Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:04 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Koktajl b³onnikowy  (Przeczytany 573935 razy)
Mr. R
Sta³y bywalec
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomo¶ci: 295

« Odpowiedz #300 : 13-10-2009, 16:34 »



Kawa³ek miêsa lub pasztetu z jakim¶ warzywkiem oskrobanym wieczorem to tak¿e dobre wyj¶cie.
Gdybym chapn±³ dos³ownie kês takiego miêsa to bym siê raczej nie objad³ i ze smakiem zjad³ bym obiad o normalnej porze po powrocie do domu. To niez³e rozwi±zanie tylko takie co¶ by³o by zwyk³ym podjadaniem i jak to siê ma do zasady cztero godzinnych przerw pomiêdzy posi³kami  ? Tym siê nie przejmowaæ ?
Zapisane
Klara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 101

« Odpowiedz #301 : 13-10-2009, 18:36 »

Cytat
i ¿a³ujê, ¿e nie mam wiêkszego zamra¿alnika!

Ja te¿ nie mia³am. W kuchni mam lodówko-zamra¿arkê ale tam s± tylko 3 szuflady, a to za ma³o na wiêksze zapasy. W tej sytuacji zdecydowa³am siê na kupno zamra¿arki. Poniewa¿ kuchnia jest malutka wiêc ustawi³am j± w jednym z pokoi. Pokój na wygl±dzie raczej nie zyska³ ale ja zyska³am dodatkowe 6 szuflad! clap Namrozi³am, o czym ju¿ pisa³am, sporo owoców ale o warzywach te¿ nie zapomnia³am. Mam broku³y, kalafiory, ró¿ne rodzaje fasolki szparagowej, bób, paprykê no i oczywi¶cie zieleninê czyli koperek i natkê pietruszki. Zim± bêdzie jak znalaz³...
Zapisane
Mela
« Odpowiedz #302 : 13-10-2009, 19:01 »

Kiedy¶ spotka³am siê z tak± opini± , ¿e mro¿enie jest niekorzystne. Pod wp³ywem niskiej temperatury zwiêksza siê objêto¶æ cytoplazmy, która rozsadza ¶ciankê komórki. Taki produkt po rozmro¿eniu jest szkodliwy dla naszego organizmu, ale dlaczego nie wiem. Czy kto¶ z ekspertów mo¿e zaj±æ stanowisko w tej kwestii? Sama mro¿ê produkty, ale staram siê ograniczaæ ten proces i wykorzystywaæ tylko ¶wie¿e warzywa i miêso.
Zapisane
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #303 : 29-10-2009, 18:47 »

Co dodajecie do KB jesieni±? Oprócz owoców jakie warzywa siê wam sprawdzaj±? Jak dodajê ostropest do KB to mnie otrz±sa... muszê ten smak czym¶ zniwelowaæ.
Zapisane
franky
« Odpowiedz #304 : 06-11-2009, 16:44 »

W³a¶nie jestem na etapie nakrêcania rodziców na koktajl b³onnikowy, drukuje im przepisy ze strony na koktajle warzywne. Mam pytanko, czemu Gra¿ynko napis³a¶ uwagê przy przepisie Agny aby nie miksowaæ ¶mietany w mikserze tylko na koñcu dodaæ do gotowego koktajlu? Dlatego, ¿e w jej przepisie dodawa³a ¶mietany zamiast wody? Co siê mo¿e ze ¶mietan± staæ? Ja normalnie robiê od pó³ roku ró¿ne koktajle, warzywne lub owocowe, i dodaje po 2-3 ³y¿eczki do miksera, to ¼le?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #305 : 06-11-2009, 17:00 »

Cytat
Ja normalnie robiê od pó³ roku ró¿ne koktajle, warzywne lub owocowe, i dodaje po 2-3 ³y¿eczki do miksera, to ¼le?
To dobrze.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
fiona50
« Odpowiedz #306 : 06-11-2009, 17:23 »

Je¿eli bêdzie to ¶mietana bardzo t³usta, to koktail siê mocno zagê¶ci gdy¿ ¶mietana ukrêci siê na mase³ko. 
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #307 : 06-11-2009, 17:33 »

Przez 10 sekund  wacko
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Jojek
« Odpowiedz #308 : 06-11-2009, 23:18 »

Jestem w pierwszym trymestrze ci±¿y. Odrzuci³o mnie od KB. Czy w takim razie odstawiæ go definitywnie i czekaæ, a¿ znowu bêdzie mi smakowa³ ? Mam po koktajlu torsje.
Natomiast w jego miejsce wprowadzi³am jogurt naturalny ( robiê w domu, wg przepisu z forum ) i dodajê siemiê lniane i babkê plesznik ( niemielone ). Bo to pomaga mi na przemianê materii. Czy mogê to traktowaæ jako substytut koktajlu b³onnikowego ? Chodzi mi o b³onnik ? A mo¿e jest co¶ lepszego, co bêdzie mia³o bardziej zbli¿one dzia³anie do KB.
Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #309 : 06-11-2009, 23:27 »

