Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 18:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Terapie ziołowe  (Przeczytany 16783 razy)
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #20 : 18-09-2008, 00:00 »

A ja nie wiedziałam i za wyjaśnienie dziękuję.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #21 : 18-09-2008, 08:18 »

Cytat od: Mistrz
Otóż jeśli regularnie zażywamy jakąś toksynę, to po pewnym czasie organizm równie regularnie wytwarza jej antidotum (antytoksynę), która bez swego antagonisty - toksyny jest także toksyną.


Czyli należy przeczekać okres w którym organizm domaga się tej prawdziwej toksyny? Czy w tym okresie antyoksyna również szkodzi?

Dodano

Ja właśnie tak mam obecnie. Odkąd pracuję wyrobiłam w sobie nawyk picia codziennie capuccino. Wiem, że to chemiczne świństwo, dlatego kiedy niedawno skończyło mi się opakowanie nie kupiłam następnego. Już dwa dni jestem w pracy bez capuccino i czuje, że niedługo będę mieć na nie niezłą chcicę Smutny Zwykłej kawy nie lubię, więc nie mam żadnych zdrowszych zamienników. Oj będę cierpieć.
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Zibi
« Odpowiedz #22 : 18-09-2008, 09:20 »

Cytat
Czyli należy przeczekać okres w którym organizm domaga się tej prawdziwej toksyny? Czy w tym okresie antyoksyna również szkodzi
Wydaje mi się, że najbezpieczniej będzie ograniczać dowóz toksyny jako antagonisty dla antytoksyny, czyli należy sukcesywnie organizm przyzwyczajać do nowej sytuacji nieantagonistycznej.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2011, 18:01 wysłane przez Zibi » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #23 : 18-09-2008, 09:33 »

Taka sama sytuacja jest z glukozą i insuliną. Gdy przestajemy się odżywiać "wysokoglukozowo" trzustka nadal wyrzuca insulinę i ona stanowi toksynę. Unormowanie pracy trzustki trwa zazwyczaj kilka m-cy.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!