Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 03:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pielęgnacja skóry  (Przeczytany 357489 razy)
hajdi
« Odpowiedz #20 : 20-09-2008, 13:02 »

Cytat od: "akownik"
Ich naturalnym miejscem występowania są odpowiednie części roślin.

Idąc tym tokiem rozumowania należałoby potępić zjadanie roślin. Przecież ich naturalnym miejscem występowania nie są żołądek i jelita, prawda?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 20-09-2008, 13:06 »

Cytat od: "hajdi"
Idąc tym tokiem rozumowania należałoby potępić zjadanie roślin. Przecież ich naturalnym miejscem występowania nie są żołądek i jelita, prawda?
Do tego dodałbym jeszcze mleko matki, którego naturalnym miejscem występowania...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #22 : 20-09-2008, 21:13 »

Mistrzu a w takim razie w jaki sposób się umyć. Przecież kąpiel bierzemy po to, żeby nie być brudnym? A skóra przecież sama się nie oczyści prawda?

I ostatnia kwestia: po takiej kąpieli jest do mycia cała wanna, bo przecież olej osadzi się na brzegach, czy na to też można znaleźć jakiś sposób, żeby nie trzeba było potem czyścić wanny?
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 14:47 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #23 : 20-09-2008, 21:18 »

Cytat od: "piotrb111"
Mistrzu a w takim razie w jaki sposób się umyć. Przecież kąpiel bierzemy po to, żeby nie być brudnym? A skóra przecież sama się nie iczyści prawda?

Nieraz sama się oczyści, gdy brud odpada. A tak na poważnie to jeżeli nie mamy mocnych zabrodzeń typu smary czy coś takiego to wystarczy gąbka. Kurz, pot i naskórek pod jej wpływem schodzi. To wystarczy.

Cytat od: "piotrb111"
I ostatnia kwestia, po takiej kąpieli jest do mycia cała wanna, bo przecież olej osadzi się na brzegach,

Trudno, na jakieś poświęcenie trzeba się zdobyć.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #24 : 20-09-2008, 22:04 »

Cytat od: "piotrb111"
Mistrzu a w takim razie w jaki sposób się umyć.
Zwyczajnie - czystą wodą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #25 : 21-09-2008, 10:04 »

Hajdi,idąc moim tokiem rozumowania i tego co napisałem,można powiedzieć tylko tyle,że oleje,których używamy,nie są tak całkiem naturalne.Nie są naturalne bo są wytłoczone.W przyrodzie występują w odpowiednich częściach roślin.tak samo nie są naturalne detergenty.
A co do szkodliwości lub mniejszej szkodliwości.Znam sporo osób,na różnych kontynentach,które źle znoszą kontakt oleju ze skórą.Zarówno słonecznikowego jak i winogronowego.A nawet jojoby.Natomiast,co mnie osobiście bardzo zadziwia,nie mają problemów po umyciu się mydłem czy nawet detergentem.I to nawet wtedy gdy stosują je czas długi.
Uczy mnie to,że trzeba być ostrożnym w stwierdzaniu co jest mniej szkodliwe,a co bardziej.Bo to zawsze zależy od osoby.I nie ma reguł uniwersalnych.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #26 : 21-09-2008, 10:32 »

Akowniku,
skoro naturalnym miejscem występowania oleju są np. pestki, to jakie jest naturalne miejsce występowania detergentów?

A co do szkodliwości bądź nie, to Mistrz opiera się na praktycznych obserwacjach z terytorium Polski.
Ja też używałem detergentów przez ponad 30 lat i nic się się działo. Żadnego uczulenia czy czegoś takiego. Czy to znaczy, że dbałem o skórę? I czy nie mogłaby ona wyglądać lepiej? Odpowiedź jest oczywista.
Umyj włosy twardą wodą z wodociągów a miękką deszczówką (chociaż teraz to chyba bezpieczniejsza kranówka) lub z filtra osmotycznego (mam taki) a zobaczysz różnicę.
Niektóre lepsze hotele mają magnetyzery, które zmieniają strukturę wody tak, że twarda zachowuje się jak miękka. Skóra po kąpieli w takiej wodzie jest zupełnie inna. Nie  ściąga się tak. Po prostu na jej powierzchni nie tworzy się kamień. W wielu detergentach są substancje wiążące kamień, ale przecież nie może to być bez wpływu na wygląd naszej skóry.

