Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 12:18 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 40   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Koktajl b³onnikowy  (Przeczytany 587633 razy)
Jojek
« Odpowiedz #320 : 08-11-2009, 00:12 »

W ci±¿y mam zaparcia. Siemiê i babka popite szklank± wody lub herbaty pomaga mi siê wypró¿niæ.
Tak my¶la³em, ¿e o to chodzi a nie o przemianê materii. Zaparcia nie maj± nic wspólnego z przemian± materii. To kolejny dowód na to, ¿e powinna¶ piæ koktajle z b³onnikiem, bo masz tak obklejone jelita, ¿e maj± trudno¶ci z perystaltyk± (przesuwaniem tre¶ci pokarmowo-ka³owej). Zdrowa ¶uzówka wytwarza naturalny ¶luz, który jest "smarem" dla ka³u. Je¶li jest podziurawiona lub poobklejana, to nic dziwnego, ¿e ka³ nie chce siê przesuwaæ. Mo¿liw± przyczyn± jest tak¿e niedostateczna ilo¶æ wypijanej wody.
Je¶li po dyniach ciê odrzuca, to spróbuj sam s³onecznik.


Ale¿ nie mia³am ¿adnych problemów z zaparciami, w³a¶nie dziêki KB i diecie bogatej w warzywa. Dopiero teraz, w ci±¿y. To bardzo czêsty problem w tym stanie.
Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #321 : 08-11-2009, 00:27 »

To bardzo czêsty problem w tym stanie.
Tak, u osób z chorymi jelitami.
Zapisane
Jojek
« Odpowiedz #322 : 08-11-2009, 19:43 »

Hajdi, jeszcze raz powtórzê, ¿e nie mia³am tego problemu zanim nie pojawi³a siê "fasolka". Bêdê siê upieraæ, ¿e w ci±¿y ten stan jest norm±. I wiêkszo¶æ kobiet tak ma.
Ale teraz bardziej mi chodzi o to, co w zamian KB. Bo jak pisa³am, jak tylko zaczynam go piæ to dostajê torsji i l±dujê w kibelku. A jako¶ radziæ sobie muszê. Sama DP i du¿a ilo¶æ warzyw nie za³atwia u mnie problemu. Wiêc czy jest co¶ innego co ma podobne dzia³anie do KB, czyli szukam czego¶ co z jednej strony dostarczy b³onnika i wspomo¿e produkcjê witamin przez bakterie w jelitach, a z drugiej pomo¿e mi regularnie siê wypró¿niaæ.
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 10.11.2006
Sk±d: Beskidy
Wiadomo¶ci: 243

« Odpowiedz #323 : 09-11-2009, 11:21 »

Jojek, nasze upodobania w ci±¿y ci±gle siê zmieniaj± (w drugim trymestrze jest znacznie lepiej), wiêc od czasu do czasu próbuj piæ koktajl. Ja przynajmniej nie widzê nic lepszego przeciw zaparciom.
I - niestety - zgodzê siê z Hajdim: zaparcia w ci±¿y nie s± norm±. Norm± staj± siê chore jelita.

Zapisane
Marko67
« Odpowiedz #324 : 09-11-2009, 13:14 »

Jojek, a próbowa³a¶ zwiêkszyæ ilo¶æ ilo¶æ pestek dyni, a zmniejszyæ o po³owê siemiê lniane w KB.
Zapisane
Jojek
« Odpowiedz #325 : 09-11-2009, 20:33 »

No wiêc podajê, jak robiê koktajl: ³y¿ka sieniemia lnianego i ³y¿ka pestek dyni w ³upinakch, wrzucam do m³ynka do kawy, mielê na drobne ok. 20 sek. Wrzucam to do blendera, dodajê owoców, wody i mielê wszystko. Wg mojej wiedzy to prawid³owy koktajl, bo przepis zasiêgniêty ze strony Bios³one i ksi±¿ek p. S³oneckiego. Wychodzi mi mniej wiêcej ok. 300 ml.
Zgodnie z informacjami próbowa³am te¿ zwiêkszyæ ilo¶æ pestek siemienia do 2 ³y¿ek i zmniejszyæ pestek dynii do ok. pó³ ³y¿ki, z uwagi na wystêpuj±ce zaparcia.

