Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 00:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 33   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawostki z mediów  (Przeczytany 500688 razy)
Stalowa Magnolia
« : 23-07-2008, 13:39 »

Ponieważ forum nie służy do przepisywania artykułów wstawiam link dla każdego kto będzie zainteresowany tematem.( Editho)
Brytyjka, która poddała się radykalnej diecie wygrała w sądzie pozew o odszkodowanie w wysokości 800 tys. funtów - informuje brytyjski dziennik Daily Telegraph. Kobieta twierdzi, że zalecona jej terapia oczyszczająca organizm spowodowała u niej zmiany w mózgu i wywołała epilepsję.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5482331,Dostala_odszkodowanie__do_dieta_spowodowala_zmiany.html
« Ostatnia zmiana: 28-07-2010, 16:42 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #1 : 30-07-2008, 07:14 »

Po kilku dniach zaledwie picia wody takie objawy? Wszystkiego chyba nie napisali albo przekrecili fakty...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 30-07-2008, 13:38 »

O niebezpieczeństwie picia dużej ilości wody napisałem tutaj: http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=4480&start=15

Cytat
A idiotyczna moda na picie litrami wody przy jednoczesnym unikaniu soli. Wszak w ten właśnie sposób można się odwodnić, bo woda dla organizmu bez elektrolitów jest toksycznym rozpuszczalnikiem, którego on stara się pozbyć za wszelką cenę. Wtedy trafia taki nieszczęśnik na oddział w tzw. służbie zdrowia, gdzie wlewa mu się do krwiobiegu wodę z solą i tym sposobem ratuje życie, gdyż bez soli rozpuszczonej w wodzie, zwanej uczenie solą fizjologiczną, z pewnością by umarł. No, jeśli doprowadzenie kogoś na skraj śmierci, by potem uratować mu życie można nazwać postępem, to medycyna jest tutaj niekwestionowanym liderem. Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości!
« Ostatnia zmiana: 20-03-2009, 11:40 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stalowa Magnolia
« Odpowiedz #3 : 30-07-2008, 15:42 »

Editho, za jakiś czas dostęp do tego artykułu będzie możliwy tylko po uiszczeniu płątności za dostęp do archiwum. W Wyborczej i tak długo można je oglądać, ale już np. Rzepa przenosi artykuły do archiwum po zaledwie paru dniach. Dlatego wkleiłam cały. Oczywiście nie jest to żadna rewolucyjna wiadomość, więc forum wiele nie straci jeśli nikt go nie przeczyta. Ot, taka ciekawostka.

Pomyślałam sobie czytając ten artykuł, że ludzie powinni częściej pozywać "normalnych" lekarzy. W końcu przepisywane przez nich terapie bywają czasem wręcz śmiertelne.
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #4 : 30-07-2008, 20:08 »

Czytalam Panie Jozefie o nadmiarze spozywania wody wczesniej, ale nie sadzilam ,ze 2 litry wody picia dziennie to az taki duzy nadmiar, zeby mogl spowodowac az takie objawy.
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #5 : 30-07-2008, 20:20 »

Dlatego Mistrz zaleca picie tylko wtedy kiedy trzeba zaspokoic pragnienie. Ja znam ten problem z autopsji. Chorowalam na nadcisnienie tetnicze i kiedy ze wskazania lekarza wypijalam po 2 litry plynow dziennie to nogi w kostkach mialam jak balony i pogotowie ratunkowe przyjezdzalo po 3 razy w tygodniu. no i co za tym idzie nocy tez nie przesypialam, bo jak wiadomo ,jezeli sie pilo to i wydalic tez trzeba.
Od prawie trzech miesiecy nie biore zadnych tabletek na nadcisnienie, pije kiedy mi sie chce pic, nogi mam jak sarenka msn-wink i przesypiam noce jak aniolek, noooo chyba ze wieczorem  wypije za duzo...... biggrin
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #6 : 17-09-2008, 13:41 »

