Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ostropest plamisty  (Przeczytany 315871 razy)
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #240 : 07-01-2010, 11:09 »

Grawo, tak, zamawiałem właśnie z Rudy Śląskiej. Niestety nie ma możliwości odbioru osobistego, bo ziarno wysyłane jest bezpośrednio z magazynu (nie pamiętam z jakiej miejscowości).

Zauważyłem, że mają też korzeń omanu, więc będę mógł wrócić do mieszanki oczyszczającej drogi oddechowe, bo nigdy w zielarskich w okolicy nie mogłem go dostać.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2010, 11:20 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #241 : 13-02-2010, 03:56 »

Ten ostropest jest 2-razy tańszy od Herbalist
http://www.allegro.pl/item901650126_ostropest_12zlkg_nasiona_szybko_tanio_producent.html
Czy ktoś tu kupował, jakie macie doświadczenie?
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #242 : 13-02-2010, 08:20 »

12 zł za kilogram to tanio. Andrus, jak nie masz nasion, to nie zastanawiaj się, tylko kup. Z adresu i nazwy sprzedawcy widać, że to nie handlarz i że sprzedaje wyprodukowany przez siebie towar.
Ja kupuję w Fru-Fru, płacę 30 zł za 1,5 kg (dużo drożej). Na jesieni tego roku kupiłam, jest pachnący, jestem zadowolona, bo ze zbiorów z tamtego roku, miał dziwny zapach.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #243 : 13-02-2010, 09:04 »

Ostatnio też miałem z Fru-Fru i był dobry thumbsup. Tutaj cena jest ciekawa, 1/2 tej co z np. Casablanki. Z tym, że czasami tanio kupisz - dwa razy kupisz. Liczę na to, że ktoś już to sprawdził a może ujawniamy nowe źródło i ja będę pierwszy?.
Zapisane
Klara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 101

« Odpowiedz #244 : 13-02-2010, 20:45 »

Ja zamówiłam ostropest właśnie u tego sprzedawcy na Allegro, ale przesyłkę dostanę dopiero po niedzieli. Kupuję u niego pierwszy raz więc jeszcze nie wiem jakie będzie to ziarno.
Zapisane
Zoska_ka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #245 : 15-02-2010, 11:50 »

Kupowałam od tego sprzedawcy w styczniu tego roku. Ziarenka pachnące, o intensywnej barwie i wyrazistym smaku. Ja jestem zadowolona.
Zapisane

MO pije też mąż, starsza córka i moja mała sznaucerka i od 06.2010 młodsza córka.
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #246 : 27-05-2010, 09:35 »

Wklejam tekst, do ewentualnej opinii ekspertów.
Skutki uboczne stosowania ostropestu plamistego:
U niektórych osób stosujących ostropest plamisty zauważono występowanie niestrawności, bólu głowy i swędzenie, zgagę, biegunkę, bóle stawów.
Należy wiedzieć, że:
- osoby z alergią na stokrotki, karczochy, kiwi, mogą być również uczulone na ostropest.
Teoretycznie ostropest może obniżyć poziom cukru we krwi, więc należy zachować ostrożność podczas stosowania przez osoby chore na cukrzycę, hipoglikemię i wszystkich leków lub dodatków, które wpływają na poziom cukru we krwi.
Może zmniejszać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Może się tak dziać, dlatego że jeden składnik ostropestu może hamować enzym beta-glukuronidazy, który może być stosowany w doustnych środkach antykoncepcyjnych.
Jak każde skuteczne lekarstwo i ostropest plamisty może mieć pewne skutki uboczne. Kiedy jednak wiemy w jakich sytuacjach mogą one występować, ograniczamy do minimum – i tak już bardzo małe – prawdopodobieństwo ich wystąpienia.
Warto zauważyć, że np. przy chorej wątrobie lepiej nie zażywać doustnych środków antykoncepcyjnych, gdyż obciążają one właśnie wątrobę. Czyli podczas leczenie wątroby najlepiej z nich zrezygnować. Wtedy ostropest plamisty nie będzie obniżał ich skuteczności.
Wiadomość, że ostropest może obniżyć poziom cukru we krwi, sprawia, że osoby chore na cukrzycę mogą stosować ostropest, jednak mając tego świadomość, mogą dostosować ilość lekarstw tak aby poziom cukru nie uległ zmianie.
Ostropest plamisty to najskuteczniejszy środek wspomagający leczenie wątroby. Dzięki doskonałemu poznaniu mechanizmów działania kuracja nim, jest jeszcze skuteczniejsza. Pomaga w tym, również znajomość ewentualnych skutków ubocznych.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Piotrek123
« Odpowiedz #247 : 03-07-2010, 11:38 »

http://allegro.pl/item1100412379_ostropest_plamisty_leczniczy_cena_10zl_1kg.html         kupował może ktoś ostropest od tego użytkownika ?
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #248 : 03-07-2010, 12:17 »

U niektórych osób stosujących ostropest plamisty zauważono występowanie niestrawności, bólu głowy i swędzenie, zgagę, biegunkę, bóle stawów.
Należy wiedzieć, że:
- osoby z alergią na stokrotki, karczochy, kiwi, mogą być również uczulone na ostropest.
Tutaj nie ma nad czym dyskutować. Kto nie zauważył u siebie takich objawów może dalej go mielić i dodawać do koktajli.
Zapisane
Piotrek123
« Odpowiedz #249 : 14-07-2010, 12:12 »

Kupiłem ostropest od tego użytkownika(http://allegro.pl/item1090326171_ostropest_12zlkg_nasiona_szybko_tanio_producent.html) i ma jakiś taki dziwny zapach jakby fermentacji czy coś. Zapakowany był w foliowy worek i może się przez ten upał zaparzył albo coś. Bo parę dni szedł. Nie wiem czy taki dosyć intensywny zapach ziarna źle o nim świadczy ? No i w smaku też jakiś taki sfermentowany. Poprzedni taki nie był. Nie wiem czy poczekać parę dni aż ziarno wróci do siebie;p czy zgłosić się do sprzedającego, że mi sprzedał bubel. Po spożyciu w koktajlu czuję zapach fermentu z ust. Chyba są zepsute.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2010, 12:36 wysłane przez Piotrek123 » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #250 : 14-07-2010, 14:39 »

Zadzwonić i złożyć reklamację, też tak miałam, oczywiście u innego dostawcy, ale dostałam za darmo nowy bez opłat.
Zapisane
Piotrek123
« Odpowiedz #251 : 14-07-2010, 15:08 »

Witam,
ziarna pochodzą z mojego pola, są świeże i mają bardzo specyficzny zapach. Każdy kto spożywa ostropest regularnie doskonale o tym wie. Skoro jadł Pan neutralny ostropest to zapewne pochodził on z chińskiego import_u i był płukany, czyszczony i spryskany środkami przeciw grzybicznymi. Czyli samo zdrowie! Sprzedaję bardzo dużo ostropestu, mam stałe grono kupujących i pomimo nie najtańszej ceny ( koszty produkcji rolnej są większe niż sprowadzenie chińskiego badziewia) to sprzedaję więcej ostropestu niż moi konkurenci. Nadmienię również, że mam stałych odbiorców na ostropest wśród hodowców ptaków egzotycznych i gdyby mój ostropest był zły na pewno bym o tym wiedział od nich. A tym czasem są nim zachwyceni. A ptactwo jest zdrowe i wyraźnie zajada się moim ziarnem ze smakiem. Jeśli jednak preferuje Pan przetworzoną i modyfikowaną żywność to rzeczywiście polecam konkurencję z ziarnami bez smaku i bez zapachu.
O mojej rzetelności świadczą moje komentarze. A jak nie pasuje Panu ziarno zawsze może je Pan odesłać.
Pozdrawiam


Tak mi odpisał na maila sprzedawca. Sam nie wiem czy to z moim smakiem coś nie tak czy ten ostropest ma po prostu taki dziwny intensywny zapach i smak.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #252 : 14-07-2010, 15:11 »

Kupiłem ostropest od tego użytkownika(http://allegro.pl/item1090326171_ostropest_12zlkg_nasiona_szybko_tanio_producent.html) i ma jakiś taki dziwny zapach jakby fermentacji czy coś. Zapakowany był w foliowy worek i może się przez ten upał zaparzył albo coś. Bo parę dni szedł. Nie wiem czy taki dosyć intensywny zapach ziarna źle o nim świadczy ? No i w smaku też jakiś taki sfermentowany. Poprzedni taki nie był. Nie wiem czy poczekać parę dni aż ziarno wróci do siebie;p czy zgłosić się do sprzedającego, że mi sprzedał bubel. Po spożyciu w koktajlu czuję zapach fermentu z ust. Chyba są zepsute.
Ja kiedyś też taki dostałem. Był ponoć ze świeżych zbiorów. W tym worku foliowym jakby się trochę zapiekł. Po wysuszeniu go na parapecie okna, doszedł do siebie. Ale mimo wszystko wyczuwałem ten ferment.
Zapisane
Piotrek123
« Odpowiedz #253 : 14-07-2010, 15:31 »

