Niemedyczne forum zdrowia
25-02-2024, 22:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 113   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znów te szczepienia  (Przeczytany 1133348 razy)
Elwira
Początkujący
*


Offline Offline

Wiadomości: 34

WWW
« Odpowiedz #1140 : 05-08-2011, 00:36 »

Bez komentarza. Co za jad...
Zapisane

Elwira
Początkujący
*


Offline Offline

Wiadomości: 34

WWW
« Odpowiedz #1141 : 05-08-2011, 01:01 »

Dobrze, że tak samo nie traktujemy osób z waszego forum, które proszą nas o pomoc...
Zapisane

Anetak78
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesień 2007
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 82

« Odpowiedz #1142 : 05-08-2011, 06:45 »

Mistrzu, a dlaczego tak ostro zareagowałeś na post Elwiry? Może niektóre pytania i odpowiedzi nie są zbyt mądre, ale żeby od razu tak ją potraktować?
Ja przerwałam szczepienia u mojego syna, unikałam ośrodka zdrowia jak ognia, ale że to mała miejscowość i się wszyscy znają, to panie pielęgniarki co chwilę spotykały mnie na spacerze i przypominały o szczepieniu, a ja im, że synuś był chory, miał katar itp. W końcu jedna tych pań przywiozła mi kartkę do domu, żeby podpisać, że rezygnuję ze szczepień, więc podpisałam i jak na razie mam spokój od kwietnia. Jak na razie cisza, żadnych wezwań do sanepidu, jedynie co się zmieniło, to to, że te panie już mi nie odpowiadają dzień dobry na ulicy i patrzą na mnie jakbym im coś zrobiła.
Ostatnio mojemu synkowi wyszły krostki na nogach, dość spore, najpierw miał je 2 a potem 6, więc postanowiłam, że odwiedzę ten nasz ośrodek. Przy wyciąganiu kartoteki żadna z pań się do mnie nie odezwała, a nie było żadnego pacjenta (a zawsze ze mną rozmawiały, żartowały, pytały co u mojej mamy). Na poczekalni byłam sama, tylko jedna pani była w gabinecie. Mały zgłodniał, więc wyciągnęłam cyca i go karmiłam, i w tym momencie wyszła z gabinetu pani doktor. Jakie było jej zdziwienie, że on taki duży (10 miesięcy) a ja jeszcze karmię (a przecież to ona kazała mi odstawić pierś i podać super turbo mleko z apteki za 40 zł). Weszłyśmy do gabinetu, jak nigdy bardzo starannie go oglądała, nie mogła się nadziwić, że ma taką piękną skórę. Co do tych krostek, które były celem naszej wizyty, to ona nie wiedziała co to, postawiła diagnozę, że coś ugryzło i jak nigdy miała rację. Pytała mnie, czy jest na coś uczulony, a ja kłamiąc jej prosto w oczy powiedziałam, że na mleko krowie i jaja, co oczywiście prawdą nie jest. Stwierdziła też (z czym ja się nie zgadzam, ale nic jej wtedy nie odpowiedziałam), że kiedy skóra parę miesięcy temu wyglądała strasznie (a było to w styczniu), to nie był skutek szczepień, tylko przebiałczenia, czyli, że niby ja się w tym czasie źle się żywiłam (normalnie paranoja jakaś). O zaległych szczepieniach nie wspomniała ani słowem. Podziękowałam za wizytę i wyszłam.
« Ostatnia zmiana: 06-08-2011, 13:04 wysłane przez Apollo » Zapisane
Monique
« Odpowiedz #1143 : 05-08-2011, 07:48 »

Dobrze, że tak samo nie traktujemy osób z waszego forum, które proszą nas o pomoc...

I to dobrze o Was świadczy - tak trzymajcie Elwiro.

