Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:09 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 40   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Koktajl b³onnikowy  (Przeczytany 574652 razy)
Doris
« Odpowiedz #20 : 01-06-2007, 12:35 »

Mój m±¿ twerdzi, ¿e koktail z b³onnikiem to najlepsza rzecz ze wszystwich "¶wiñstw" jakie mu podajê. Jest zawiedziony je¶li z jakiego¶ powodu nie zrobiê. Moja córeczka, któr± przez kilka miesiecy zmusza³am do wypicia 3 ³yków przysz³a do mnie i powiedzia³a "niedobry jest ten koktail ale bêdê go piæ, bo teraz codziennie robiê kupê i wcale siê nie mêczê"   Sukces!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 02-06-2007, 13:23 »

Tak. Przed chwil± wypi³em koktajl z truskawkami i ¶mietan±. Jest idealny! Do tego mo¿e byæ bu³ka z mas³em – wspania³a kolacja!
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #22 : 06-06-2007, 00:28 »

Witam, jak jeste¶my przy koktaju, to mam takie pytanie do Mistrza: czy mo¿na u¿ywaæ do celów spo¿ywczych zgorzknia³ej ¶mietany, tak± ostatnio przynios³am  (zbieranej z mleka pas±cych siê krówek)? Co powoduje goryczkê w ¶mietanie? a truskawki ... mam ju¿ ze swojego ogródka  smile  mniam, mniam. Czy je¶li znajdê jak±¶ z szar± ple¶nia, to powinnam, dla zdrowia, zrezygnowaæ w ogóle z jedzenia pozosta³ych owoców z tej plantacji? Na razie pryskam miksturk± czosnkow± i mam nadziejê, ¿e uda siê nawet zrobiæ jakie¶ zapasiki mro¿one "na potem". Pozdrawianki,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
kika75
« Odpowiedz #23 : 07-06-2007, 20:00 »

Cytat od: Mistrz
Tak. Przed chwil± wypi³em koktajl z truskawkami i ¶mietan±. Jest idealny! Do tego mo¿e byæ bu³ka z mas³em – wspania³a kolacja!

Koktajl z truskawek tez byl moim ulubionym - do niedawna.Ale od kiedy przeczytalam Sw.Hildegarde mam mieszane uczucia, bo jej opinia na temat truskawek jest taka:

" Truskawki zalewaja czlowieka sluzem i nie nadaja sie do jedzenia ani dla zdrowych, ani dla    
  chorych, rosn± bowiem blisko ziemi, a nawet w zatêch³ym powietrzu "
(Obci±¿aj± uklad limfatyczny i moga wywolywac alergie). A co Pan na to?
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 11:07 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #24 : 07-06-2007, 23:43 »

Dotychczas spiera³em siê z lekarzami, teraz jeszcze z ¶wiêt±. Nie jest lekko, oj, nie! Alergiê wywo³uj± dziury w jelitach i je¶li przez nie przedostan± siê barwniki zawarte w truskawkach, to rzeczywi¶cie mamy objawy alergii. Dlatego w ksi±¿ce umie¶ci³em truskawki na li¶cie produktów zakazanych w trakcie leczenia alergii. Jednak chyba lepiej jest uszczelniæ jelita i pozbyæ siê alergii, ni¿ zrezygnowaæ z koktajlu.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
kot
« Odpowiedz #25 : 14-06-2007, 14:18 »

Mam pytanie. Jak d³ugo nale¿y mieliæ w m³ynku siemiê i pestki dyni? Czy mo¿na razem, czy trzeba osobno?
Jak mielê np. 40 sekund w m³ynku to powstaje zbita masa przylegaj±ca do ¶cianek m³ynka.
Jest to praco- i czasoch³onne... a potem jeszcze do blendera...
Móg³by Pan napisaæ jak to dobrze przyrz±dziæ, ¿eby wysz³o na zdrowie?
Pozdrawiam.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #26 : 14-06-2007, 15:06 »

To prawda - wygodnie i szybko. Ja nie wiem, czumu ludzie lubi± utrudniæ sobie ¿ycie i zaraz potrzebuj± tabel, wska¼ników, stopera, wagi... A sk±d ja mam wiedzieæ, ile czasu zajmuje wykonanie koktajlu. Musia³bym popatrzyæ na zegarek. Ale czy ja jestem g³upi?
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 11:08 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
kika75
« Odpowiedz #27 : 14-06-2007, 16:07 »

Beatko,tez posiadam Thermomix i wlasnie przed chwila zrobilam w nim koktajl wedlug Twojego przepisu.No i tak jak sie spodziewalam - nie wyszedl.Mikser jest za duzy,zeby zmielil tak mala ilosc ziaren ( chyba ze Ty robisz od razu dla pieciu osob ).Ja wrzucam do miksera daktyle,owoce i wode ( smietane ),potem osobno w malym mlynku miele len i pestki (chociaz teraz bede robila na zmiane z orkiszem ),no i te zmielone nasiona dorzucam do reszty i miksuje.Dopiero wtedy wychodzi prawdziwy koktajl.
Zapisane
Alicja
« Odpowiedz #28 : 18-06-2007, 08:24 »

