Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 06:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uwagi dotyczące nowej wersji forum  (Przeczytany 61801 razy)
lacky27
« : 26-10-2008, 13:50 »

Wreszcie mogę coś napisać. Wcześniej nie miałem dostępnych połowy klawiszy i okienek.

Co do zakładek to dziewczynom chodzi o linki, które sobie wcześniej utworzyły do różnych tematów i teraz im nie działają. Po prostu wszystkie odwołania przestały działać.

Ja mam trochę uwag do przedyskutowania (to nie jest krytyka tylko chęć uzyskania czegoś bardzo przyjaznego).

Wielkość czcionki w stosunku do rozmiaru kolumn jak dla mnie jest za duża. W jednej linii za mało mieści się wyrazów i proste zdania podzielone są w niektórych miejscach pomiędzy n linii. Najlepiej byłoby gdyby szablony czcionek były z starego forum (chodzi o wielkość).

Parę przykładów forum opartych na SMF z dobrymi szablonami czcionek.

http://www.smf.pl/forum/index.php?PHPSESSID=911156d5b94366787b57d4d548cf9d62&

http://www.wizzi.pl/index.php?PHPSESSID=b04cdb3cc81e689a7f1c951fc8bc2eb9&action=forum

http://www.webtips.pl/forum33.html

http://turbokrecik.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=62

http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php


Przy dużych rozdzielczościach całe forum zwija się na środku i nie dostosowuje się do rozdzielczości. Duży zawijany tekst w małych kolumnach.

Kolorystyka. Cytaty mają ten sam kolor z innym odcieniem co powoduje że mylą się z standardowym tekstem. Cytaty mogłyby mieć zmieniony kolor.

Tematy przyklejone i umieszczane na stałe u góry też są odznaczane innym odcieniem co nie jest widoczne na monitorach gdzie nie jest ustawiona duża jaskrawość (czyli u osób szanujących oczy).

Ja bym zmniejszył czcionkę poszeżył kolumny i zabezpieczył się w przed zawijaniem tekstu w kolumnach gdzie pokazywana jest tzw. statystyka, czyli kto, gdzie, po co, kiedy.

To tak na początek. Teraz patrząc na forum trudno jest od razu jednym spojrzeniem określić który dział został zaktualizowany i gdzie trwa jakaś nowa dyskusja.

Proszę tego nie traktować jako krytyki. Im przyjemniej będzie dla oczu tym łatwiej pisze się ciekawe teksty.
« Ostatnia zmiana: 02-10-2009, 19:39 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #1 : 26-10-2008, 19:36 »

Cytat
to nie jest krytyka tylko chęć uzyskania czegoś bardzo przyjaznego
Ja krytyki się nie boję. To dla mnie bodziec do nauki i pracy.

Cytat
Cytaty mają ten sam kolor z innym odcieniem co powoduje że mylą się z standardowym tekstem. Cytaty mogłyby mieć zmieniony kolor.
Zmieniłem tło. Jest lepiej?

Cytat
Wielkość czcionki w stosunku do rozmiaru kolumn jak dla mnie jest za duża.
Wszystko wynika z tego, że szerokość forum jest dopasowana do banera Wydawnictwa Biosłone na górze strony. Postaram się poszperać trochę w plikach. Zobaczymy co z tego wyjdzie msn-wink

Cytat
Tematy przyklejone i umieszczane na stałe u góry też są odznaczane innym odcieniem co nie jest widoczne na monitorach gdzie nie jest ustawiona duża jaskrawość
Te tematy są pogrubione i powinny być dzięki temu wyraźniejsze.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 10:07 wysłane przez Pablo » Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #2 : 26-10-2008, 21:53 »

Cytat
Ja krytyki się nie boję. To dla mnie bodziec do nauki i pracy.
Najważniejsze jest zrozumienie intencji piszącego, bo inaczej zamiast dyskusji może powstać przekomarzanie się, które często się pojawia na forum ostatnio, bo brakuje właśnie zrozumienia intencji.
Cytat
Zmieniłem tło. Jest lepiej?

Teraz dokładnie widać, co jest cytatem a co tekstem (super).

Cytat
Wszystko wynika z tego, że szerokość forum jest dopasowana do banera Wydawnictwa Biosłone na górze strony. Postaram się poszperać trochę w plikach. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Ja się uda to będzie super.
Cytat
Te tematy są pogrubione i powinny być dzięki temu wyraźniejsze.

Gdyby się udało zmniejszyć czcionkę w stylach to by to było widoczne. Bez zmniejszenia czcionki to ciągle się jeszcze zlewa.
Jakby się udało zmniejszyć czcionkę np. do wielkości takich jak były w wcześniejszym forum lub do jakichkolwiek mniejszych formatów to zwiększyłoby to czytelność treści.
Jakimś rozwiązaniem mogłoby być rozdzielenie części przyklejonej od wpisywanej tak jak tutaj,
http://turbokrecik.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=62&board=3.0
« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 10:07 wysłane przez Pablo » Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #3 : 27-10-2008, 09:47 »

Ogromna prośba do Pablo!

Nie wiem jak to wygląda technicznie, ale w poprzedniej wersji forum od razu po zalogowaniu widziałam ile (sztuk) nowych wiadomości mam do przeczytania, czy jest to możliwe również tutaj?