Robicie kawał dobrej roboty i tego się trzymajcie. Wasza wiedza praktyczna jest bardzo pomocna dla forowiczów.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1144 : 17-08-2011, 20:13 »

Jednocześnie w zaleceniach Międzynarodowego Komitetu Ekspertów ds. standaryzacji szczepionki BCG stwierdza się, że do produkcji szczepionki winien być stosowany podszczep spełniający wymogi WHO, tzn dający jednocześnie najwyższy poziom alergii poszczepiennej i akceptowalny społecznie poziom występowania powikłań po szczepieniu.
Co to ma być? Test uległości społeczeństwa?

Cytat
Obserwacje z wielu krajów wskazują, że szczepionka BCG wyprodukowana z tego samego podszczepu, ale przez różnych producentów w różnych krajach może się różnić częstością wywoływania powikłań poszczepiennych. I tak, ten sam podszczep francuski stosowany do produkcji szczepionki BCG w Jugosławii powodował ropne zmiany węzłowe u 1,7% szczepionych noworodków, hodowany na Węgrzech - u 0,6%, a w Rumunii - tylko u 0,01% szczepionych noworodków. Olakowski i wsp. badając w latach sześćdziesiątych oryginalną szczepionkę francuską z podszczepu 1173P2, produkowaną w Instytucie Pasteura oraz szczepionkę wyprodukowaną z tego samego podszczepu, ale w Wytwórni Surowic i Szczepionek w Polsce stwierdzili u badanych noworodków: wysoki odsetek powikłań węzłowych po oryginalnej szczepionce - było to 13,2% powiększonych węzłów chłonnych, a po szczepionce z podszczepu francuskiego, ale wyprodukowanej w Polsce odsetki tych postaci powikłań były mniejsze i wynosiły 8,1% . Autor ten i wsp. w innym badaniu stwierdzili, że u noworodków szczepionych oryginalną szczepionką francuską wystąpiło ropne zapalenie węzłów chłonnych u 15,2% dzieci, a po szczepionce również z podszczepu francuskiego, ale produkowanej w Polsce, stwierdzono ropne zapalenie węzłów chłonnych u 10,4% . Zmiana producenta szczepionki BCG stosowanej w Szwecji i przeniesienie jej produkcji z laboratorium szwedzkiego do Danii, do Statens Serum Institute - SSI (będącego referencyjnym ośrodkiem WHO do badań jakości szczepionki BCG), przy tym samym, niezmienionym podszczepie BCG (Göteborg) i o sprawdzonej niezmienionej wirulencji, spowodowała u szczepionych noworodków dziesięciokrotny wzrost poważnych powikłań poszczepiennych w postaci zapalenia kości. Przyśpieszyło to decyzję o zaprzestaniu obowiązkowych szczepień BCG noworodków w tym kraju, którą to podjęto w lipcu 1975 r. Podobny wzrost występowania poszczepiennego zapalenia kości zarejestrowano w tym czasie w Finlandii gdzie stosowano taką samą szczepionkę jak w Szwecji. Późniejsza zamiana tej szczepionki na szczepionkę z podszczepu Glaxo znacząco zmniejszyła występowanie tego powikłania. Należy zaznaczyć jednak, że szczepionka BCG z podszczepu Glaxo stosowana w Wielkiej Brytanii nie wywołuje wcale tego rodzaju powikłań. Również w Niemczech zmiana producenta szczepionki BCG (ale nie podszczepu) z niemieckiego (laboratorium Boehringher) na duńskiego (SSI) spowodowała wzrost występowania powikłań poszczepiennych (ropne węzły chłonne) w takim stopniu, że przyśpieszyła decyzję o zaprzestaniu szczepień BCG w 1975 r. Według przeprowadzonej wówczas analizy kosztów i korzyści na każde 3 przypadki zapobieżenia gruźlicy u dzieci przez szczepienie BCG przypadał w RFN jeden przypadek powikłania poszczepiennego, wymagający leczenia szpitalnego.

Gruźlica jest chorobą w zasadzie w stu procentach wyleczalną, choć leczenie jej jest uznane za uciążliwe, ponieważ jest długotrwałe.

