Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 16:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Codex Alimentarius - zagrożenie dla naturalnej żywności  (Przeczytany 49880 razy)
Słońce
« Odpowiedz #20 : 29-10-2008, 17:12 »

http://wiecejzdrowia.bloog.pl/id,3846769,title,SKANDAL,index.html?ticaid=66d9a
Pod tym linkiem troszkę info dla tych, którzy nie znaleźli gdzie indziej; wszak nie chodzi tu tylko o zioła czy suplementy.
Zapisane
reva272
« Odpowiedz #21 : 29-10-2008, 17:39 »

Link już nie działa - tylko info, że skasowany albo ukryty...  blink
Zapisane
Słońce
« Odpowiedz #22 : 29-10-2008, 18:25 »

O kurcze! Nie wiem dlaczego zniknął, a szkoda, bo obszernie wyjaśniał sprawę włącznie ze wskazaniem źródeł.
http://www.logonia.org/index.php/content/view/417/47/ tutaj nie tak wnikliwie, ale sedno sprawy chyba jest, bo któż wie co te wynaturzone umysły kombinują.
Zapisane
Castor
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 10-06-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #23 : 29-10-2008, 23:15 »

Witajcie!  clap

Przeczytałem wątek i... takie mam spostrzeżenia. Jeśli ta cała nasza unia tak chce wszystko i wszystkich inwigilowac, to chyba nie wie kto my (POLACY) jesteśmy. Jeśli komuś wydaję się, (np:wielkim tego swiata,) że można nad wszystkim zapanowac to na pewno nie pije on MO. biggrin
A na dowód tego, prosze kliknąc w link.
http://kabarety.tworzymyhistorie.pl/1370_neo_niebo.php

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #24 : 29-10-2008, 23:47 »

Te całe zamieszanie wydaje się być przesadzone, wygląda mi na czarnowidztwo,tym bardziej, że tego typu przykłady.....
,, z czasem przydomowa uprawa własnych owoców i warzyw będzie ograniczona
ścisłymi uregulowaniami i nie będzie możliwa bez zezwolenia;"

,,żywność zawierająca dodatki chemiczne oraz pestycydy będzie mogła być
nazywana żywnością ekologiczną"

....są absurdalne. Pewnie jakiś oszołom w Strasburg (pełno tam przecież ,,indywidualistów" ) rzucił jakiś nieznaczący projekt i poszło w świat niewiadomymi kanałami a dalej sprawe rozdmuchano.
Mimo wszystko, wpisałem się na listę - tak żeby mieć czyste sumienie.

Zapisane
kerstink
« Odpowiedz #25 : 30-10-2008, 07:30 »

Chcialabym, zeby to bylo tylko czarnowidztwo. Jednak o czyms takim:
Cytat
,,żywność zawierająca dodatki chemiczne oraz pestycydy będzie mogła być
nazywana żywnością ekologiczną"
gdzies w dokumentach Unii bylo. Chyba trzeba bedzie to jednak sprawdzic.

A tu popatrzcie:
http://nauka.wp.pl/title,Olej-lniany-zwieksza-ryzyko-przedwczesnego-porodu,wid,10512467,wiadomosc.html?ticaid=16e00
« Ostatnia zmiana: 30-10-2008, 07:57 wysłane przez kerstink » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.358

« Odpowiedz #26 : 30-10-2008, 08:24 »

Obawiam się, że nawet jakby doszło do referendum, to ludzie mają tak wypaprane mózgi przez medycynę, że i tak większość zagłosuje przeciwko naturalnym środkom.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2008, 08:26 wysłane przez piotr » Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #27 : 30-10-2008, 08:42 »

Cytat
i tak większość zagłosuje przeciwko naturalnym środkom
Kto by się w ogóle wybrał na te referendum... Część forumowiczów biosłone, dystrybutorzy calivity i garstka zapaleńców medycyny chińskiej.
Poza tym wydaje mi się, że połowa społeczeństwa polskiego nie odróżnia  wróżbiarstwa i czarnej magii od medycyny naturalnej, dla nich to jeden ,,szarlatan".

W liczbie pojedynczej mówimy "to referendum", "to zamieszanie" zaimek "te" odnosi się do liczby mnogiej, np.: "te referenda" //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 30-10-2008, 20:49 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Słońce
« Odpowiedz #28 : 31-10-2008, 16:36 »

Poszperałem troszkę we francuskich stronach i w YouTube (można obejrzeć ciekawe wykłady) i nie wygląda to na zmyśloną bajkę. To już miało wejść w UE w 2005r, następna data to początek 2010r. Miesięcznik "Nieznany świat" też sygnalizuje problem. Sprawcą zamieszania jest - "Codex Alimentarius". Wrrrr!
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #29 : 19-01-2009, 12:40 »

http://spisekdziejow.blogspot.com/search/label/Kodeks%20%C5%BBywno%C5%9Bci
"Ustawy zaprojektowane przez kartel „Wielkiego Farmaceuty” zastąpią wkrótce te, które są w Twoim kraju i będą wykonywane pod presja ze strony Illuminati WTO – Światowej Organizacji Handlu. WTOmoże nałożyć ogromne kary i sankcje wymiany handlowej na kraje, które nie dostosują się do jej wymogów. Ustawy i umowy pod to wszystko zostały po cichu przygotowane, gdy świat oglądał „ M jak Miłość”, mecze piłkarskie lub Olimpiadę albo kiedy był zajęty plotkami ze świata gwiazd."
"Wprowadzenie Codexu Alimentarius będzie oznaczać że:

