Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 08:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Suchy koncentrat aloesowy jako alternatywa dla soku  (Przeczytany 13351 razy)
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« : 10-08-2008, 23:14 »

Te marki tj. Natura Styl i Laboratoria Natury już znamy. Co natomiast sądzicie o samodzielnym sporządzaniu "soku z aloesu" poprzez rozpuszczanie suchego ekstraktu aloesowego w wodzie ? Przywołane wyżej firmy robią to właśnie w ten sposób.

Z jednego grama suchego ekstraktu można samodzielnie wykonać 200 ml takiego soku (moc ekstraktu to 1x200).

Moim zdaniem zalety takiego rozwiązania to:
- można przyrządzić tyle soku ile go potrzeba aby zachować świeżość a nie np. zużyć do MO ćwierć butelki, a reszte wylać do kąpieli
- łatwiej taki ekstrakt (200x) zabrać w podróż (nawet w portmonetce) aniżeli targać półlitrową butelke (zakładam, że wodę się na miejscu załatwi)
- suchy ekstrakt można dłużej przechowywać aniżeli rozpuszczony (oczywiscie z dala od wilgoci, żeby się nie pozlepiał i nie pozbrylał)

Gdzie można sie zaopatrzyć w takowy suchy aloes? Np. tu:

http://mazidla.com/index.php?Itemid=10&flypage=shop.flypage&option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=41
« Ostatnia zmiana: 05-07-2012, 17:46 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 10-08-2008, 23:20 »

Cytat od: "Heniek"
Przywołane wyżej firmy robią to właśnie w ten sposób.
Potwierdzam.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stalowa Magnolia
« Odpowiedz #2 : 13-08-2008, 13:46 »

Fantastyczne strony. Wziąwszy pod uwagę ile kosztują produkty do robienia kosmetyków tym bardziej nie rozumiem jak można żądać za nie tyle pieniędzy, co niektórzy producenci...  
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #3 : 13-08-2008, 14:06 »

Na jednej z tych stron jest napisane, że rozpuszczenie proszku w wodzie daje 100% roztwór. Nie znam się na chemii ale wydaje mi się, że skoro jest to rozpuszczone w wodzie to jednak nie ma tam 100%. Chyba żebym się mylił....
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 13-08-2008, 14:21 »

Rzecz jest banalna. Otóż sok z aloesu zawiera ok. 98% wody, której nie opłaci się transportować. Dlatego wykonuje się ekstrakt (z użyciem eteru jako odczynnika - jak przy produkcji suplementów i tzw. naturalnych witamin), i ten sprzedaje się producentom soku z aloesu. Produkcja polega na rozcieńczeniu owego ekstraktu wodą (w stosunku 1 : 200), który to produkt w składzie przypomina naturalny, stuprocentowy sok z aloesu. Ale trzeba dodać jeszcze trochę konserwantów, i mamy owe 99,8%, które tłustym drukiem widnieje na etykiecie produktu, na widok czego wielu aż pieje z zachwytu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jawor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 82
MO: 2006-02-01 do 15.04.2012 i od 15.01.2013 do 13.06.2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #5 : 08-09-2008, 21:07 »

Cytat od: "gabi"
Czy ktoś korzystał z tego rozwiązania?
Jaki konserwant najlepiej zastosować?

Ja próbuję zastosować ten koncentrat ale do moczenia nóg.
Rozcieńczyłem tylko przegotowaną i wystudzoną wodą ale bez żadnych konserwantów (po co ? ). Jest trochę problem z odmierzeniem potrzebnej ilości  przy dużej wilgotności powietrza. Pozdrawiam.
Zapisane
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #6 : 09-09-2008, 07:57 »

Dzięki Jawor za informacje, ja jednak chcę go zastosować gł. do MO -porcja na ok. miesiąć. W takim przypadku muszę dodać jakiegoś konserwantu jak pisał Mistrz. Mniejszej porcji nie da się zrobić z uwagi na odmierzanie... i tak pójdę do apteki, aby mi odpowiednio odważyli.
Pozdrawiam
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #7 : 06-11-2008, 07:16 »

Jeśli chodzi o odmierzanie, to bardzo dobrze sie w tym sprawdza analogowa waga jubilerska - koszt ok 20zl na allegro, dokładność  do 5mg (najmniejszy odważnik) czyli 0,005g czyli o niebo lepiej od tanich wag elektronicznych, które tylko teoretycznie maja dokładność 0,1g czy 0,01g a w rzeczywistości o jeden rząd a nawet 2 rzędy podanej wielkości są mniej dokładne niż podana na urządzeniu i z czasem ulegają rozkalibrowaniu - ich dokładność spada. Co do jakości - chińszczyzna - a więc wiadomo. Nie ma się co oszukiwać, waga elektroniczna która ma rzeczywiście taką dokładność kosztuje ok 400zł a nie ok 40zl
kolejna zaleta wagi analogowej jest trwałość - tam po prostu nie ma się co psuć. Tania (bo się odchodzi od rozwiązań analogowych) i  dobra (bardzo dokładna i trwała). Niedawno nabyłem taką, świetnie sie sprawdza przy aloesie, jak również przy propolisie do PMO.