W filmie "Super size me" główny bohater żywi się przez 30 dni tylko w McDonald's-ie. Doprowadza go to do ruiny. W połowie eksperymentu lekarz prowadzący wyraźnie nakazuje przerwać eksperyment. Ale na końcu jest scena, w której pokazują gościa stołujacego się w Macu już od lat, któremu to nie szkodzi. I czy to jest dowód na to, że Mac jest OK? Podobnie jest tymi, którym służą detergenty.
Zapisane
satoro
« Odpowiedz #27 : 21-09-2008, 11:13 »

Ja też zaczęłam teraz kąpać się tylko w oleju z pestek winogron. Zobaczymy jak szybko poczuję poprawę. Do tej pory po każdym prysznicu odczuwałam pieczenie i swędzenie skóry. Znajomi śmieją się ze mnie, że zużywam tony balsamów i kremów do rąk (tu nawet maść z wit. A nie łagodzi suchości, istnieją dwa kremy, które pomagają, ale nie będę ich "reklamowała") Mam nadzieję, że  z czasem i dłonie się przestawią.

Nalewam dosyć ciepłą wodę do wanny, dodaję olej i kilka kropli olejku zapachowego, wczoraj drzewo różane, dzisiaj bergamotka  biggrin pachnie super.
Potem smaruję się maścią z wit. A.

Po kąpieli myję włosy szamponem przeciwłupieżowym. I tu zastanawiam się czy jest sposób na mycie włosów (codzienne) bez detergentów??

Pozdrawiam
Zapisane
Phantom
« Odpowiedz #28 : 21-09-2008, 11:43 »

Samą wodą smile Spotkałem się z poglądem, że dobrze jest dać włosom i skórze głowy tak z jeden dzień odpoczynku czyli nie myć w ogóle np. w niedzielę. Jak to jest nie wiem (ile ludzi tyle szkół) ale jeden lub dwa razy w tygodniu myję włosy właśnie samą wodą.
Zapisane
Gunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24-05-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #29 : 21-09-2008, 12:00 »

Witam. W mojej rodzinie, kiedy tylko coś działo się z włosami i skórą głowy zawsze moja mama stosowała mydło szare i spłukiwanie rozcieńczonym wodą octem. Ja też  tak stosuję. Włosy po tym zabiegu wyglądają zdrowo i są błyszczące.
Poza tym nie myjemy często włosów, na pewno nie codziennie. W zależności od pory roku i wykonywanej pracy.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 14:48 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
satoro
« Odpowiedz #30 : 21-09-2008, 12:10 »

Jak nie umyję rano, to mam każdy włos w inną stronę (krótka fryzurka). Zobaczę jak będzie po samej wodzie. Może faktycznie dwa razy w tygodniu tak umyję.

Dzięki i pozdrawiam
Zapisane
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #31 : 21-09-2008, 12:36 »

Hajdi, może się mylę, ale wydaje mi się, że nie ma naturalnego miejsca występowania detergentów. Może fabryka, w której są produkowane biggrin . W moim poście chodziło mi głównie o to, że tak jak detergenty nie są produktem naturalnym, tak samo i oleje nie są produktem naturalnym (są produktem wytłaczania ). Czy Twoja skóra mogłaby wyglądać lepiej gdyby nie była myta detergentami? Nie wiem.To trzeba by sprawdzić. Dziś tego już nie zrobisz. Zresztą chyba takie doświadczenie w ogóle nie jest możliwe. Natomiast odpowiedź wcale nie jest taka oczywista.

A co do stosowania olejów na skórę, czy to do mycia czy do masażu. To nie jest tak, że olej można stosować nie zważając na rodzaj skóry. Najpopularniejsze oleje roślinne o uniwersalnym zastosowaniu to oliwa z oliwek i olej słonecznikowy. Ich uniwersalność polega na tym, że można je stosować do każdego rodzaju skóry. Szczególną ostrożność należy jednak zachować przy stosowaniu oliwy z oliwek. Bywa ona fałszowana dodatkiem oliwy otrzymywanej przez ekstrakcję rozpuszczalnikami zamiast przez wyciskanie. Do skóry suchej i normalnej należy stosować olej awokado, olej z kiełków pszenicznych czy z orzechów laskowych. Do skóry tłustej:olej migdałowy, olej z nasion winorośli, olej brzoskwiniowy. Równie dużą ostrożność należy zachować przy stosowaniu olejków eterycznych. Muszą pochodzić z zaufanego źródła, nie mogą być fałszowane. Trzeba pamiętać, że każdy z nich ma swoje właściwości i zastosowanie któregoś z nich w nieodpowiednim momencie może nie spełnić naszych oczekiwań. Zawsze trzeba sprawdzić czy olejek lub olej, który chcemy użyć, nie spowoduje u nas uczulenia. Osobiście uważam, że pielęgnacja skóry powinna się odbywać od środka, od wewnątrz organizmu, albowiem stan skóry jest pochodną stanu organizmu.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 15:02 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #32 : 21-09-2008, 15:38 »

