Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 19:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawostki z mediów  (Przeczytany 501385 razy)
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #100 : 22-12-2009, 07:38 »

Przestroga dla korzystających z usług pewnej "służby"  msn-wink :

http://wiadomosci.onet.pl/1590649,2678,1,sfalszowane_leki_zalewaja_europe,kioskart.html
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #101 : 24-12-2009, 02:45 »

Najpierw mordowali krowy, później kury, świnie, teraz kozy, aż strach pomyśleć co będzie, gdy ogłoszą epidemię ludzkiej grypy.

Obyś nie wykrakała. Celna uwaga.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2010, 22:17 wysłane przez Solan » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #102 : 25-12-2009, 18:27 »

Mnie przeraża ta holenderska histeria. Oni zamierzali tam wybić wszystkie ciężarne kozy, bo ponoć w trakcie porodu do otoczenia dostawały się jakieś wirusy. Nawet jeśli z takiego dyskusyjnego powodu zmarło kilkoro ludzi, jaki sens ma wybijanie tysięcy zwierząt? Pamiętam obłęd sprzed paru lat związany z ptasią grypą - patrole policji na plaży, poszukiwania martwych ptaków, wybijanie łabędzi...
« Ostatnia zmiana: 03-01-2010, 22:17 wysłane przez Solan » Zapisane

I'm going through changes
Patronix
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 16-11-2008
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #103 : 02-01-2010, 21:40 »

http://wp.tv/i,Antybiotyki-przestaja-byc-skuteczne,mid,485086,klip.html?ticaid=59646
Zapisane
Rishro
« Odpowiedz #104 : 07-01-2010, 20:23 »

To wszystko dzieje się etapowo. Ptaki, świnie i inne. Nigdy nie ma jakiegoś zagrożenia np. od kotów i żab. Wszystko nagle dzieje się jedno po drugim, a potem znika. Nie lubię takich wybieranych przez kogoś informacji.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #105 : 09-01-2010, 11:34 »

"Ile koncerny farmaceutyczne wydają w Polsce na badania kliniczne?
"Miliard dolarów - co najmniej tyle inwestują koncerny farmaceutyczne w Polsce, przeprowadzając badania kliniczne leków.
W grę mogą wchodzić jednak sumy znacznie większe - przyznaje dr Wojciech Masełbas, przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych, w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
Znaczna część tej sumy stanowią honoraria lekarzy. Lekarz rodzinny za zaszczepienie jednego pacjenta testowaną szczepionką przeciwko grypie otrzymuje od firmy zwykle ponad 100 euro. Profesor w renomowanej klinice za długotrwałe i skomplikowane badanie kliniczne dostaje nawet 10 tys. euro za pacjenta. Rekordowe honoraria polskich profesorów otrzymywane od koncernów wynoszą ponad milion złotych rocznie.
Więcej wiadomości z kraju, z branży Chemia i Farmacja oraz Służba Zdrowia Na badaniach klinicznych zarabiają lekarze-badacze, ale nie publiczne szpitale, w których są one przeprowadzane. Zdarzają się wypadki, w których szpital - przynajmniej oficjalnie - nie ma pojęcia, iż takie badanie się w nim odbyło."

http://biznes.onet.pl/ile-koncerny-farmaceutyczne-wydaja-w-polsce-na-bad,18573,3106887,1,prasa-detal
« Ostatnia zmiana: 09-01-2010, 11:43 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Stańczyk
« Odpowiedz #106 : 09-01-2010, 11:42 »

Lekarz rodzinny za zaszczepienie jednego pacjenta testowaną szczepionką przeciwko grypie otrzymuje od firmy zwykle ponad 100 euro.
To wydaje się aż nieprawdopodobne. Czy wynagrodzenie lakarza może wielokrotnie przekraczać zysk ze sprzedaży jednej szczepionki?

