Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uczulenie na oliwę z oliwek  (Przeczytany 66288 razy)
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« : 15-07-2008, 23:34 »

Podaję córce MO od 29.06.2008 z oliwą z oliwek. Mała po podaniu, za jakieś pół godz. drapie się pod szyją, następnie pojawia się wysypka, która swędzi oraz suche czerwone placki w zgięciach pod kolankami. Czy przerwać podawanie mikstury? Przejść na inny olej?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 16-07-2008, 10:58 »

Może na pewien czas wyeliminować cytryną jako składnik MO. Dowiemy się wówczas, czy to nie jest uczulenie na cytrynę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #2 : 16-07-2008, 12:25 »

Przepraszam za rozpoczęcie zdania w poprzedniej wypowiedzi od małej literki.Właśnie małej nie podawałam n arazie cytryny do MO ponieważ jeszcze wogóle nie wprowadzałam jej cytrusów. Od wczoraj podaje jej sam alocit w ilości 6 kreseczek na strzykawce dziś jakby lepiej, wczoraj zmiany pod kolankami posmarowałam maścią z wit a. Dodam że karmię piersią i piję MO również z oliwą z oliwek teraz nie wiem czy też nie powinnam u siebie wyeliminować oliwy no bo na pewno też przechodzi do mojego mleka:(, ja również nie dodaję cytryny do swojej mikstury ze względu właśnie na małą. Wysypka dookoła szyi, na klatce piersiowej i barkach po nocy była blada prawie nie widoczna ok 5 rano podałam małej alocit zaczęła się drapać ale mniej potem zasnęła ok 10 rano znowu nasilenie wysypki, czyżby aloes uczulał? Smutny

Dodano

Dodam że córeczka ma lamblie, na pewno candidię i podejrzewam też owsiki (jesli chodzi o mnie to mam takie same podejrzenia pasożytnicze). W maju leczyłyśmy lamblię furazolidonem, ale teraz nie widzę sensu w takim leczeniu dlatego wprowadziłam MO. Mała źle sypia, często w nocy wybudza się w ciagu dnia śpi bardzo mało, w dzień wybudza sie co 10-15 min z płaczem a w sumie śpi ok 1-2 godzin w ciągu dnia. Podaje jej Fenistil w kropelkach na tę swędzącą wysypkę, ale tylko wtedy gdy widze że się drapie i ją faktycznie swędzi skóra.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:18 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #3 : 17-07-2008, 22:04 »

Witam! Nikt nie odpisuje więc napisze co u nas słychać. A więc, małej podaje sam alocit i przecieram rano oraz wieczorem całe ciało wacikiem nasączonym alocitem.Dziś się nie drapała nawet wysypka jest mniejsza więc chyba podejrzanym u nas jest jednak oliwa z oliwek. To co zaobaserwowałam to to, że wysypka staje się bardziej widoczna i czerwona gdy przecieram jej ciałko alocitem lub wcieram jakis krem nawilżający,ale po pewnym czasie znowu blednie troche to dla mnie dziwne. Mała ma równiez zapalenie sromu przecieram w ciągu dnia również alocitem na noc dziś nałożyłam na miejsce intymne tampon który rozerwałam nasączyłam alocitem i zrobiłam taki okład na siusię w ciągu dnia smaruje to miejsce clotrimazolum. Nie wiem za bardzo co dalej z olejem czy wprowadzic zamiast oliwy z oliwek kukurydziany ? dodam że mała przechodziła żółtaczkę fizjologiczną po urodzeniu, ale nie leczono jej, sama ją zwalczyła bez leczenia.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:19 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 17-07-2008, 22:17 »

Zamiast nacierać skórę kremem, lepiej chyba będzie kąpać dziecko w wodzie z dodatkiem oleju z pestek winogron.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #5 : 18-07-2008, 07:47 »

Mistrzu dodaje do kąpieli olej z pestek winogron ale czasem mała ma w ciagu dnia suchą jednak skóre i musze ją dodatkowo posmarować jakimś specyfikiem nawilżającym...A co Pan radzi z tym alocitem? Podawać na razie sam czy może jednak z tym olejem kukurydzianym?

