Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Usuwanie plam z propolisu  (Przeczytany 22156 razy)
ella
« : 19-10-2008, 20:50 »

Przepraszam że w tym dziale, ale nie wydaje mi sie zeby to pasowało gdziekolwiek - ew. "kosmetyczny" smile
Jak usunąć plamy które sobie zrobiłam na bluzie i spodniach podczas mieszania kitu pszczelego z olejem?? Żółte plamy Smutny Vanish nie pomaga Smutny
« Ostatnia zmiana: 08-03-2010, 13:12 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Barwie
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-10-2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #1 : 19-10-2008, 23:06 »

Plamy z oleju zeszły, gdy polałam je dość obficie płynem do mycia naczyń – Ludwikiem przed praniem w pralce, ale czy to pomoże na taką mieszankę z propolisem to nie wiem.
Jeszcze znalazłam w starym poradniku taki przepis:
Mąkę kartoflaną mieszamy z rozpuszczalnikiem ( benzyna, alkohol) na gęstą papkę, pokrywamy nią plamę i pozostawiamy do wyschnięcia. Potem wykruszamy i szczotkujemy, zabieg powtarzam dopóki plama nie zniknie.
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #2 : 20-10-2008, 07:33 »

Niestety Ella,obawiam sie, ze nie ma  preparatu na usunięcie tych plam.
Ja w miejsce plamy na spodniach naszyłam aplikację.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Asicyna
« Odpowiedz #3 : 27-10-2008, 15:09 »

Ella, może podobnie, jak z woskiem, pomoże żelazko. Spróbuj na te miejsca położyć jakąś kartkę, czystą, Broń Boże gazetę i przeprasuj to miejsce gorącym żelazkiem, z wyłączonym parowaniem. Te plamki powinny się wtopić w kartkę.

Nie jestem pewna, czy w przypadku takiej mieszanki to poskutkuje, ale spróbować nie zaszkodzi.
Zapisane
ella
« Odpowiedz #4 : 28-10-2008, 16:26 »

Dziękuje wam dziewczyny za chęć pomocy. Spróbuję żelazkiem, jednak spodnie i bluza były juz prane w pralce a uprzednio traktowane Vanishem Smutny Nie wiem czy żelazko pomoże? Chodzi bowiem o kolor plamy a nie o wosk który został z kitu  crybaby

Barwie to moze byc sposób na olej, ale na kit? Kit jest żółty! i w tym problem!

Może spirytus? tylko jaki wybrać? salicylowy?

Czy Lacky nie miał takich problemów? On cały czas eksperymentuje smile Tylko pewnie ma do tego biały fartuch jak w laboratorium smile
Ale może on podpowie?
Zapisane
Barwie
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-10-2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #5 : 28-10-2008, 18:40 »

Elle to jest właśnie sposób na pozbycie się plam z oleju, nigdy go nie stosowałam, ale może akurat zadziała. Kit, jeżeli dobrze pamiętam rozpuszcza się w spirytusie.
Może Lacky, tu zerknie i coś doradzi.
Zapisane
Tela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 20.07.2008
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #6 : 28-10-2008, 21:04 »

Jest taki preparat o nazwie W 40 spryskaj chwile odczekaj i wypierz.
Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #7 : 28-10-2008, 23:59 »

Nigdy nie próbowałem usuwać propolisu z ubrania bo nie miałem takiej potrzeby. Dlatego nie mam wymyślonego sposobu. Ja bym zaczął od wymoczenia w spirytusie a potem bym to wyprał. Przed działaniem na ubraniu wypróbowałbym to na jakiejś ścierce.

A fachowo trzeba by określić jaki składnik propolisu farbuje i dobrać do niego środek zmywający.
Zapisane
ella
« Odpowiedz #8 : 29-10-2008, 11:08 »

Dzięki Lacky za twój głos. Tez myslalam o spirytusie, bo sie kit w spirytusie tylko rozpuszcza, ale nie mam pojecia który składnik  w kicie farbuje na żółto Smutny i co na to dziala Smutny Jak ty nie masz koncepcji, to ja na pewno nic nie wymyslę.  frusty
pozdrowionka!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!