Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 17:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nadżerka szyjki macicy - jak postąpić?  (Przeczytany 41494 razy)
nata
« Odpowiedz #40 : 15-07-2008, 22:32 »

Cytat
Ja po każdym z porodów miałam rzekomą nadżerkę, leczoną (?) Solcogynem. Pani ginekolog, jak pewnie cała reszta specjalistów z tej dziedziny medycyny uważała, że ten stan należy leczyć. Czyżby ci wielcy ginekolodzy byli w błędzie i nadżerka w rzeczywistości nie jest stanem patologicznym, wymagającym leczenia?

Cóż za zadziwiająca wybiórczość    
Jeśli każe leczyć nadżerki, to jest OK, ale jeśli wypisuje receptę na leki, to już nie jest OK... Są specjaliści, którzy twierdzą, że nie wszystkie objawy sa z powodu grzybicy układowej. Albo tacy, co to uważają raka za pomyłke genetyczną...

Wracając do wspomnianych ginekologów- jeśli to Twoje zdrowie, to zapewne jesteś pewna, że "leczenie" nadżerek jest zgodne z tym, czego uczą na studiach i specjalizacjach ginekologów, z wiedzą aktualna, popartą nauką? W związku z tym na pewno wskażesz, w którym podręczniku do ginekologii w tym duchu wspomina sie o nadżerce. No i zapewne zaniepokoić Cię powinien brak wzmianki o niej, o jej leczeniu, w rekomendacjach dotyczących profilaktyki nowotworów szyjki macicy ... Ech, ci wszyscy członkowie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, to muszą być dopiero jakies nieuki, skoro nie wymienili nadżerki jako czynnika ryzyka!

Jeśli ginekolog proponuje leczenie nadżerki ( w swoim prywatnym gabinecie, bo akurat ma zakupiony nowiutki, super dobry sprzęcik do tego celu), to albo wyciąga z Ciebie łatwo kasę, albo robi to z niewiedzy- tak, jak wytyczne nakazywały  to 30 lat temu,kiedy każdą zmianę wycinano, niszczono. A, że potem na tej zbliznowaciałej tkance rozwijał się nowotwór, to już jest zupełnie inna sprawa...

Cytat
Skoro to taka normalna sprawa, po co nagłaśniają w tv, że należy regularnie zgłaszać się do ginekologa i robić cytologię? (Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze)

Nooo i wyszło szydło z worka! Kolejna osoba (po MistrzU i HAJDI), która nie wie, po co się robi cytologię i jeszcze w jakiś niewytłumaczalny sposób wiąże ją z nadżerką .



Cytat
Post Pani Naty niczym nie zaskakuje, można wywnioskować z niego, że: macica to odrębna część ciała kobiety, która wymaga odpowiedniego pH, stałej profilaktyki doświadczonego lekarza, który wykona szereg badań, posiew i inne, w przypadku wykrycia nieproszonego gościa, zostaną podjęte próby walki z nim.


Doprawdy, zadziwiają mnie Twoje wnioski z tego, co napisałam    

Macica to taka sama odrębna część ciała, jak jelita, o które tak tu dbacie. Jeśli dbasz o całość, to z macicą (a w zasadzie z jej szyjką czy raczej pochwą)  też problemów nie bedzie.  Cytologia to ten "cały szereg badań", o których wspominasz? A kiedy stosujecie tamponowanie ? Nie wtedy, kiedy coś się dzieje, czyli jest nieproszony gość?


Cytat
I jeszcze nie należy używać tamponów, podpasek, stringów, a najlepiej to biegać po mieście z gołym tyłkiem, żeby zapewnić pani macicy odpowiednią wentylacje  :] To jakaś przesada, bez urazy.



Jeśli to przesada, to proponuję eksperyment- założ sobie tampona do odbytu, a jedną dziurkę w nosie zaklej czymś a'la wkładki (albo odwrotnie) - i zdaj relację za kilka dni smile Te śluzówki sa takie same, jak w pochwie smile
Jesteś za tamponowaniem i stringami, czyli czyms, czego w naturze nie ma i dziwisz się, że ja jestem przeciw. Nawet ginekolodzy są przeciwni stringom na codzień- ale pewnie to zalecenie dla Ciebie traktujesz tak samo, jak niewykupioną receptę.
Co do podpasek- a gdzie ja coś o nich napisałam?? Wspomniałam o wkładkach higienicznych, a nie podpaskach- dla mnie to różnica zasadnicza.

Wracając do latania z gołym tyłkiem- nic nie ma bardziej naturalnego- zapytaj swoją babcię czy prababcię, czy nosiła gatki i czy miała kiedykolwiek problemy z pochwą. A co Mistrz na to?

Zwracam uwage, że nie chodzi o wentylację macicy, bo do tego potrzebna byłaby specjalna rurka, która wtłaczałaby do niej powietrze    Coś mi się zdaje, że nie odróżniasz pochwy od macicy  


Cytat
U mnie rok po drugim porodzie wystąpiły plamienia, czasem trwały cały miesiąc, a czasem nie pojawiały się.


Nic szczególnego po porodzie,kiedy organizm wraca do stanu hormonalnego sprzed ciąży.


 
Cytat
O wiele lepiej działa na mnie alocit, ewentualnie smarowanie maścią witaminową jeśli wystąpi jakieś swędzenie, czy zaczerwnienie, niż cała ta chemia i głupkowate porady niedouczonych, choć poważanych ginekologów.


