Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 20:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktajl błonnikowy  (Przeczytany 589515 razy)
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #40 : 20-09-2007, 18:38 »

Dzięki Matylda. Koktajle owocowe bez słodzenia już piłam kilka miesięcy. Teraz chciałam "głębiej" oczyścić organizm i stąd ta cytryna. Trzy miesiące wytrzymam bez słodzenia. Chociaż już dosyć długo usuwam kandydę, to jakoś odrzuca mnie od cukru.  Ale za słodyczami cały czas tęsknię.
Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #41 : 09-10-2007, 07:29 »

Mam jeszcze pytanie co do koktajlu, bo moje dziewczyny lubią go dosłownie jeść a nie pić, więc robię go tak aby był gęsty – czy tak może być ?
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #42 : 17-12-2007, 17:04 »

Piję czasem 2x, dodaję po pół jabłka, troche soku z cytryny,  albo tylko cytrynę czy kawałek grejfruta.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #43 : 18-12-2007, 00:03 »

Ja pijam 2, 3 razy dziennie i nie chciał bym przesadzić, ale chyba aktualnei się od nich uzależniłem msn-wink
Do koktajlu błonnikowego z jabłkiem polecam dodać cynamon(też jestem od niego uzależniony, chyba wkrótce będę dodawać go wszędzie msn-wink )
Zastanawiam się nad dodaniem ćwiarteczki banan, czy przypadkiem to jednak nie będzie za dużo
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #44 : 18-12-2007, 12:33 »

Przepyszny jest z bananem-- aaale...sporadycznie. Cynamon też, kawałek żyworódki lub imbiru. msn-wink
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #45 : 25-06-2008, 18:02 »

Można zjeść posiłek i od razu wypić (lub na odwrót) koktajl cytrynowy czy lepiej koktajl traktować jako napitek i trzymać się zasady - pół godziny przed jedzeniem lub godzine po ?
Zapisane
ewel
« Odpowiedz #46 : 30-06-2008, 10:55 »

Pije od trzech dni. Pycha, palce lizac!
Niestety nie mam we Wloszech pestek bez soli, musze sprowadzic  wiekszy zapas z Polski. Pije wiec zmielone siemie lniane z lyzeczka miodu i jablkami. Smakuje mi niesamowicie, ale zapchal mi sie mlynek do mielenia kawy wintegrowany w ekspres :zly:  Wiec musze szybko wykombinowac inny sposob mielenia. Zwyklego mlynka we Wloszech kupic raczej sie nie uda. Wiec moze ktos mi podpowie jakiej firmy blender najlepiej rozdrabnia oleiste nasiona?
Pozdrawiam wszystkich pijacych koktajle smile
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #47 : 07-07-2008, 11:41 »

Też tak uważam, bo od pewnego czasu, powoli wdrażam do koktajli - owoce sezonowe. I tak jak Grażynka mówi: - są bezpieczne, a ponadto nie żałuję sobie błonnika, a po pewnym czasie spróbuję dodawać tłustej śmietany, co mi stworzy autosugestywne poczucie bezpieczeństwa i faktyczne bezpieczeństwo.
« Ostatnia zmiana: 20-10-2011, 15:27 wysłane przez Zibi » Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #48 : 10-07-2008, 20:51 »

Cytat od: Shpeelka
Zibi, dlaczego tak ostroznie podchodzisz do smietany w koktajlu? chodzi o helicobacter czy refluks? bo nie pamietam z czym tam sie borykasz/borykales.
   Wręcz przeciwnie, tłusta śmietana, to łagodzi „obyczaje" w tych dolegliwościach, a zwłaszcza przy H.p. i wrzodach, tylko obawiam się, że może nie wchłaniać mi się magnez, podczas równoległego spożywania produktów, zawierających wapń, jako antagonistów do magnezu, chociaż najwięcej wapnia w produktach mlecznych znajduje się chyba w serwatce, a tu chodzi o dobry tłuszcz ze śmietany.
   Moje objawy drgania skóry, czy mięśni, tik nerwowy powiek, to wg Dra Janusa -  to złe proporcje wapnia do magnezu, deficyty magnezu, a w związku z tym wyłączenie na okres uzupełniania depozytów magnezu - produktów mlecznych - powinno być zasadne.
   Ja, od dziecka nie tolerowałem mleka ani jego produktów, nawet kwaśnego, a będąc na DO, miałem ciągłe biegunki, podczas spożywania śmietany, a spożywałem przeważnie 30% i 36%.  I doradcy żywieniowi - zazdrościli mi, że tak ładnie się oczyszczam ze złogów oraz że tak pięknie chudnę. A ja teraz wiem, że to po prostu była najzwyczajniejsza nietolerancja pokarmowa. Natomiast masło zjadałem bez problemu, czasami po 300g (np. w Budyniu optymalnym, no, ale natura nie lubiąc przesady pokarała mnie na swój sposób...).
« Ostatnia zmiana: 20-10-2011, 15:24 wysłane przez Zibi » Zapisane
Tereska
« Odpowiedz #49 : 11-07-2008, 23:15 »

A jak robicie koktajl ze śmietaną, to co jeszcze tam dodajecie oprócz dyni i siemienia?