Mam nadziejê, ¿e nie pope³niam b³êdu. Najbardziej smakowa³ mi KB z grejpfrutem. Choæ próbowa³am te¿ jab³ek. Koktajl pijê od ok. 8-9 miesiêcy. Ostatnio, z uwagi na mój stan, jak pisa³am, jako¶ mnie odrzuca. Choæ czyniê próby prze³amania siê. Na razie bez wiêkszych efektów.
Zapisane
chudy
« Odpowiedz #326 : 09-11-2009, 23:56 »

Mnie i domowników te¿ odrzuca ale od tych niezmielonych postrzêpionych ³upin. Czy jaki¶ posiadacz Philipsa HR2860 ma jaki¶ sposób na zmielenie czy odcedzenie tych ³upinek.
Wiem ¿e one maj± istotne znaczenie, ale wszyscy maja odruchy wymiotne czego by siê smacznego do koktajlu nie u¿y³o. Prawdziwy koktajl powinien byæ w konsystencji milusi, gêstszy, rzadszy jak kto lubi, ale z t± drobnic± ¿aden nie bêdzie dobry i ka¿dego wykrêca.
Ja osobi¶cie czuje jakby mi kto¶ nasypa³ trocin do pysznego koktajlu.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #327 : 10-11-2009, 08:56 »

Cytat
niezmielonych postrzêpionych ³upin
Te¿ nie prze³knê³abym tego, mam stary sowiecki m³ynek (jak Lenin wiecznie ¿ywy) i jest ¶wietny, bo miele na drobno wszystko (ale nie na py³ow± m±czkê, raczej konsystencja m±ki kukurydzianej- maleñkie drobinki). Mo¿e przesuszcie ziarna s³onecznika lekko na patelni, bo wilgotne te¿ daj± efekt 
Cytat
postrzêpionych ³upin
Zapisane
Marko67
« Odpowiedz #328 : 10-11-2009, 09:27 »

No wiêc podajê, jak robiê koktajl: ³y¿ka sieniemia lnianego i ³y¿ka pestek dyni w ³upinakch, wrzucam do m³ynka do kawy, mielê na drobne ok. 20 sek. Wrzucam to do blendera, dodajê owoców, wody i mielê wszystko. Wg mojej wiedzy to prawid³owy koktajl, bo przepis zasiêgniêty ze strony Bios³one i ksi±¿ek p. S³oneckiego. Wychodzi mi mniej wiêcej ok. 300 ml.


 Wszystko niby dobrze, ale brak jednego z trzech podstawowych sk³adników tj.- ³y¿ka nasion s³onecznika.  msn-wink
« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 09:31 wys³ane przez Marko67 » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Sk±d: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 683

« Odpowiedz #329 : 10-11-2009, 09:29 »

Cytat
Mo¿e przesuszcie ziarna s³onecznika lekko na patelni,
Gdy podda siê je dzia³aniu wysokiej temperatury bêd± ju¿, niestety, martwe i bezu¿yteczne.

Gdy dodajê s³onecznik do koktajlu, to po zmieleniu przesiewam go przez sitko. Te wiêksze kawa³ki ³upinek zostaj± na sitku a te drobniej zmielone wpadaj± do blendera. Chyba lepiej wypiæ taki koktajl ni¿ ¿aden.
Z ziarnami dyni mój m³ynek radzi sobie jednak zdecydowanie lepiej.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #330 : 10-11-2009, 12:07 »

Nie ma problemu, by na jaki¶ czas wyeliminowaæ z koktajlu pestki s³onecznika.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #331 : 10-11-2009, 12:17 »

Koktajl jest cudowny. Moja stara ciotka mia³a odwieczny problem z jelitami i wypró¿nianiem. Kupowa³a zió³ka, kolon, jakie¶ drogie specyfiki, syf. Od kiedy da³am jej Niezbêdnik czyta go na okr±g³o, pije MO i KB codziennie razem z ostropestem. Wprowadzi³a sobie DP i wychwala koktajl pod niebiosa, ¿e pomaga.. ¿e nie ma problemu ju¿ ze stolcem.
Zapisane
Jojek
« Odpowiedz #332 : 10-11-2009, 17:49 »

Nie ma problemu, by na jaki¶ czas wyeliminowaæ z koktajlu pestki s³onecznika.

