Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:28 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 40   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Koktajl b³onnikowy  (Przeczytany 574226 razy)
Marcin
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 578

« : 11-04-2007, 12:29 »

Panie Józefie poniewa¿ zaczynam stosowanie koktajlu z b³onnikiem, mam pytanie co do miodu - czy ma byæ to jaki¶ konkretny rodzaj miodu (nektarowy, spadziowy, mieszany), czy to nie ma znaczenia? Czy tylko chodzi o s³odzenie koktajlu?
A tak na marginesie, nie mogê dostaæ pestek w ³upinkach, wszystko poobierane.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2009, 17:51 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

arrow  "Dziewiêæ dziesi±tych naszego ¿ycia polega na zdrowiu"
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 12-04-2007, 11:53 »

Dziwne, bo ja ju¿ dawno nie spotka³em sklepu spo¿ywczego, w którym by nie by³o nie³upanych pestek dyni. Te ³upane oczywi¶cie nie nadaj± siê do koktajlu.
Temat miodu w koktajlu mam zamiar rozwin±æ, bo interesuj±cy i wart tego. Namiastkê artyku³u zamie¶ci³em w „Wykazie zdrowych i niezdrowych produktów ¿ywno¶ciowych. Resztê dopiszê niebawem, jak znajdê trochê wolnego czasu.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 16:19 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Gosiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 10.11.2006
Sk±d: Beskidy
Wiadomo¶ci: 243

« Odpowiedz #2 : 12-04-2007, 14:42 »

A ja od pó³ roku leczê kandydozê i do koktajlu nie dodajê miodu w ogóle (raz nawet spróbowa³am,ale by³ za s³odki).Czy taki koktajl jest du¿o mniej warto¶ciowy? Bo wydaje mi siê, ¿e dzia³a i to ca³kiem, ca³kiem...
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 16:21 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 12-04-2007, 15:29 »

Nie ma potrzeby, by ka¿dy pi³ miód, równie¿ w koktajlu. Raczej powinnismy s³uchaæ swojego organizmu, ni¿ sci¶le przestrzegaæ zaleceñ, bo potrzeby ka¿dego organizmu s± ró¿ne i zmieniaj± sie co jaki¶ czas. Kierujmy siê smakiem oraz zdrowym rozs±dkiem, popartym nieodzown± wiedz±, a unikajmy sztywnych regu³.
Tak czy siak, warto zapoznaæ siê ze zdrowotnymi walorami miodu, ale na to trzeba troszkê zaczekaæ, a¿ siê rozpiszê.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Marcin
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 578

« Odpowiedz #4 : 16-04-2007, 21:47 »

A wracajac do pestek to juz mnie braly nerwy nigdzie nie moglem ich dostac az w koncu pojechalem na Rybitwy ( to taki plac targowy dla tych co nie znaja Krakowa) i kupilem 5kg pestek dyni i 5kg slonecznika oczywiscie nic nie luskane - nie bylo mniejszych mam zapas na 5 lat - zapraszam do mnie na party koktajl  naughty  
Szukam jeszcze sprawdzonego dostawcy miodu - ale chyba o tym moge zapomniec Smutny

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewiêæ dziesi±tych naszego ¿ycia polega na zdrowiu"
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 17-04-2007, 09:09 »

W rejonach podgórskich mo¿na kupiæ u pasieczników miód ze spadzi iglastej. Ma niezwyk³e w³a¶ciwo¶ci regeneruj±ce uk³ad kr±¿enia.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
sabina
« Odpowiedz #6 : 23-04-2007, 06:30 »

czym mo¿na zast±pi¶ koktail b³onnikowy przyznam,ze mam problem z jego prze³kniêciem on jest dla mnie nie do przej¶cia
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 386

« Odpowiedz #7 : 23-04-2007, 06:35 »

No co Ty? Koktajl jest pyszny. Spróbuj z bananem, ten to dopiero smakuje :twisted:
Zapisane
Alicja
« Odpowiedz #8 : 23-04-2007, 13:23 »

A próbowali¶cie banan + kiwi? pycha!
Zapisane
sabina
« Odpowiedz #9 : 23-04-2007, 14:20 »

a to tak sobie mo¿na kombinowaæ z owocami ?
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 578

« Odpowiedz #10 : 23-04-2007, 18:48 »

Alicja - a kiwi tez ze skórk± ? smile

A mo¿e by zrobiæ taki temat z przepisami na koktajle ? - wiem ze to niby nic trudnego i mozna mieszac co sie chce - ale na pewno kazdy ma jaki¶ sprawdzony przepis (proporcje itp) .
Pozdrawiam. Marcin
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 10:59 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

arrow  "Dziewiêæ dziesi±tych naszego ¿ycia polega na zdrowiu"
¿mijka
« Odpowiedz #11 : 23-04-2007, 21:39 »

Cytat od: "sabina"
a to tak sobie mo¿na kombinowaæ z owocami ?