W pierwszej fazie leczenia, w przypadku prątkowania są jednocześnie podawane trzy lub cztery leki. Współczesny program leczenia gruźlicy trwa od 6 do 9 miesięcy, natomiast warunkiem powodzenia jest prowadzenie go w warunkach bezpośredniego nadzoru leczenia, czyli dopilnowania, aby pacjent zażywał leki w sposób regularny.

Chorym podawane są leki od dawna znane i skuteczne. Są to sprawdzone reżimy 4-lub 3-lekowe. Jest to hydrazyd, streptomycyna, rifampicyna, pirazynamid. Ważne jest, żeby leki były stosowane zgodnie z wrażliwością prątków określonych bakteriologicznie.

(...)

Leczenie gruźlicy jest tanie. Cały koszt leków wynosi 30-70 dolarów.


Mistrzu, a dlaczego tak ostro zareagowałeś na post Elwiry? Może niektóre pytania i odpowiedzi nie są zbyt mądre, ale żeby od razu tak ją potraktować?
Te "porady" są tak głupie, że raczej odstręczą ludzi od domagania się swoich praw. Tutaj należy postawić nacisk tylko na jedną kwestię: polskie prawo nie przewiduje przymusu szczepień. Kto taki przymus wywiera, postępuje bezprawnie, a więc osoby nękane przez skorumpowanych urzędników powinny złożyć do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa nękania.
« Ostatnia zmiana: 17-08-2011, 20:59 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1145 : 20-08-2011, 00:38 »

Historia zaczyna się w przemysłowym kompleksie produkującym szczepionki, który stara się obniżyć koszty produkcji, poprzez zażądanie rządowej zgody na użycie rakotwórczych komórek do opracowania szczepionek. Producent uzasadnił to żądanie faktem, iż komórki te są "nieśmiertelne". Dotychczasowa metodologia szczepionek opierała się na zwierzęcych komórkach, takich jak zapłodniony embrion kury, oraz z małpiej nerki, które szybko giną w hodowli. Używanie komórek rakowych, jest również o wiele tańsze od kupowania zwierząt, zwłaszcza małp, które musiały być poświęcone na substrat do szczepionki.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #1146 : 20-08-2011, 08:23 »

Skład szczepionek
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_vaccine_ingredients
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #1147 : 20-08-2011, 09:13 »

 Nowy skandal ze szczepionkami:
http://monitorpolski.wordpress.com/
Zapisane

Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #1148 : 20-08-2011, 10:17 »

Cytat
Nowy skandal ze szczepionkami:
http://monitorpolski.wordpress.com/

Ciekawy komentarz poniżej tego artykułu:

"komentarz monitorpolski: Jeżeli nie jest to prowokacja wobec Jane Burgermeister, to możemy mieć do czynienia z niepodważalnymi dowodami na ludobójstwo za pomocą leków. Wyniki badań szwedzkiego doktora można potwierdzić lub obalić, trudno jednak założyć, że wszędzie są skażone szczepionki. Tak więc można się spodziewać dużego ataku na osoby to badające, szczególnie na doktora, który to ujawnił.
Uważam, że ten człowiek nie powinien pozostawać anonimowy, bowiem jego życie wisi na włosku.
Miejmy nadzieję, że wkrótce się ujawni."
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1149 : 20-08-2011, 18:40 »

Kilkudziesięcioletnie obserwacje wykazały, że powikłania poszczepienne znacząco (bo dwukrotnie) częściej występują u noworodków niż u dzieci w wieku powyżej 3 miesięcy. Ryzyko ich wystąpienia maleje wraz z wiekiem. Niektóre rodzaje powikłań poszczepiennych takie jak ropne zmiany węzłów chłonnych - w 90% występują u niemowląt. W pracach autorów polskich i zagranicznych powikłania w postaci ropnych węzłów występowały u szczepionych noworodków, natomiast nie występowały u dzieci starszych. Również cytowany wzrost występowania powikłań kostnych w Szwecji, Finlandii i Czechosłowacji obserwowano tylko u noworodków.

