Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 18:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Maść z wit. A bez słowa ochronna  (Przeczytany 71985 razy)
Wira
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 01.06.2009. DP, KB - 01.12.2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #40 : 28-10-2010, 15:13 »

Nie udało mi się kupić w moich okolicach tej maści - Homeofarm  Smutny Smutny W aptekach usłyszałam nawet, że przez dłuższą chwilę nie będzie, bo niby skończyło się zezwolenie na produkcję, czy coś takiego...
Jeśli przeczytasz mój post, Balbinko, to bardzo liczę na Twoją pomoc w zakupie, jeśli to nie byłoby zbytnim problemem. Jeśli przez dłuższą chwilę nie zaglądniesz tu - pozwolę sobie wysłać zapytanie na PRV - mam nadzieję, że nie narażę się...
« Ostatnia zmiana: 28-10-2010, 15:14 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #41 : 28-10-2010, 18:48 »

Cytat
Nie udało mi się kupić w moich okolicach tej maści - Homeofarm  Smutny Smutny W aptekach usłyszałam nawet, że przez dłuższą chwilę nie będzie, bo niby skończyło się zezwolenie na produkcję,
Musi coś być na rzeczy, bo mnie również nie udało się tej maści zakupić
Zapisane
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #42 : 28-10-2010, 21:25 »

Mnie również, a po poście Grażynki, która zachwalała tą maść, pytałam w różnych aptekach i w różnych miastach. Podobno "jest na brakach" confused
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Balbina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2.11.2008
Skąd: Kraków
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #43 : 28-10-2010, 23:12 »

Niestety maści już nigdzie nie ma nawet w hurtowniach. Zrobiłam dość intensywny rekonesans i okazuje się, że Homeofarm został przejęty przez Jelfę SA, a ta z kolei wchodzi w skład Grupy Sanitas. Czyli kolejna polska firma wsiąkła w machinę farmaceutycznych potentatów. Nie jestem pewna czy wstrzymanie produkcji Maści ochronnej z wit. A to problem z przepisami czy taka polityka nowych właścicieli? Wysłałam kilka mail-i, ale bez żadnego odzewu, a w Gdańsku zostały chyba tylko panie z księgowości Smutny Moje zapasy się kończą i teraz muszę sama szukać alternatywy dla mojej ulubionej i sprawdzonej maści confused
Zapisane

"Jeżeli nie jesteś gotowy do zmiany swego życia, nie możesz oczekiwać pomocy" – Hipokrates
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #44 : 29-10-2010, 10:48 »

Również sprawdziłam "u źródła" będąc dwa tygodnie temu w Gdańsku. Już tej maści nie produkują.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Samcia
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.03.2007
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #45 : 18-11-2010, 11:44 »

Ja też dzwoniłam jakiś czas temu do Homeofarmu. Wieści takie same, niestety. Pogadałam z Panią i jej się wyrwało, że to musiał być chyba ich najlepszy produkt, skoro wciąż ich ktoś o to pyta.

Nie zauważyłam by któraś z Was zastanawiała się, dlaczego akurat ta maść-krem była taka dobra. Otóż ja zbiegając wszystkie okoliczne apteki zauważyłam, że wszędobylska Hasko ma 800 jednostek retinolu, Farmina 1500, a nasza ukochana miała ich aż 20 000! Znalazłam też słabsze. Może tu jest trop? Może Wy macie dostęp do innych producentów (jeszcze żyjących)? Musimy sobie jakoś poradzić, skoro na Homeofarm nie mamy co liczyć.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2010, 12:46 wysłane przez Apollo » Zapisane

Samcia
Hildegarda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.10.2010
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #46 : 07-12-2010, 11:31 »

Tej zimy, zamiast kremu na mróz, kupiłam sobie dwie tubki maści ochronnej z wit.A: z firm Hasco i Oceanic. Używam raz jednej, raz drugiej. Jestem z nich zadowolona, a ich zapach też mi odpowiada. Cieszę się, że dzięki temu forum mogłam się dowiedzieć o takim fajnym kosmetyku.
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #47 : 17-01-2011, 13:00 »

Czy ktoś z Was wypróbował może maść na skórę głowy? Czy rzeczywiście wspomaga ona wzrost włosów?
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #48 : 17-01-2011, 22:47 »

Czy ktoś z Was wypróbował może maść na skórę głowy? Czy rzeczywiście wspomaga ona wzrost włosów?
Staram się przed każdym myciem glowy wcierać maść, a że głowę myję rano, maść wcieram wieczorem. Zauważyłam lepszą kondycję włosów, a także pojawiły się takie krótkie włoski na linii tuż przy czole. Tylko jest jeden mankament, chyba szybciej schodzi farba. 
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #49 : 18-01-2011, 09:11 »

A czy ktoś może stosuje zalecane przez pana Słoneckiego kąpiele w oleju z winogron?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #50 : 18-01-2011, 09:28 »

Tylko jest jeden mankament, chyba szybciej schodzi farba. 

Jeśli, jak pamiętam, kładziesz farbę roślinną Khadi to przed położeniem jej oczyść włosy przy pomocy glinki.
Zapisane

Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #51 : 18-01-2011, 09:41 »

Co to jest farba roślinna Khadi i jak czyścić włosy za pomocą glinki (i jakiej?)?