To jest ciekawe:
Cytat
Na badaniach klinicznych zarabiają lekarze-badacze, ale nie publiczne szpitale, w których są one przeprowadzane. Zdarzają się wypadki, w których szpital - przynajmniej oficjalnie - nie ma pojęcia, iż takie badanie się w nim odbyło.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2010, 11:44 wysłane przez Hajdi » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #107 : 09-01-2010, 11:44 »

Ciekawe z jakiego "źródła ten przeciek"?
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #108 : 09-01-2010, 11:58 »

   eek "Koniec z kacem; stworzono substytut alkoholu.
Substytut alkoholu, który nie prowadzi do pijaństwa oraz kaca, został opracowany przez naukowców - informuje "Daily Telegraph".
[...]Zespół naukowców skupił swoje badania na benzodiazepinach, a w szczególności na diazepamie, głównym składniku Valium. Na przeprowadzenie dalszych badań nad środkiem potrzeba sporych sum pieniędzy. Naukowcy wierzą, że niektóre rządy będą skłonne zainwestować w ich innowacyjne badania."
http://biznes.onet.pl/koniec-z-kacem-stworzono-substytut-alkoholu,18573,3103747,1,prasa-detal
http://pl.shvoong.com/medicine-and-health/investigative-medicine/276175-valium/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Diazepam
ps. Zasłyszane od "nie dotrzymujących tajemnicy służbowej" pracowników browarów i gorzelni: do wszelkich produkowanych na skalę masową trunków (piwa, likierów, wódki i brandy) już dodawało się i ... dodaje "śladowe" ilości Valium ...
"Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy?"...
« Ostatnia zmiana: 09-01-2010, 14:01 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #109 : 09-01-2010, 12:39 »

Cytat
To wydaje się aż nieprawdopodobne. Czy wynagrodzenie lakarza może wielokrotnie przekraczać zysk ze sprzedaży jednej szczepionki?
To jest rutynowa praktyka z wszystkimi lekami. Rzecz w tym, że owe szczepionki stosuje się w fazie tzw. prób na ludziach (poprzedzonych próbami na szczurach). Przeprowadzenie tej fazy badań jest podstawowym warunkiem uzyskania nań atestu, a więc dopuszczenia leku do sprzedaży. A że produkcja i sprzedaż leków to proceder nader intratny, więc nie ma co oszczędzać na badania, bo zwróci się im z nawiązką. Oczywiście wyniki tych badań muszą być zgodne z dyrektywami, więc "badacze" muszą być sowicie wynagradzani. Taki jest ten mechanizm. Miałem niegdyś okazję przyjrzeć mu się z bliska, gdy na terenie powiatu strzeleckiego trwała akcja badań leku na astmę oskrzelową u dzieci. Nie powiedziano rodzicom, że chodzi tutaj o przebadanie leku, tylko że jest to lek darmowy w ramach jakiegoś tam europejskiego programu. Tak oto nieświadomi rodzice zostali zwiedzeni przez lekarzy pokusą darmowego leczenia i nader chętnie wystawiali swoje pociechy na próby leków, bo za darmo. Swoją drogą, to ciekawe, ile z tych dzieci później korzystało ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę śmiesznej pomocy.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2010, 10:26 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eovo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 01.01.2010
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #110 : 15-01-2010, 08:01 »

 Komuna wraca do UE,tym razem sterowana przez koncerny farmaceutyczne nawet rumianku nie będzie a co będzie z aloesem i citoseptem




http://wolnemedia.net/?p=19343
Zapisane
maślak
« Odpowiedz #111 : 15-01-2010, 11:52 »

http://kobieta.wp.pl/gid,11859737,img,11859777,kat,26263,galeriazdjecie.html?T%5Bpage%5D=1

Dosyć ciekawe podsumowanie na temat zdrowego odżywiania. Nieco tendencyjne, ale jednak warto się zapoznać z artykułem, może ktoś z was zauważy, że poświęca na DP za dużo czasu, a konsekwencje wdrożenia zasad zdrowego żywienia wcale nie są takie jakbyśmy sobie życzyli.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #112 : 15-01-2010, 15:37 »

Cytaty z http://kobieta.wp.pl/gid,11859737,img,11859777,kat,26263,galeriazdjecie.html?T[page]=1
"Produkty tylko z ekologicznych upraw, analizowanie z długopisem w ręku witamin i mikroelementów, które należy spożyć w ciągu doby, białek nie łączymy z węglowodanami"
"Każdy produkt powinien być ekologiczny, każdy posiłek odpowiednio przygotowany, by w końcu podporządkować życie jedzeniu."
"Cały dzień podporządkowany jest przygotowywaniu posiłków, wszak jeść trzeba regularnie, o tej porze to, o tej tamto i nic nie może stanąć temu na przeszkodzie."

