Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 113   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znów te szczepienia  (Przeczytany 1144757 razy)
hajdi
« Odpowiedz #40 : 02-02-2008, 20:01 »

Jedyna skuteczna?
Akasha napisała:
Cytat
...Ja nie znalazłam nigdzie zapisu, że można powołać się na względy religijne, mimo to powołałam się i nikt się tym nie przejął  zignorowali to lekarze...

Problem polega na tym, że jest ustawowy obowiązek szczepień.
Oczywiście można powołać sie na względy religijne. Chodzi mi jednak o to, że gdy sprawa trafi do sądu, żeby osłabić naszą argumentację wszystko będzie sprawdzane. Jeżeli wyjdzie na jaw, że nigdy nie mielismy nic wspólnego z żadnym wyznaniem, które odmawia szczepień cała nasza linia obrony upadnie.
Myślę, że oświadczenie + unikanie wezwań+ zmiana przychodni powinny wystarczyć do unikania spełnienia tego durnego obowiązku. Jeżeli jednak nie wystarczy to linię obrony opartą na szkodliwości szczepień i ich nieskuteczności będzie trudno obalić.
Zapisane
Maja
« Odpowiedz #41 : 02-02-2008, 23:20 »

Cytat od: "hajdi"
linię obrony opartą na szkodliwości szczepień i ich nieskuteczności będzie trudno obalić.

Bardzo łatwo będzie ją oblić, nie wierzę, że to może się udać, że jakikolwiek sąd jest skłonny zapomnieć o masoym "dobrodziejstwie" szczepień i o obowiązującym prawie.
Uważam, że dopuszczenie do tego, że sprawa trafi do sądu jest już porażką. Nie wierzę w cuda. Nie wierzę w to, że sąd wyda wyrok, w którym kogokolwiek zwolni z obowiązku szczepień bo są nieskuteczne i szkodliwe. Dla mnie to absurd.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #42 : 02-02-2008, 23:33 »

Cytat od: "Maja"
Nie wierzę w to, że sąd wyda wyrok, w którym kogokolwiek zwolni z obowiązku szczepień bo są nieskuteczne i szkodliwe. Dla mnie to absurd.

Pożyjemy, zobaczymy. Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Może znajdzie sie prawnik, który będzie chciał wygrać taka sprawę i zapewnic sobie sławę.
A póki co odwołania, odwołania, odwołania...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #43 : 02-02-2008, 23:40 »

Cytat od: Maja
Cytat od: hajdi
linię obrony opartą na szkodliwości szczepień i ich nieskuteczności będzie trudno obalić.
Bardzo łatwo będzie ją oblić, nie wierzę, że to może się udać, że jakikolwiek sąd jest skłonny zapomnieć o masoym "dobrodziejstwie" szczepień i o obowiązującym prawie.
Uważam, że dopuszczenie do tego, że sprawa trafi do sądu jest już porażką. Nie wierzę w cuda. Nie wierzę w to, że sąd wyda wyrok, w którym kogokolwiek zwolni z obowiązku szczepień bo są nieskuteczne i szkodliwe. Dla mnie to absurd.
Też w to nie wierzę. Po pierwsze dlatego, że z drugiej strony stoją potężne pieniądze, a po drugie, że sąd nie jest najlepszym miejscem, w którym można spodziewać się sprawiedliwości. Wciąż uważam, że najlepszą metodą jest powołanie się na przekonania religijne. I nie chodzi tutaj o którąś z głównych religii. Wystarczy moja własna.
« Ostatnia zmiana: 21-09-2012, 16:29 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
hajdi
« Odpowiedz #44 : 02-02-2008, 23:52 »

Czekamy w takim razie na głosy tych, którzy skutecznie zasłonili się religią.
Zapisane
Emma
« Odpowiedz #45 : 04-02-2008, 09:08 »

Z mojego doświadczenia wynika, że chociaż sanepid ma obowiązek sprawdzać, czy przychodnie szczepią wszystkie dzieci, tylko niektóre przychodnie się tym przejmują. Moje dzieci z powodu przeprowadzek były zarejestrowane już w 3 przychodniach - wszystkie w Poznaniu. W dwóch pierwszych, gdybym sama nie zgłaszała się na szczepienia (a nie wiedziałam jeszcze niestety o ich szkodliwości), nikt by się tym nie zainteresował. Z trzeciej dostaję wezwania na szczepienia jeszcze przed ich terminem. Żeby odroczyć MMR, musiałam mieć zaświadczenie z poradni szczepień (niestety, tylko na 0,5 roku). Niedługo znowu się przeprowadzam - mam nadzieję, że trafię na przychodnię, gdzie nikt nie będzie mnie ścigał.