Wmawia nam się ,że pijąc wodę ,zachowamy młodość ,a jesli na dodatek nawilżymy się od wewnątrz stosując capiwit cos cos tam ,to juz wtedy na pewno sie nie zestarzejemy.
Ostatnio w książce o zdrowym stylu zycia ,przeczytałam ,ze stosowanie suplementów z przeciwutleniaczami nie tylko nie jest zdrowe ,ale wręcz szkodliwe.
Zapisane
kerstink
« Odpowiedz #7 : 17-09-2008, 13:54 »

Cytat od: Stalowa Magnolia
Brytyjka, która poddała się radykalnej diecie wygrała w sądzie pozew o odszkodowanie w wysokości 800 tys. funtów - informuje brytyjski dziennik Daily Telegraph. Kobieta twierdzi, że zalecona jej terapia oczyszczająca organizm spowodowała u niej zmiany w mózgu i wywołała epilepsję.
A ja zwyczajnie w to nie wierze, ze powodem tej kobiety bylo wypicie 2 litrow wody dziennie. Skad wiemy, czy zmiany w mozgu nie istnialy wczesniej. Tylko moze wygodniej oskarzyc dieteteczke, ktora tak niekonwencjonalnie podchodzila do sprawy, niz np. lekarzy, ktorych wczesniej ta kobieta odwiedzala ? Nie ma tez nic o diecie tej kobiety.

Ale wlasnie dlatego przestalam czytac taką prasę ...
« Ostatnia zmiana: 12-12-2011, 15:39 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Stalowa Magnolia
« Odpowiedz #8 : 19-09-2008, 12:21 »

W tym wypadku zapadł wyrok, więc sąd sprawę zbadał i przypuszczam, że opierał się na czymś więcej niż tylko zeznaniach poszkodowanej.  Nie wiem czy zajrzałaś do tekstu źródłowego - terapia oczyszczająca polegała na piciu absurdalnych ilości wody i całkowitym ograniczeniu spożycia soli.
Zapisane
kerstink
« Odpowiedz #9 : 19-09-2008, 13:17 »

6 pints to ok. 3 - 3,5 L, co w tym jest tak bardzo absurdalne ? Jest to duzo, ale nie uzasadnia takich klopotow zdrowotnych.

Pamietam, ze kiedys jakis chlopak wypil ponad 10 litrow i zmarl - to ja rozumiem, ze sa absurdalne ilosci.

W originalnym artykule tez nie ma wiecej informacji o diecie, o ew. wczesniejszych klopotach. A przypuszczac mozna wiele.

Ja tylko wiem z niemieckiej telewizji, ze lubi sie scigac takich, co lecza naturalnie. Pamietam program o lekarzu, ktory bardzo niekonwencjonalnie leczyl problemy ze stawami. Scigali go, bo nie przepisal tradycyjnych lekow. Moze tylko o to chodzi ?
Zapisane
Phantom
« Odpowiedz #10 : 22-09-2008, 13:41 »

To może kolejna ciekawostka:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5719341,Dzieci_korzystajace_z_telefonow_komorkowych_sa_bardziej.html?skad=rss
Cytat
Szwedzcy naukowcy przedstawili na konferencji w Londynie alarmujące wyniki badań nad efektami korzystania z telefonów komórkowych. Wynika z nich, że pokolenie dzisiejszych nastolatków, korzystające z telefonów komórkowych jest pięć razy bardziej narażone na raka mózgu - pisze "The Independent".


Dodano
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5719718,Brytyjski_NHS_planuje_sprzedac_dane_milionow_pacjentow.html?skad=rss
Cytat
Rząd Wielkiej Brytanii rozważa udostępnienie bazy danych NHS (National Health Service), odpowiednika naszego NFZ, prywatnym firmom - pisze "Daily Telegraph". Ministerstwo Zdrowia przekonuje Brytyjczyków, że większość informacji medycznych będzie udostępnianych prywatnym firmom anonimowo. Jednak jednocześnie przyznaje, że w uzasadnionych przypadkach koncerny będą miały również dostęp do danych osobowych pacjentów. Specjaliści od bezpieczeństwa są zdania, że udostępnienie bazy osobom trzecim będzie niemal na pewno jednoznaczne z wyciekiem poufnych informacji.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #11 : 23-09-2008, 09:59 »

