Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zniknięcie odcisku  (Przeczytany 12113 razy)
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« : 17-10-2008, 07:20 »

A my przeżyliśmy szok!
Mój chłopak od lat miał ogromny odcisk pod stopą, wielkości dużego paznokcia i bardzo głęboki. Nie muszę tłumaczyć jak bardzo bolesny. Co tydzień ścinał z niego narosłą grubą skórę wielkim kuchennym nożem - nie mogłam na to patrzeć... Rozważał nawet zabieg chirurgiczny, żeby usunąć go z korzeniem.
Pod koniec sierpnia razem ze mną zaczął pić MO, dietę niskowęglowodanową stosuje bo mu pasuje.
I tu nastąpił wstrząs - najpierw wydawało się, że jakoś mniej tej skóry narosło, ale może tylko tak się wydawało... Potem jakoś chyba mniej bolał? A po kolejnym wycinaniu (brrr!) okazało się, że odcisk jest o połowę mniejszy! A nam nie przyszło do głowy zrobić fotografię, "bo to przecież niemożliwe, żeby taki ogromny odcisk zniknął". A ON ZNIKNĄŁ! Naprawdę zupełnie zniknął już po pięciu tygodniach stosowania MO! Skóra pod stopą jest normalna, taka sama jak dookoła. Po odcisku mutancie nie ma śladu.
I co Wy na to, Kochani?
« Ostatnia zmiana: 14-04-2012, 08:05 wysłane przez Klara27 » Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #1 : 17-10-2008, 09:10 »

Cytat od: "zazula"
I co Wy na to, Kochani?

Jest to ewidentny przykład, że MO i odpowiednie odżywianie są niezaprzeczalnym dowodem zdrowia i regeneracji organizmu smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #2 : 17-10-2008, 18:53 »

Przed chwilką również sprawdziłam odcisk na palcu na nodze. Szukam i nie pamiętam na której był. Nie ma. Wiem, że przeszkadzał na najmniejszym palcu i prawdopodobnie był na lewej nodze. Zapomniałam, że coś mi dokuczało kiedyś. Nieźle, Zazula przypomniałaś mi o nim.
« Ostatnia zmiana: 14-04-2012, 08:06 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #3 : 18-10-2008, 10:27 »

Niestety ja mam dalej odciski na małych palcach a w dodatku jeden boli mnie i muszę go co tydzień usuwać. Może u mnie to nie dziala bo mam zdeformowane nogi przez haluxy.
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #4 : 19-10-2008, 05:11 »

Oliwka, a w jakich butach chodzisz?
Pytanie retoryczne msn-wink

Ostatnio koleżanka polecała innej koleżance... a ja byłam świadkiem:
"codziennie wieczorkiem robię takie ćwiczenie - biorę każdy palec stopy w rękę i po kolei kręcę nimi w kółko z 20-50 razy w każdą stronę, haluksy prawie przestały mnie boleć"

Może też spróbuj? I napisz, czy działa? Chociaż na odciski to pewnie, nie pomoże... confused

Mnie ten problem na szczęście nie dotyczy, ponieważ kilka lat temu, jak tylko poczułam lekki ból, od razu przestawiłam się na wygodne, płaskie buty i tylko w takich chodzę. Ale ja jestem ewenementem, wiem.  msn-wink
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #5 : 20-10-2008, 12:44 »

Już od wielu lat nie chodzę na wysokich obcasach, szukam wygodnych butów. Przy haluksach niestety jest problem z butami, na początku zanim but się nie ułoży to robi się stan zapalny i boli. Później już nie odczuwam bólu kości ale robią się odciski. Muszę mieć dużo par butów i często zmieniać, bo nawet najwygodniejsze po paru godzinach uwierają. Mam po prostu mam "niewygodne nogi".
Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #6 : 20-10-2008, 14:31 »

Oliwka - proponuję Ci obuwie tz. oddychające firmy GEOX dostępne w sumie wszędzie,  począwszy od czółenek po sportowe. Moja koleżanka ma haluksy i płaskostopie w związku z czym bardzo sobie chwali  buty z tej firmy smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!