Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kazuistyka  (Przeczytany 32976 razy)
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #20 : 05-08-2008, 11:59 »

Cytat od: "akownik"
Problem w tym,że miksturę trzeba pić całe życie,jak uważa Pan Józef

MO ma za zadanie pomóc organizmowi w dojściu do pełnej sprawności obronnej a następnie służyć już jako "neutralizator" dla substancji szkodliwych wpadających do naszego organizmu w nadmiarze, co powoduje właśnie rozszczelnienie układu pokarmowego. I to pozwoli organizmowi na spokojne zwalczanie atakujących go infekcji.


Cytat od: "akownik"
a środki(leki-nazwa nieistotna)były stosowane w tamtym konkretnym przypadku przez tydzień

ale za miesiąc znów coś zaboli i będzie trzeba kolejny lek (środek) brać przez tydzień, za kolejne trzy miesiące znowu atak choroby i tym razem lek (środek) przez pięć tygodni itd. itd. Czy to również nie jest do końca życia?

że się tak wtrącę...
Zapisane

hajdi
« Odpowiedz #21 : 05-08-2008, 12:02 »

Cytat od: "akownik"
Homeopatia nie jest tylko dla chorych.
Środki,które tu stosujemy,także nazywają lekami,ale one nie leczą.Istotą ich działania jest pomoc organizmowi by mógł rozpocząć samoleczenie.

Jestem rozczarowany.
Myślałem, że dyplomowany homeopata wreszcie przybliży mi tę metodę leczenia. Tak się nie stało. Mam jeszcze większy mętlik w głowie.
Dowiaduję się, że homeopatia jest dla zdrowych (po co zdrowemu leczenie?), że przyczyn chorób nie można poznać a potem, że homeopatia je usuwa (tylko jak to sprawdzić?). Czytam, że organizm nie zawsze wie co robi a zaraz potem, że homeopatia wspomaga organizm w samoleczeniu (a jeśli dojdzie do samookaleczenia). Że można podać taki lek (najlepiej przy urodzeniu), że działa do końca życia . Na prawdę nie dziwię się, że ortodoksyjni katolicy uważają homeopatię za okultyzm.
Podtrzymuję swoją opinię, że uważam homeopatię za bardziej szkodliwą od leczenia tradycyjnego (chemia, antybiotyki i takie tam). Jej zwolennicy zachwalają ją jako bezpieczną, bez skutków ubocznych, nie uzależniającą. To blef. Nie twierdzę, że homeopaci to oszuści. Twierdzę, że chyba sami nie wiedzą jaka broń włożono im do reki.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #22 : 05-08-2008, 13:21 »

Cytat od: "akownik"
Homeopatia nie jest tylko dla chorych.
Środki,które tu stosujemy,także nazywają lekami,ale one nie leczą.Istotą ich działania jest pomoc organizmowi by mógł rozpocząć samoleczenie.Na mój gust ich przewagą nad miksturą jest to,że podaje się krócej,a efekt jest długi,by nie powiedzieć dożywotni.

Kolejny raz wychodzi brak wiedzy na temat mikstury(wymaganej regulaminem tego forum) wyjaśnionej w książce Mistrza, a dożywotność to już zwykłe nadużycie.

Cytat od: "akownik"
Czyli jednak organizm nie jest tak doskonały i nie potrafi sam uporać się ze wszystkim.


Nie jest, bo poza matematyką nie ma innych doskonałości. O jednej rzeczy nikt mówi, o selekcji naturalnej - choroby pokoleniowe pogłębiają się z pokolenia na pokolenie i taki osobnik powinien wyginąć, ale tak nie jest, bo kolejne leki pozwalają mu żyć i tworzyć chore potomstwo.

Cytat od: "akownik"
Homeopatia jest tania i prosta w stosowaniu.


Bzdura. Nie jest tania, wystarczy spojrzeć na proponowane w jednym z opisów leki Sanum. Nie jest prosta w stosowaniu, bo najpierw trzeba mieć lekarza na tym się znającego, o co bardzo trudno. Opis leczenia psa najlepiej to pokazuje - potrzebę częstej interakcji pacjent - lekarz.

