Nadkwaśność żołądka

<< < (4/7) > >>

Gosiek:
Cytat od: "kroko"

a jeszcze co do czosnku - nigdy mi po nim nie śmierdzi z ust, tak mi sie przynajmniej wydaje


Kroko, mnie się też tak WYDAWAŁO!
Pozdrawiam.

Tak lepiej? :P

Gabi:
Kisielek nie leczy. Ma działanie doraźne,  minimalizuje przykre dolegliwości związane z podrażnieniem śluzówki i ew. nadżerek (działa jak opatrunek na ranę –nie leczy, ale umożliwia gojenie;  ogranicza dalsze podrażnienie, zanieczyszczenie, szczypanie, pieczenie itd.).

Aby zlikwidować problem na stałe trzeba wyeliminować przyczyny….

Nie wiem dlaczego nie umiesz stwierdzić czy pomagało… może równoczesne branie leków …a może nie tak stosowany (należy pić zawsze przed jedzeniem, ew. miedzy posiłkami, a nie po…).
Mnie lepiej pomagał taki kisielek (gł. przed śniadaniem) niż Ortanol i różne inne osłonowe…

Czosnek możesz miażdżyć jak chcesz –ja to robię wyciskaczem  …lepiej stalowy, z aluminium podobno reaguje (ale bez przesady wyciskanie trwa ułamek sekundy).
Odnośnie zapachu po czosnku: ja też tak uważam …piję Miksturę Jonizatora od 2 m-cy i jeszcze nikt mi nie zwrócił uwagi; można przecież przegryźć natką,  ziarenkami kawy. Napisałam o weekend-owym stosowaniu, bo sam o tym wspomniałeś w 1-szym poście.

Fajnie, że zamówiłeś blender –zajrzyj do działu kulinarnego (moc przepisów, a można też na ich podstawie samemu coś stworzyć..).
No i zacznij pić koktajl (owocowy lub warzywny z dodatkiem 1 łyżeczki ostropestu –ale najpierw bez cytryny).

Życzę zdrówka :D

PS. widzę, że energicznie "zabrałeś się do dzieła" - 3maj tak dalej :ok:

Tutaj jeszcze trochę nt. oddziaływania stresu na sprawy żołądkowo-trawienne: http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=79.0 (forum profilaktyczne)

kroko:
Dzięki za wszystko ;) na razie jedyne wąty które mam, to czy nie zamienić aloesu na citrosept w alocicie (bo przed Mikstura piłem aloes pare miechów) ale poza tym dużo sie dowiedzialem.

Gabi:
Cytat od: "kroko"

czy nie zamienić aloesu na citrosept w alocicie (bo przed Mikstura piłem aloes pare miechów)

Trudno powiedzieć…

W zasadzie powinieneś zrobić tak, jak doradziła Ci Grażyna …nie powinno się zaczynać od citroseptu, z 2-giej strony pijąc przez kilka m-cy sporo aloesu mogłeś się na niego odczulić:

„Sok z aloesu należy rozcieńczać wodą z tego powodu, że, jak wynika z praktyki, nie rozcieńczony na początku działa zbyt gwałtownie, a później zbyt szybko organizm na niego się odczula.”

i to: http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=119.0

musisz sam podjąć decyzję i obserwować organizm …ja chyba w takim przypadku bym zaczęła jednak od citroseptu.

Albo zarejestruj się na forum profilaktycznym i zadaj pytanie Mistrzowi (tam on jest b.często, tutaj rzadko zagląda)

kroko:
Więc raczej przejde na citrosept. Niezła zgaga mnie złapała przed godziną, co mnie zdziwiło bo cały dzien prawie bez zarzutów. Głupie to  :/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona