Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z żołądkiem  (Przeczytany 87660 razy)
Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« : 04-11-2008, 12:42 »

1.Opisanie problemu przez osobę z forum.

Moim głównym problemem są bardzo silne bóle żołądka, które zaczęły się w ciąży. Wcześniej żołądek czasem mnie pobolewał ale nie było to takie uciążliwe, lekarze twierdzili że taka moja uroda (typ astenika) i muszę uważać na to co jem.
W ciąży żołądek dał mi się we znaki. Bóle były bardzo silne, zwalające z nóg. Okropny piekący ból zamostkowy promieniujący do pleców, nasilający się przy wdechu. Bóle trwały od kilku minut do czasem 2 godzin, pojawiał się nagle i tak samo przechodził. Po porodzie było jeszcze gorzej mimo lekkostrawnej diety. Nie brałam żadnych leków, gdyż karmiłam piersią. Gastroskopia wykazała stan zapalny śluzówki żołądka i przepuklinę rozworu przełykowego. Badanie USG jamy brzusznej wykazało liczne złogi w pęcherzyku żółciowym. Lekarze zgodnie stwierdzili, że te bóle to nie od żołądka tylko kolki związane z kamieniami i pęcherzyk trzeba usunąć. W lipcu zaczęłam pić MO w dawce po 5 ml, wytrzymałam do września. Niestety musiałam się poddać operacji usunięcia pęcherzyka. Już miałam nadzieje, że te bóle w nadbrzuszu to już przeszłość. Lecz niestety bóle były jeszcze mocniejsze, kończyło się to wizytą lekarza z pogotowia i końskimi dawkami leków. Kolejna gastroskopia – nadal stan zapalny śluzówki żołądka i zarzucanie żółci do żołądka.  Lekarz powiedział, że jest to do wyleczenia i przepisał leki: Metoclopramidum i Lanzul, Scopolan w przypadku bólu. Ten zestaw przyjmowałam przez około 2 tygodnie, równocześnie piłam MO. Obecnie tylko MO i kleiki z siemienia lnianego, doraźnie Scopolan. Bóle żołądka występują nadal, raz  czasem dwa razy w tygodniu, ale nie są już takie silne. Mam nadzieję że jest to efekt działania MO i tego się trzymam.

2.Zgłaszając problem należy podać następujące dane:
a.sposób odżywiania – ogólnie, jakie produkty są spożywane zdrowe, niezdrowe, co się je a czego się unika w jedzeniu


- śniadania: chleb razowy z masłem, schab pieczony, czasem ser żółty, sałatka warzywna ( surowa marchew, sałata, natka pietruszki, papryka, burak gotowany, cebula, ziemniaki w mundurkach, jajko na twardo, fasola gotowana, majonez własnej roboty – w rożnych kombinacjach i proporcjach)
- obiady: zupy warzywne, grochówka, fasolowa itp., na drugie danie mięso z kurczaka, czasem wieprzowina lub ryba (gotowane na parze lub smażone bez panierki), do tego zawsze surówka, czasem kasza gryczana.
- między posiłkami jabłka, banany, wafle ryżowe, czasem gorzka czekolada, piję herbatę zieloną (niestety słodzoną cukrem - 2 łyżeczki), wodę mineralną niegazowaną, czasem słabą kawę bez mleka.
- nie jem ziemniaków obieranych gotowanych, białego ryżu, białego pieczywa, nabiału (czasem ser żółty), bardzo ograniczyłam słodycze i ciastka.

b.rodzaj wykonywanej pracy – ogólnie określenie czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie

- Praca raczej siedząca, przy komputerze. Kontakt z farbami emulsyjnymi wodnymi i pigmentami.

c.używki, które się stosuje

- Kawa, cukier rafinowany ( dziennie ok. 6 łyżeczek)


d.leki, które się używa razem z naturalnymi


- Scopolan przy silnych bólach żołądka, przez ok. 4 lata brałam tabletki antykoncepcyjne do 2004r.

e.czy występowały reakcje przy MO i PMO

- od 15 września piję MO w wersji z oliwią z oliwek po 10 ml. Jedyna reakcja to poranne rozwolnienie przez ok. tydzień co drugi dzień.

f.czy oprócz opisanego problemu w organizmie występują inne problemy.

