Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 20:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktail bananowy  (Przeczytany 9160 razy)
Asicyna
« : 27-10-2008, 15:05 »

Nie wiem, jak się szanowne towarzystwo zapatruje na sprawę bananów, ale faktem jest, że ostatnio mam niesamowitą ochotę na koktaile bananowe. Podam zatem przepis na moje dwa ulubione:

Koktail bananowo-truskawkowy:
2 duże, lub 3 średnie banany
pół opakowania mrożonych truskawek (całych, nie przemielonych z cukrem!!)
ok. 1 l mleczka (kokosowego, migdałowego, sezamowego - jak kto woli) lub śmietany, kefiru, jogurtu - co kto lubi

Obrane i połamane na mniejsze części banany, truskawki (nie rozmrażane) oraz mleczko wrzucić do blendera i miksować tak długo, aż powstanie jednolity napój. Można dodać imbiru i cynamonu do smaku.

Koktail bananowo-kakaowy:
2 duże, lub 3 średnie banany
2-3 łyżeczki naturalnego kakao
ok. 1 l mleczka (kokosowego, migdałowego, sezamowego - jak kto woli) lub śmietany, kefiru, jogurtu

Przygotowuje się podobnie jak koktail bananowo-truskawkowy.

Wychodzą z tego przynajmniej te 4 szklanki 0,25l.

Błonnika taki koktail to za wiele nie ma, więc można sobie go dowolnie urozmaicić. Ja w każdym razie oszalałam ostatnio na punkcie tej drugiej wersji, z kakao. Chyba mi magnezu brakuje. Albo zwykła ciążowa zachciewajka.

Tak czy owak, kto może sobie pozwolić na taką rozpustę, polecam!


Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #1 : 27-10-2008, 15:09 »

Wszystko fajnie, tylko nie licz że to "zdrowe" jest.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 15:14 wysłane przez Marcin » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Asicyna
« Odpowiedz #2 : 27-10-2008, 15:10 »

Wiem, wiem, banany! Owoc zupełnie nie z naszej bajki. Smutny A szkoda.
Zapisane
reva272
« Odpowiedz #3 : 27-10-2008, 16:01 »

Wiem, wiem, banany! Owoc zupełnie nie z naszej bajki. Smutny A szkoda.
...ależ dlaczego?

Ostatnio nawet Mistrz popierał dodatek banana do koktajlu z błonnikiem:

Cytat od: Mistrz
Grejpfrut jakoś mi nie leży, więc raczej warzywa i niektóre owoce. Dobry jest banan i nie ma sensu zwracać uwagę na IG. Co ma ma za znaczenie, skoro dolejemy go niewielka ilość? Mówię rzecz jasna o kotajlu do picia, do którego dodajemy niewielka ilość owoców lub warzyw i uzupełniamy wodą.
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=159.msg923#new

Co prawda dyskusja dotyczyła GBG (głodówka na samych koktajlach), ale..
Asicyna, Ty przecież jesteś w ciąży ...organizm ma wtedy trochę inne zapotrzebowanie (a może domaga się właśnie bananów -potas!).
Wg mnie, jeśli czujesz taką potrzebę powinnaś je spożywać (a przynajmniej stosować do koktajlu z błonnikiem).
Gratulacje i zdrowej dzidzi.... thumbup



« Ostatnia zmiana: 27-10-2008, 17:39 wysłane przez TRoCIn » Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #4 : 27-10-2008, 18:17 »

smile Ja w ciąży nie jestem, ale koktail bananowy jest KONIECZNY! Co dzień piję jeden. A jest to łyżka zmielonych nasion słonecznika, łyżka orzechów włoskich, łyżka sezamu, łyżka rodzynek, pół szklanki wody, jeden duży banan, trzy łyżki śmietany. To wszystko zmiksowane i wypite w moment. Pycha! msn-wink
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Gonia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2008
Skąd: Dolnośląskie
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #5 : 28-10-2008, 12:00 »

Ja też codziennie wypijam koktail bananowy. Czasem dodaje jescze pół jabłka no i oczywiście łyżka zmielonych pestek z dyni, sezamu, słonecznika i siemia lnianego. Od kilku dni dodaje jeszcze łyżeczkę pyłku kwiatowego, do tego pół szklanki wody i śmietanę 18% lub 30%. Pychotka.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #6 : 29-10-2008, 09:13 »

Oj, to trochę mnie pocieszyłyście, bo już myślałam, że totalnego "babola" strzeliłam z tymi bananami. Tym bardziej, że sama jestem zwolenniczką spożywania tego, co jest dostępne w regionie zamieszkania. No, ale nie samymi jabłkami człowiek żyje, że tak sparafrazuję.

Oprócz właśnie bananów, mam też straszną ochotę na grejfruty i pomarańcze. No po prostu - przynajmniej jedną dziennie muszę zjeść. A wczoraj kupiłam sobie parę rzeczy, które mi się pokończyły: sezam, wiórki kokosowe, itp. więc będę szaleć! Pyłek jeszcze mam.



Cytat
Gratulacje i zdrowej dzidzi....

Mam nadzieję, że dzidzia będzie zdrowa. I nie zamierzam jej od małego napychać danonkami, kaszkami smakowymi i innymi beznadziejami z cukrem. smile
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #7 : 13-04-2011, 10:03 »

Mam pytanie a propos bananów, ponieważ zaczęłam je jeść w drugim etapie, a teraz się doczytałam, że mogę je dodawać jedynie do koktajli. Czyli poza koktajlami spożywać ich nie wolno? Proszę o odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2011, 11:18 wysłane przez Solan » Zapisane
monisia
« Odpowiedz #8 : 16-06-2011, 12:12 »

Ja też czasami robię koktajle bananowe i zamiast truskawek, dodaję kiwi. I trochę mleka i również wszystko razem miksuję. I wszystko razem rewelacyjnie smakuje, bo wtedy drink jest bardziej orzeźwiający.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2011, 07:35 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!