Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:03 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 40   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Koktajl b³onnikowy  (Przeczytany 574412 razy)
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #380 : 26-03-2010, 22:26 »

Jestem teraz w I etapie DP i nie jestem w stanie zrobiæ dobrego KB warzywnego. Owocowych pi³am z wielkim smakiem 3 dziennie, razem z moimi dzieæmi. Warzywny za¶ jest dla mnie wy¿sz± szko³± jazdy. Dzi¶ wypi³am z marchwi i rzodkwi z dodatkiem ¶mietany i przypraw, ale i tak by³o ciê¿ko. A jak pomy¶lê o trzech dziennie...
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Stañczyk
« Odpowiedz #381 : 26-03-2010, 22:28 »

Trzeba dobrze siê przyjrzeæ czy nie ma w nasionach zanieczyszczeñ w postaci ma³ych kamyczków, zanieczyszczeñ mechanicznych czy ekskrementów gryzoni.
S³usznie. Ja oddajê ka¿d± partiê nasion do ekspertyzy laboratoryjnej. Mam tam znajomego laboranta i on bada ka¿de nasionko pod mikroskopem elektronowym.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Sk±d: Bergamuty
Wiadomo¶ci: 990

« Odpowiedz #382 : 26-03-2010, 22:58 »

Hajdi, a ja po prostu wyrzucam dziurawe nasiona. Do oceny jako¶ci wystarczy mi jedynie w³asne oko, nie szkie³ko msn-wink.

W charakterze warzywnego komponentu tolerujê jedynie natkê pietruszki, a resztê warzyw i owoce wolê w czystej, nierozdrobnionej postaci...
Zapisane

I'm going through changes
Andrzejkowy
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 257

« Odpowiedz #383 : 27-03-2010, 20:54 »

Warzywny za¶ jest dla mnie wy¿sz± szko³± jazdy. Dzi¶ wypi³am z marchwi i rzodkwi z dodatkiem ¶mietany i przypraw, ale i tak by³o ciê¿ko. A jak pomy¶lê o trzech dziennie...
Wed³ug Mistrza koktajl powinno siê wypijaæ ze smakiem. Koktajl  warzywny z zasady soli siê do smaku. Spróbuj na pocz±tku zmniejszyæ ilo¶æ dodawanych warzyw oraz np zakwasiæ  dodaj±c kawa³ek kiszonego ogórka czy soku z kiszonej kapusty. 
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #384 : 27-03-2010, 20:58 »

A samej kiszonej kapusty nie mo¿na dodaæ? W³a¶nie skoñczyli¶my piæ i znowu nie by³o ³atwo. Marchew. plasterek buraka, szczypiorek, przyprawy.


A przepisy czyta³a¶? Choæby Koktajle warzywne - Przepis 1. //Gra¿yna
« Ostatnia zmiana: 28-03-2010, 00:08 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Andrzejkowy
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 257

« Odpowiedz #385 : 27-03-2010, 21:42 »

A samej kiszonej kapusty nie mo¿na dodaæ?
Mistrz w swoich publikacjach nie wspomina o mo¿liwo¶ci poprawiania smaku KB kiszonkami. Dobrze by by³o aby móg³ zaj±c stanowisko w sprawie kiszonek, poniewa¿ jest autorem tych koktajli.
Smak KB mo¿na poprawiæ u¿ywaj±c zakwaszonej ¶mietany najlepiej wiejskiej.
Mistrz wspomina ¿e smaczne i zdrowe koktajle owocowe przyrz±dzamy dodaj±c niektóre warzywa czyli plaster marchewki, czerwonego buraka albo czarnej rzodkwi . Przy czym ca³kowita ilo¶æ owoców i warzyw dodana do KB to umowna wielko¶æ jednej cytryny. 
Nie mo¿na przesadzaæ z nadmiern± ilo¶ci±  warzyw.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #386 : 28-03-2010, 08:04 »

Gra¿ynko nawet je sobie wydrukowa³am, co koktajl to nowe kombinacje. Oczywi¶cie nie mam teraz za du¿ego wyboru, bo ilo¶æ warzyw jest nieco ograniczona. Od poniedzia³ku rusza targowisko warzywne krok ode mnie, wiêc mam nadziejê, ¿e bêdê mog³a wykazaæ siê wiêksz± inwencj± twórcz±.
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #387 : 28-03-2010, 09:19 »

A samej kiszonej kapusty nie mo¿na dodaæ?
Dlaczego nie mo¿na? Dziêki koktajlom z kapust± przetrwa³am pierwszy etap DP. Dodawa³am trochê kapusty, kawa³ek buraka lub marchewki, sok z kapusty i ¶mietana. Koktajle warzywne mogê prze³kn±æ tylko na kwa¶no.
Zapisane

Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #388 : 28-03-2010, 11:01 »

Ja w pierwszym etapie DP te¿ mêczy³am siê z koktajlami warzywnymi. Te z przepisów mi nie smakowa³y. Wypróbowa³am ró¿ne kombinacje i dopiero przewaga korzenia pietruszki (z odrobin± jakiego¶ innego warzywa, bez przypraw) spowodowa³a, ¿e by³o lepiej. Czyli nie aromatycznie, ani kwa¶no, tylko s³odkie dziêki pietruszce. Beza, spróbuj, mo¿e i Tobie to podpasuje. 
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #389 : 28-03-2010, 12:49 »

Agata na pewno spróbujê w takiej kombinacji. Dziêki Tobie zapali³o mi siê ¶wiate³ko w tunelu... smile
Dziêkujê, ale z kapust± te¿ wypróbujê.
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
olisha
« Odpowiedz #390 : 28-03-2010, 20:08 »