A jeśli chodzi o sądy, to przedmiotem sprawy w sądzie nie jest, niestety, szkodliwość lub nie szczepień. Sanepid zgłasza, że rodzice nie przestrzegają konkretnego przepisu i sąd to właśnie rozstrzyga: przestrzegali czy nie. I nie trzeba tu zaraz szukać "wielkich pieniędzy". To raczej przy tworzeniu przepisów zobowiązujących do szczepień (a zwłaszcza ciągłego rozszerzania listy szczepień obowiązkowych) jest lobbing firm farmaceutycznych.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2009, 16:31 wysłane przez Solan » Zapisane
Maja
« Odpowiedz #46 : 05-02-2008, 10:21 »

Cytat od: "Emma"
Żeby odroczyć MMR, musiałam mieć zaświadczenie z poradni
szczepień

Na jakiej podstawie dostaliście to odroczenie? Napisz proszę coś więcej...?
 Myślę sobie, że odroczenie co prawda nie rozwiązuje problemu, ale lepsze to niż nic.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #47 : 19-02-2008, 14:10 »

Chodzi o to, że w świetle obowiązującego prawa żadne argumenty nie przekonają twardogłowych. Aby się nie wdawać w dalszą argumentację, można po prostu powiedzieć, że nie chcę szczepić dziecka ze względu na przekonania religijne. Jeśli trafimy na osoby myślące, to taka argumentacja jest o tyle dobra, że urywa dalszą argumentację - co do skuteczności czy też szkodliwości aktu naruszenia nietykalności cielesnej, jakim jest przymusowe szczepienie. Jeśli trafimy na osoby nie zaszczepione przeciwko głupocie, to każda argumentacja jest pozbawiona sensu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #48 : 20-02-2008, 22:37 »

Cytat
Jeśli trafimy na osoby nie zaszczepione przeciwko głupocie, to każda argumentacja jest pozbawiona sensu.

Oj tak smile

Ja jako główny powód nieszczepienia synka podałam alergię na jajo kurze, które jest składnikiem wielu szczepionek. Mały ma rzeczywiście silna alergię na jajko i mamy wynik testów alergicznych to potwierdzających.
Ale pani pielęgniarka nie chciała żadnych potwierdzeń alergii - wzięła zaświadczenie, włączyła do karty małego i powiedziała, że to jej wystarczy. smile
« Ostatnia zmiana: 20-11-2009, 16:32 wysłane przez Solan » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Dagles
« Odpowiedz #49 : 29-02-2008, 13:51 »

Przeczytałam Waszą dyskusję na temat unikania szczepień. Dochodzę do wniosku, że jak przyjdzie coś z sanepidu to nie odbiorę. Jeśli będzie trzeba - przemelduję dziecko i siebie. Nie mam zamiaru walczyć z systemem.
    A swoją drogą, może powstała już jakaś organizacja przeciwko zmuszaniu rodziców do szczepień?
« Ostatnia zmiana: 20-11-2009, 16:33 wysłane przez Solan » Zapisane
124-ty
« Odpowiedz #50 : 03-03-2008, 17:02 »

A może przestrzec lekarza (czy też sanepid) o zagrożeniu wstrząsem anafilaktycznym. Konia z rzędem temu, który podejmie się wtedy wbić igiełkę w ciałko.
« Ostatnia zmiana: 21-09-2012, 16:30 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #51 : 13-04-2008, 17:55 »