Cytat od: "akownik"
Często jest tak,że długi czas jaki jest niezbędny dla osiągnięcia efektów stosowania mikstury,może się okazać zbyt długi.Dla wielu zbyt długi.Znam wiele przypadków...


Temu nikt nie przeczy, Janus zajmuje się leczeniem, ale stwierdza, że podstawą musi być mikstura, dopiero potem jego zalecenia.


Cytat od: "akownik"
W dalszym ciągu będę twierdził,że podawanie mikstury i koktajlu to jednak ingerowanie w funkcje organizmu(a Pan twierdzi iż jest temu przeciwny,bo organizm wie co robi.


Skoro traktujemy koktajl jako żywność, to chyba trafił Pan kulą w płot. O miksturze już Mistrz wyjaśniał.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 05-08-2008, 14:30 »

Cytat od: "hajdi"
Myślałem, że dyplomowany homeopata wreszcie przybliży mi tę metodę leczenia. Tak się nie stało. Mam jeszcze większy mętlik w głowie.
Nie wiem czemu. Dla mnie akurat wszystko stało się jasne. Homeopatia jest po prostu w posiadaniu kamienia filozoficznego, którego alchemicy poszukiwali bezskutecznie przez tysiąclecia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #24 : 05-08-2008, 14:31 »

Skoro koktajl to żywność,to zacytuję Hipokratesa:    "Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem."
Hipokrates także mówił o leczeniu.
Leki firmy Sanum to nie jest homeopatia,to izopatia.Szkoda,że nie wiesz o czym piszesz.
O miksturze Pan Słonecki mówi,że należy ją brać przez całe życie.Czyli dożywotnio.Poczytaj uważnie,bo znowu jesteś nieuważny.
Homeopata nie musi być lekarzem,ma mieć wiedzę medyczną.Tytuł lekarza przysługuje tylko tym co ukończyli Akademię Medyczną,a tam homeopatii nie uczą.
Homeopatia może i jest stosowana jako profilaktyka utrzymywania zdrowia.
Jest więc po to samo co i mikstura dla zdrowych.Podtrzymuje zdrowie.
Hajdi,nie mogę dopuścić do tego by rozczarowanie Twoje trwało zbyt długo.Zakładam nowy wątek:Przybliżanie homeopatii.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #25 : 05-08-2008, 15:16 »

Cytat
Leki firmy Sanum to nie jest homeopatia,to izopatia.Szkoda,że nie wiesz o czym piszesz.


Doskonale o tym wiem, jednak aby posługiwać się oznaczeniem D5 lek musi być produkowany zgodnie z zasadami produkcji leku homeopatycznego. Jednocześnie nie istnieje klasyfikacja dotycząca materiałów źródłowych do produkcji leku homeopatyczego wykluczająca te, których używa się do produkcji leków Sanum. To gdzie jest ta różnica? Pewnie w działaniu, ale to już kwestia poglądów, tak jak my mamy inny pogląd na oscillococinum, że jego działanie może być alopatyczne.

Cytat
O miksturze Pan Słonecki mówi,że należy ją brać przez całe życie.Czyli dożywotnio.Poczytaj uważnie,bo znowu jesteś nieuważny.


Poczytaj uważnie własne słowa:

Cytat
Na mój gust ich przewagą nad miksturą jest to,że podaje się krócej,a efekt jest długi,by nie powiedzieć dożywotni.


Pisałeś o efekcie stosowania leków homeopatycznych.

A tak przy okazji, w mojej aptece sieciowej http://www.doz.pl/ leki 200CH są na receptę, to dziwne - zwłaszcza przy uwagach, że homeopata nie musi być lekarzem...
Zapisane
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #26 : 05-08-2008, 18:32 »

Sprzedaż tych leków tylko na receptę jest niezgodna z prawem.Są apteki sprzedające bez recepty.