Dodano

Po dzisiejszym porannym podaniu dziecku alocitu znowu boję się że jest także uczulona na aloes ponieważ kilka minut po podaniu bardzo drapała się pod szyją a teraz w tym miejscu jest drobna czerwona wysypka, martwi mnie to bo naprawdę zależało mi na tym żeby piła MO Smutny Czy ktoś z Was miał już może tak, że jego dziecko było uczulone na MO? Nic nie mogę znaleźć na ten temat w wyszukiwarce Smutny No chyba, że to jest sposób oczyszczania się organizmu? Wcześniej często miała zapalenie gardła, ale nie brała na to leków jak ją bardziej męczyło to stosowałam Tantum verde  lub Hascosept.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:21 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #6 : 18-07-2008, 09:51 »

 
Cytat od: fiołek
Od wczoraj podaje jej sam alocit w ilości 6 kreseczek na strzykawce dziś jakby lepiej, wczoraj zmiany pod kolankami posmarowałam maścią z wit a. Dodam że karmię piersią i piję MO również z oliwą z oliwek
Nie piszesz w jakim wieku jest córka, ale pewnie jeszcze maleńka.
Wydaje mi się, że nic się nie stanie jak przerwiesz na parę dni podawanie jej Miksturki i tak córcie karmisz. A po paru dniach zacznij od kropli alocitu, później oleju i po paru dniach wprowadź sok z cytryny.
Ja już jestem stara, ale wiem co to uczulenie są takie miejsca na ciele, że swędzi okropnie a jak się podrapiesz to ból piekący nie do zniesienia.
I jeszcze Lacky proponuje krochmal, to Jego wypowiedź:

Jak blokować niechciany detoks w miejscu, które nam nie odpowiada – zrobić krochmal i smarować nim dane miejsce. Detoks powinien ustąpić, po jakim tygodniu.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:21 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #7 : 18-07-2008, 10:52 »

Fiołek, możesz myć dzieciątko mydłem marsylskim.
Też musiałam natłuszczać swojemu 10-letniemu synowi skórę rano i wieczorem, choć po wdrożeniu kąpieli z olejem lnianym, sojowym lub winogronowym było zdecydowanie lepiej. Ale po wprowadzeniu mydła marsylskiego, już w ogóle nie używam żadnych mazideł  :ok: .

W kwestii MO, uważam, że Agna dobrze radzi : na kilka dni odstawić, a potem spróbowac po jednej kropelce poszczególnego składnika.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #8 : 18-07-2008, 13:42 »

Dziękuję Wam bardzo za rady, a gdzie to mydło marsylskie można zdobyć? Apteka czy drogeria? Córeczka ma 18 m-cy borykamy się z alergią od 2 m-ca życia, testy z krwi nie wykazały nic, ale ewidentnie ją obsypuje. Krochmal też przetestuję, kiedyś kąpałam ją w krochmalu ale wysuszały jej te kąpiele skórę.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:23 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 18-07-2008, 13:57 »

Nie! Kąpać w krochmalu nie można, a tylko w wodzie z dodatkiem oleju. W przypadku skóry uczulonej może go być dużo, by można było zetrzeć resztę ręcznikiem (delikatnie i nie od razu). Najlepszy jest olej z pestek winogron, albo z siemienia lnianego, ale tylko tłoczony na zimno i świeży. Czasami dobre efekty można uzyskać także kąpiąc dziecko w wodnym maceracie korzenia prawoślazu. Wsypujemy wówczas 3 czubate łyżki stołowe korzenia do litrowego naczynia, zalewamy do pełna letnią wodą i pozostawiamy na ok. 10 godzin. Następnie macerat odcedzamy do wanienki, dolewamy wody i kąpiemy w nim dziecko bez użycia jakichkolwiek środków, najlepiej samą dłonią.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #10 : 18-07-2008, 14:43 »