Dzieci chorują od leków - dwoje zmarło
http://wiadomosci.onet.pl/1829971,11,item.html
Cytat
"Dziennik Polski": Popularne leki bez recepty, pomagające dorosłym, mogą szkodzić dzieciom. W ciągu sześciu miesięcy krakowski Ośrodek Monitorowania i Badania Niepożądanych Działań Leków zarejestrował 142 przypadki ciężkich skutków ubocznych, w tym dwa przypadki śmiertelne.
Aspiryna, polopiryna, pyralgina, diphergan i thiocodin - rodzice wciąż zapominają, że te leki nie nadają się do leczenia małych pacjentów.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Phantom
« Odpowiedz #12 : 24-09-2008, 18:39 »

http://londyn.gazeta.pl/londyn/1,79739,5728694,Czworo_pracownikow_uniwersytetu_zmarlo_w_efekcie_eksperymentu.html

Cytat

Czworo pracowników uniwersytetu zmarło w efekcie eksperymentu sprzed 100 lat. Naukowcy pracujący w budynku, w którym zdobywca nagrody Nobla prowadził swoje badania umierają na raka - pisze "The Independent". Eksperci podejrzewają, że promieniowanie będące pozostałością po tych eksperymentach może wciąż oddziaływać na osoby przebywające w pracowni laureata nagrody Nobla.


Swoją drogą myślę, że można w tym temacie umieszczać ciekawostki z prasy (pierwotnie temat dotyczył tylko tej jednej konkretnej o nadużywaniu wody).
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #13 : 24-09-2008, 18:56 »

Abi Droga
 Tak jak Mistrz napisal, ze ludzie nie choryua z braku lekow w organizmie, ale wlasnie ludzie choruja z powodu lekow w organizmie., a to zasadnicza roznica..... I tu godze sie w 100%
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #14 : 24-09-2008, 20:58 »

Cytat od: "fiona50"
Abi Droga
 Tak jak Mistrz napisal, ze ludzie nie choryua z braku lekow w organizmie, ale wlasnie ludzie choruja z powodu lekow w organizmie., a to zasadnicza roznica..... I tu godze sie w 100%

Ależ wiem to doskonale, Mistrz wielokrotnie powtarza to ostatnio na forum, wierz mi, że staram się je czytać jeśli tylko mam czas, szczególnie posty Mistrza. Dałam tylko link, nie wiedziałam gdzie go umieścić, może pośpieszyłam się zbytnio. Chodziło tylko o artykuł i zawartą w nim treść informacyjną dla zainteresowanych, mnie to zainteresowało, bo nie wiedziałam, że podane leki mogą prowadzić do przypadków śmiertelnych u dzieci. I żeby zaraz nikt nie myślał, że podaje leki dzieciom.  naughty
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
kerstink
« Odpowiedz #15 : 25-09-2008, 07:19 »

Cytat

Tak w ogóle, to nie mogę czytać wiadomości.


Grazynko, ja od jakiegos czasu przelece wiadomosci tylko pod takim katem, zeby sie dowiedziec, o czym znowu nie pisali ...

Dodano

http://wiadomosci.onet.pl/1831479,453,gruzlica_i_hiv_tykajaca_bomba_z_polskich_szpitali,item.html

'Gruźlica i HIV - "tykająca bomba" z polskich szpitali'

Ciekawe, jak 'wirus' HIV przezyje, i jaka metoda to zbadali ...
Zapisane
Phantom
« Odpowiedz #16 : 26-09-2008, 05:09 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5735020,Wloscy_lekarze_chca_zablokowac_emisje_telenoweli_o.html?skad=rss

Cytat
Włoscy medycy chcą zablokować emisję telenoweli "Białe zbrodnie", która opowiada o ofiarach błędów lekarskich. - Teraz widzowie dwa razy pomyślą, zanim oddadzą swe nogi, ręce i organy pod opiekę lekarzy - przyznaje producent filmu Pietro Valsecchi.
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #17 : 26-09-2008, 07:47 »