- W dzieciństwie leczona niedoczynność tarczycy, obecnie hormony w granicach normy, tarczyca powiększona, na jednym płacie guzek, przeciwciała przeciwtarczycowe.
Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #1 : 04-11-2008, 23:10 »

Proszę o dodatkowe informacje potrzebne do analizy:
1.   Jak nazywały się tabletki antykoncepcyjne, które brałaś?
2.   Czy ból występuje o każdej porze dnia? Czy występuje np. po wysiłku, po jakimś jedzeniu? Występuje okresowo np. co 36 godzin? Czy barka jakiejkolwiek reguły?
3.   Jak wyglądało twoje odżywianie wcześniej przed występowaniem bólu jak miałaś 20 lat?
4.   Jak leczyłaś tarczyce?
5.   Czym czyścisz zęby i jak często (pastą z fluorem a jeżeli nie to czy wcześniej czyściłaś)? Jaki jest stan twoich zębów?
6.   Jak wygląda twój stan psychiczny, czy jesteś nerwowa, czy łatwo się stresujesz?
7.   Jak wygląda twoja kondycja? Łatwo się męczysz, wieczorem jesteś zmęczona?
8.   Czy masz uczucie zimna, tak jakby organizm nie trzymała ciepła?
9.   Czy robiłaś badania na Helicobacter pylori?
10.   Czy masz problemy z układem pokarmowym po zjedzeniu jakiegoś pokarmu?
11.   Czy jeżeli zjadłabyś potrawy pikantne lub inne niż jesz czy twój żołądek zareagowałby na to?
12.   Czy masz jakieś objawy, które mogłyby świadczyć o złej pracy wątroby?
13.   Czy występuje różnica pomiędzy spożywanymi tłuszczami i mięsem w okresie dzieciństwa i lat szkolnych a aktualnie?
14.   Czy masz jakiekolwiek oznaki grzybicy zgodne z opisami w książce ekspertów?
15.   Czy bóle były związane zgagami (refluks żołądkowy)? Czy w czasie bólu nie było zgagi?
16.   Czy miewasz coś takiego jak wzdęcia, nudności, wymioty?
17.   Podaj jakieś składniki (związki chemiczne) farb i pigmentów najczęściej używanych?
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #2 : 06-11-2008, 07:42 »

Wypowiedź kolegi Sylanna o stosowaniu homeopatii usunąłem jako nienawiązującą do tematu.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2008, 09:29 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #3 : 07-11-2008, 12:01 »

Cytat
1.Jak nazywały się tabletki antykoncepcyjne, które brałaś?

- Microgynon 21

Cytat
2.Czy ból występuje o każdej porze dnia? Czy występuje np. po wysiłku, po jakimś jedzeniu? Występuje okresowo np. co 36 godzin? Czy brak jakiejkolwiek reguły?

- Miałam już różne teorie ale żadna się nie sprawdziła. Przeważnie ból występuje ok. 4 h po głównym posiłku, ale zdarzał się też ok. 2h po śniadaniu lub w nocy. Nie ma też znaczenia co jadłam i ile.

Cytat
3.Jak wyglądało twoje odżywianie wcześniej przed występowaniem bólu jak miałaś 20 lat?

- Podstawą pożywienia były węglowodany czyli ziemniaki, makaron, ryż biały, mięso chude, dużo nabiału (mleko, twarożki, sery itp.) i oczywiście słodycze. Warzywa jako surówka do drugiego dania, raczej symbolicznie lub w zupie. Bardzo lubiłam kwaśne owoce.
W dzieciństwie byłam niejadkiem miałam niedowagę, mama nie miała pokarmu więc byłam na mieszankach. Po ciąży bardzo szybko schudłam z 68 kg do 54 kg obecnie ( wzrost 168 cm).

Cytat
4.Jak leczyłaś tarczyce?

- Jak miałam chyba 10 lat Eltroxin, a później Eferox ale to chyba to samo. Z tego co pamiętam to hormony tarczycy były już w normie jak miałam 15-16 lat. Obecnie kontrola raz w roku..

Cytat
5.Czym czyścisz zęby i jak często (pastą z fluorem a jeżeli nie to czy wcześniej czyściłaś)? Jaki jest stan twoich zębów?

- Od 3 miesięcy myję zęby pastą bez fluoru (Ajona), wcześniej używałam tylko past z fluorem. Zęby myję rano i wieczorem. Stan zębów określiłabym jako kiepski, prawie wszystkie zęby mam leczone, miesiąc temu wymieniłam ostatni amalgamat.

Cytat
6.Jak wygląda twój stan psychiczny, czy jesteś nerwowa, czy łatwo się stresujesz?