Dodano
Na jaki okres można rozpuszczać suchy aloes, jeśli nie stosuje się konserwantów?
« Ostatnia zmiana: 16-01-2009, 12:23 wysłane przez Marcin » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #8 : 01-12-2008, 11:23 »

Witam Was Forumowicze
Pomozcie mi w zakupie suchego koncentratu aloesowego.Czy kupuje sie go w aptece czy tez na Allegro i w jakiej proporcji go rozrabiac.
Z tego co pamietam to chyba w komponentach kosmetykow byl do nabycia a moze sie myle.
I o to samo mam prosbe w sprawie kwasu borowego w saszetkach.
 Poniewaz wyjezdzam na troche, wiec w podroz lepiej zabrac mi w takiej wlasnie postaci moje niezbedne komponenty do mikstury, bo olej i cytryny sa wszedzie.
Nie jade z wielka ochota, bo wyjazd jest przedswiateczny, poza tym do pracy , ale obiecuje, ze bede za Wami Wszystkimi bardzo tesknic. Niestety nie bede miala dostepu do internetu i to jest glowna przyczyna mojego niezadowolenia.
Pozdrawiam
Zapisane
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #9 : 01-12-2008, 11:38 »

Fiona, zajrzyj tutaj: http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=4574.msg43581#msg43581 są podane źródła zakupu i rozcieńczanie. Ja prosiłam o dokładne odmierzenie w zaprzyjaźnionej aptece, ale może warto kupić wagę jubilerską, którą poleca joker.
Zdrowego i owocnego wyjazdu   smile
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #10 : 01-12-2008, 11:57 »

Dopiero od niedawna stosuje MO oparte o sok z aloesu (wcześniej citrosept). Sok który nabyłem (frimy Laboratoria Natury) zawiera konserwanty m.in. benzoesan sodu.  Myślę, że przy samodzielnym sporządzaniu soku z koncentratu aloesowego (np. co tydzień aby się nie psuł) oraz trzymaniu go w lodówce jest możliwość uniknięcia tych kilku konserwantów. Prawdopodobnie te konserwanty w niewielkiej ilości są w ogóle nieszkodliwe, ale jeśli można uch uniknąć, to spróbuje tak właśnie zrobić.

Koncentrat aloesowy w czasie przechowywania nie lubi wody, tzn. pod wpływem wilgoci zbryla się. Po wykonaniu soku niewykorzystaną część trzeba schować w suche i ciemne miejsce.

Z tego co wiem sklep Mazidla.com działa sprawniej, od sklepu Thanatos tzn. przesyłki szybciej dochodzą.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Sylanna
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 73
MO: 27-12-2007
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #11 : 04-12-2008, 16:42 »

A Mistrz kiedyś pisał że, lepsze jest wrogiem dobrego.
« Ostatnia zmiana: 05-07-2012, 17:35 wysłane przez Heniek » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #12 : 04-12-2008, 19:28 »

A Mistrz kiedyś pisał ze:bardzo dobre jest gorsze od dobrego

I właśnie z tej myśli wynika mój pomysł (a raczej wspólny pomysł, bo już ktoś wcześniej wspomniał o możliwości przyrządzenia MO na ALOcicie bez konserwantów).

1. Jest roślina aloes i ona jest bardzo dobra.
2. Zostaje "ulepszona" celem wygodniejszego przechowywania, transportowanie etc. i przybiera postać ekstraktu
3. Ekstrakt zostaje uzupełniony o wodę
4. Producent dodaje konserwanty (firma Laboratoria Natury dodaje: regulator kwasowości: kwas cytrynowy; substancje konserwujące: benzoesan sodu, sorbinian potasu, siarczyn sodu.)

Pomysł z unikaniem konserwantów i częstym przyrządzaniu MO nie jest kolejnym ulepszeniem, ale rezygnacja z ulepszenia nr 4 smile

Oczywiście są minusy samodzielnego przyrządzania soku z aloesu z suchego ekstraktu. Trzeba znaleźć czas, znaleźć czyste ciemne naczynie, odmierzyć niewielką ilość ekstraktu, znaleźć pewne źródło suchego ekstraktu, wyprodukowany domowym sposobem sok ma krótszą datę ważności itd. itp.

PS. Mistrz ostatnio przywoływał jedno z praw Murphy'ego, właśnie w kontekście relacji dobrego do jeszcze lepszego. Oto treść tego prawa ""Jeśli coś ulepszasz dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz".
« Ostatnia zmiana: 06-08-2012, 16:01 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!