Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:52 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 40   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Koktajl b³onnikowy  (Przeczytany 574872 razy)
Earthwindsun
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 04.04.2010 zakoñczenie stosowania 13.01.2013
Sk±d: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 205

« Odpowiedz #520 : 26-04-2011, 21:20 »

Cytat
Zauwa¿y³em u mnie i mojej kobiety tendencje do podjadania kawa³ków owoców, a tak¿e podjadania resztek miodu z ³y¿eczki  podczas przyrz±dzania koktajlu. Nie ma to jakiego¶ negatywnego wp³ywu na dzia³anie koktajlu? Chyba nie ima siê to z twierdzeniem, ¿e koktajlu nie nale¿y spo¿ywaæ na aktualnie trawi±cy ¿o³±dek?
Pamiêtam moje w±tpliwo¶ci i pytania jak zaczyna³em Bios³one. Co¶ w tym stylu. To jest proces u¶wiadamiania, który zaczyna siê od punktu wiedzy jak± mamy w danej chwili. Tego siê nie przeskoczy inaczej ni¿ czytaj±c, analizuj±c i stosuj±c Bios³one. Sam chêtnie bym obliza³ tak± ³y¿kê z resztk± miodu tyle, ¿e teraz akurat robiê warzywne KB z kiszonkami. Ale mo¿e byæ te¿ twoja ³y¿ka.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2011, 21:27 wys³ane przez Earthwindsun » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzko¶ci.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Pacio
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 10.01.2011
Sk±d: Stargard
Wiadomo¶ci: 57

« Odpowiedz #521 : 27-04-2011, 18:32 »

Dobrze jest ten ostatni raz skosztowaæ owocu czy warzywka, nim zostanie totalnie zmielone. biggrin
Wiem, ¿e pytania pocz±tkuj±cych bywaj± denerwuj±ce, ¿a³osne i lenie ¶mierdz±ce z nich. Ja zawsze szukam odpowiedzi nim zadam pytanie, a ¿e pytania brzmi± (o matko!)... dlatego, bo zale¿y mi na dok³adno¶ci w d±¿eniu do zdrowia. msn-wink

A teraz bardzo wa¿ne pytanie! Kobieta jest w ci±¿y i koktajl przedtem by³ dla niej wspania³ym i przepysznym po¿ywieniem. Od 3 miesi±ca ci±¿y koktajl w ogóle jej nie podchodzi. Ma odruchy wymiotne przy ka¿dym spróbowaniu, a nie raz "na si³ê" wypiwszy - zwróci³a go z powrotem.

Proszê o radê matki, które mia³y podobn± sytuacje lub cz³owieka, co spotka³ siê z rozwi±zaniem danego problemu.

Koktajle jakie przyrz±dzam dla niej, to bananowe i jab³kowe z dodatkiem miodu, orzechów w³oskich lub maku czy sezamu.

Najlepsz± do zniesienia jest wersja z po³owy du¿ego jab³ka i miodem bez orzechów i maku. Choæ wiadomo, ¿e jak najbardziej orzechy i mak by siê przyda³y, ale ciê¿ko jej taki koktajl prze³kn±æ.

Nie próbowali¶my koktajli warzywnych ze ¶mietan±.
Niebawem nabêdziemy ¶mietanê wiejsk±, ale póki jej nie mamy, to tak± sklepow± warto braæ pod uwagê? Wa¿ne jest by pokarm by³ jak najzdrowszy!  

Gdzie¶ wyczyta³em, ¿e mo¿e pomóc zmiana ilo¶ci nasion bazowych. Ale to trochê szkoda tych zdrowotnych sk³adników, w tak wa¿nym momencie ¿ycia mojej kobiety.


Do koktajlu dodajê wodê z kranu pochodz±c± ze studni g³êbinowej. Czy kobieta w ci±¿y mo¿e piæ kranówkê? Czy nale¿y przegotowaæ wodê?