Maślak, naprawdę tak widzisz dietę prozdrowotną? Chyba coś musiałaś w tym wszystkim źle zrozumieć. Ja nie stosuję DP, ale staram się przygotowywać posiłki wg zasad zdrowego odżywiania. To znaczy, że np.: nie kupuję kotletów mielonych gotowych tylko robię je sama, najlepiej z mięsa świni, którą mam w zamrażarce. Jeśli go już nie mam, to kupię mielone w sklepie i też przeżyję. Nie kupuję napojów gazowanych, słodzonych tylko wodę gazowaną. Nie kupuję mleka i przetworów mlecznych w sklepie tylko od mojej znajomej Pani. Gdy krowa mojej Pani jest cielna i mleko nie nadaje się do spożycia to nie używam mleka wcale. Chyba, że moim dzieciom bardzo zachce się kakao lub budyniu, to szklanka sklepowego mleka raz na 3 miesiące też ich nie zabije.
To tylko kilka przykładów. Myślę, że we wszystkim najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Zdrowe odżywianie to nie jest główny cel mojego życia, ale staram się je wprowadzać, bo wiem, że warto.
a konsekwencje wdrożenia zasad zdrowego żywienia wcale nie są takie jakbyśmy sobie życzyli.
 
Ciekawi mnie też, jakie efekty, wg Ciebie, powinnaś uzyskać po 2 miesiącach zdrowego odżywiania? Bo chyba tyle, mniej więcej, je stosujesz.
Zapisane

Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #113 : 15-01-2010, 16:17 »

Komuna wraca do UE,tym razem sterowana przez koncerny farmaceutyczne nawet rumianku nie będzie a co będzie z aloesem i citoseptem

Ale ona nigdzie nie wyjeżdżała.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #114 : 15-03-2010, 10:46 »

Wiedzą, że grają, tylko nie wiedzą w jakim kościele
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1580626,1,krete-drogi-infekcji,index.html
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #115 : 16-03-2010, 11:17 »

Dopiero teraz rozwiązano "tajemnicę" leku, podawanego na mdłości w ciąży, którym bezmyślnie okaleczano przyszłe potomstwo w latach 50-tych.

http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Rozwiazano-tajemnice-fatalnego-leku,wid,12075891,wiadomosc.html?smg4sticaid=69d14

Cytat
Naukowcy z Tokijskiego Instytutu Technologicznego, pod kierownictwem dr. Takomi Ito, odkryli molekularne mechanizmy działania specyfiku i wpływu na rozwój płodu. Powodem jest chemiczne oddziaływanie cząsteczki leku z białkiem o nazwie cereblon, które odpowiada za prawidłowe kształtowanie się kończyn podczas życia płodowego.
« Ostatnia zmiana: 16-03-2010, 12:09 wysłane przez Grażyna » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #116 : 14-04-2010, 08:28 »

Witaminy powodują raka!
http://www.figa.pl/Czy-tabletki-z-witaminami-powoduja-raka-a391
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #117 : 03-05-2010, 15:36 »

Lekarz rodzinny za zaszczepienie jednego pacjenta testowaną szczepionką przeciwko grypie otrzymuje od firmy zwykle ponad 100 euro.
To wydaje się aż nieprawdopodobne. Czy wynagrodzenie lakarza może wielokrotnie przekraczać zysk ze sprzedaży jednej szczepionki?