Mistrzu dziekuję bardzo za rady jeszcze dziś kupię korzeń prawoślazu smile Tak jak wcześniej pisałam stosuje olej z pestek winogron ok 2 łyżek na ok 20 l wody zamiennie z olejem lnianym (ten dośc drogo wychodzi więc teraz przeszłam na olej z pestek winogron). Teraz będę zwracać uwagę żeby mała była nim dość dobrze natłuszczona.Wysypka najbardziej swędzi pod szyją  na klatce piersiowej zastosuję może na to miejsce ten okład z krochmalu? Smaruję tę swędzącą wysypkę maścia nagietkową ale nie specjalnie widze aby pomagała w znoszeniu świądu u córeczki,poza_tym staram się robić jej na to miejsce zimne okłady podobno też pomagają znosić świąd.Wracając do kąpieli czym myć gowę dziecka ? Do tej pory myłam szamponem linomag lub z serii emolium albo hipp ale gdy spłukuję głowę zmywam przy okazji warstwę ochronna z oleju Smutny Poza_tym małej wychodzą włosy dlatego wcieram jej maść ochronną z wit A więc muszę to potem czymś dobrze umyć, aby włosy nie były tłuste.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:23 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #11 : 18-07-2008, 15:22 »

Wydaje mi się, że krochmal jest dobry wtedy, gdy jest osoba dorosła i np wyjdzie jej na twarzy a musi iść do ludzi z powodu pracy, a u takich maleńkich dzieci nie, trzeba pamiętać, że to jest blokowanie objawów, a nie o to nam chodzi.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #12 : 18-07-2008, 15:30 »

O, ok dziękuję za tę wiadomość więc nie zastosuję krochmalu ale powyższe inne sposoby tak. Mam tylko nadzieje że jej ulży ponieważ przez ten świąd ciągle się wybudza ze snu, w ciągu dnia bardzo mało śpi ok 1 h co 10-15min wybudza się i płacze smaruje maścią z nagietkiem usypia i po 15 min znowu się wybudza. Już sama pokazuje na szyję że ją tam boli po tym zorientowałam się, że przez świąd są te wybudzenia Smutny W nocy często się przewraca, przeważnie śpi na brzuszku z podkurczonymi nóżkami więc brzuszek też na pewno ją boli. Smutny
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:25 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #13 : 18-07-2008, 15:36 »

To ja już sama nie wiem. Dobry sen jest ważny, regenerujący. Może jednak warto.
To niech Mistrz się wypowie.
Może wysypka zejdzie po zastosowaniu wymienionych środków albo stanie się mniej dokuczliwa?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 18-07-2008, 15:40 »

Nagietek jest często uczulający, więc radzę sprawdzić, czy nie lepiej smarować dziecko maścią z witaminą A (bez "ochronna") maścią albo kremem Alantan plus.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #15 : 18-07-2008, 15:42 »

A co z tym nieszczęsnym krochmalem tylko w miejscu gdzie wysypka nie pozwala dziecku spać? Co jest tu ważniejsze? Sen czy nieblokowanie?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #16 : 18-07-2008, 16:30 »

Dobrze odstawię na razie nagietek może faktycznie skoro nie pomaga to może szkodzi..Zastosuję maść z wit A a jeśli nie pomoże to Alantan plus. Zastanawiam się mam w domu taką maść a+d smarowałam nią małą jak się oparzyła wrzątkiem, może ona pomoże najpierw spróbuję z nią a potem z polecanymi przez Mistrza. Mam nadzieję że w końcu trafię na coś co faktycznie jej pomoże.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:26 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #17 : 21-07-2008, 07:29 »

Fiołek, mydło marsylskie można kupić w mydlarniach.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Fiołek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolskie
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #18 : 25-07-2008, 20:49 »

Witam ponowie. U nas po odstawieniu małej MO było kilka dni ok teraz jest okropnie zsypana. Kąpie ją w oleju winogronowym, jeśli zachodzi potrzeba smaruję maścią z wit. A. Nie wiem co dalej robić: chciałam wprowadzić znowu MO, ale teraz jak jest zsypana, to nie wiem czy jest sens, bo nie będę w sumie widzieć czy to efekt podawania Mo czy coś innego?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:28 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #19 : 26-07-2008, 10:10 »

fiołek - zastanawiam się czy czasem te wysypki nie powoduje detergent w którym pierzesz bieliznę małej i ubranka. Najbezpieczniej w takim przypadku prać rzeczy w płatkach mydlanych, ale nie wiem? Może już próbowałaś?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 19:28 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!