suplementy diety nie mogą być sprzedane  ani w celach profilaktycznych ani terapeutycznych;
moc (dawki) tych środków będzie ograniczona do bardzo małych ilości; tylko „Wielki Farmaceuta” będzie miał prawo do produkcji i sprzedaży produktów o większej mocy i on będzie dyktował ceny;
będą wymagane recepty na wszystko co będzie wyższe niż ustalone niskie dawki;
powszechne pożywienie takie jak czosnek czy mięta mogą zostać zaklasyfikowane jako leki lub trzecia kategoria ( a nie  jako żywność czy leki) które tylko 'Wielki Farmaceuta” będzie mógł regulować i sprzedawać. Każde pożywienie o efekcie terapeutycznym będzie traktowane jako lek;
uregulowania Codexu dla suplementów będą wiążące z eliminacją wszelkich klauzul łagodzących;
wszelkie nowe suplementy diety będą zakazane chyba, że przejdą testy i będą zatwierdzone przez Codex;
prawie cała żywność musi być napromieniowana;
żywność GMO będzie sprzedawana wszędzie na świecie bez konieczności oznakowania"

« Ostatnia zmiana: 19-01-2009, 12:45 wysłane przez kazof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Jawor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 82
MO: 2006-02-01 do 15.04.2012 i od 15.01.2013 do 13.06.2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #30 : 19-01-2009, 18:36 »

Myślę, że nigdy tak się nie stanie.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #31 : 19-01-2009, 19:31 »

Cytat
Myślę, że nigdy tak się nie stanie.
A o 9\11 słyszałeś? A o Unii Panamerykańskiej? A o Unii Europejskiej?
A może to wszystko nam się śniło?

Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #32 : 20-01-2009, 01:45 »

"Ostrzegam, że nabycie takiej wiedzy pociąga za sobą pewne konsekwencje. Znika bowiem błoga nieświadomość i naiwność. Prawda potrafi być okrutna. Lepiej jednak wiedzieć, że ktoś nami manipuluje niż nieświadomie podlegać jego woli."

- Andrzej Stefańczyk, autor publikacji" - "Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji"
http://www.zlotemysli.pl/publication/show/6233/Psychologia-wywierania-wplywu-i-psychomanipulacji
Cytat
Myślę, że nigdy tak się nie stanie.
A o 9\11 słyszałeś? A o Unii Panamerykańskiej? A o Unii Europejskiej?
A może to wszystko nam się śniło?



... albo chciano, abyśmy tak myśleli ... a raczej w ogóle nie myśleli, tylko smacznie pochrapywali całe życie ...

« Ostatnia zmiana: 20-01-2009, 01:47 wysłane przez kazof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Słońce
« Odpowiedz #33 : 21-01-2009, 20:36 »

Rozmawialiśmy już o tym w tym temacie - http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5060.0
Może można by je połączyć drodzy moderatorzy? Powstała już jakiś czas temu polska strona z tym tematem, którą wklejam poniżej.
http://www.stopcodex.pl/
Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #34 : 21-01-2009, 23:18 »

Wiecie co... Pamiętam dzień w którym ten wątek powstał. Przeczytałem pierwszy post i powiedziałem sobie, że dalej czytać nie będę... Dziś usiadłem i przeczytałem i uważam, że to był błąd bo lepiej żyć w nieświadomości Smutny Oni i tak zrobią co chcą... Karty rozdawane są za naszymi plecami... Wiecie co jest najgorsze, że wróciły moje lęki i niepokój spowodowany tym co tu przeczytałem. Bo kto nam pomoże w walce z chorobami GMO!?

Zdruzgotany Przemek...
Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #35 : 21-01-2009, 23:53 »

Zastanawiam się co na to lobby homeopatyczne i od zdrowej żywności. Na pewno takie istnieje i jest co raz mocniejsze bo wielki farmaceuta zaczyna się go bać i próbuje zgnoić w zalążku.

Co do zmian to na 100% nie obejdą się one bez strat oby ominęły nas msn-wink
Zapisane
Słońce
« Odpowiedz #36 : 22-01-2009, 15:29 »

"Kto szuka, ten znajduje! Ale większość ludzi wcale nie chce szukać. Dlatego właśnie nie traktujemy ich inaczej niż zwierzęta, bo te również niczego nie szukają.
Czy to jasne?
Kto nie korzysta ze swego rozumu i nie walczy o wolność osobistą, ten nie odczuwa jej braku."
Któregoś razu natrafiłem na tę wypowiedz jednego z tych "maluczkich", którzy macają w tym palce, lecz nie zanotowałem nazwiska. W związku z tym co szykują, wypowiedz ta brzmi przewrotnie. Wygląda na to, że pobudka będzie bolesna dla wszystkich. MohSETH trzymaj się twardo, nie jesteś sam.
O ruchach innych, niż stowarzyszeń i jednostek, nie słyszałem.
Zapisane
Gosiag
« Odpowiedz #37 : 23-01-2009, 17:36 »

Melduje, ze się tez podpisałam. To straszne zakazywać coś co działa od wieków na rzecz czegoś co jest od kilkuset ba kilkudziesięciu lat!

Ja rozesłałam to po znajomych.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #38 : 23-01-2009, 17:41 »

Cytat
To straszne zakazywać coś co działa od wieków
A co to takiego... bo nie kumam.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gosiag
« Odpowiedz #39 : 23-01-2009, 19:38 »

Sądzę że Mistrz wie, kretyńska decyzja unijnej komisji jest po prostu żenująca. Ma na celu uniemożliwienie praktyk medycyny naturalnej, bioenergoterapii oraz wielu innych działalności medycznych a nie kontrolowanych przez lobby farmaceutyczne oraz państwowe organizacje lecznicze czyli np. NFZ
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!