Druga propozycja również dotyczy nowych postów od ostatniej wizyty. Gdy chcę je przeczytać zostaję przenoszona na sam początek wątku, a chciałabym (tak jak w poprzedniej wersji) zobaczyć tylko te posty, których jeszcze nie czytałam. Da się to zrobić w ten sposób? Myślę, że wielu osobom to odpowiadało.

A tak w ogóle, to ogromne dzięki Pablo, za Twoją wielką robotę, którą tutaj dla nas wszystkich wykonujesz!  heart Naprawdę doceniamy, chyba z resztą to wiesz, prawda?
« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 10:08 wysłane przez Pablo » Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #4 : 27-10-2008, 09:48 »

Wydaje mi się, że teraz czcionka w postach jest trochę za mała

Cytat od: zazula
Druga propozycja również dotyczy nowych postów od ostatniej wizyty. Gdy chcę je przeczytać zostaję przenoszona na sam początek wątku, a chciałabym (tak jak w poprzedniej wersji) zobaczyć tylko te posty, których jeszcze nie czytałam. Da się to zrobić w ten sposób? Myślę, że wielu osobom to odpowiadało.

Po kliknięciu na "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty." odświetli Ci się lista tematów z nowymi postami. Jak klikniesz w tytuł tematu to, istotnie, przenosi Cię do pierwszego postu w danym wątku ale jak klikniesz w czerwoną ikonkę z napisem "nowe" to przeniesie Cię do nowych wypowiedzi. Nie są one niestety, tak jak na starym forum, oznaczone innym kolorem ikonki.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 09:54 wysłane przez TRoCIn » Zapisane

Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #5 : 27-10-2008, 09:49 »

Dzięki TroCin! Już umiem  bangin
« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 16:01 wysłane przez zazula » Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #6 : 27-10-2008, 10:40 »

Też mi się wydaje, że jest za mała. Tamta rzeczywiście była za duża, ta troszkę dla mnie za mała.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #7 : 27-10-2008, 10:42 »

A gdzież są te " pokaż wiadomości od ostatniej wizyty"?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #8 : 27-10-2008, 10:45 »

Cytat od: biedrona
A gdzież są te " pokaż wiadomości od ostatniej wizyty"?

Jak jesteś na głównej stronie forum to u góry, pod logo wydawnictwa jest napis "Forum terapeutyczne". Niżej napis "Witaj biedrona", zgadłem? Po prawej stronie od tego napisu jest data, godzina i "PLUS". Kliknij na ten "PLUS", rozwinie Ci się dodatkowe minimenu z Twoim avatarem (jak go będziesz mieć). Tam jest właśnie m.in. "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" smile
« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 11:21 wysłane przez TRoCIn » Zapisane

Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #9 : 27-10-2008, 10:48 »

Cytat
Wydaje mi się, że teraz czcionka w postach jest trochę za mała
Ta obecna jest większa o 1 piksel. Może być?
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #10 : 27-10-2008, 10:56 »

Myślę, że jest O.K.  thumbsup
Zapisane

Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #11 : 27-10-2008, 11:17 »

Pablo wszystko jest ok. Ja z mojej strony serdecznie dziękuję za taki ogrom pracy. A przecież to wszystko dla nas, aby było jeszcze lepiej thumbsup thumbup
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #12 : 27-10-2008, 11:31 »

Moim zdaniem o wiele lepiej teraz jest, dziękuję smile
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #13 : 27-10-2008, 11:57 »

Dziękuję za miłe słowa. Jak uporam się z tym forum, pozmieniam jeszcze kolorki na forum profilaktycznym.
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #14 : 27-10-2008, 12:00 »

I znowu trzeba się uczyc od nowa ,ech smile
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #15 : 27-10-2008, 13:33 »

Ojej!
Kochane Chłopaki, a jak mogę edytować własne wcześniejsze posty?
Czy to tylko ja jestem taka tempa?  bash
Taka wielkość czcionki jest już dużo lepsza, dzięki Pablo!
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #16 : 27-10-2008, 13:36 »

Modyfikować własny post można tylko przez jakiś czas od jego napisania. Nie wiem na ile Pablo ten czas ustawił. Podejrzewam, że na 30 minut.
Zapisane

KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #17 : 27-10-2008, 13:44 »

Modyfikować własny post można tylko przez jakiś czas od jego napisania. Nie wiem na ile Pablo ten czas ustawił. Podejrzewam, że na 30 minut.
Czy w szczególnie uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość "przywrócenia terminu" do modyfikacji swojego postu? (np. po złożeniu pisemnej prośby u Szanownego Admina  smile ).
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #18 : 27-10-2008, 13:50 »

Cytat
Czy w szczególnie uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość "przywrócenia terminu" do modyfikacji swojego postu? (np. po złożeniu pisemnej prośby u Szanownego Admina   ).

To jest specjalnie tak aby nikt się nie wyparł swojej wypowiedzi  lol
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #19 : 27-10-2008, 13:52 »

Cytat od: kazof
Czy w szczególnie uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość "przywrócenia terminu" do modyfikacji swojego postu?

Tego nie wiem, na pewno Pablo odpowie ale podejrzewam, że jest to ustawienie globalne tzn. dla wszystkich i dla pojedyńczego użytkownika nie ma takiej możliwości. Możesz jeszcze poprosić któregoś moderatora żeby zmienił Twój post.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 14:45 wysłane przez TRoCIn » Zapisane

Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!