Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podwyższony cukier / krzywa cukrowa  (Przeczytany 13808 razy)
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« : 08-10-2008, 13:04 »

Czy może mi ktos powiedzieć jak to jest, że po 2 letnim piciu MO i ograniczaniu słodyczy mój mąż ma podwyższony cukier we krwi?
Przy normie 106 jemu wyszło 148.
Mieliście podobna sytuację?
Mąż czuje się dobrze, więc nie sądzę, aby to był zaczątek cukrzycy. Cholesterol tez wyszedł mu podwyższony, ale o tym już czytałam na forum, że to nic złego.
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Grażyna
« Odpowiedz #1 : 08-10-2008, 17:37 »

Osoby jedzące tłusto mają także podwyższony cukier. Jeśli nie wchodzi to w rachubę, to może warto się pokusić o badanie krzywej cukrowej.
Zapisane
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #2 : 09-10-2008, 09:39 »

A co może pokazać krzywa cukrowa?
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Grażyna
« Odpowiedz #3 : 09-10-2008, 10:52 »

Badanie zalecane jest w przypadku, gdy poziom cukru we krwi na czczo jest w normie lub przekracza górny zakres normy, ale nie osiąga jeszcze warto pozwalających rozpoznać cukrzycę. Do testu tego należy wykupić w aptece glukozę w ilości 75 g, którą zapisuje na receptę lekarz zlecający badanie krzywej cukrowej.

Na badanie należy zgłosić się rano, koniecznie na czczo z wykupioną glukozą. Badania trwa nieco ponad 2 godziny i wymaga spędzenia tego czasu w poradni. Wykluczone jest wychodzenie z poradni w celu np. zakupów, spaceru itp. ponieważ związana z tym aktywność fizyczna (praca mięśni) zafałszuje wynik badania, obniżając go nadmiernie.

Samo badania polega na trzykrotnym pobraniu krwi i oznaczeniu w tych próbkach poziomu glukozy. Pierwsze pobranie jest na czczo, następnie pacjent dostaje do wypicia przygotowany przez pielęgniarkę roztwór wspomnianych 75 g glukozy w 300 ml wody i po 1 oraz 2 godzinach od tego momentu wykonane jest dwukrotnie pobranie krwi.

DO 140MG/DL PO 2 GODZINACH OBCIAZENIA GLUKOZA - NIE TOLERANCJA NA GLUKOZE. 160MG/DL PO 2 GODZINACH TO STAN ZAGRAZAJACY CUKRZYCA, A JAK GLUKOZA PO 2 GODZINACH WYNOSI POWYZEJ 200MG/DL ROZPOZNAJE SIE CUKRZYCE.
Wystarczyło wyszukać w google.
Zapisane
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #4 : 10-10-2008, 08:56 »

Dzięki Grażynko,
mam jednak większy problem, okazało się, że całe wyniki krwi są złe (u mojego męża). Mało płytek krwi, zła hemoglobina no i podwyższony cukier Smutny
Najgorsze ze nie wiemy z czego to wynika, bo od 3 lat odżywiamy się zdrowo i pijemy miksturę.
Mąż dostał propozycję lepszej pracy i musiał wykonać szczegółowe badania, w tym wypadku mogą go odrzucić Smutny
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Grażyna
« Odpowiedz #5 : 10-10-2008, 09:06 »

Cytat od: "Żabka"
od 3 lat odżywiamy się zdrowo i pijemy miksturę.

Te 3 lata to pewnie niewielki procent całego życia. Warto przeanalizować to, co było wcześniej. Na własnym przykładzie wiem, że choć pochodziłam z domu, gdzie nie cierpiało się głodu, a styl życia nie odbiegał na niekorzyść od powszechnych zwyczajów, to jednak zaczątki wielu chorób nosiłam już w sobie wtedy. Dołączyły się częste infekcje zwalczane biseptolem, antybiotykami, środkami na katar, kaszel i biegunkę. Dzisiaj tych środków wcale nie używam.
I dopiero ostatnie 4 lata, a tak naprawdę ostatni rok, to proces powrotu zdrowia.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #6 : 03-04-2014, 21:43 »

A ja się tak ostatnio zastanawiam skąd mamy pewność, że normy dotyczące poziomu glukozy we krwi są właściwe? Czy aby nie zostały zaniżone tak jak to się stało z cholesterolem i ciśnieniem tętniczym? W końcu cukrzyca to też niezły biznes.
Może powinniśmy zwracać uwagę na samopoczucie i jeśli jest ono dobre to po prostu nie przejmować się tak bardzo przekroczonymi normami?
Sama zauważyłam, że od kiedy wprowadziłam DP to zaczął mi wychodzić w badaniach podwyższony poziom cukru na czczo. Można by się zastanawiać dlaczego tak się dzieje, ale nie sądzę żeby był to jakiś powód do niepokoju. Nawet lekarz mi powiedział, że gdybym zrobiła badanie po 12h postu (a nie zalecanych 8h) to poziom na pewno zmieściłby się w normie...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!