Ja ostatnio odkry³am, ¿e w ¶mietanie, na której robi³am KB jest skrobia modyfikowana... Nie wiem, jak wcze¶niej mog³am tego nie zauwa¿yæ. Tak mnie to zniechêci³o, ¿e przez kilka dni nie pi³am i na nowo muszê siê przyzwyczaiæ do picia koktajli. Na razie chyba bez ¶mietany...
« Ostatnia zmiana: 28-03-2010, 21:34 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #391 : 28-03-2010, 20:59 »

Ja wolê jednak bez ¶mietany w przypadku warzywnych oczywi¶cie. smile
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Novalijka
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #392 : 29-03-2010, 21:10 »

My ostatnio robimy koktajle z rze¿uch±, s± naprawdê niez³e, polecam smile
Zapisane

Wczoraj to ju¿ historia, jutro to tajemnica, a dzi¶ to dar losu, z darów nale¿y siê cieszyæ smile
olisha
« Odpowiedz #393 : 30-03-2010, 19:15 »

Mnie warzywne nie wchodz±, a przynajmniej, jak dot±d, nie wchodzi³y. Spróbujê na nowo, bo bez koktajlów wygl±dam jak ¿ywy trup confused .
« Ostatnia zmiana: 01-04-2010, 21:27 wys³ane przez Olisha » Zapisane
Iris
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 52

« Odpowiedz #394 : 02-04-2010, 08:14 »

Ja równie¿ nadal nie radzê sobie z przygotowaniem KB warzywnych smakuj±cych mi, a w³a¶ciwie mojemu 5-letniemu synowi. Gdzie¶ wydrukowa³am sobie przyk³adowe koktajle z forum. Spróbujê odnale¼æ i ponowiæ próbê w ¦wiêta, bo wtedy jest czas na drugi koktajl, gdyby ten "eksperymentalny" nie zosta³ skonsumowany.

My ostatnio robimy koktajle z rze¿uch±, s± naprawdê niez³e, polecam smile

Doby pomys³, w³a¶nie wczoraj "nastawi³am" rze¿uchê. Jak uro¶nie spróbujê.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2010, 08:15 wys³ane przez Iris » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #395 : 02-04-2010, 08:35 »

   Dziewczyny, nie jeste¶cie same. Uwielbiam warzywa - i do niedawna my¶la³am, ¿e w ka¿dej postaci. Otó¿, nie w ka¿dej. Nie radzê sobie z koktajlami warzywnymi. Przeczyta³am ju¿ wszystkie rady na forum i nie moge zrobiæ takiego, który prze³knê - nie mówi±c ju¿ o tym, ¿eby smakowa³o. Co ze mn± nie tak? Co chwilê próbujê nowego przepisu - a tylko marnujê sk³adniki, ciê¿ko mi dostêpne (¿eby mieæ pestki dyni - kupujê dynie). Pó¼niej robiê i tak owocowy. Wymieszane warzywa z innymi sk³adnikami koktajli po prostu nie chc± mi przej¶æ przez gard³o. Jak tylko odkryjecie co¶ innego, proszê podzielcie siê tym. Na pewno spróbujê.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #396 : 02-04-2010, 12:22 »

Mo¿e spróbujcie taki pomieszany np: marchewka i jab³ko lub banan, albo buraczek plus jaki¶ owoc.
Zapisane

Zbigniew Osiewa³a (Zibi)
« Odpowiedz #397 : 02-04-2010, 15:30 »

   Dziewczyny, nie jeste¶cie same. Uwielbiam warzywa - i do niedawna my¶la³am, ¿e w ka¿dej postaci. Otó¿, nie w ka¿dej. Nie radzê sobie z koktajlami warzywnymi. Przeczyta³am ju¿ wszystkie rady na forum i nie moge zrobiæ takiego, który prze³knê - nie mówi±c ju¿ o tym, ¿eby smakowa³o. Co ze mn± nie tak? Co chwilê próbujê nowego przepisu - a tylko marnujê sk³adniki, ciê¿ko mi dostêpne (¿eby mieæ pestki dyni - kupujê dynie). Pó¼niej robiê i tak owocowy. Wymieszane warzywa z innymi sk³adnikami koktajli po prostu nie chc± mi przej¶æ przez gard³o. Jak tylko odkryjecie co¶ innego, proszê podzielcie siê tym. Na pewno spróbujê.
No, ale po co siê katowaæ KB (warzywnym), skoro organizm niezbyt go toleruje, a nawet jest odruch wymiotny... Zrób tak jak podpowiada Zuza lub pij owocowe KB, natomiast sa³atki i surówki - niech bêd± z warzyw (urozmaicone orzechami, jakim¶ owocem).
   Nigdy nie pi³em KB warzywnych (na sam± my¶l mnie wstrz±sa) a ¿yjê.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #398 : 02-04-2010, 21:18 »

Sukces! Uda³o siê w koñcu smile Marchewka i pietruszka, z przewag± marchewki. Bez ¿adnych dodatków w postaci przypraw. Innego nie prze³knê. Tylko musi byæ rzadki.
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Lilijka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #399 : 02-04-2010, 21:45 »

No, ale po co siê katowaæ KB (warzywnym),
   Ach Zibi, jako¶ tak mi siê ubzdura³o, ¿e warzywny znaczy lepszy ( warto¶ciowsze sk³adniki, mniejsze ryzyko uczuleñ, mniej cukrów itp.).
   
   Dziêki Zuza - zapomnia³am, ¿e marchewka to te¿ warzywo smile, i to akurat zmiksowane bardzo lubiê ( zobaczê jak mi siê to zgra smakowo ze ¶wie¿ymi pestkami dyni ). Jednak chcia³abym lubiæ np. buraczkowe koktajle smile.
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!