Natomiast w jego miejsce wprowadziłam jogurt naturalny ( robię w domu, wg przepisu z forum ) i dodaję siemię lniane i babkę plesznik ( niemielone ). (...)Czy mogę to traktować jako substytut koktajlu błonnikowego ? Chodzi mi o błonnik ? 
Raczej nie.
Babka płesznik (http://pl.wikipedia.org/wiki/Babka_p%C5%82esznik) ma podobne działanie do siemienia lnianego. Przede wszystkim działa osłonowo na żołądek i jelita. Głównym źródłem błonnika w KB są pestki dyni i słonecznika. A w twojej wersji ich brakuje.
Poza tym piszesz
Jestem w pierwszym trymestrze ciąży. 
Cóż może być lepszym źródłem minerałów i witamin, a także kwasów tłuszczowych dla ciebie i dziecka jak  pestki dyni i słonecznika? Może spróbuj tylko samą dynię albo sam słonecznik.
Oczywiście lepszy taki koktajl (jogurt + siemie + babka) niż żaden, ale trudno oczekiwać od niego oczyszczania jelit z patologicznego śluzu i naturalnej suplementacji.
Bo to pomaga mi na przemianę materii. 
Co rozumiesz pod tym pojęciem?
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 23:51 wys³ane przez Hajdi » Zapisane
Jojek
« Odpowiedz #310 : 06-11-2009, 23:55 »

W ciąży mam zaparcia. Siemię i babka popite szklanką wody lub herbaty pomaga mi się wypróżnić.
To właśnie zmielone pestki dynii powodują u mnie torsje. Nie jestem w stanie przełknąć koktajlu. Od razu mam odruch wymiotny. A uwielbiałam koktajl, zwłaszcza grejpfrutowy.

Proszę edytować posty, zamiast pisać nowe \\ Hajdi
« Ostatnia zmiana: 06-11-2009, 23:59 wys³ane przez Hajdi » Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #311 : 07-11-2009, 00:04 »

W ciąży mam zaparcia. Siemię i babka popite szklanką wody lub herbaty pomaga mi się wypróżnić.
Tak myślałem, że o to chodzi a nie o przemianę materii. Zaparcia nie mają nic wspólnego z przemianą materii. To kolejny dowód na to, że powinnaś pić koktajle z błonnikiem, bo masz tak obklejone jelita, że mają trudności z perystaltyką (przesuwaniem treści pokarmowo-kałowej). Zdrowa śuzówka wytwarza naturalny śluz, który jest "smarem" dla kału. Jeśli jest podziurawiona lub poobklejana, to nic dziwnego, że kał nie chce się przesuwać. Możliwą przyczyną jest także niedostateczna ilość wypijanej wody.
Jeśli po dyniach cię odrzuca, to spróbuj sam słonecznik.
Zapisane
chudy
« Odpowiedz #312 : 07-11-2009, 02:01 »

Dzi¶ wypi³em pierwszy KB , gdy¿ wcze¶niej nie mog³em siê prze³amaæ, no i teraz jeszcze naby³em odpowiedni blender. Niestety polecany blender nie poradzi³ sobie z mieleniem nasion na proszek i pozostaje wci±¿ ca³e mnóstwo nie zmielonych "igie³".

Mam takie pytanko, byæ mo¿e ju¿ wcze¶niej siê pojawi³o:
Czy picie tych "igie³ ostrych strzêpów nasion" mo¿e pokaleczyæ ¿o³±dek , jelita itp. ? czy jest to w 100% bezpieczne?

Bo ju¿ porzuci³em nadziejê ¿e da rade zmieliæ te nasiona na czysty proszek - nie da rady, a moja niechêæ do KB raczej bra³a siê z dyskomfortu psychicznego do picia igie³. W smaku my¶lê ¿e dam rade siê przyzwyczaiæ.

Dziêki z góry.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #313 : 07-11-2009, 09:18 »

Zmieñcie m³ynek! Ja te¿ nie prze³knê³abym   jakich¶ igie³ i mia³a odruch wymiotny, bo ig³y pobudzaj± prze³yk do "cofki".  Jojku - mo¿e ten sam problem, co u Chudego? Mo¿e robisz zbyt gêsty?  dodaj wiêcej wody, aby ³atwiej prze³kn±æ.
Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Sk±d: Legnica
Wiadomo¶ci: 215

« Odpowiedz #314 : 07-11-2009, 09:53 »

Mnie siê wydaje, ¿e "ig³y" musz± byæ. S± to ig³y z ³upinek pestek s³onecznika i dyni. Wydaje mi siê, ¿e ich zadaniem jest "przeoranie" jelit czego skutkiem bêdzie wydalenie kamieni i ¶luzu...

