Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zasady pisowni na forum  (Przeczytany 15344 razy)
apoplaw
« : 22-10-2008, 13:11 »

Grażyna dobrze zrozumiałam, nie będę pisała na forum. Wydaje mi się, że trochę Pani przesadza.
Jeśli chodzi o moje zapytania na określonych wątkach. Choroby dzieci i dorosłych są podobne i często stosuje się te same środki zaradcze tylko w innych proporcjach. Jeśli napisałam na wątku o podrażnionej śluzowce to nie rozumiem dlaczego pytanie o podraznioną śluzówkę zostało przeniesine do wątku" sacharomyces cerawicea w kale ". W dziale " dla małych dzieci "nie był poruszany taki problem  dlatego nie tworzyłam nowego tematu tylko znalazłam ten sam problem w dziale dla dorosłych.

Duże litery,  a zamiast ą,  nie widzę  czytając niektóre wypowiedzi, żeby wszyscy tak super pisali, rygorystycznie przestrzegając zasad pisowni i ortografii ale to Pani jest tu moderatorem .Niestety, przy małym dziecku wolnego czasu jest  nie za wiele dlatego zapytania pisanę są w pośpiechu i tak samo sprawdzane ale forumowicze do tej pory chyba ruzumieli o co ich pytałam.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #1 : 22-10-2008, 13:47 »

Cytat od: "apoplaw"
Wydaje mi się, że trochę Pani przesadza.

Wątki przeniosłam nie dla własnego widzimisię, ale dla dobra pytającej - na problemy dziecka łatwiej uzyskać odpowiedź w dziale dziecięcym (problemy dorosłych są innego rodzaju, nawet jeśli schorzenie tak samo się nazywa). Jeśli nie ma odpowiadającego wątku, to można rozpocząć nowy, ale we właściwym dziale.
A zamiast ą toleruje się ze względu na różne klawiatury, ale zaczynanie zdań małą literą powoduje, że tekst jest nieczytelny. Niepoprawne posty to lekceważenie czytającego - postawa typu "tak mi jest wygodniej, a inni mnie nie obchodzą".
W ogóle nie rozumiem tych pretensji.
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #2 : 22-10-2008, 16:26 »

Jak słusznie Melek zauważyłaś
Cytat od: "Melek"
pisownia swiadczy o naszej inteligencji

Dlatego nie będę tolerował na forum nagminnego popełniania błędów ortograficznych, zaczynania zdania od małej litery (czy wciśnięcie Shift-a zabiera aż tyle czasu?) i stosowania stylu "informatycznego", czy "z gadu-gadu". Przymrużyć oko mogę jedynie na znaki diakrytyczne, choć i tak wkurza mnie, gdy osoby mające możliwość pisania ą, ę, ć itd. idą na skróty i krótko mówiąc olewają to.
Regulamin określa to w sposób jasny i wyraźny:
Cytat
Prowadząc dyskusję na forum, wypowiadaj się kulturalnie, jak przystało na miejsce publiczne. Staraj się pisać starannie i bez błędów, bowiem w ten sposób wyrażasz swój szacunek dla innych.

Oj, posypią się ostrzeżenia i zakazy pisania. Widzę, że i tak jestem zbyt łagodny dla niektórych.

Dodano

Posty przeniosłem do nowego tematu.
Zapisane
apoplaw
« Odpowiedz #3 : 23-10-2008, 08:58 »

Czyli jeśli ktoś ma np dysortografię będzie tutaj dyskredytowany i nazwany  idiotą.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #4 : 23-10-2008, 09:03 »

Niech taki pisze w Wordzie z włączoną funkcją sprawdzania pisowni a potem wkleja tekst do postów.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 23-10-2008, 09:43 »

Cytat od: "apoplaw"
Czyli jeśli ktoś ma np dysortografię będzie tutaj dyskredytowany i nazwany idiotą.
Raczej flejtuchem, który nie szanuje innych.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #6 : 23-10-2008, 13:36 »

Przecież jak piszę tu posta, to od razu mam podkreślone na czerwono błędy ortograficzne, prawda? Więc w czym problem? Bo nie rozumiem. Chyba faktycznie tylko w niedbalstwie.  naughty
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #7 : 23-10-2008, 13:52 »

Pewnie masz w Firefoxie zainstalowany polski słownik poprawnej pisowni. I o to właśnie chodzi smile
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #8 : 23-10-2008, 14:40 »

Ha!
Nawet o tym nie wiedziałam. Zawsze twierdziłam, że Firefox górą!
Dobrze mi tak!  biggrin
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 24-10-2008, 08:43 »

Niektórzy to w ogóle nie dbają o to, jak pisać ani gdzie; piszą byle jak i gdzie popadnie; widać wcale im nie zależy na odpowiedzi. Co z takimi postami zrobić? Po prostu usunąć i tyle. Lepiej dla forum przesłuży się kilka sensownych wypowiedzi, ewentualnie pytań, niż zatrzęsienie idiotyzmów pisanych bez składu i ładu. O tym, który post usunąć, decydują rzecz jasna moderatorzy, a gdy ktoś będzie się upominać o usunięty post, to należy udzielić mu upomnienia, a jeśli to nie pomoże, także pozbawić możliwości pisania. Oczywiście zaświadczeń o dysleksji nie należy brać pod uwagę, bo to zwyczajny wykręt, by zwrócić na siebie uwagę... jak się nie ma czym innym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 24-10-2008, 11:39 »

Cytat od: "zazula"
Do dzisiaj często gubię lub przestawiam literki

Każdy z nas to robi, ale co stoi na przeszkodzie, by przed wysłaniem, a nawet po, przeczytać i wnieść korektę? Ja tak zawsze robię, ponieważ szanuję sam siebie i tego, do którego moje pisanie jest adresowane.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 24-10-2008, 12:04 »

Cytat od: "Izunia 3ch"
niewolno wszystkich pakować do jednego worka...
Nikt tego nie zamierza robić, ale jeśli się chce, to można jedno zdania sklecić bez błędów... I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej, nawet zaświadczenie lekarskie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!