Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 22:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pasta do kanapek z ciemnego pieczywa  (Przeczytany 5604 razy)
Tereska
« : 11-07-2008, 21:52 »

Można do normalnego pieczywa, ale lepiej smakuje z razowym (a jeszcze lepiej z własnego wypieku)

Składniki:
150g -200g  kaszy gryczanej
1-2 cebule
3-4 ząbki czosnku
25 dkg pieczarek

przyprawy:
pieprz kajeński
czarny pieprz
vegeta lub sól (z solą nie przesadzać, nadmiar nie jest korzystny ani dla zdrowia, ani dla smaku)

Wykonanie:
1.kaszę ugotować (ja kaszę gotuję podobnie jak ryż 15 - 20 min na wolnym ogniu pod przykryciem Wody 2,5 raza więcej niż kaszy. Po zgaszeniu ognia ona sobie jeszcze dochodzi)
2.Cebulę i pieczarki skroić w kostkę i podsmażyć na maśle. Masła nie żałować.
3. Przepuścić przez maszynkę do mięsa (kaszę i pieczarki z cebulką)
Wycisnąć czosnek przez praskę i dodać przyprawy do smaku (ja sporo, bo lubię ostre)
Wszystko wymieszać. Włożyć do lodówki.

Może początkowo nie wydaje się zachęcające, ale smak? Palce lizać!!! A jaka zdrowa..
Osoby, które nie lubią kaszy gryczanej, po tej paście zaczynają ją kochać!

Najlepsza do razowego chlebka. Smarujemy masłem, nakładamy pastę, pycha... Na zdrowie!

Dodano

Jak Wam zasmakuje, a stanie się tak na pewno, to będę podawać więcej przepisów na zdrowe (wiadomo) ale także przepyszne jedzenie. Jak już wspomniałam na Hyde Parku jedną z moich psji jest smaczna kuchnia  smile
Zapisane
Nela_23
« Odpowiedz #1 : 15-07-2008, 18:40 »

Teresko pasta jest pyszna, śmiało możesz podać więcerj takich pysznych przepisow.
Zapisane
Kati81
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 19-05-2008
Skąd: Lublin,
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #2 : 16-07-2008, 11:52 »

Wprawdzie pasty jeszcze nie robiłam, ale wyobrażam sobie jak to smakuje smile Uwielbiam kaszę z pieczarkami, także zrobię na pewno! biggrin
Oczywiście ja również jestem zainteresowana przepisami na zdrowe i pyszne jedzonko msn-wink
Cytat od: "Tereska"
vegeta lub sól (z solą nie przesadzać, nadmiar nie jest korzystny ani dla zdrowia, ani dla smaku)

Proponuję tylko usunąć słowa "vegeta lub", bo to na pewno zdrowe nie będzie, a zwykłą sól dobrze jest zastąpić morską msn-wink
Poza tym przepis super - zrobię jutro, będzie prowiant na wyjazd biggrin
Zapisane

Z pozdrowieniami msn-wink
ღ♥ღKatjaღ♥ღ
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!