Cytat
Jednocześnie w zaleceniach Międzynarodowego Komitetu Ekspertów ds. standaryzacji szczepionki BCG stwierdza się, że do produkcji szczepionki winien być stosowany podszczep spełniający wymogi WHO, tzn dający jednocześnie najwyższy poziom alergii poszczepiennej i akceptowalny społecznie poziom występowania powikłań po szczepieniu.

W Polsce "akceptowalne społecznie" są szczepienia niemowląt godzinnych. Wychodzi na to, że następnym krokiem w eksperymencie badania akceptowalności społecznej barbarzyństwa będą szczepienia prenatalne.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #1150 : 20-08-2011, 23:07 »

Szczepionka przeciwko fanatyzmowi religijnemu:
http://www.youtube.com/watch?v=uHiSp3f1xhQ&feature=youtu.be
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #1151 : 25-08-2011, 21:49 »

W Nieznanym Świecie nr 9/2011 ukazał się artykuł "Prawne podstawy szczepień w Polsce".
http://www.nieznanyswiat.pl/content/view/548/2/

W artykule obszernie omówione są prawne podstawy przymusu szczepień, jaki stosowany jest w Polsce. Umieszczony jest wzór oświadczenia, który dr Jerzy Jaśkowski proponuje podać do podpisu wykonującemu szczepienie.
Artykuł przede wszystkim potwierdza to co powtarza cały czas Mistrz, że mamy wystarczające prawo, by nie poddawać dzieci szczepieniom obowiązkowym.
Musimy nauczyć się z tego prawa korzystać.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #1152 : 26-08-2011, 08:04 »

Cytat
artykuł "Prawne podstawy szczepień w Polsce"
Jak można zdobyć ten artykuł w całości?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #1153 : 26-08-2011, 10:35 »

Cytat
artykuł "Prawne podstawy szczepień w Polsce"
Jak można zdobyć ten artykuł w całości?
Kupić gazetę za 7,40 PLN(moim zdaniem warto). Jest to artykuł na 6 stron i trudno jest zacytować chociaż najważniejsze fragmenty.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #1154 : 26-08-2011, 13:39 »

Dzięki za radę. Ale miałem na myśli wersję elektroniczną. Chciałbym ją przesłać m.in. do Rzeczników Praw: Obywatelskich, Dziecka i Pacjenta.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #1155 : 30-08-2011, 07:58 »

Od prof. Majewskiej Pn 2011-08-29 19:34
"Dla osób anglojęzycznych załączam link do amerykańskiej strony, na której rodzice opisują powikłania poszczepienne u ich dzieci. Przypominają one podpisy pod petycją polskich rodziców do MZ w sprawie dobrowolności szczepień. Nie dajcie się zwieść oficjalnym deklaracjom instytucji takich jak Amerykanski Instytut Medycyny (prywatna organizacja 'naukowców' na usługach i garnuszku firm farmaceutycznych), który ostatanio znów zaprzecza związkom autyzmu (czyli chronicznej encefalopatii poszczepiennej) ze szczepieniami. W tym wszystkim chodzi wyłącznie o wielkie pieniądze. Gdyby ten instytut przyznał, że istnieje taki związek (na co jest aż nadmiar dowodów), to amerykański rząd i firmy farmaceutyczne musiałyby wyplacić Amerykanom dziesiątki miliardów $ odszkodowań za okaleczenie milionów dzieci szczepionkami. Na razie wypłacili ponad 2 miliary $ za poszczepienne uszkodzenia mózgu, które nazwano w pozwach encefalopatią (choć u większości z tych okaleczonych dzieci zdiagnozowano też autyzm). Rodzice powinni zawsze kierować się przede wszyskim własnym instynktem i doświadczeniami. Jeśli widzieliście niepokojące powikłania poszczepienne u swego lub innego dziecka, albo słyszeliście o takich od innych rodziców, to te wiadomości są naprawdę wiarygodne. Nie ufajcie oświadczeniom lobbystów pozującym na ekspertów w mediach, którzy będą Was na siłę przekonywać o bezpieczenstwie szczepionek, bo oni dobrze żyją z handlu szczepionkami. Przekupstwo jest tu rzeczą powszechną. Wierzcie własnym doświadczeniom. Gołe liczby dotyczące zgonów poszczepiennych w USA (zebrane w rządowej bazie danych VAERS) - ok. 5 tysiecy zgłoszonych, czyli ponad 50 tysięcy realnych, oraz miliony przypadkow powiklań poszczepiennych - mówią same za siebie."
http://followingvaccinations.com/
« Ostatnia zmiana: 30-08-2011, 08:00 wysłane przez Tomasz Dangel » Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #1156 : 30-08-2011, 09:23 »