Na czasie zamierzam namierzyæ w mojej okolicy jurajsk± w szkle.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2011, 06:55 wys³ane przez Apollo » Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 04.04.2010 zakoñczenie stosowania 13.01.2013
Sk±d: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 205

« Odpowiedz #522 : 27-04-2011, 19:56 »

Link do strony o KB z Portalu wiedzy o zdrowiu:
http://www.bioslone.pl/odzywianie/koktajl
Z Twojego opisu wynika, ¿e robisz KB dla ¿ony, ale jej nie smakuj±. Mo¿e sama powinna sobie przyrz±dzaæ KB tak, ¿eby jej smakowa³y? Z zaleceñ Mistrza pamiêtam, ¿e KB ma smakowaæ. Kierowanie siê tym, ¿e KB jest zdrowy i dlatego nale¿y go piæ, nie jest w³a¶ciwym podej¶ciem.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2011, 06:56 wys³ane przez Apollo » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzko¶ci.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Pacio
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 10.01.2011
Sk±d: Stargard
Wiadomo¶ci: 57

« Odpowiedz #523 : 27-04-2011, 22:00 »

Z mojego opisu wynika, ¿e nauczy³em ¿onê robiæ koktajle, które jej bardzo smakowa³y, zasz³a w ci±¿e i ma znane wszystkim ciê¿arnym kobiet± md³o¶ci. Wszystko je tak jak wcze¶niej, bez najmniejszego problemu. Niestety, wypad³o tylko na wcze¶niej uwielbiany koktajl, który potrafi sama przyrz±dziæ i tak go robi, gdy ma ochotê. Ja w trosce o ni± i dziecko zachêcam ¿onê, by nie rezygnowa³a z koktajlów i... no w³a¶nie potrzebuje przepisu na koktajlu dla kobiet w ci±¿y. Piszê, poniewa¿ na pewno s± na tym forum kobiety, które pi³y koktajl w czasie ci±¿y. A z drugiej strony szukam odpowiedzi w napisanych ju¿ postach. Dobrze by by³o, gdyby która¶ z mi³ych pañ od¶wie¿y³a tê kwestiê i pomog³a mojej rodzinie. msn-wink Bo koktajl to jest to!
« Ostatnia zmiana: 30-04-2011, 06:59 wys³ane przez Apollo » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #524 : 31-05-2011, 15:48 »

Sezon na truskawki ruszy³, wiêc dzi¶ ju¿ dwa mega-koktajle z truskawkami zaliczy³em. Obiad chyba zjem o dwudziestej albo wypijê trzeci koktajl.

Dzieciaki wypi³y po jednym, pe³nym garnuszku koktajlu a za chwilê poprosi³y o same truskawki do jedzenia. Te¶ciowa te¿ spisa³a siê dzisiaj, bo przynios³a smykom czere¶nie.
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
piem
« Odpowiedz #525 : 02-06-2011, 17:27 »

A ja ubi³em wiejsk± ¶mietanê nastêpnie dosypa³em do niej zmielony ostropest. I tak maczaj±c sobie w "tym czym¶", zajada³em truskawki, polecam smile
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Sk±d: UK
Wiadomo¶ci: 356

Emigrant

« Odpowiedz #526 : 16-06-2011, 17:09 »

Napisze kilka s³ów odno¶nie moich wra¿eñ zwi±zanych z KB. Niestety przebywaj±c w UK, nie mam dostêpu do wszystkich sk³adników MO, wiêc musia³em od³o¿yæ w czasie jej rozpoczêcie, a w miêdzyczasie zacz±³em wprowadzanie DP i od 3 dni próbujê KB z tego co dostêpne - czyli siemiê lniane, bo inne nasiona wystêpuj± tu jedynie w postaci ³uskanej lub wcale.

I tak pierwszego dnia mój KB wykona³em u¿ywaj±c jedynie siemiê lniane + miód + woda, po pierwszym ³yku siê za³ama³em  thumbdown smak odstraszaj±cy, nie da³em rady wypiæ wiêcej ni¿ trzy ³yki, wiêc odpali³em forum, by zobaczyæ, jak inni znosz± ten ohydny smak i to zaowocowa³o owocami drugiego dnia, do tego samego sk³adu dosz³o jab³ko i okaza³o siê, ¿e jednak nie takie z³e, da siê w ca³o¶ci wypiæ i nawet dobre.  thumbsup
Zachêcony popraw± smaku, trzeciego dnia, doszed³ kolejny sk³adnik - 2 ³y¿ki ¶mietany (niestety sklepowa) i smak ju¿ nie tylko dobry, ale rewelacyjny  clap, nawet skusi³em siê wieczorkiem na kolejny KB clap.

