Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 01:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wady wzroku a komputer i praca  (Przeczytany 10771 razy)
Zulejka
« : 07-10-2008, 10:04 »

Mam trochę takie pytanie off-topicowe, bardzo luźno związane z tematyką naszego forum. Dlatego zamieszczam je w Hyde Parku msn-wink

Moja siostra zmienia pracę i wpadła w fobię z powodu badań lekarskich. Ma pracować w biurze, przy komputerze, i boi się, że lekarz jej wypisze przeciwwskazania (już raz coś takiego się jej przytrafiło: wyjątkowo wredna okulistka parę lat temu). Siostra ma krótkowzroczność z lekkim astygmatyzmem: na jedno oko -5,5, na drugie -2,5. Innych poważnych chorób oczu nie ma.

Poradźcie coś, bo już nie wiem, jak ją uspokoić. Zetknęliście się z podobnym podejściem okulistów? Albo może ktoś z Waszych znajomych?...
Nie wiem, czy ona miała wyjątkowego pecha z tą okulistką w przeszłości, czy to może norma?...
« Ostatnia zmiana: 30-10-2010, 09:44 wysłane przez Solan » Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #1 : 07-10-2008, 10:56 »

Oj chyba miała pecha...ja mam -6,0 na każde oko, fakt nie mam astygmatyzmu, ale nie zdarzyło mi się, by okulista wypisał przeciwwskazania co do pracy przy komputerze...
Zapisane
Zulejka
« Odpowiedz #2 : 08-10-2008, 08:15 »

Dzięki za odpowiedź:)
Przekażę siostrze.
Ja z kolei wśród moich znajomych znalazłam 3 przypadki:
a) dziewczyna z -6 i -7 (3-krotne badania w różnych miejscach i brak przeciwwskazań)
b) pan z -10 (przeciwwskazania)
c) dzieczyna z -1,5 (konieczność ograniczania pracy komputerze)
Zapisane
Melek
« Odpowiedz #3 : 08-10-2008, 08:41 »

Ja wczoraj zalozylam okulary pierwszy raz w zyciu. Troche wina komputera no i ciaza troche oslabila.Jedyne co moj okulista zaleca takze mojemu synowi ktory godziny przesiaduje przed monitorem, to co polgodzinne-godzinne przerwy. Tylko ze jak ktos jest w pracy to bedzie bardzo trudne bo w koncu go wyrzuca  confused
Zapisane
Zulejka
« Odpowiedz #4 : 08-10-2008, 08:57 »

No - w normalnej pracy biurowej to się tak nie da: sama to widzę po sobie, jakbym co pół godziny robiła sobie przerwy na kawę/herbatę, czy pogaduchy, to by mi podziękowali po miesiącu.

Ale chodziło mi o coś innego. Zastanawiałam się z jaką wadą wzroku można lub nie można dostać orzeczenie okulisty o przeciwwskazaniach...
W sumie poza Izunią nikt się nie odezwał, więc może to się zdarza rzeczywiście rzadko?...
Zapisane
Melek
« Odpowiedz #5 : 08-10-2008, 10:55 »

Cytat od: "Zulejka"
Zastanawiałam się z jaką wadą wzroku można lub nie można dostać orzeczenie okulisty o przeciwwskazaniach...


tego akurat  tez nie wiem, ale z tego co widze, duzo ludzi  ma bardzo duza wade wzroku i  niestety pracuja dniami przed komputerami. Dzis jak dzis bez komputera  to niemozliwe. Znam ludzi co nosza szkla tak grube ze.... i nic nie moga poradzic, a jesli lekarz zabroni pracy przed monitorem to licho,grozi bezrobocie. Dzis o dobra prace to trudno i duzo ludzi patrzy na miejsce pracy a nie  wzrok. to smutne ale prawdziwe
 :zalamany:
 Znowu sie powtarzam, sorki. smile  moze ktos napisze cos pozytecznego.
Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #6 : 08-10-2008, 12:13 »

Cytat od: "Zulejka"
Zastanawiałam się z jaką wadą wzroku można lub nie można dostać orzeczenie okulisty o przeciwwskazaniach...

jeżeli chodzi o pracę to nie wiem, ale ja dostałam przeciwskazanie do parcia podczas porodu...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!