To jest ciekawe:
Cytat
Na badaniach klinicznych zarabiają lekarze-badacze, ale nie publiczne szpitale, w których są one przeprowadzane. Zdarzają się wypadki, w których szpital - przynajmniej oficjalnie - nie ma pojęcia, iż takie badanie się w nim odbyło.

To jest rutynowa praktyka z wszystkimi lekami. Rzecz w tym, że owe szczepionki stosuje się w fazie tzw. prób na ludziach (poprzedzonych próbami na szczurach). Przeprowadzenie tej fazy badań jest podstawowym warunkiem uzyskania nań atestu, a więc dopuszczenia leku do sprzedaży. A że produkcja i sprzedaż leków to proceder nader intratny, więc nie ma co oszczędzać na badania, bo zwróci się im z nawiązką. Oczywiście wyniki tych badań muszą być zgodne z dyrektywami, więc "badacze" muszą być sowicie wynagradzani. Taki jest ten mechanizm. Miałem niegdyś okazję przyjrzeć mu się z bliska, gdy na terenie powiatu strzeleckiego trwała akcja badań leku na astmę oskrzelową u dzieci. Nie powiedziano rodzicom, że chodzi tutaj o przebadanie leku, tylko że jest to lek darmowy w ramach jakiegoś tam europejskiego programu. Tak oto nieświadomi rodzice zostali zwiedzeni przez lekarzy pokusą darmowego leczenia i nader chętnie wystawiali swoje pociechy na próby leków, bo za darmo. Swoją drogą, to ciekawe, ile z tych dzieci później korzystało ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę śmiesznej pomocy.

"Biorąc za źródło rynekaptek.pl, lekarze testujący leki dostają za każdego pacjenta 10 tys. euro, z czego szpital dostaje tylko 1 tysiąc. Jest to niemała zachęta dla lekarza, aby badania szły po myśli sponsora." cyt. z: "Nielegalne eksperymenty medyczne na ludziach w Polsce?"
http://wolnemedia.net/?p=21421
« Ostatnia zmiana: 03-05-2010, 15:56 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #118 : 03-05-2010, 15:46 »

"Rosyjscy naukowcy jednak twierdzenie Monsanto że kukurydza MON683 jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt uważają za “całkowicie niezweryfikowane”. Wspiera ich francuska Komisja Inżynierii Biomolekularnej, jak również Międzynarodowy Greenpeace, który opublikował raport zatytułowany “MON863: zapis systematycznego oszustwa”.

Jeden z rosyjskich naukowców ostrzegł, że świat stoi na krawędzi katastrofy ekologicznej o “biblijnych wymiarach”. Ta katastrofa już się rozpoczęła, gdyż na całkowitą liczbę zgonów 2.5 mln Amerykanów, ponad 2 mln z nich to choroby płuc, co stanowi wzrost o 40% w okresie od początku 2008 do marca 2010.

Prawie każdy z tych nagłych i niewyjaśnionych zgonów powiązany jest z chorobami płuc, zdiagnozowanymi jako typ grypy lub zapalenia płuc po to, by nie wywołać paniki. Trwają badania prowadzone przez Didier Raoult na Uniwersytecie Śródziemnomorskim w Marsylii, które po raz pierwszy w historii ludzkości zidentyfikowały roślinny wirus wywołujący choroby wśród ludzi.

Rosyjscy naukowcy twierdzą również, że masowe szczepionki w USA w ubiegłym roku przeciwko epidemii świńskiej grypy H1N1 były bardzo nieudolną próbą powstrzymania tej tajemniczej choroby płuc poprzez zaaplikowanie ludziom poprawionego DNA do zmodyfikowanej kukurydzy, co nie udało się." cyt. z: "Czy przez uprawy genetycznie modyfikowanej żywności zginęło w USA dwa miliony osób?"  http://wolnemedia.net/?p=21479

Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #119 : 11-05-2010, 18:15 »

Zanieczyszczenia w czasie ciąży zaburzają rozwój psychiczny dziecka!
http://www.figa.pl/Zanieczyszczenia-w-czasie-ciazy-zaburzaja-rozwoj-psychiczny-dziecka-a558
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!