Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtry  (Przeczytany 6072 razy)
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« : 01-10-2008, 18:41 »

Mistrzu, ponieważ każda opinia fachowca jest cenna, daj swoją myśl na temat tego tematu:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=821#46153

czy aby moje wątpliwości są uzasadnione czy może nie ma się nad czym rozwodzić?
Dzięki

PS. Oczywiście ja mam na myśli spożywanie wody tzw. kranów, czyli takiej z miejskich wodociągów.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 02-10-2008, 10:20 »

W zasadzie najzdrowsza, bo najbardziej naturalna jest woda z wodociągów miejskich czerpiących z ujęć głębinowych oraz posiadających nową instalację niewymagającą częstego chlorownia. Ale takich wód jest stosunkowo mało, toteż jakimś tam wyjściem jest zainstalowanie filtra, choć z tym wiążą się pewne problemy.
Po pierwsze, zbytnie oczyszczenie wody przypomina wodę destylowaną, pozbawiona elektrolitów. Jednak to można uzupełnić poprzez zjadanie odpowiedniej ilości surówek oraz pijąc koktajl z błonnikiem, a także zwiększając użycie soli kuchennej.
Po drugie, same filtry mogą stać się siedliskiem bakterii.
Po trzecie, w zasadzie żadne filtry nie wyłapują groźnych toksyn produkowanych przez bakterie, zwanych jadami bakteryjnymi.
« Ostatnia zmiana: 12-01-2016, 17:52 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #2 : 02-10-2008, 10:39 »

Forumowe dyskusje na temat wody, wodociągów, filtrów, pragnienia itd. itp. przekonały mnie do tego, żeby starać się częściowo naśladować misia koalę :) Podobno ten miś nie pije wody, gdyż wystarcza mu woda zawarta w liściach eukaliptusa, którymi się żywi. Ja oczywiście nie myślę o łażeniu po po drzewach eukaliptusa, co najwyżej zamierzam łazić po działce/ogrodzie oraz po sklepach ;-)

Nie rezygnuja z picia zielonej czy białej herbaty, kawy (raz na 2 dni) itd. itp. natomiast postanowiłem uzupełniać mój organizm o wodę zawartą w pokarmie. Pomyślałem sobie, że systemy korzeniowe oraz tkanki roślin są dużo bardziej zaawansowanym filtrem (tzn. lepszym) aniżeli wyroby wspominanej na forum marki Espring. Od kilku dni zaczynam się rozglądać za pokarmami bogatymi w wodę. Na razie pod ręką mam winogrona, jabłka, pomidory. W niedalekiej przyszłości na pewno się będę posiłkował arbuzami.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 02-10-2008, 10:46 »

Jest to dobra droga zaspokojenia organizmu w wodę. Nawiasem mówiąc, odżywianie zgodne z zasadami zdrowego odżywiania zmniejsza zapotrzebowanie organizmu na wodę.
« Ostatnia zmiana: 20-08-2011, 15:51 wysłane przez Heniek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!