Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pielęgnacja skóry  (Przeczytany 354293 razy)
Julia Ciesielska
« : 11-09-2008, 17:35 »

Mam pytanie- co Mistrz uważa o smarowaniu skóry oliwką dla dzieci? Nie codziennie, ale tak raz na tydzien np.? Moja babcia twierdzi że to kiedys był najlepszy sposób na piękną skórę (oczywiście jeśli chodzi o pielęgnację "od zewnątrz") smile
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #1 : 14-09-2008, 09:43 »

Na piękną skórę najlepsze jest kąpanie się w wodzie z dodatkiem oleju winogronowego.I smarowanie niczym nie da takiego efektu.Piszę bo sprawdziłam na sobie i synku.Poza tym efekt jest długotrwały, po jakimś czasie skóra nawet bez kąpieli jest wspaniała.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Izunia 3ch
« Odpowiedz #2 : 14-09-2008, 18:38 »

Popieram, bo też sprawdziłam na swojej rodzince, a dużo w niej osóbek...
Zapisane
Mika
« Odpowiedz #3 : 15-09-2008, 00:36 »

Tez chce miec taka piekna skore!:) Czy ten sam efekt moge uzyskac wlewajac troszke wody i oleju do naczynia i przetrzec skore za pomoca szmatki ? Nie mam niestety wanny tylko prysznic Smutny  

p.s Czy mozna robic to codziennie ? No i oczywiscie kiedy mozna zoabczyc pierwsze efekty ? smile Przeciez ja kobieta jestem smile

Acha... czy Edith mowi o oleju z pestek winogron ?

uuuupsss - za duzo pytan chyba smile
Zapisane
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #4 : 15-09-2008, 10:13 »

Mika, pod prysznic wręcz idealny jest peeling kawowy -masz 3 w 1 (mycie, peeling, natłuszczanie). Jest trochę po tym sprzątania, ale 1-2 x w tygodniu można sobie na to pozwolić.

Ja robię to tak: zaparzam 2 łyżki kawy grubo mielonej (takiej jak do expresu). Jak się ustoi odcedzam fusy i dodaję do nich 1-2 łyżeczki oleju z pestek winogron...potem wchodzę pod prysznic i tą papką masuję  całe ciało, kawałek po kawałeczku…. potem solidnie spłukuje prysznicem.

Efekt gwarantowany już po 1-szym zabiegu… skóra gładziutka, pachnie delikatnie kawą.
Tylko jeśli chcesz się wytrzeć –to radzę ręcznikiem papierowym (delikatnie - jeśli chcesz tylko osuszyć skórę, mocno –jeśli jesteś „za tłusta”)
…..nawet po najdokładniejszym spłukaniu na zwykłym ręczniku frotte zostają plamy.

PS. Można do papki kawowej dodać kilka kropel żelu pod prysznic, albo olejku dla zapachu. Ja robię ją w „czystej” postaci. Zabieg robi się 1 góra 2x w tygodniu.

Pozdrawiam i życzę pięknej skóry  smile
Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #5 : 15-09-2008, 16:40 »

Mika, sądzę, że możesz tym olejem się smarować...z mężem musimy kupić nową wannę, chcieliśmy z hydromasażem, ale olej winogronowy wygrał i hydromasażu nie będzie...czego nie robi się dla urody...hi, hi, hi.
Zapisane
Mika
« Odpowiedz #6 : 16-09-2008, 02:23 »

Gabi, dziekuje za "przepis" smile na pewno sprobuje tylko musze kawe kupic, bo przeciez musialam sie jej pozbyc, zeby mnie nie kusila odkad jestem na diecie smile

Izunia, i pomyslec ze olej z pestek winogron moze dac nam tyle szczescia smile))))
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 16-09-2008, 07:34 »

Cytat od: Izunia 3ch
Mika, sądzę, że możesz tym olejem się smarować...
Istotą kąpieli z dodatkiem oleju jest fakt, że w ciepłej wodzie pory ciała rozszerzają się pozwalając olejowi wniknąć w głąb skóry właściwej, dzięki czemu uzyskujemy trwałe efekty w postaci pogrubienia skóry, a zatem jej ujędrnienia.
Przy okazji warto wyjaśnić, że rozgrzany olej jest dobrym rozpuszczalnikiem tłuszczów. Widać to po tym, że po kąpieli skóra z wierzchu jest zanadto odtłuszczona i wielu przypadkach trzeba zaraz po kąpieli natłuścić ją maścią ochronną z witaminą A. Chcę przez to powiedzieć, że nie ma potrzeby używania jakichkolwiek środków myjących, które zaburzają naturalną florę bakteryjną skóry. Kąpiel w wodzie z dodatkiem tylko oleju nie ma tej wady, jeśli do mycia używamy jedynie gąbki ewentualnie ściereczki frotte.
Peelingiem czy smarowaniem olejem uzyskujemy także dobre efekty, ale doraźne.

PS
Jest to zalecenie profilaktyczne. Osoby mające kłopoty ze zmianami chorobowymi skóry mogą wprowadzić do kąpieli środki bakterio- czy grzybobójcze. Najprostszym jest zamiana oleju z pestek winogron na olej sojowy.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 14:42 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #8 : 16-09-2008, 09:39 »

gabi,
Zamierzam spróbować tego cudownego zabiegu rodem ze spa...  msn-wink  Mam tylko jedno malutkie pytanko: jak Ty się nacierasz tą papką, po prostu rękoma, czy można też np myjką? Mam taką ulubioną myjkę, bardzo ostrą i służy mi jako peeling  Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 14:42 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #9 : 16-09-2008, 09:55 »

Ja np. biorę papkę w dłonie, które też przy okazji peelinguję. W myjkę za dużo włazi środka pielęgnującego , którego miejsce jest na skórze. A smarowania nie polecam. Jest ogromna różnica gdy się to robi z olejem na ciepło niż na zimno. Na zimno jest się normalnie tłustym, na ciepło masz aksamit ... smile
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 14:43 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 16-09-2008, 10:29 »

Cytat od: "Editho"
Na zimno jest się normalnie tłustym, na ciepło masz aksamit ...
Tego artystycznego określenia mi właśnie brakowało!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Beata M.
« Odpowiedz #11 : 16-09-2008, 10:45 »

Szkoda ,ze nie ma Zmijki ,bo to jej przepis ,ten peeling kawowy i fakt jest rewelacyjny ,ja jeszcze dodaję soku z cytryny i olej jaki mam pod ręką ostatnio lniany.
Zapisane
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #12 : 16-09-2008, 18:39 »

Beatko tak, ten przepis jest z Forum –chyba od Żmijki- ja tylko troszkę dopasowałam do siebie (Beata –a co z nią się dzieje?). Trafiłam na niego zupełnie przypadkowo kilka miesięcy temu -jeszcze jako niezarejestrowany gość-  szukając informacji dot. picia kawy.

 Metoda REWELACYJNA –szkoda, żeby nowi użytkownicy jej nie znali.

Rzeczywiście,  najpierw puszczam na siebie dobrze ciepłą wodę (nie robię tego „na sucho”), w mojej małej kabinie b.szybko robi się „parówa”, ale po wyjaśnieniach Mistrza –chyba  warto też podgrzać „papkę” wstawiając ją wcześniej do naczynia z ciepłą wodą.
Ja po takim zabiegu już nic nie muszę używać...skórę mam wystarczająco natłuszczoną…  za pierwszym razem nawet przedobrzyłam…..
Ale to chyba zależy gł. od rodzaju skóry –każdy musi sam sobie dobrać dawkę oleju i ewent. potem się „namaścić”.  
Maść ochronną z wit. A stosuję po zwykłym prysznicu i to coraz rzadziej, bowiem  działanie oleju jest rzeczywiście długotrwałe…codziennie stosuję ją do twarzy i dłoni (na noc).
Myślę, że jeśli się dobrze rozgrzeje ciało, to efekt może być zbliżony do kąpieli w ciepłej wannie;  ja w każdym razie mam skórę jak „pupcia niemowlaka”, a kiedyś się ze mnie „sypało” pomimo ton wklepywanych balsamów, mleczek itp.

Panie  Józefie –serdeczne dzięki również za info o oleju sojowym  -na pewno skorzystamy (przynajmniej ja)  .

Beatko –a jakie działanie na skórę ma sok z cytryny (wiem o wybielającym –czy to o to chodzi?).

Zazula :  Editho ma rację  -tylko gołą dłonią + szkoda ulubionej myjki (też mam taką), nie dość że trudno wypłukać, to jeszcze zmieniłaby kolor.