Po pierwszym bardzo niesmacznym KB, kolejne dodatki sprawi³y, ¿e nie mogê siê doczekaæ próbowania kolejnych kombinacji owoców i warzyw beer.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2011, 07:10 wys³ane przez Apollo » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Fabularasa
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 384

« Odpowiedz #527 : 16-06-2011, 20:50 »

Niestety przebywaj±c a UK nie mam dostêpu do wszystkich sk³adników MO wiêc musia³em od³o¿yæ w czasie jej rozpoczêcie(...)

Zawsze kto¶ z Polski mo¿e przes³aæ odpowiednie sk³adniki - ziarenka. Sk³adniki do MO to chyba wszêdzie mo¿na kupiæ.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Sk±d: UK
Wiadomo¶ci: 356

Emigrant

« Odpowiedz #528 : 17-06-2011, 15:34 »

Zawsze kto¶ z Polski mo¿e przes³aæ odpowiednie sk³adniki - ziarenka. Sk³adniki do MO to chyba wszêdzie mo¿na kupiæ.

Niestety nie wszêdzie, bo tutaj oleju z pestek winogron i sok z aloesu jest tylko w plastiku. A robienie przesy³ki z PL jest w trakcie realizacji.
« Ostatnia zmiana: 17-06-2011, 19:10 wys³ane przez Lilijka » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Iwona
« Odpowiedz #529 : 28-06-2011, 16:19 »

Nie wiem, czy te¿ macie ten problem, ale s³onecznik, szczególnie ten gruboziarnisty bardzo trudno siê mieli. Ja przy pomocy mojego m³ynka nie jestem w stanie uzyskaæ "drobnego proszku", o którym pisze p.S³onecki, a jedynie co¶ na kszta³t drobnych s³onecznikowych igie³ek. Proszê o poradê czy tego typu s³onecznik mogê dodawaæ do koktajlu? Bojê siê, czy te "igie³ki" przypadkiem nie wbij± mi siê tam gdzie¶ w przewody pokarmowe.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #530 : 28-06-2011, 17:22 »

Nie, nie wbiją się. Jak dodaję orzechy do koktajlu, to wszystko zmielone jest na pył. Nie wiem czy jesteś na DP, i czy możesz (chcesz) dodać orzechy.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 17:24 wys³ane przez Sobol » Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Sk±d: UK
Wiadomo¶ci: 356

Emigrant

« Odpowiedz #531 : 28-06-2011, 17:25 »

Do tych igie³ek ja siê przyzwyczai³em. Widocznie tak musi byæ, a tragedii z tym nie ma.

ostatnio testowa³em ró¿ne owoce i powiem ¿e najlepiej mi zasmakowa³y:
1. z dodatkiem ¶mietany i borówek
2. z dodatkiem ¶mietany i truskawek
3. z dodatkiem ¶mietany i mango

teraz zastanawiam siê jak wygl±da sprawa z dodaniem owoców cytrusowych, bo wiem, ¿e cytryna dopiero po pól roku MO, ale jak z pomarañczami, mandarynkami czy grejpfrutem?
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Ewela
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 26.12.2009
Sk±d: z drogi do zdrowia
Wiadomo¶ci: 99

« Odpowiedz #532 : 28-06-2011, 17:45 »

Czy nie lepiej spo¿ywaæ polskie owoce i warzywa? Ja tak robiê.
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #533 : 28-06-2011, 19:00 »

Koktajl cytrynowy (a nie dodatek cytryny) jest dopiero po pó³ roku MO, chyba ¿e jest nietolerancja na cytrynê - to wtedy do momentu ust±pienia tej nietolerancji.

Ze s³onecznikiem mia³em podobnie (po mieleniu zostawa³y igie³ki, próbowa³em znacznie d³u¿ej mieliæ - bez skutku), ale nie zauwa¿y³em ¿adnego negatywnego oddzia³ywania. Powstawanie tych igie³ek wynika z odmiany s³onecznika. Obecnie s³onecznik, który u¿ywam do koktajlu b³onnikowego mieli siê ¶wietnie (¿adnych igie³ek).

Stosowanie mandarynek, grejpfruta czy innych sk³adników koktajlu zale¿y od tego, na którym etapie diety jeste¶my (czy dane sk³adniki s± dopuszczone/zabronione), b±d¼ czy mamy na dany sk³adnik nietolerancjê (nale¿y go nie stosowaæ, mimo dopuszczenia w danym etapie).