A ja mam blender Philips Cucina i wrzucam wszystko, pestki i siemiê razem z owocami, od razu zalewam ma³± ilo¶ci± wody i po ok. 3 min mam wszystko zmielone smile
No, czasem czuæ pewne "nierówno¶ci", ale minimalne, nie wiem czy to w czym¶ przeszkadza, mo¿e Pan Józef co¶ na ten temat powie?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 18-06-2007, 11:10 »

Te¿ u¿ywam blendera. Najpierw mielê ziarna na sucho, wsypujê do wiêkszego pojemnika... jak w ksi±¿ce.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Alicja
« Odpowiedz #30 : 19-06-2007, 08:27 »

Ja nie mam mo¿liwo¶ci mielenia osobno, mam tylko jeden pojemnik i on jest za du¿y na samo ziarno nawet dla 2 osób, ale nie przeszkadzaj± mi minimalne grudki, które zreszt± miel± siê po d³u¿szym czasie. Nie powoduj± niestrawno¶ci wiêc chyba tak jest ok?
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #31 : 20-06-2007, 15:09 »

Ilekroæ wrzucam daj±ce zdrowie i energiê nasionka do mielenia w MAGIKU, zastanawiam siê co na to moje zêby - organ nie u¿ywany zaniknie ... no ale wybieram zysk czasu i wygodnicto, na pewno ze szkod± dla "kie³ków". Najlepsza by³aby odpowied¼ na zasadnicze tu pytanie: dok³adnie pogry¼æ i wymieszaæ ze ¶lin±,  msn-wink  pozdrawianki
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Eliza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.12.2009
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 131

« Odpowiedz #32 : 21-06-2007, 07:46 »

Gra¿yno-spróbuj wrzucaæ na wiruj±ce no¿e ale nie na turbo tylko na 9 i aby zapobiec rozpryskom wszêdzie wokó³ przys³oñ otwór tym plastikowym "korkiem" i drug± rêk± przez tak powsta³± szczelinkê wrzucaj np siemiê. Powinno byæ lepiej.
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.12.2009
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 131

« Odpowiedz #33 : 21-06-2007, 09:57 »

Oczywi¶cie kawê te¿ mo¿na mieliæ, natomiast nie ma osobno m³ynka do kawy.
To taki jakby dzbanek z no¿ami na dnie. Jedyny problem o którym tu piszemy to zmielenie bardzo ma³ej ilo¶ci czegokolwiek-wtedy warto mieliæ rzucaj±c na wiruj±ce no¿e. Ale wtedy z kolei nie mo¿na szczelnie zakryæ i pryska jak pisa³a Gra¿yna.
Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 141

« Odpowiedz #34 : 17-09-2007, 22:02 »

Rozumiem ze przy kandydozie owoce tylko te dozwolone podczas diety (cytryna, grejfrut), wiec stosujac rownoczesnie MO raczej nie bedzie dla mnie wskazany? Chyba ze jakies warzywne?
Zapisane
Matylda
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: maj 2007
Sk±d: Poznañ
Wiadomo¶ci: 109

« Odpowiedz #35 : 18-09-2007, 06:50 »

To co piszesz zgadza siê, ale w I etapie diety. W II etapie ju¿ mo¿na inne owoce te¿, byle nie za duzo na raz.
Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 141

« Odpowiedz #36 : 19-09-2007, 21:54 »

Gra¿yna,  dzieki za rade, koktajl juz odstawilem, worce do niego w przyszlosci.
Powodow do zwklekanie z rozpoczeciem MO jest kilka, pierwszy najwazniejszy to ze caly czas czekam na moj aloes, apteka ktora wyslala do mnie paczuszke miala male zawirowanei i dostalem nie to co trzeba i tak sobie teraz czekam juz 2 tydzien na moj aloesik.
Pozatym 30 wrzesnia planuje wystartowac w polmaratonie i obawiam sie ze MO moze we mnie wywolac juz jakies objawy, a nie chcial bym dostac w dniu zawodow biegunki. Czy MO moze tak zadzialac juz po kilku dniach stosowania, czy dopiero po dluzszym okresie?
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #37 : 19-09-2007, 22:41 »

U ka¿dego mo¿e byæ inaczej. U mnie, mimo s³abego zdrowia, nie by³o do tej pory ¿adnych powa¿nych objawów oczyszczania, a pijê MO ponad miesi±c. U moich dzieci (13 i 14 lat) te¿ nie. smile
Zapisane
Matylda
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: maj 2007
Sk±d: Poznañ
Wiadomo¶ci: 109

« Odpowiedz #38 : 20-09-2007, 07:19 »

Gosiek - je¿eli jeste¶ ju¿ na II etapie diety mo¿esz spokojnie wypiæ koktajl z ma³ym czerwonym jab³kiem (polecam!), brzoskwini± albo gruszk±. Nawet bez cukru (s³odzonego nie próbowa³am) jest na prawdê pyszny.
Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 141

« Odpowiedz #39 : 20-09-2007, 17:21 »

Objawy ze strony gornych drog oddechowych moga troche mi przeszkadzac ale to i tak lepsze niz biegunka msn-wink
Czy wystartuje jeszcze sie okaze, to ma byc moj pierwszy polmaraton, na sobote wyznaczylem sobie bieg sprawdzajacy, a dzisiaj lapie mnie jakies przeziebienie, wiec roznie moze jeszcze byc confused
Nie dziekuje zeby nei zapeszac smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!