Czy wiesz co oznacza 200CH?
Oznacza,że substancja wyjściowa w tym leku występuje tu w stężeniu jeden dzielone przez sto do potęgi dwusetnej.Oznacza to,że substancji wyjściowej tu nie ma.Albowiem zgodnie z prawem Avogadro jeśli rozcieńczysz substancję powyżej 12CH to tam już nic nie ma.Jest to zresztą jeden z zarzutów przeciwników homeopatii,że firmy homeopatyczne sprzedają sam cukier mlekowy.
Mam nadzieję,że jeśli wątek o przybliżanniu homeopatii rozwinie się to będzie tam i o tym.
Na razie wniosek jest taki,że na receptę kupujesz laktozę.

Dodano

Lek izopatyczny jest produkowany według zasad produkcji leku homeopatycznego.I to jest jedyne co łączy te leki.Izopatia to nie homeopatia.
Wystarczy zapytać w firmie Sanum,a oni Ci to powiedzą.
Czasem lepiej zapytać niż prowadzić spekulacje myślowe.

Leku homeopatycznego nie biorę przez całe życie,Pan Słonecki zaleca picie mikstury przez całe życie.

Dodano

Różnica między lekiem izopatycznym a homeopatycznym  leży głównie w sposobie doboru leku dla pacjenta.O tym też,mam nadzieję,będzie w wątku o przybliżaniu homeopatii.Ale najpierw spróbuj zapoznać się z tym o co tam proszę.
Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #27 : 05-08-2008, 21:32 »

Cytat od: "hajdi"
Podtrzymuję swoją opinię, że uważam homeopatię za bardziej szkodliwą od leczenia tradycyjnego (chemia, antybiotyki i takie tam).

Hajdi, dlaczego tak uważasz?

Dodano

Może i masz rację...ale u mnie w domu antybiotyki inne świństwa chemiczne zrujnowały zdrowie mojego dziecka, a homeopatia się akurat sprawdziła. Nie wiem jak to wytłumaczyć...Dziecko brało sterydy, antybiotyki i inne świństwa przez pół roku, a po tygodniu brania homeopatyków odstawiliśmy wszystko...Nie wiem...może nie dane będzie mi się kiedykolwiek dowiedzieć...dlaczego tak się stało...

Dodano

Hajdi-gdzie zniknęła Twoja odpowiedź na moje pytanie???
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #28 : 05-08-2008, 21:43 »

Cytat od: "Izunia 3ch"
Hajdi-gdzie zniknęła Twoja odpowiedź na moje pytanie???

Napisałem, dopisałem coś jeszcze a w końcu stwierdziłem, że nie chce mi się wypowiadać więcej na  temat homeopatii. Omijałem ten dział, bo nie wierzyłem w nią (myślałem, że w ogóle nie działa) Teraz wiem, że działa, tylko nikt nie wie jak. Nie chcę mieć z czymś takim do czynienia.

Z drugiej strony jakie znaczenie ma moja opinia? Kto chce niech z homeopatii korzysta.

Na prawdę liczyłem na to, że akownik przybliży mi tę dziedzinę medycyny. Tak się nie stało. Akownik chyba wyczerpał swoje możliwości. Założył nowy wątek, ale chce abyśmy to my pisali co wiemy o homeopatii. Jakaś paranoja.

Poczytałem wypowiedzi akownika na innych forach. Uważam, że stoi w  miejscu, nie rozwija się. Zadaje dużo pytań, uprawia gimnastykę słowną, ale nie odnosi się do meritum. Kiedyś był tu niejaki marsiu; pisał w podobnym tonie.

I ostatnia sprawa. Cała ta dyskusja oddala nas od istoty tego forum. A  jest ona prosta: nauczyć każdego jak dbać o zdrowie.
Homeopatia tu przegrywa. Nawet jeżeli można homeopatią dbać o profilaktykę ( w co nie wierzę, ale załóżmy) to potrzebujemy jeszcze pośrednika, homeopatę, kapłana, który wprowadzi nas w ten magiczny świat. Jest on poza zasięgiem dla przeciętnego zjadacza chleba.

I tu jest wyższość MO.
Panie Józefie, moje uszanowanie.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #29 : 05-08-2008, 22:07 »

Cytat
Jest on poza zasięgiem dla przeciętnego zjadacza chleba.