A te rady dotyczące leczenia nadżerki, nie były z tego kręgu?    


Cytat
A słyszałam od nich naprawdę śmieszne porady w sprawie wyleczenia stanów zapalnych: picie jogurtów,

A co w tym smiesznego? W jogurtach są pałeczki kwasu mlekowego.


Cytat
smarowanie sobie "tych miejsc" jogurtem (taki zimny z lodówki nie działa odprężająco  naughty  )


J.w.- niektórzy zalecają nawet wstrzykiwanie do pochwy 1-2 ml takiego jogurtu lub nałożenie na podpaskę.  Zimny nie musi być- skoro kefiry są niby zdrowe, bo dostarczają dobrych bakterii, to chyba muszą one przeżyć w naszych organizmach, przy wyższej temperaturze. Śmieszy Cię zalecenie stosowania jogurtu na tę okolice, a już tamponowanie- nie.

Cytat
, clotrimazolum czy jak tam to się zwie do końca życia,


Twój wybór- możesz zrezygnować ze stringów, wkładek higienicznych, tamponów czy antykoncepcji i bedzie po sprawie. Ale to takie nieżyciowe, czyż nie?  

 
Cytat
I to jest leczenie! Śmiechu warte
!

Śmiechu warte to jest Twoje wybiórcze podejście do tematu- od tego, co Ci pasuje w ginekologach (leczyc czy nie), poprzez wybór stringów czy tamponowania, zamiast brać przykład z natury. Żadna samica z pochwą i macicą nie tamponuje się, ale tez nie biega w stringach!
Zapisane
nata
« Odpowiedz #41 : 15-07-2008, 22:44 »

Cytat od: Mistrz
Problem w tym, że Pani nie ma zielonego pojęcia, o czym mówimy na tym forum. Potrafi Pani tylko krytykować i wrzucać cytaty obrazujace oficjalne stanowisko medycyny akademickiej.



Nooo, a to o leczeniu nadżerek, to jest stanowisko oficjalne, czy nie? Bo już się pobubiłam smile Tzn. czy Pan jest w tej kwestii zgodny z nurtem, ze nadżerkę trzeba leczyć smile Bo ja akurat twierdzę, że nie, że o patologii świadczy wynik cytologii i ew. kolposkopii.

Cytat
Cytat od: "nata"
No wiem, że ta "bezdziurawość" niweczy plan uszczelniania śluzówek przez MO, ale trudno
z której jasno wynika, że dotyczy nabłonka jelitowego. Chyba że w swym zadufaniu we własną spostrzegawczość sądzi Pani, że MO używa się do czegoś innego... Wcale bym się nie zdziwił.
No tu zdziwko Pan złapać powinien, bo znam teorie Wasze o uszczelnianiu dziurawych jelit. Ale to Pan zaczął od wykazywania, że nadżerka szyjki macicy to dziury smile

Dodano

Cytat od: "Emisia"
:help: Pablo!


Emisiu, ale czego Ty się boisz? Że ktoś zacznie mysleć samodzielnie, szukać i sprawdzac informacji i zacznie watpić w Wasze teorie?? No nie odmawiaj innym przyjemności poznawania różnych stanowisk:)
Zapisane
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #42 : 15-07-2008, 23:18 »

Nata zmień ten ton wypowiedzi, szacunku i kultury nie nauczono Cię w domu? A może brak seksu co? Jeśli nie to pewnie grzybek już Ci mózg podjada , więc zabieraj się za MO bo niewiele z niego pozostanie...

Zdrówka życzę
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Grzegorz
« Odpowiedz #43 : 16-07-2008, 00:13 »

Najpierw trzeba ten mózg mieć...

Niektórzy wierzą w Biblię, inni w podręczniki naukowe, a my w zdrowy rozsądek. Naukowcy to niestety banda idiotów, wstyd się przyznać, bo do tej bandy należę, choć przynajmniej nie z branży medycznej - więc ludziom nie szkodzę...

Wnoszę o usunięcie trola, a nie zamykanie wątków. Usunięcie nie za to, że ma inne zdanie, ale za bezczelne odzywki. Nie ma co czekać, aż rozbabrze nam kolejne wątki.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #44 : 16-07-2008, 07:23 »

Cytat od: "nata"
Emisiu, ale czego Ty się boisz? Że ktoś zacznie mysleć samodzielnie, szukać i sprawdzac informacji i zacznie watpić w Wasze teorie?? No nie odmawiaj innym przyjemności poznawania różnych stanowisk:)

Ludzie inteligentni nie maja potrzeb wykrzykiwania swoich racji, bo jeli jest logika, jest tez zrozumienie. U ciebie nie wyczytalam nic z tych rzeczy. Jesli tak koniecznie chcesz byc na swoich pogladach to prosze bardzo: napisz ksiazke, zaloz wlasne forum i daj nam prosze spokoj. Sa inne rzeczy ktorych sie boje w zyciu, na pewno nie twoich pustych wyrazen i nie toleruje hamsta. Wznawiam prozbe u zbanowanie.
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #45 : 16-07-2008, 07:48 »

Cytat od: "Grzegorz"
Wnoszę o usunięcie trola, a nie zamykanie wątków. Usunięcie nie za to, że ma inne zdanie, ale za bezczelne odzywki. Nie ma co czekać, aż rozbabrze nam kolejne wątki.

Zawsze daję forumowiczom szansę na poprawę, ale faktycznie w przypadku trolli to niemożliwe. Nata została zbanowana. Zamykam.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!