W każdym razie metoda ma same plusy….a jaka ulga w kieszeni!...odkąd ją stosuję z kosmetyków  do ciała używam praktycznie tylko maści ochronnej z wit.A  (też jest świetna!) i alocitu z aloesem do twarzy (jako tonik) i do pieleęgnacji stóp (moczenie)
….teraz przymierzam się do maseczek lacky-ego.

A jak miło jest uświadomić sobie, że się nie ładuje w skórę żadnej chemii!

Dziewczyny!  Zdajcie relację jak na Was zadziałało.

PS. Mistrz kiedyś zalecał też jakiś olejek (chyba rokitnikowy) –warto by było poszukać na forum.
Zapisane
Julia Ciesielska
« Odpowiedz #13 : 16-09-2008, 19:40 »

Dziękuje wszystkim ze rozwijacie ten temat, bardzo mi to poszerzyło horyzonty w dziedzinie pielęgnacji skóry (wszak ileż bzdur sie człowiek nasłuchał w TV i naczytał w gazetach- czymś to przecie trzeba zastąpic mądrym! biggrin )
Zapisane
zielona
« Odpowiedz #14 : 19-09-2008, 19:56 »

Też się zgadzam. Od kiedy stosuję kąpiele w oleju z pestek winogron i maść z wit.A , a od czasu do czasu krem nawilżający firmy Ziaja nie mam problemów z cerą. Cieszę się, że już mnie nie kręcą te cudowne reklamowane specyfiki. Raz w tygodniu stosuję też maści wg przepisu Lacky-ego.
Zapisane
Kamil
« Odpowiedz #15 : 19-09-2008, 21:51 »

zielona chcesz powiedzieć, że nie używasz żadnych innych środków myjących typu żel pod prysznic, mydło ?
Sam olej do mycia ciała absolutnie wystarczy - nie moge sobie tego wyobrazic smile ?
Zapisane
Phantom
« Odpowiedz #16 : 20-09-2008, 06:18 »

Dziewczyny dziewczynami ale sam też tak robię. Gwarantuję że wystarczy. Póki co kąpię  się z oliwą z oliwek i używam tylko gąbki.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 20-09-2008, 11:22 »

Cytat od: Kamil
zielona chcesz powiedzieć, że nie używasz żadnych innych środków myjących typu żel pod prysznic, mydło ?
Sam olej do mycia ciała absolutnie wystarczy - nie moge sobie tego wyobrazic
Chcę powiedzieć, że tak właśnie napisałem w książce. Ja wiem, że wiele książek podaje przepisy na wyrost; niedorzeczne. Ale ja staram się podawać tylko przepisy wiarygodne, tj. sprawdzone na odpowiedniej grupie osób, w tym na sobie samym. Nie ma nic bardziej zabójczego dla skóry, jak detergenty. To właśnie ich stosowanie powoduje, ze skóra staje się scieńczała, przesuszona z wierzchu i zarazem przetłuszczona głęboko, a także pozbawiona naturalnej flory bakteryjnej, którą zastępują różnego rodzaju patogeny. W konsekwencji skóra przestaje pełnić swoją rolą układu wydalniczego, a także przestaję pełnić rolę obrony nieswoistej organizmu przed wnikaniem doń substancji toksycznych z środowiska zewnętrznego. Natomiast olej w połączeniu z rozgrzaną wodą jest pozbawiony tych wad, no i rzecz jasna doskonale rozpuszcza tłuszcze nagromadzone w przesuszonej skórze. To oczywiste! I to jest poznać prawa natury i ich przestrzegać. A żel pod prysznic i mydło... Co to ma wspólnego z naturą?
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 14:45 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #18 : 20-09-2008, 12:31 »

Myślę jednak,że olej winogronowy czy słonecznikowy,czy sojowy, wytłoczone z pestek też raczej niewiele mają wspólnego z naturą.Ich naturalnym miejscem występowania są odpowiednie części roślin.Wytłoczone nie są już takie same,jak te będące w pestkach.
Pomijam fakt,że np soja nie jest bezpiecznym produktem spożywczym.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 20-09-2008, 12:49 »

Cytat od: "akownik"
Pomijam fakt,że np soja nie jest bezpiecznym produktem spożywczym.
Żaden olej nie jest bezpiecznym produktem spożywczym, ale lepsze to, niż mydło... Bo o tym mowa.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1] 2 3 ... 23   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!