Dodano

Bo jakoś mi warzywa nie bardzo pasują. Chyba, że na ciepło, np duszony kalafior, czy brokuły, ewentualnie grilowany bez tłuszczu bakłażan.

Śmietana jest pewnie smaczna do jagód, truskawek lub innych słodkich sezonowych owoców, ale do świeżych warzyw??? Nie pasuje, chyba, że wypróbowaliście i smakuje... Dlatego pytam
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #50 : 12-07-2008, 07:12 »

Tereska, sproboj z pomidorami,ale w sezonie oczywiscie. Jest pyszny.
Wczoraj zroibilam z kwasnego jablka,tez uwielbiam. Natomiast mam zamiar zrobic z ogorka swiezego...
Zapisane
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #51 : 26-09-2008, 08:52 »

Z tego co tu czytam wynika, ze koktajl owocowy można pić razem z kolacją, albo tuż po obiedzie, albo do owoców można dodać selera albo pietruszki...

Czy takie miksy są zdrowe? Owoce+warzywa w jednym? Albo picie koktajlu truskawkowego zaraz po zjedzeniu gulaszu mięsnego ???

Dodano

Właśnie mnie oświeciło, że koktajl można pić przed obiadem, aby zapobiec podjadaniu smile Często jestem głodna zanim zrobię obiad, a to niestety trochę trwa. Czy dobrze myślę???
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #52 : 26-09-2008, 15:26 »

No nie do końca. Pan Słonecki proponuje pić koktajl około 15 minut po jedzeniu (oczywiście, trzeba trochę mniej zjeść, żeby się ten napój zmieścił  naughty ), ponieważ zawiera on dużo błonnika i opóźnia wchłanianie się glukozy z jedzonka .
A ja teraz piję go zamiast drugiego śniadania albo kolacji, bo jakoś mnie mocno "nasyca". Nigdy nie mieszam w nim owoców z jarzynami.
Pozdrawiam.
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #53 : 04-10-2008, 17:04 »

Jutro kupuję blender z funkcją mielenia ziaren (już mam wypatrzony) i zaczynam z koktajlem z grapefruita, tylko ziarenek w łupinkach nie mogę dostać  :zalamany:  Myślę, że siemię lniane i ziarenka bez łupinek wystarczą na początek.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #54 : 04-10-2008, 17:09 »

Tylko pamiętaj, że owoce mają być wielkości cytryny. Forumowicze zwykle się blenderują Magic Maxem. Polecam !! I jest - na swoje funkcje - naprawdę tani.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
iwonka olsztyn
« Odpowiedz #55 : 12-10-2008, 18:29 »

Moja młodsza córka (18 lat) postanowiła rozpocząć picie Koktajlu Cytrynowego. Od dawna walczy z nadwagą (jest bardzo sprawną osobą, a jej zguba to po prostu czekolada...), więc chce spróbować smile
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #56 : 12-10-2008, 18:51 »

Cytat od: "iwonka olsztyn"
Moja młodsza córka (18 lat) postanowiła rozpocząć picie Koktajlu Cytrynowego. Od dawna walczy z nadwagą (jest bardzo sprawną osobą, a jej zguba to po prostu czekolada...), więc chce spróbować


Trzeba pamiętać o jednym, iż koktaj cytrynowy to bardzo silne oczyszczanie organizmu.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #57 : 12-10-2008, 19:12 »

może niech spróbuje z czerwonym grejpfrutem. Ja go uwielbiam , zaznaczam, że nie dodaję miodu ponieważ i tak jest bardzo słodki
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
iwonka olsztyn
« Odpowiedz #58 : 12-10-2008, 19:33 »

a czy to może w jakiś sposób jej zaszkodzić?
Zapisane
Marcin_Bialystok
« Odpowiedz #59 : 12-10-2008, 21:38 »

Jak jest z tym mlekiem w koktajlach owocowych?
Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem nic o mleku tylko o śmietanie;), a chodzi mi o taką kwestię czy mleko musi być świeże od wiejskiej krówki czy może być to mleko z kartonika.

Zestaw startowy odnosi się do tej kwestii tak jak poniżej , ale ciężko mi jest co kilka dni kombinować świeże mleko od krówy:/ a z wodą to wydaje mi się że koktajl nie będzie smaczny.
"Do koktajli owocowych zamiast wody można użyć świeże lub skwaszone mleko wiejskie"

Co Wy na to?

EDIT: Gdzie najlepiej kupić te niełupane pestki dyni, bo coś czuję że w marketach może być z tym problem. Może sklepy ze zdrową żywnością?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!