,
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #11 : 19-06-2008, 07:01 »

Przepis wygląda zachęcająco biggrin Jakby było jeszcze zdjęcie, to pożarłabym wzrokiem msn-wink

Cytat od: "biedrona"
Dzięki flamma nie wiedziałam, że jest taka mąka smile

Ja dokładnie tak samo smile Ale dobrze, że już wiem i przepis na pewno wypróbuję biggrin Niestety wielkim sukcesem jest jak w marketach znajdzie się mąkę gryczaną, o innej "zjadliwej" nie ma nawet mowy, a sklepów ze zdrową żywnością jak na lekarstwo Smutny
Zapisane

Z pozdrowieniami msn-wink
ღ♥ღKatjaღ♥ღ
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #12 : 19-06-2008, 07:32 »

Trzeba będzie z internetu...!
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Grażyna
« Odpowiedz #13 : 19-06-2008, 07:38 »

Cytat od: "kati81"
wielkim sukcesem jest jak w marketach znajdzie się mąkę gryczaną,

Mąka nie oczyszczona z cennych składników jest łatwo psująca, stąd mało przydatna w handlu. Radzę się rozejrzeć wśród znajomych. Może któraś koleżanka udostępni Thermomix - w tym wspaniałym urządzeniu każde ziarno miele się w mig. Orkisz także wolę kupować w postaci ziarna i mleć w domu.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #14 : 19-06-2008, 07:39 »

Cytat od: "kati81"
Niestety wielkim sukcesem jest jak w marketach znajdzie się mąkę gryczaną,

Kati - możesz zemleć w młynku do kawy kaszę gryczaną i problem z głowy... Tak samo z ryżem czy kaszą jaglaną  :smile:
Zawsze kupuję kaszę gryczaną prażoną firmy Melvit smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Kati81
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 19-05-2008
Skąd: Lublin,
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #15 : 19-06-2008, 07:53 »

Co do Thermomix'a, to niestety nie znam nikogo, kto by mi mógł go udostępnić Smutny Sama bym sobie sprezentowała, gdyby nie był taki drogi i gdybym nie miała już zastawionej kuchni różnymi innymi "przydasiami"  
Młynek do kawy też mam ledwo zipiący - ma chyba ze 20 lat, bo nikt w domu nie pije kawy i nie było potrzeby kupować nowego. Ledwo mieli pestki z dyni do koktajlu, z siemieniem jeszcze sobie jakoś radzi.
Mam w planach zakup Magic Maxx'a i mam nadzieję, że się szybko nie spali, jak zacznę eksperymentować
Zapisane

Z pozdrowieniami msn-wink
ღ♥ღKatjaღ♥ღ
flamma
« Odpowiedz #16 : 19-06-2008, 08:31 »

Ja osobiście mąkę grochową kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością tak jak już pisałam wcześniej. Jak nie jestem w pobliżu owego sklepu, w takie rzeczy jak mąka ekologiczna itd. w tym ta grochowa zaopatruje się w Piotrze i Pawle w dziale ze zdrową żywnością. W Poznaniu w Piotrach i Pawłach ten dział jest bardzo rozbudowany i bez problemu można znaleźć wszystko co nas interesuje smile
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!