I tu jest pies pogrzebany, zawiła teoria, choć nie musi być sprzeczna, ale na wszystko ma odpowiedź, np. jak coś nie pasuje do obrazu, to mamy jeszcze konstytucje mieszane smile

A wracając do akownika, nikt tu go nie zwalcza, homeopatii też nie, chodzi tylko o znalezienie wspólnego języka, ale o to trudno, jeśli osoboa nie potrafi się wypowiadać tak, aby każdy go zrozumiał. Przykładowo:

Cytat
Różnica między lekiem izopatycznym a homeopatycznym leży głównie w sposobie doboru leku dla pacjenta.


Musiałem stanąć na głowie, żeby zrozumieć to zdanie. Jak mniemam powinno ono brzmieć:
"Różnica między zastosowaniem leku izopatycznego lub homeopatycznego zależy od decyzji lekarza/homeopaty, który decyduje o jego przepisaniu na podstawie wywiadu z pacjentem".
Czyli to nie definiuje (ani pierwotne, ani poprawione zdanie) różnicy między oboma typami leków.

Dla przeciętnego pacjenta różnica jest taka, że pojedynczy lek homeopatyczny nie posiada ulotki, a Sanum nie tworzy wiedzy tajemnej (dostępnej w często sprzecznych ze sobą książkach - pewnie translator był kiepski), tylko pisze kawa na ławę, jaki jest sposób działania każdego leku, jak łączyć je w kuracje itd.

A to, że ktoś podał jakąś klasyfikację nie oznacza, że nie da się jej zmienić posługując się logiką przywracając porządek "stawiając z głowy na nogi".

Może powinniśmy zacząć w końcu dociekać, o co chodzi na prawdę w stosowaniu tych kulek - poza doraźnym leczeniem złego odbioru padającego śniegu itp.

Moim zdaniem przyjmowanie kulek, to przyjmowanie dawki energii - a konkretnie dawki informacji. Niestety nikt jeszcze na tym forum nie pociągnął tego zagadnienia.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 05-08-2008, 22:17 »

Przyznam, że miałem inne mniemanie o homeopatii, którą interesowałem się kilkanaście lat temu. Sądziłem, że jest bardziej ludzka i zgodna z naturą. Takie przynajmniej były założenia. Chyba wszystko zmieniło się, gdy za homeopatię zabrali się lekarze. Ze zdziwieniem odkrywam, że homeopatia uległa wynaturzeniu. Już nie mówi się o człowieku, tylko liczy się biznes związany z uzależnieniem od leków, o tyle intratny, że produkcja owych leków jest śmiesznie tania, a - co za tym idzie - zysk spory. Cóż, w medycynie to normalne. Jestem zniesmaczony.

Dodano

Cytat od: Grzegorz
Moim zdaniem przyjmowanie kulek, to przyjmowanie dawki energii - a konkretnie dawki informacji. Niestety nikt jeszcze na tym forum nie pociągnął tego zagadnienia.
Ja ruszyłem pytaniem na ile pokoleń działają leki homeopatyczne.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2013, 16:21 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zibi
« Odpowiedz #31 : 06-08-2008, 09:20 »

Cytat od: Zibi
Cytat od: hajdi
Piszesz, że potrafisz odpowiednio dobranym lekiem homeopatycznym przywrócić zdrowie na ponad 20 lat. Bez usunięcia przyczyn można co najwyżej zahamować objawy choroby. Jeżeli prawdą jest te 20 lat to znaczy, że homeopatia nie jest łagodną formą leczenia. Jest silniejsza od chemii. Mnie to przeraża.
Od chemii chyba nie, bo medycyna akademicka przy pomocy swojej chemii potrafi wyhamować naturalny proces czyszczenia DNA z zainfekowanych komórek przez kilka pokoleń... msn-wink
« Ostatnia zmiana: 04-12-2009, 15:19 wysłane przez Zibi » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #32 : 06-08-2008, 09:27 »

No, to mamy dylemat - czy medycyna chemiczna jest mocniejsza, czy homeopatyczna; w sensie oddziaływania na pokolenia poprzez wpływ na strukturę DNA. To co Zibi, może nowy wątek?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!