Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kaszel od miesiąca, "mruczenie kota"  (Przeczytany 12531 razy)
agurek1
« : 05-09-2008, 16:53 »

MOja corka (1,5 roku) pije MO od 2 miesiecy. Od miesiaca wystapil bardzo uciazliwy kaszel. Nie sadze, ze jest to zwiazane z MO, poniewaz wczesniej jej sie to juz zdarzalo. Corak choruje na limfangiektazje jelitowa. Kaszel jest raz mokry, odksztuszajacy, raz suchy, czesto w nocy, ale rowniez w dzien. Oprocz tego ma chrype, tak jakby mruczenie kota, jakby nadmiar sliny gromadzil jej sie w krtani. Osluchowo nic nie ma. Dzis zrobilam CRP, takze w normie 0,05. Lekarka zlecila profilaktycznie Klacid, czego oczywiscie chce uniknac. Inhalacje z soli fizj. nic nie pomogly. U corki rowniez podejrzewany jest refluks, przyjmuje Gasec. Czy ten kaszel moze byc od tego? Prosze o pomoc i rade w zastosowaniu leczenia.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #1 : 05-09-2008, 22:23 »

Mnie sie wydaje ze to wlasnie jest efekt oczyszczania. Skoro osluchowo nic nie ma to warto odczekac. Dobre byloby tez zakraplanie noska corki( moze bardzo rozcienczone). Klacid to antybiotyk i bez konkretnej diagnozy lepiej ominac. Oczyszczanie moze nawet trwac pare miesiecy i trzeba byc tego swiadomym.
Cytat od: "agurek1"
Lekarka zlecila profilaktycznie Klacid,
Na ten temat moglibysmy dyskutowac setki razy, ale juz wiemy o co chodzi i nie warto wracac do tego.
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #2 : 20-09-2008, 21:27 »

Jeżeli ma tylko kaszel i nic więcej się nie dzieje daj jej spokój.
Moja córka jak rozpcozęła pić MO, po 3 miesiącach rozpoczął jej się kaszel tak jak mówisz raz taki raz taki io trwał 5 miesięcy.
Wcześniej do dwóch lat była kilka razy antybiotykiem leczona na niby zapalenie oskrzeli. Nie robiłem nic przez te 5 miesięcy, jak już był super suchy to przygotowywałem macerat z prawoślazu wg przepisu Mistrza.
Po tym czasie minęło i teraz nawet jak jest przeziębiona to kaszel jest lekki dwa dni i koniec.
Także jak mówi Mistrz nie przeszkadzać.
Co kilka dni jedynie kontroluj osłuchowo i tyle.

Dodano

Aha jeszcze zgodzę się z przedmówczynią, że na moje też to wygląda ewidentnie na oczyszczanie po MO. Pierwsze objawy z reguły pokazują się po 2 - 3 miesięcy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!