To jest koktail owocowy przecie¿. ¦wietny te¿ z grejfrutem, ale trzeba lubiæ tê goryczkê.
Poeksperymentuj Sabino ... pokombinuj  :grin: bo warto. Pozdrawiam.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 23-04-2007, 23:02 »

Je¶li chodzi o kiwi, to raczej bez skórki.
Moim ulubionym jest koktajl z truskawek ze ¶mietan±, ale to jeszcze nie pora.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Eliza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.12.2009
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 131

« Odpowiedz #13 : 24-04-2007, 07:09 »

Czy koktajl b³onnikowy mo¿na stosowaæ sporadycznie, nie traktuj±c tego oczywi¶cie jako kuracji oczyszczaj±cej tylko jako  dobry, zdrowy produkt- np. 1-2 razy tygodniowo.
Czêsto w sezonie truskawkowym robiê koktajle ¶mietankowe, gdybym doda³a pozosta³e sk³adniki koktajlu Mistrza czy by³by to warto¶ciowy produkt, tak my¶lê, ale proszê o opiniê czy tak mo¿na?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 24-04-2007, 09:21 »

Tak, picie koktajlów z b³onnikiem nie jest konieczne, zw³aszcza je¶li komu¶ one nie smakuj±. Proszê jednak zwa¿yæ na korzy¶ci p³yn±ce z owych koktajlów.
Po pierwsze zawieraj± b³onnik w postaci celulozy, który ma w³a¶ciwo¶ci cierne w stosunku do ¶luzu zalegaj±cego ¶ciany jelit, a d³ugo zalêgaj±cy ¶luz twardnieje i zmienia siê w patologiczne kamienie ka³owe. Nastêpnie, po dotarciu do jelita grubego, celuloza jest idealnym pod³o¿em hodowli bakterii acidofilnych, które wyrabiaj± z niej wszystkie witaminy, prócz C. Na koniec obecno¶æ b³onnika jako wype³niacza reguluje czêsto¶æ oddawania stolca, co ma istotne znaczenie w leczeniu hemoroidów i zapobieganiu tworzenia siê ich.
Ponadto koktajl zawiera wiele innych warto¶ciowych substancji, takich jak niezbêdne nienasycone kwasy t³uszczowe (NNTK) w naturalnej postaci, pochodz±ce z pestek dyni a tak¿e siemienia lnianego, oraz inne warto¶ciowe substancje zawarte w cukrze trzcinowym czy miodzie.
Nie wspomnê ju¿ o witaminach i substancjach mineralnych zawartych w owocach i/lub warzywach u¿ytych do wykonania koktajlu, czy ewentualnej ¶mietanie, która te¿ jest bogata w warto¶ciowe sk³adniki.
To tylko niektóre zalety p³yn±ce z picia koktajlów z b³onnikiem, bo reszty nie sposób nawet wymieniæ. Tote¿ wprawdzie nie ma obowi±zku picia ich, ale warto rozwa¿yæ mo¿liwo¶æ w³±czenia koktajlów z b³onnikiem do codziennej diety, jak ¶niadanie, obiad czy kolacjê, bowiem ich walory trudno przeceniæ, a wykonanie nie jest ani drogie, ani specjalnie czasoch³onne.

Wci±¿ powtarzam, ¿e zdrowe od¿ywianie ani nie jest drogie, ani czasoch³onne. Je¶li kto¶ mówi, ¿e na zdrowe od¿ywianie nie staæ go i nie ma na to czasu, to nie wie, o czym mówi.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 16:23 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Alicja
« Odpowiedz #15 : 24-04-2007, 09:40 »

Mistrzu, zainteresowa³a mnie wypowied¼ na temat cukru trzcinowego. Do s³odzenia koktailu u¿ywam miodu, mo¿e skuszê siê czasem na cukier trzcinowy? Czy móg³by Pan napisaæ pokrótce o jego zaletach?

PS  dla Marcina: Kiwi oczywi¶cie, jak pisa³ ju¿ Pan Józef, bez skórki. Banan te¿ smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 24-04-2007, 10:00 »

Dok³adnie nie pamiêtam, ale swój br±zowy kolor cukier trzcinowy zawdziêcza temu, ¿e nie jest oczyszczony i w zwi±zku z tym zawiera sporo substancji organicznych, g³ównie chyba wapnia, ale nie jestem pewien, a nie mam czasu szperaæ w notatkach (mam ich chyba zbyt du¿o). Jest tak¿e alternatyw± dla osób uczulonych na pszczeli jad zawarty w miodzie. Warto zatem stosowaæ go na zamianê z miodem, albo jednocze¶nie – po³owa cukru trzcinowego, po³owa miodu. Ja robiê w³a¶nie tak.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Pablo
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 386

« Odpowiedz #17 : 24-04-2007, 10:38 »

Mo¿e warto zainteresowaæ siê te¿ stevi±. Zerknij tutaj
Choæ w moim przypadku w ogóle nie u¿ywam do koktajlu cukru tylko rodzynki, albo suszone morele.
Zapisane
Dusia53
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Sk±d: lasy lubuskie
Wiadomo¶ci: 111

« Odpowiedz #18 : 24-04-2007, 12:13 »

Kochaneñka, smakuje wspaniale. Podejd¼ do tego tak, ¿e nie musisz, ale chcesz!
Nareszcie rano wychodzê bez bólu z ³azienki. Dajê mandarynkê, banana, a najlepsze nasze jab³ka. Zastanawiam siê tylko, czy zmielone na mia³ pestki te¿ maj± swoj± cechê wymiatania zachowan±? Pod wp³ywem mielenia i wysokich obrotów nie trac± w³a¶ciwo¶ci?
« Ostatnia zmiana: 06-03-2011, 17:22 wys³ane przez Solan » Zapisane

dusia53
Bo¿e, pomó¿ mi byæ takim cz³owiekiem, za jakiego uwa¿a mnie mój pies.
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 03-05-2007, 20:37 »

Oczywi¶cie. Prócz cytrynowego, który ma dzia³anie terapeutyczne (oczyszczajace), koktajl pijemy na co dzieñ jako dodatek do ¿ywno¶ci.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Strony: [1] 2 3 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!