Czy nie lepiej spo¿ywaæ polskie owoce i warzywa? Ja tak robiê.

Jak najbardziej, szczególnie w standardowym sezonie wystêpowania - ilo¶æ chemii (nawozów/oprysków) dostarczana podczas wzrostu tych¿e ro¶lin jest najmniejsza, a zawarto¶æ sk³adników od¿ywczych - najwiêksza.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2011, 16:04 wys³ane przez Apollo » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #534 : 28-06-2011, 19:56 »

Powiedzia³abym, ¿e ten s³onecznik, który po zmieleniu ma igie³ki, to niedosuszony. Natomiast ten, któy zmieli siê na py³, to dobrze wysuszony. Jednak jeden i drugi jest dobry. Mnie na zmianê trafiaj± siê, taki i taki i nie ma strachu.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 20:25 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #535 : 28-06-2011, 20:49 »

Z do¶wiadczenia wiem, ¿e zdecydowanie ³atwiej jest zemleæ czarny s³onecznik ni¿ ten w paski.
Zapisane

Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #536 : 28-06-2011, 21:28 »

Dok³adnie - ten z którym mia³em problemy (pozostawa³y igie³ki po mieleniu niezale¿nie od stopnia wysuszenia) to by³ w paski, natomiast teraz u¿ywam czarnego - piêknie siê mieli. Te igie³ki nie s± szkodliwe, ale niektórym mog± "niepodchodziæ".
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Sk±d: UK
Wiadomo¶ci: 356

Emigrant

« Odpowiedz #537 : 29-06-2011, 15:47 »

Stosowanie mandarynek, grejpfruta czy innych sk³adników koktajlu zale¿y od tego, na którym etapie diety jeste¶my (czy dane sk³adniki dopuszczone/zabronione), b±d¼ czy mamy na dany sk³adnik nietolerancjê (nale¿y go nie stosowaæ, mimo dopuszczenia w danym etapie).

No ale ja nie stosujê jeszcze MO ani DP, jedynie co, to unikam przetworzonej ¿ywno¶ci i staram siê jadaæ miêso + surówki + owoce (prawie wcale nie jem pieczywa), a o te pomarañcze, mandarynki i grejpfruty pytam, bo podobnie jak cytryna nale¿± do owoców cytrusowych, wiêc czy nie maj± podobnych w³a¶ciwo¶ci do cytryny (oczyszczaj±cych)? Czy mo¿na ich u¿ywaæ jak jab³ek, malin czy truskawek?

P.S.
Skoro lepsze s± polskie owoce dla mieszkañców Polski, to analogicznie dla mnie lepsze by³yby owoce z UK, bo w UK mieszkam, ale to nie tego zagadnienie dotyczy moje pytanie, wiêc proszê nie rozwijajmy zagadnienia, w którym miejscu dany owoc ma wyrosn±æ.

Ja uwielbiam owoce tropikalne, wiêc interesuje mnie, czy do pozosta³ych cytrusów nie ma przeciwwskazañ, podobnie jak do cytryny (której wg Mistrza u¿ywamy tylko raz, po pó³rocznej MO).
« Ostatnia zmiana: 29-06-2011, 16:07 wys³ane przez Apollo » Zapisane

MO, KB, ZZO.
piem
« Odpowiedz #538 : 29-06-2011, 21:25 »

Od niedawna po wypiciu koktajlu dostajê swêdzenia w uszach, na brodzie oraz strasznie piecze mnie w gardle i ciê¿ko mi prze³kn±æ ¶linê. Do tego po kilku minutach dostajê bólu g³owy. Dawniej pi³em koktajle bez takich rewolucji. Co mogê w takiej sytuacji zrobiæ? Lubiê koktajle i ciê¿ko by³oby mi z nich zrezygnowaæ. Nadmieniam, ¿e nie zale¿y jaki koktajl wypijê, czy z samymi pestkami, czy z dodatkami warzyw/owoców.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2011, 21:33 wys³ane przez Piem » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #539 : 29-06-2011, 22:01 »

Spróbuj przez kilka dni wyeliminowaæ jeden rodzaj ziaren, a potem kolejne ziarna. Sprawd¼ w ten sposób, czy chwilowo nie masz nietolerancji na które¶ z nich.
Zapisane

Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!