Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 13:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktajl błonnikowy  (Przeczytany 589356 razy)
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« : 11-04-2007, 12:29 »

Panie Józefie ponieważ zaczynam stosowanie koktajlu z błonnikiem, mam pytanie co do miodu - czy ma być to jakiś konkretny rodzaj miodu (nektarowy, spadziowy, mieszany), czy to nie ma znaczenia? Czy tylko chodzi o słodzenie koktajlu?
A tak na marginesie, nie mogę dostać pestek w łupinkach, wszystko poobierane.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2009, 17:51 wysłane przez Mistrz » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 12-04-2007, 11:53 »

Dziwne, bo ja już dawno nie spotkałem sklepu spożywczego, w którym by nie było niełupanych pestek dyni. Te łupane oczywiście nie nadają się do koktajlu.
Temat miodu w koktajlu mam zamiar rozwinąć, bo interesujący i wart tego. Namiastkę artykułu zamieściłem w „Wykazie zdrowych i niezdrowych produktów żywnościowych. Resztę dopiszę niebawem, jak znajdę trochę wolnego czasu.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 16:19 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #2 : 12-04-2007, 14:42 »

A ja od pół roku leczę kandydozę i do koktajlu nie dodaję miodu w ogóle (raz nawet spróbowałam,ale był za słodki).Czy taki koktajl jest dużo mniej wartościowy? Bo wydaje mi się, że działa i to całkiem, całkiem...
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 16:21 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 12-04-2007, 15:29 »

Nie ma potrzeby, by każdy pił miód, również w koktajlu. Raczej powinnismy słuchać swojego organizmu, niż sciśle przestrzegać zaleceń, bo potrzeby każdego organizmu są różne i zmieniają sie co jakiś czas. Kierujmy się smakiem oraz zdrowym rozsądkiem, popartym nieodzowną wiedzą, a unikajmy sztywnych reguł.
Tak czy siak, warto zapoznać się ze zdrowotnymi walorami miodu, ale na to trzeba troszkę zaczekać, aż się rozpiszę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #4 : 16-04-2007, 21:47 »

A wracajac do pestek to juz mnie braly nerwy nigdzie nie moglem ich dostac az w koncu pojechalem na Rybitwy ( to taki plac targowy dla tych co nie znaja Krakowa) i kupilem 5kg pestek dyni i 5kg slonecznika oczywiscie nic nie luskane - nie bylo mniejszych mam zapas na 5 lat - zapraszam do mnie na party koktajl  naughty  
Szukam jeszcze sprawdzonego dostawcy miodu - ale chyba o tym moge zapomniec Smutny

pozdrawiam
Marcin
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 17-04-2007, 09:09 »

W rejonach podgórskich można kupić u pasieczników miód ze spadzi iglastej. Ma niezwykłe właściwości regenerujące układ krążenia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
sabina
« Odpowiedz #6 : 23-04-2007, 06:30 »

czym można zastąpiś koktail błonnikowy przyznam,ze mam problem z jego przełknięciem on jest dla mnie nie do przejścia
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #7 : 23-04-2007, 06:35 »

No co Ty? Koktajl jest pyszny. Spróbuj z bananem, ten to dopiero smakuje :twisted:
Zapisane
Alicja
« Odpowiedz #8 : 23-04-2007, 13:23 »

A próbowaliście banan + kiwi? pycha!
Zapisane
sabina
« Odpowiedz #9 : 23-04-2007, 14:20 »

a to tak sobie można kombinować z owocami ?
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #10 : 23-04-2007, 18:48 »

Alicja - a kiwi tez ze skórką ? smile

A może by zrobić taki temat z przepisami na koktajle ? - wiem ze to niby nic trudnego i mozna mieszac co sie chce - ale na pewno kazdy ma jakiś sprawdzony przepis (proporcje itp) .
Pozdrawiam. Marcin
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 10:59 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
żmijka
« Odpowiedz #11 : 23-04-2007, 21:39 »

Cytat od: "sabina"
a to tak sobie można kombinować z owocami ?