Moje dziecko właśnie otrzymało wezwanie na szczepienia przeciw polio.   :zly:
Czy bardziej obeznani w temacie forumowicze mogliby doradzić, które z poniższych oświadczeń będzie skuteczniejsze:
1.
W trosce o zdrowie naszego dziecka nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek szczepienia ochronne. Art. 39 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej głosi: Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Uważamy, że masowe szczepienia ludności, a zwłaszcza dzieci są właśnie jednym wielkim eksperymentem medycznym. Jesteśmy świadomi konsekwencji takiej decyzji, jak również konsekwencji wszelkich powikłań poszczepiennych. Nie chcemy narażać naszego dziecka na możliwe komplikacje nimi wywołane, dlatego nie zgadzamy się na ich stosowanie. W związku z tym prosimy o niewzywanie nas do stawienia się na szczepienia.
2.
Ze względu na nasze przekonania światopoglądowe i religijne nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek szczepienia ochronne naszego dziecka. W związku z tym prosimy o nie wzywanie nas do stawienia się z dzieckiem na szczepienia.
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #52 : 13-04-2008, 19:25 »

To drugie. Im krócej, tym lepiej. Drugie zdanie jest mocne. Tylko w takiej formie, bo pierwsze nie przejdzie.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2009, 16:34 wysłane przez Solan » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #53 : 21-04-2008, 07:56 »

Dzisiaj rano napisałem oświadczenie, że nie zgadzam się na szczepienie dziecka. Przychodnia nie robiła żadnych problemów, wręcz odwrotnie. Teraz to pójdzie do sanepidu i zabawa się zacznie. Pożyjemy, zobaczymy...
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #54 : 19-05-2008, 09:41 »

90 osób w szpitalach po szczepieniu na odrę i różyczkę. Tydzień temu, po zaszczepieniu przeciwko tym chorobom zmarł w Kramatorsku (obwód doniecki) 17-letni chłopak:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9967353&ticaid=15ea2
Zapisane
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #55 : 19-05-2008, 10:15 »

Już jest termin kiedy powinnam córcię szczepić na odrę, świnkę i różyczkę. Chcę zrezygnować z zaszczepienia jej.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #56 : 19-05-2008, 10:56 »

Są to niektóre komentarze do tego artykułu. Szczepionki to pomyłka XX wieku! Nie sczepcie dzieci!
 
lola 2008.05.19 09:19
Odra-świnka-różyczka to szczepionka, która niesie wysokie ryzyko autyzmu, czyli uszkodzenia mózgu u dziecka poniżej 2 lat. Szczepienie jest obowiązkowe, co oznacza, że za 10 lat Polska zbankrutuje, bo nie będzie w stanie wypłacić potężnych odszkodowań za utratę zdrowia na skutek zmuszania rodziców do sczepienia.

Czytaj odpowiedzi

elka 2008.05.19 09:32
Czy dotyczy to wyłącznie szczepionki "skojarzonej", czy tej wyłącznie na odrę również?

anka 2008.05.19 09:36
skąd masz takie wiadomości? Jesteś lekarką? A może pielęgniarką w przychodni i szczepisz dzieci? Nasz syn pierwszy raz był zaszczepiony tą szczepionka w wieku bodajże 6 lat i teraz - w wieku 9 - i bardzo dobrze zniósł obydwa szczepienia - kto Cię upoważnił do wypisywania takich głupstw? Jak lekarka zleci takie szczepienie, to czy matka ma prawo odmówić i uzasadnić swoją decyzję tym, że lola jakaś w internecie napisała?
 
Najlepszy z tego jest komentarz tej Anki.
Aż mi ręce opadają!
« Ostatnia zmiana: 20-11-2009, 16:37 wysłane przez Solan » Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #57 : 19-05-2008, 11:04 »

Trochę przerażające jest to, że ludzie nie dopuszczają do siebie innej alternatywy. Takie ogłupienie ogólne panuje. Wierzą w lekarzy jak w bogów, atakując kogoś, kto jest przeciwny ogólnie przyjętym zasadom. Nawet chwili zastanowienia nie ma.
Jak mówiłam znajomym o tym, że sami mogą sobie pomoc by dojść do zdrowia, to patrzyli na mnie jak na opętaną. Tylko stosu brakowało.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2009, 16:39 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #58 : 19-05-2008, 11:05 »

Cytat od: "emisia"
jak lekarka zleci takie szczepienie to czy matka ma prawo odmówic
Ciekawe, ile jeszcze takich matek jest na naszym forum...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #59 : 19-05-2008, 11:13 »

Mistrzu! To był cytat, to nie moje słowa. Smutny
« Ostatnia zmiana: 20-11-2009, 16:39 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 113   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!