Nie wiem czy słyszeliście, wczoraj w teleekspresie podali informację, jakoby amerykańscy naukowcy poprzez zbadanie tysięcy przypadków dowiedli, że szczepionki są bezpieczne i nie wywołują autyzmu ani innych chorób... Ciekawe ile taki przekręt ( zakłamane wyniki badań ) kosztował lobby farmaceutyczne? Niech to powiedzą rodzicom, którzy na własne oczy widzieli jak szczepienia zmieniły ich dzieci...
Zapisane
Mariuszek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.05.2008
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #1157 : 30-08-2011, 10:01 »


Słyszeliśmy i czytaliśmy.

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/watpliwosci-dotyczace-szczepionek-rozwiane,1,4831122,wiadomosc.html
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1158 : 30-08-2011, 12:05 »

Po raz kolejny potwierdzono, że szczepionka NMR nie powoduje autyzmu u dzieci, ani cukrzycy typu pierwszego. Tej ostatniej choroby nie wywołuje także DTaP. Z kolei szczepionka przeciwko grypie nie nasila objawów astmy i nie ma żadnego związku z porażeniem Bella (przejściowym porażeniem nerwu twarzowego – red.).

- W przypadku tych szczepionek są silne dowody na to, że nie mają one wpływu na tego rodzaju powikłania - podkreśliła prof. Clayton.

Dodała, że szczepionka NMR może czasami wywoływać tzw. drgawki gorączkowe związane z wysoka gorączką poszczepienną, ale szybko one ustępują. Naukowiec zapewniła, że choć budzą one niepokój, to nie powodują odległych skutków ubocznych. Nie należy zatem się obawiać, że u dziecka rozwinie się padaczka.

Z raportu wynika, że szczepionka NMR może czasami powodować zapalenie mózgu, ale zdarza się to u osób z osłabioną odpornością.

Podobne komplikacje czasami występują po szczepieniu przeciwko ospie wietrznej. U niektórych osób z zaburzeniami odporności może dojść do obrzęku mózgu, zapalenia opon mózgowych i zapalenia płuc.

Sześć badanych szczepionek – skojarzona NMR, przeciwko tężcowi, ospie wietrznej, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, grypie i meningokokom – zaraz po jej podaniu może wywołać wstrząs anafilaktyczny, silną reakcją alergiczną.
Czyli że wszystko gra. Co tam drgawki poszczepienne, zapalenie mózgu (tylko u osób z osłabioną odpornością - łoj!), obrzęk mózgu, zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc, silna reakcja alergiczna, a nawet wstrząs anafilaktyczny. To wszystko pryszcz, skoro są "silne" dowody na to, że szczepionka NMR nie powoduje autyzmu u dzieci, ani cukrzycy typu I. Inne, rzecz jasna, mogą, za wyjątkiem DTaP, która też nie może, ale tylko cukrzycy typu I u dzieci, bo autyzm wywołać już może. To jest dopiero perfidia!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
bosako
« Odpowiedz #1159 : 30-08-2011, 12:48 »

Cytat
Co tam drgawki poszczepienne, zapalenie mózgu (tylko u osób z osłabioną odpornością - łoj!), obrzęk mózgu, zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc, silna reakcja alergiczna, a nawet wstrząs anafilaktyczny.

To jest tak absurdalne i tragiczne, że aż śmieszne.
Zapisane
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 113   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!