To jest koktail owocowy przecież. Świetny też z grejfrutem, ale trzeba lubić tę goryczkę.
Poeksperymentuj Sabino ... pokombinuj  :grin: bo warto. Pozdrawiam.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 23-04-2007, 23:02 »

Jeśli chodzi o kiwi, to raczej bez skórki.
Moim ulubionym jest koktajl z truskawek ze śmietaną, ale to jeszcze nie pora.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #13 : 24-04-2007, 07:09 »

Czy koktajl błonnikowy można stosować sporadycznie, nie traktując tego oczywiście jako kuracji oczyszczającej tylko jako  dobry, zdrowy produkt- np. 1-2 razy tygodniowo.
Często w sezonie truskawkowym robię koktajle śmietankowe, gdybym dodała pozostałe składniki koktajlu Mistrza czy byłby to wartościowy produkt, tak myślę, ale proszę o opinię czy tak można?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 24-04-2007, 09:21 »

Tak, picie koktajlów z błonnikiem nie jest konieczne, zwłaszcza jeśli komuś one nie smakują. Proszę jednak zważyć na korzyści płynące z owych koktajlów.
Po pierwsze zawierają błonnik w postaci celulozy, który ma właściwości cierne w stosunku do śluzu zalegającego ściany jelit, a długo zalęgający śluz twardnieje i zmienia się w patologiczne kamienie kałowe. Następnie, po dotarciu do jelita grubego, celuloza jest idealnym podłożem hodowli bakterii acidofilnych, które wyrabiają z niej wszystkie witaminy, prócz C. Na koniec obecność błonnika jako wypełniacza reguluje częstość oddawania stolca, co ma istotne znaczenie w leczeniu hemoroidów i zapobieganiu tworzenia się ich.
Ponadto koktajl zawiera wiele innych wartościowych substancji, takich jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNTK) w naturalnej postaci, pochodzące z pestek dyni a także siemienia lnianego, oraz inne wartościowe substancje zawarte w cukrze trzcinowym czy miodzie.
Nie wspomnę już o witaminach i substancjach mineralnych zawartych w owocach i/lub warzywach użytych do wykonania koktajlu, czy ewentualnej śmietanie, która też jest bogata w wartościowe składniki.
To tylko niektóre zalety płynące z picia koktajlów z błonnikiem, bo reszty nie sposób nawet wymienić. Toteż wprawdzie nie ma obowiązku picia ich, ale warto rozważyć możliwość włączenia koktajlów z błonnikiem do codziennej diety, jak śniadanie, obiad czy kolację, bowiem ich walory trudno przecenić, a wykonanie nie jest ani drogie, ani specjalnie czasochłonne.

Wciąż powtarzam, że zdrowe odżywianie ani nie jest drogie, ani czasochłonne. Jeśli ktoś mówi, że na zdrowe odżywianie nie stać go i nie ma na to czasu, to nie wie, o czym mówi.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 16:23 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Alicja
« Odpowiedz #15 : 24-04-2007, 09:40 »

Mistrzu, zainteresowała mnie wypowiedź na temat cukru trzcinowego. Do słodzenia koktailu używam miodu, może skuszę się czasem na cukier trzcinowy? Czy mógłby Pan napisać pokrótce o jego zaletach?

PS  dla Marcina: Kiwi oczywiście, jak pisał już Pan Józef, bez skórki. Banan też smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 24-04-2007, 10:00 »

Dokładnie nie pamiętam, ale swój brązowy kolor cukier trzcinowy zawdzięcza temu, że nie jest oczyszczony i w związku z tym zawiera sporo substancji organicznych, głównie chyba wapnia, ale nie jestem pewien, a nie mam czasu szperać w notatkach (mam ich chyba zbyt dużo). Jest także alternatywą dla osób uczulonych na pszczeli jad zawarty w miodzie. Warto zatem stosować go na zamianę z miodem, albo jednocześnie – połowa cukru trzcinowego, połowa miodu. Ja robię właśnie tak.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #17 : 24-04-2007, 10:38 »

Może warto zainteresować się też stevią. Zerknij tutaj
Choć w moim przypadku w ogóle nie używam do koktajlu cukru tylko rodzynki, albo suszone morele.
Zapisane
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #18 : 24-04-2007, 12:13 »

Kochaneńka, smakuje wspaniale. Podejdź do tego tak, że nie musisz, ale chcesz!
Nareszcie rano wychodzę bez bólu z łazienki. Daję mandarynkę, banana, a najlepsze nasze jabłka. Zastanawiam się tylko, czy zmielone na miał pestki też mają swoją cechę wymiatania zachowaną? Pod wpływem mielenia i wysokich obrotów nie tracą właściwości?
« Ostatnia zmiana: 06-03-2011, 17:22 wysłane przez Solan » Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 03-05-2007, 20:37 »

Oczywiście. Prócz cytrynowego, który ma działanie terapeutyczne (oczyszczajace), koktajl pijemy na co dzień jako dodatek do żywności.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1] 2 3 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!