Czy ktoś może stosuje zalecane przez pana Słoneckiego kąpiele w oleju z winogron?
Zapisane
Ewa43
« Odpowiedz #52 : 18-01-2011, 10:35 »

Ja stosuję maść ochronną z Vit A z Wrocławia. Ma przyjemny zapach i też dobrze się wchłania.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #53 : 18-01-2011, 13:33 »

Co to jest farba roślinna Khadi i jak czyścić włosy za pomocą glinki (i jakiej?)?
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3614.40
Cytat
Czy ktoś może stosuje zalecane przez pana Słoneckiego kąpiele w oleju z winogron?
Większość z nas stosuje te kąpiele i większość jest zadowolona. smoke

Et, widzę, po Twoich postach, że masz spory chaos w głowie w związku z fascynacją Biosłone. biggrin
Powinnaś skupić się, na początku, na MO, KB i DP lub ZZO. Stosuj MO, pij KB i czytaj, na razie na ten temat informacje z książek i z forum, które tego dotyczą. 
Musisz ułożyć sobie w głowie wszystkie podstawy zdrowego życia (MO, KB, DP, ZZO). Potem dopiero czytaj inne wątki z forum a wtedy zobaczysz, że nie będziesz musiała zadawać tylu prostych pytań i opanujesz chaos informacyjny.
Do wszystkiego musisz dojść sama (czytając, czytając, czytając...) w przeciwnym razie nie osiągniesz sukcesu w tym względzie. smile
Zapisane

Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #54 : 18-01-2011, 14:26 »

Ach, nie jestem jeszcze zafascynowana ideą Bioslone. Jestem osobą raczej sceptyczną, co nie znaczy zamkniętą i odrzucającą wszystko.
Oczywiście, nie wiem jeszcze wszystkiego o Bioslone, ale sama idea jest dla mnie zrozumiała i dość przekonywująca. Na razie czekam na efekty stosowania MO i KB (a co to jest ZZO?)
Chciałabym porzucić farbowanie chemiczne, stąd moje zainteresowanie farbowaniem ziołami. Farbowałam też henną i basmą, ale po pierwsze: efakt był taki sobie, po drugie: nie wiedziałam (o czym pisze Klara27 w linku), że trzeba taką farbę "nastawić" dzień wcześniej, po trzecie henny, które kupowałam były z dodatkiem chemii. Spróbuje teraz z farbą khadi - tylko, czy zafarbuje siwe włosy (zaczęłam niestety siwieć w wieku 25 lat)?

Dziękuje Klaro27 za link.
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #55 : 18-01-2011, 14:30 »

Ile trzeba kupić farby khadi na jedno farbowanie (mam włosy do ramion, kręcone)? Jedna puszka wystarczy?
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #56 : 19-10-2011, 11:34 »

Ja bez żadnego problemu kupiłem tą maść (z Hasco) w pierwszej lepszej aptece internetowej.
Stosuję dopiero 2 dni, ale musze przyznać, że jest rewelacyjna - skóra po niej jest bardzo dobrze nawilżona i elastyczna!

Nic tylko biznes rozkręcac i sprzedawać to zamiast z 2,90 po 72,90 pod nazwą "Super Laboratories Mega Formula Complex DNA"
Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #57 : 11-02-2012, 20:23 »

Mam pytanie dotyczące stosowania maści z witaminą A w trakcie ciąży - kiedy przestać? W ogóle nie stosować? Czym zastępować ewentualnie?
Zapisane

Róbmy swoje smile
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #58 : 30-08-2012, 10:55 »

Zewnętrznie stosowana nie powinna Tobie ani maleństwu zaszkodzić.

Dla początkujących:
Przetestowałam na swojej skórze "Maść ochronną z wit. A" następujących firm:
1. Hasco-lek - 800 j.m cena ok. 3,20 zł za 25 g - bardzo dobra jakość, stosuję zamiast kremu do całego ciała. Jest ona wykonana na bazie wazeliny białej, ma dopisek "ochronna" i pachnie cytrynowo.
2. Oceanic - również 800 j.m. witaminki A, wykonana na bazie gliceryny, jest rzadsza, więc łatwiej się rozprowadza i wchłania, skład bardziej skomplikowany(wada), ładnie pachnie. Cena zbliżona.
3. Laboratorium Galenowe Sp. z o.o. z Olsztyna - maść bez słowa 'ochronna', cena ok. 3 zł za 30 g.- wykonana na bazie lanoliny i wazeliny białej, trudniej się rozprowadza, lepiej chroni na pewno przed mrozem, tylko 400 j.m. wit. A, ale gorzej pachnie. Stosuję ją na noc i w zimie (będę ją stosowała).
Pan Józef pisze o tej z Hasco-leku, bo ma prosty skład i ładnie pachnie cytrynką.
« Ostatnia zmiana: 30-08-2012, 14:54 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Grześka
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.1.13
Skąd: PRA
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #59 : 13-02-2013, 11:25 »

Mam pytanie te 20 000 j.m. było w 1g maści? Pytam bo żona chce zrobić takową i nie mam odniesienia do obliczenia ilości wit. A.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!