Cytat od: "hajdi"
to jakie jest naturalne miejsce występowania detergentów?

Jako substancja obniżająca napięcie powierzchniowe* wody
 (co ułatwia mycie) w naturze występuje mydlnica, cyt, z Wikipedii:
"Dawniej, gdy nie znano mydła, do mycia używano m. in. odwarów z korzeni mydlnicy. Są skuteczne, pienią się obficie i swoimi własnościami przewyższają mydła, gdyż nie niszczą skóry i nie powodują alergii u ludzi uczulonych na mydło."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mydlnica_lekarska
*def.pierwotna detergentu wspominała jedynie o środkach powierzchniowo czynnych, czyli powodujących pienienie, czyli zwiększających powierzchnię myjącą wody.

Dodano

Cytat od: "akownik"
wydaje mi się,że nie ma naturalnego miejsca występowania detergentów

a jednak jest,  smile
Pozdrawianki,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
reva272
« Odpowiedz #33 : 22-09-2008, 19:51 »

Szczypior, a jak ty to robisz....wszystko razem?
(tzn. mata+sól+olej)

Ja też się zastanawiałam nad dodaniem oleju do kąpieli z matą, ale się boję że tłuszcz może ją uszkodzić (pozatykać otwory) i kąpiele olejowe i ozonowe robię rozdzielnie ...chociaż chętnie bym to połączyła.

Dzięki za odpowiedź msn-wink
Zapisane
reva272
« Odpowiedz #34 : 22-09-2008, 20:03 »

Wielkie dzięki,

a sól jaką dodajesz?  iwonicką, bocheńską, czy zwykłą jodowaną z Kłodawy?
 smile
Zapisane
reva272
« Odpowiedz #35 : 22-09-2008, 20:10 »

OK -dzięki smile

Pozdrawiam biggrin
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #36 : 11-04-2009, 10:18 »

Nie ma nic bardziej zabójczego dla skóry, ja detergenty. To właśnie ich stosowanie powoduje, ze skóra staje się scieńczała, przesuszona z wierzchu i zarazem przetłuszczona głęboko, a także pozbawiona naturalnej flory bakteryjnej, którą zastępują różnego rodzaju patogeny. W konsekwencji skóra przestaje pełnić swoją rolą układu wydalniczego, a także przestaję pełnić rolę obrony nieswoistej organizmu przed wnikaniem doń substancji toksycznych z środowiska zewnętrznego. Natomiast olej w połączeniu z rozgrzaną wodą jest pozbawiony tych wad, no i rzecz jasna doskonale rozpuszcza tłuszcze nagromadzone w przesuszonej skórze. To oczywiste! I to jest poznać prawa natury i ich przestrzegać. A żel pod prysznic i mydło... Co to ma wspólnego z naturą?

Jest dokładnie tak jak opisuje to Mistrz. Odkąd kąpię się w wodzie z olejem winogronowym zaczęły wychodzić mi na całym ciele małe krostki i pryszcze. Mydła oczywiście nie używam. Wyrzuciłem też wszystkie szampony i będę mył włosy tylko wodą.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 15:03 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #37 : 11-04-2009, 17:30 »

A powiedz mi jak radzisz sobie z czyszczeniem wanny i ile dajesz oliwy do pełnej wanny?
Bo ja dzisiaj wlałem łyżkę oliwy do wanny i po kąpieli miałem "fajne" czyszczenie wanny.
Zapisane
Nela_23
« Odpowiedz #38 : 11-04-2009, 18:54 »

Ja wannę, po takiej kąpieli najpierw myję po prostu plynem do naczyń.
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #39 : 13-04-2009, 10:00 »

dzięki
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 23   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!