Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 16:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pęcherzyk żółciowy  (Przeczytany 23657 razy)
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #20 : 30-06-2010, 13:43 »

Proszę napisać, czy złogi wątrobowe w wyniku picia mikstury się rozpuszczają, czy może opuszczają nasz przewód pokarmowy w potaci kamieni- gliniastych kulek? Kiedy oczyszczałam wątrobę polecaną przez Tombaka, kamienie wychodzą w postaci zielonych i czarnych kulek wielkości małej fasolki. Teraz zauważam gliniaste podłużne płaty. Nie wiem, co to jest. Może kamienie pochodzące z jelit? Bardzo mnie to nurtuje.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #21 : 30-06-2010, 14:01 »

Proszę napisać, czy złogi wątrobowe w wyniku picia mikstury się rozpuszczają, czy może opuszczają nasz przewód pokarmowy w potaci kamieni- gliniastych kulek?
Zdecydowanie się rozpuszczają, a jeśli wychodzą to już znacznie mniejsze.

Cytat
gliniaste podłużne płaty. Nie wiem, co to jest. Może kamienie pochodzące z jelit? Bardzo mnie to nurtuje.
Może. Najlepiej zrobić kolonoskopię - tam są specjaliści od tego, będą oglądać, wąchać, może nawet włożą pod szkiełko mikroskopu (za dodatkową opłatą). My niespecjalnie lubimy się w to wgłębiać. Po co, skoro i tak są to objawy przemijające.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #22 : 30-06-2010, 19:49 »

Dziękuję, Grażynko za sugestie. Przyznaję Ci rację, nie ma sensu się w to wgłębiać. Najważniejsze, że oczyszczanie jest skuteczne.
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #23 : 01-07-2010, 08:37 »

Moja znajoma ma od niedawna stwierdzone kamienie w pęcherzyku zółciowym. Chce pozbyć się kamieni laparoskopowo ale najpierw musi pozbyć się stanu zapalnego. Moje sugestie co do MO  i DP odrzuca. Zdziwiony bylem pozytywnie jednak tym, że lekarz zalecił jej jedzenie PRAWDZIWEGO masła.

Drugie moje zdziwienie pozytywne to lekarz zalecający dłuższe przebywanie na słońcu (inny znajomy miewa objawy skórne zaburzeń pracy wątroby).  Niestety chłopak nie chce słuchać o ostropeście. 
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #24 : 02-07-2010, 15:00 »

Mrówko, moja mama miała wycięty woreczek żółcowy, teraz pije MO i czuje się bardzo dobrze, operację zniosła bardzo źle. Teraz pewnie by się na nią nie zdecydowała. Niektórzy wolą zrobić lapraoskopowo operację. To ich zdrowie i ich sprawa.
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #25 : 02-07-2010, 21:58 »

Amelio, a moim poście chciałem podkreślić pozytywne zdziwienie podejściem 2 (różnych) lekarzy. Prawdziwe masło i przebywanie na słońcu nie należą do standardów. Oczywiście nie mam złudzeń co do jakichś poważnych zmian...
Faktycznie to ich zdrowie i ich sprawa gdy nie chcą wziąć go w swoje ręce.
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Zoska_ka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #26 : 21-07-2010, 12:26 »

 Proszę Ekspertów o poradę, mój mąż miał w czwartek laparoskopowo usunięte kamienie z woreczka. W sobotę wyszedł ze szpitala, czuje się dobrze i chce już wrócić do picia MO i koktajli. Nie wiem tylko, czy mogę już wprowadzić mu surowe owoce do koktajlu, bo MO to pewnie od 1/4 dawki trzeba zacząć. Miał przerwę 3 tygodnie ze względu na bardzo silne ataki woreczka ( po zmianie oleju na kukurydziany bardzo  się nasiliły, aż zdecydował się na operację).
Zapisane

MO pije też mąż, starsza córka i moja mała sznaucerka i od 06.2010 młodsza córka.
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #27 : 24-07-2010, 08:49 »

Jeśli generalnie nie może jeść surowizny, to do KB dodawaj warzyw blanszowanych (np. pomidora), a jeśli może, to też zacznij od KB warzywnych a potem owoce. Jeśli dalej będą problemy, po stosowanym w MO oleju kukurydzianym, to zmień na oliwę lub na olej lniany (możliwa nietolerancja). Ale wydaje mi się, że olej kukurydziany, przed zabiegiem spełniał swoją faktyczną rolę.
Zapisane
Zoska_ka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #28 : 26-07-2010, 14:31 »

Dzięki Zibi, zastosujemy się do Twoich rad.
Zapisane

MO pije też mąż, starsza córka i moja mała sznaucerka i od 06.2010 młodsza córka.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!