- Jestem dość nerwowa, bardzo emocjonalnie reaguję na różne sytuacje życiowe zarówno te pozytywne jak i negatywne. Bardzo łatwo można mnie wyprowadzić z równowagi. Na sytuacje stresowe reaguję niekontrolowanym płaczem, dopóki się nie uspokoję nie mogę „wyksztusić słowa”
 
Cytat
7.Jak wygląda twoja kondycja? Łatwo się męczysz, wieczorem jesteś zmęczona?

- Moją kondycję oceniłaby jako dość dobrą. Nie uprawiam żadnego sportu ale dużo spaceruję. Wieczorem raczej nie jestem zmęczona raczej bardzo senna. Od ok. 6 miesięcy śpię w nocy po 6-7 godzin w tym 2-3 razy wstaję do dziecka. Jakbym mogła to spałabym po 12 godzin – tak było wcześniej.

Cytat
8.Czy masz uczucie zimna, tak jakby organizm nie trzymała ciepła?

- Tak często jest mi zimno, nawet latem. Teraz w pokoju jest 23oC a ja mam bluzkę z długim rękawem i sweter a i tak ręce i stopy mam zimne. Kiedyś wiązałam to z niskim ciśnieniem ( górne poniżej 100). Jak się zdenerwuję to robi mi się gorąco.

Cytat
9.Czy robiłaś badania na Helicobacter pylori?

- Tak test był robiony przy gastroskopii we wrześniu i był negatywny.

Cytat
10.Czy masz problemy z układem pokarmowym po zjedzeniu jakiegoś pokarmu?

- Tylko opisane bóle żołądka ale nie widzę związku z konkretnym pokarmem. Czasem słychać jakieś przelewania i burczenie, ale nie jest to dokuczliwe, przeważnie po produktach wzdymających (groch, fasola, kapusta itp.). Nie mam problemów z wypróżnianiem. Wcześniej jak zjadłam coś podejrzanego to miałam jednorazową biegunkę lub wymioty, a jadłam to co reszta rodziny i tylko ja tak reagowałam.

Cytat
11.Czy jeżeli zjadłabyś potrawy pikantne lub inne niż jesz czy twój żołądek zareagowałby na to?

- Trudno mi powiedzieć. Czasem jem poza domem i raz żołądek boli a raz nie.

Cytat
12.Czy masz jakieś objawy, które mogłyby świadczyć o złej pracy wątroby?

- Nie wiem. Z prawej strony nic mnie nie boli, nie mam żadnych plam. Przed operacją usunięcia pęcherzyka miałam podwyższoną bilirubinę ale próby wątrobowe były dobre.
 
Cytat
13.Czy występuje różnica pomiędzy spożywanymi tłuszczami i mięsem w okresie dzieciństwa i lat szkolnych a aktualnie?

- W dzieciństwie wszystko co tłuste było bee, pamiętam że nie mogłam przełknąć mięsa lub wędliny jak był widoczny jakiś tłuszczyk od razu mi się cofało. Jak już jadłam mięso czy wędlinę to tylko chude a najlepiej to wcale. Teraz staram się codziennie jeść mięso ale raczej chude do tłustego trudno mi się przekonać. Z tłuszczy używam masła i oliwy z oliwek, do smażenia olej.
 
Cytat
14.Czy masz jakiekolwiek oznaki grzybicy zgodne z opisami w książce ekspertów?

- Tak. Test ślinowy wypadł pozytywnie. Mam obłożony język, temperaturę poniżej 36,6, często mam ochotę na coś słodkiego, a jak nie zjem to chodzę podenerwowana, burczenie i przelewanie w jelitach, częste zapalenia pochwy, napięcie przedmiesiączkowe i bolesne miesiączki (tak było przed ciążą teraz jeszcze nie wiem czy tak będzie)

Cytat
15.Czy bóle były związane zgagami (refluks żołądkowy)? Czy w czasie bólu nie było zgagi?

- Raczej nie są to zgagi. Piekący ból ogranicza się tylko do żołądka. Nie czuję żeby treść żołądkowa cofała się do przełyku i nie odbija mi się kwasem. To są raczej puste odbijania, lub tym co zjadłam np. cebulą.

Cytat
16.Czy miewasz coś takiego jak wzdęcia, nudności, wymioty?

- Wzdęcia tylko po produktach tzw. wzdymających jak groch, fasola, kapusta, chociaż jak dodam kminek i majeranek to są mniejsze. Nudności nie mam. Wymioty czasem przy bólu żołądka, samym kwasem lub nie strawionym pokarmem.