W malopolskim NfZ tez wyprowadzano pieniadze  wcale niemale. Siedziala prokuratura i w wyrywkowych Przychodniach robili krecia robote szukajac przypadkow korupcji i nie tylko. Machlojki polegaly na wpisywaniu do kartoteki pacjenta zlecen na badania specjalistyczne , oraz ich wykonania. A sam biedny pacjent o niczym nie wiedzial. W Pomorskiej placowce NfZ machloje wyszly na jaw po wizytach u stomatologow. Mojego kuzyna zona dowiedziala sie ze swej kartoteki, ze miala ekstrakcje dwoch zebow i szycie chirurgiczne, niestety te usuniete zeby ma do dzis i nawet ja nie bolaly. Miala zalozona tylko plombke, ale na zupelnie inny zaqb.
  A co sie tyczy pomylek lekarskich to kazdy z nich ma swoj osobisty cmentarzyk.Na nagrobkach powinno byc wyryte OFIARA POMYLKI LEKARSKIEJ lub w skrocie BLAD
Zapisane
kerstink
« Odpowiedz #18 : 26-09-2008, 09:13 »

Co robi lekarz, jak nie ma pacjenta ?
Zabija czas.


(Sami lekarze opowiadaja ten dowcip.)
Zapisane
ida
« Odpowiedz #19 : 26-09-2008, 09:17 »

Tak, tak...ja też to przeżyłam na własnej skórze.
3 lata temu miałam skomplikowane złamanie nogi. Po powrocie ze szpitala dostałam wiadomość, że z moim ubezpieczeniem coś nie tak…jeśli w terminie…dni nie dostarczę dodatkowych dokumentów –otrzymam rachunek (b.słony!). Ja z gipsem na całej nodze do biodra (na 3 m-ce) próbowałam coś załatwić telefonicznie….przypadkiem dowiedziała się o tym moja kuzynka, która ma dostęp do danych NFZ. Wydrukowała wszystko i mi przysłała. Byłam zdziwiona jak dokładne dane mają (było tego kilka albo kilkanaście stron):  przychodnie/lekarze u których się leczę,  daty wizyt….
Było wiele "kwiatuszków"

Najciekawsze było to:
-jestem ubezpieczona –od wielu lat na emeryturze (???)
-ostatnio kilkukrotne wizyty i jakieś  badania/leczenie u ginekologa (w ramach ciąży)… oczywiście tego ginekologa nawet nie znałam.

A już samo zestawienie tych 2 faktów powinno chyba dać do myślenia urzędnikom NFZ (chyba, że bawimy się w Włochy, gdzie „wieloletnie emerytki”  zaczynają rodzić).

Chciałam to wyprostować...doradzono mi:  lepiej nie ruszać...bo  wtedy znowu zaczną się kłopoty typu: ochrona  danych osobowych...a ja po prawie 4-mcach w długim gipsie miałam założony gips krótki (do kolana) na następne 8 tygodni....osobiste stawienie się było trudne;
Na zaleconą przez szpital rekonwalescenję przyjęto mnie 1 raz!!! –reszta prywatnie –ale też już nie ma miejsc.. ,chociaż lekarz-rehabilitant  łapał się za głowę, jak zobaczył nogę po gipsie i zmiany na niej…(wbita pięta, słabe krążenie –chociaż 2xdziennie  robiłam sobie zastrzyki w brzuch z Fraxiparine)  i na 2-giej/przeciążonej  nodze; wylądowałam  w Centrum Onkologii w W-wie(mam już odp." legitymację"), potem skierowano mnie do prac. chirurg./patolog. na Bródno –tam wycięto mi kawał skóry/ciała  nad drugim kolanem;  następne pół roku  jak bez obu nóg (poza bólem –rana nad kolanem ciągle się rozrywała, 2-ga noga ból i drętwienie), chwała Bogu –wynik z patologii dla mnie pozytywny. Teraz już jakoś chodzę, ale…kręgosłup... do tego sprawy prywatne…..więcej lekarzy nie wytrzymam…ani fizycznie, ani psychicznie, ani finansowo….
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 33   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!