Właśnie go suszę. Za parę dni będę go mógł stosować czy lepiej odesłać? Bo w sumie wygląda zdrowo tylko zapach i smak nie taki jaki ma być chyba. No ale dużo ludzi od tego sprzedawcy kupuje i nie ma negatywów, więc może się podczas podróży po prostu zaparzył, bo upały niemiłosierne.
Zapisane
andrzejt
« Odpowiedz #254 : 14-07-2010, 19:15 »

Wklejam zakładkę do sympatycznej Pani u której zaopatruję się w Ostropest:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=8871131
W czerwcu zakupiłem 10 paczek a dostałem 12. Ładnie kiełkuje i zapach jest OK. Obecnie jest problem z ziarnem, gdyż zbiory z 2009 zostały sprzedane i trzeba czekać do jesieni. Teraz dostępny jest tylko mielony.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #255 : 15-07-2010, 01:45 »

Obecnie jest problem z ziarnem, gdyż zbiory z 2009 zostały sprzedane i trzeba czekać do jesieni. Teraz dostępny jest tylko mielony.

"OSTROPEST JEST MIELONY BEZPOŚREDNIO PRZED WYSYŁKĄ"

źródło: http://allegro.pl/item1118331412_ostropest_plamisty_ekologiczny_mielony_gratisy.html

Powyżej oryginalny cytat, nawet z zachowaniem koloru, z aukcji tej Pani. Chyba nie jest jednak tak różowo. Plantatorka ma nasionka, ale ich nie sprzeda, gdyż ostatnie zbiory wyprzedała; natomiast co ciekawe ten mielony ostropest, który wysyła jest mielony bezpośrednio przed wysyłką. To ma te nasionka ostropestu, czy ich jednak nie ma? Oto jest pytanie smile
« Ostatnia zmiana: 15-07-2010, 03:16 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #256 : 23-08-2010, 03:39 »

Kupiłem ostropest od tego użytkownika(http://allegro.pl/item1090326171_ostropest_12zlkg_nasiona_szybko_tanio_producent.html) i ma jakiś taki dziwny zapach jakby fermentacji czy coś. Zapakowany był w foliowy worek i może się przez ten upał zaparzył albo coś. Bo parę dni szedł. Nie wiem czy taki dosyć intensywny zapach ziarna źle o nim świadczy ? No i w smaku też jakiś taki sfermentowany. Poprzedni taki nie był. Nie wiem czy poczekać parę dni aż ziarno wróci do siebie;p czy zgłosić się do sprzedającego, że mi sprzedał bubel. Po spożyciu w koktajlu czuję zapach fermentu z ust. Chyba są zepsute.
Ja kiedyś też taki dostałem. Był ponoć ze świeżych zbiorów. W tym worku foliowym jakby się trochę zapiekł. Po wysuszeniu go na parapecie okna, doszedł do siebie. Ale mimo wszystko wyczuwałem ten ferment.
W ostropeście od tego Pana ( ostatnia partia ) pojawiły się robaki. Ale poprzednie dostawy były ok.
Zapisane
Piotrek123
« Odpowiedz #257 : 23-08-2010, 11:23 »

No u mnie też się pojawiły robaki i to całkiem dużo. Wywaliłem to, bo niektóre ziarna się zaczęły dziwnie lepić do siebie, jakby pleśń. Na razie będę pił KB bez ostropestu, za jakiś czas sobie zamówię na allegro jak się troszkę ochłodzi, żeby mi znowu w trakcie transportu nie zagotowały się w foliowym worku.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #258 : 23-08-2010, 12:45 »

...za jakiś czas sobie zamówię na allegro jak się troszkę ochłodzi, żeby mi znowu w trakcie transportu nie zagotowały się w foliowym worku.
Piotrku, ja poczekałabym do nowych zbiorów. Nowy ostropest powinien być już we wrześniu.

Otóż to.
« Ostatnia zmiana: 23-08-2010, 13:17 wysłane przez Zibi » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #259 : 23-08-2010, 13:19 »

Robaki też białko. A zauważyliście, że ludzie z wielką atencją i snobizmem zajadają się w ekskluzywnych restauracjach robactwem morskim, a takiej glisty do ust nie wezmą.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!