Takie w³a¶nie dosta³am informacje od Zibiego, dlatego stosujê pestki dyni i siemiê (bez s³onecznika).
« Ostatnia zmiana: 11-11-2009, 23:16 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.356

« Odpowiedz #333 : 09-12-2009, 21:07 »

Mnie i domowników te¿ odrzuca ale od tych niezmielonych postrzêpionych ³upin. Czy jaki¶ posiadacz Philipsa HR2860 ma jaki¶ sposób na zmielenie czy odcedzenie tych ³upinek.
W koñcu uda³o mi siê znale¼æ optymalny sposób. Mieli siê ziarna s³onecznika razem z ziarnami siemienia. Je¿eli po 20 sekundach nie jest jeszcze zmielone, to po nastêpnych jest ju¿ prawie proszek, a na pewno nie ma ¿adnych ³upin.
Zapisane
Jojek
« Odpowiedz #334 : 10-12-2009, 22:26 »

Wci±¿ mnie odrzuca od KB. Czy kto¶ z osób "w b³ogos³awionym stanie" te¿ tak mia³ ? Przyznam, ¿e czasem zmuszam siê do koktajlu, ale mam po nim "cofkê". A tak je lubi³am. Nie wiem co siê dzieje ?
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 578

« Odpowiedz #335 : 17-12-2009, 08:42 »

Znajoma mia³a podobny problem, radzi³a sobie tak ¿e pi³a po troszkê, raz by³ to ca³y koktajl a raz 2 ³yczki i tyle. Lepiej napiæ siê mniej niæ ca³o¶æ przez co spowodowaæ "cofkê" msn-wink
Zapisane

arrow  "Dziewiêæ dziesi±tych naszego ¿ycia polega na zdrowiu"
Lysybolek
« Odpowiedz #336 : 08-01-2010, 06:00 »

Wczoraj pi³em KB pierwszy raz. Po kilku pierwszych ³ykach pomy¶la³em, ¿e nie jest taki z³y w smaku. Po kilku nastêpnych zrobi³o mi siê niedobrze, ale wypi³em ca³o¶æ. Potem niestety bola³ mnie brzuch i zanosi³o siê na wymioty. Poszed³em spaæ i jest ok, chocia¿ nawet teraz z rana czuje dziwne uczucie w ¿o³±dku. Tak jak moi przedmówcy mój blender równie¿ nie radzi sobie z dobrym rozdrobnieniem ziaren.
Nie wiem teraz czy mam siê zmuszaæ do KB je¶li mój organizm go odrzuca?
« Ostatnia zmiana: 08-01-2010, 15:03 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Sk±d: Bergamuty
Wiadomo¶ci: 990

« Odpowiedz #337 : 08-01-2010, 08:11 »

Chyba nie warto siê do niczego zmuszaæ smile Lepiej przygotowaæ to tak, by Ci bardzo smakowa³o. Mo¿e gar¶æ natki, trochê marchewki, prawdziwej ¶mietany?... msn-wink
Zapisane

I'm going through changes
Eovo
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 45
MO: 01.01.2010
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 56

« Odpowiedz #338 : 08-01-2010, 10:09 »

Ja popijam od tygodnia i bardzo mi smakuje.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 209

« Odpowiedz #339 : 17-01-2010, 14:01 »

Jojek ja jestem w ci±¿y (22/23 tydzieñ) i ca³y czas pijê MO. Nie wyobra¿am sobie zacz±æ dnia bez niego. Aktualnie pijê z olejem kukurydzianem i citroseptem. Czujê siê po nim tak samo dobrze jak wcze¶niej. Pijê te¿ KB warzywne - raz dziennie. Apropos zaparæ to uwa¿aj na witaminy i ¿elazo, które przepisuj± lekarze. Wziê³am 2 tabletki ¿elaza, gdy¿ pogorszy³y mi siê wyniki krwi i to by³ b³±d. Zacz±³ mnie boleæ dó³ brzucha i mia³am ma³e zaparcia. Ale ju¿ po¿egna³am siê z ¿elazem. W ci±¿y wyniki (hematokryt, hemoglobina) maj± prawo siê pogorszyæ.

PS. Preparaty witaminowe dla kobiet w ci±¿y te¿ maj± w swoim sk³adzie ¿elazo - wiêæ nie biorê. Uwa¿am, ¿e wcinam wystarczaj±co du¿o witamin i minera³ów w innej formie.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2010, 14:15 wys³ane przez Jerry » Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!