Mo¿e siê mylê?
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #315 : 07-11-2009, 10:05 »

Chudy, blender nie zmieli na m±kê ziaren, tak my¶lê. Nie masz w domu m³ynka do kawy, nawet takiego starego, rêcznego? Ja mam jaki¶ 20-letni. M±ke tê wsypujê zaraz po zmieleniu do zmiksowanych z wod± owoców i warzyw. Pomiksujê jeszcze chwilkê i prawie wcale nic nie czuæ. Najgorzej miksuje sie chyba s³onecznik, nawiêcej pozostaje. Najmniej czuæ drobinki w jab³ku i warzywach.
Zapisane
Vilka
« Odpowiedz #316 : 07-11-2009, 10:25 »

Mnie siê wydaje, ¿e "ig³y" musz± byæ.

http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=273.msg1819#msg1819

    "Oprócz zawartych we wnêtrzu ziarna substancji od¿ywczych, wa¿na jest tak¿e jego os³onka, czyli b³onnik.(...) B³onnik w przewodzie pokarmowym (...), pomaga usun±æ patologiczny ¶luz obklejaj±cy ¶ciany jelita cienkiego, a tak¿e stanowi pod³o¿e dla bakterii acidofilnych  zasiedlaj±cych ¶rodowisko jelita grubego."
 beer

Wobec powy¿szego mnie siê te¿ tak wydaje.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #317 : 07-11-2009, 12:54 »

Mam takie pytanko, byæ mo¿e ju¿ wcze¶niej siê pojawi³o: Czy picie tych "igie³ ostrych strzêpów nasion" mo¿e pokaleczyæ ¿o³±dek, jelita, itp.?
Tak, to pytanie, a w³a¶ciwie odpowied¼, pojawi³y siê ju¿ dawno na s³usznie upad³ym forum enermedu. Uzna³em je za tak g³upie, ¿e niewarte uwagi. Na tamtym forum ka¿dy chcia³ co¶ ugraæ dla siebie - jeden zwiêkszenie sprzeda¿y suplementów, inny upowszechniæ swoj± "wodê nie z tej ziemi", wiêc naturalny suplement, jakim jest Koktajl b³onnikowy, by³ tam nie na rêkê. By³ czas, ¿e musia³em ostro zareagowaæ, by przepis na Koktajl b³onnikowy nie uleg³ zmianie autora i - co za tym idzie - mocnemu wynaturzeniu.
    Ale skoro duch enermedu jest wci±¿ tak ¿ywy w narodzie, muszê jasno wyja¶niæ pewn± kwestiê. Otó¿ b³ona ¶luzowa jest po prostu drug± skór± cz³owieka, z tym, ¿e naskórek zosta³ tutaj zast±piony nab³onkiem. Jak wygl±da, mo¿na siê przekonaæ ogl±daj±c swoj± jamê ustn±. Czy jest ona jako¶ specjalnie delikatna i nietrwa³a? Mo¿na na próbê wzi±æ nieco Koktajlu b³onnikowego do ust i spróbowaæ, czy zawarty w nim b³onnik faktycznie spowoduje starcie nab³onka, czy te¿ ta teza to kolejna niedorzeczno¶æ maj±ca za zadanie wystraszyæ pacjenta. Pacjenta, bo dla m±drego straszne to raczej nie jest, co najwy¿ej...

¶miechu warte.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #318 : 07-11-2009, 13:15 »

Jak pi³am KB to ca³a rodzina, bli¿sza i dalsza uparcie t³umacz³a, ¿e zdzieram sobie nim kosmki jelitowe, z powodu tej dyni. Wszyscy byli tak zaanga¿owani, jakby siê umówili i uparcie prawili mi monologi i "rzucali siê" na mnie, jak go robi³am, a jak nie chcia³am s³uchaæ, to wracali do tematu i t³umaczyli mi to ze strachem i trosk± w oczach. Ze jak mi siê kosmki zedr±, to bêdê mieæ p³askie jelita, nie bêdê przyjmowaæ substancji od¿ywczych, a one mi nie odrosn± itp
Poniewa¿ szlag mnie trafia³ od tego, robiê go wiêc w¶ród rodziny, gdy nikt nie widzi. Widaæ przekonanie jest do¶æ powszechne, chyba ¿e mi siê trafili tacy rodzice, siostra wujki i ciocie.. tylko kuzynka i dzieci nic nie mówili smile. I jak przyje¿dzam do rodziców, albo dalszej rodziny, to wszyscy wspominaj± te straszne koktaile, co mi zdziera³y jelita i ¿e to wspaniale, ¿e ich ju¿ nie pijê. A ja nie mówiê ju¿ ani s³owa.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2009, 13:24 wys³ane przez Biedrona » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
chudy
« Odpowiedz #319 : 07-11-2009, 20:21 »

No to siê uspokoi³em i bêdê pi³.
Co do blendera, to mam ten popularny na forum Philips, wiêc ma pojemnik do mixowania ziaren na sucho ale to te¿ nie pomaga i nie da siê ich zmieliæ na czysty proszek. Dzi¶ spróbujê z drobnym sitkiem jak kiedy¶ poleca³ Lakoon, ciekawe...
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!