Cytat
17.Podaj jakieś składniki (związki chemiczne) farb i pigmentów najczęściej używanych?

-Farba jest wodorozcieńczalna na bazie kopolimeru polioctanu winylu i etylenu. Pigmenty azowe i nieorganiczne żelazowe w postaci wodnej dyspersji.

Dodam jeszcze, że u dzieciństwie często chorowałam na zapalenie krtani prawie zawsze leczone antybiotykami, pamiętam że dostawałam zastrzyki żeby się nie udusić.
Przynajmniej raz w roku, przeważnie latem miałam zapalenie pęcherza.
Jeszcze jest jedna sprawa której nie mogę zrozumieć. W okresie dojrzewania miewałam już podobne bóle żołądka tylko znacznie lżejsze i jak położyłam się na plecach z nogami uniesionymi pod kątem 90o, to ból momentalnie przechodził. Żaden lekarz nie potrafił tego wyjaśnić.

« Ostatnia zmiana: 07-11-2008, 12:36 wysłane przez Rysiek » Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #4 : 10-11-2008, 23:41 »

To teraz dowiemy się, jaki jest problem u Ciebie.

Możesz zrobić taki test.
Pisałaś, że po MO masz ból żołądka. Możesz zrobić taki test że wypijasz rano zimną herbatę w ilości takiej jak MO czyli 30 ml. I czekasz godzinę tak jak przy MO.

Jeżeli nie będzie Cię bolało to na drugi dzień zrób sobie MO ale bez cytryny i sprawdź jak zareagujesz.
 
Jeżeli nie będzie Cię bolało to na trzeci dzień zrób sobie MO ale bez oleju i sprawdź jak zareagujesz.

Jeżeli nie będzie Cię bolało to na czwarty dzień zrób sobie MO ale bez alocitu i sprawdź jak zareagujesz.
To nam dużo ułatwi analizę.
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #5 : 12-11-2008, 10:28 »

Nie wiem czy bóle żołądka spowodowane są przez MO. Wcześniej żołądek też mnie bolał a nie piłam MO.
Oczywiście test przeprowadzę. Dzisiaj była herbatka o 6, jak do tej pory żadnych sensacji.
Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #6 : 12-11-2008, 23:41 »

Cytat
Nie wiem czy bóle żołądka spowodowane są przez MO. Wcześniej żołądek też mnie bolał a nie piłam MO.
Oczywiście test przeprowadzę. Dzisiaj była herbatka o 6, jak do tej pory żadnych sensacji.

Chodzi tylko o to czy na bóle ma wpływ ilość płynu, pokarmu w żołądku czy dodatkowo jakiś składnik.
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #7 : 19-11-2008, 10:37 »

Test przeprowadziłam, żołądek nie bolał. Po godzinie od wypicia MO bez cytryny miałam mdłości ale bez wymiotów. Nie wiem czy ma to związek z testem czy ruszyło u mnie oczyszczanie, ale od kilku dni mam poranne mdłości i wodniste stolce, jestem osłabiona i brak mi apetytu. Ostatnio żołądek bolał mnie 10.11 ok. godzinę po śniadaniu i trwało to ok 40 minut i skończyło się wymiotami.
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #8 : 27-11-2008, 21:02 »

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 27-11-2008, 21:17 »

To są typowe reakcje organizmu na stosowanie MO.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
lacky27
« Odpowiedz #10 : 27-11-2008, 22:36 »

Cytat
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź

Zrobimy analizę - muszę mieć trochę więcej czasu wolnego (odrobić się w pracy), aby na spokojnie do tego siąść.
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #11 : 28-11-2008, 10:18 »

To są typowe reakcje organizmu na stosowanie MO.
Gdyby tak było to nawet bym się ucieszyła, że się w końcu coś ruszyło. Ale żołądek bolał mnie długo przed tym jak zaczęłam pić MO.
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #12 : 28-11-2008, 11:35 »

Martucha będzie tak właśnie ,że to co jest chore teraz przechodząc etap zdrowienia musi sie odzywać tzn.boleć.
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #13 : 28-11-2008, 14:43 »

A boli tak samo jak wówczas, gdy chorowałaś, więc trudno to odróżniać, bo po prostu się nie da.
Trzeba po prostu cierpliwie czekać, może na początku wyeliminować to co szkodzi.
Moja kondycja już poprawiła się bardzo, mojej mamy też, a miałyśmy obie poważne problemy trawienne.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
lacky27
« Odpowiedz #14 : 14-12-2008, 00:08 »

Jakie mogą być przyczyny bólu – szczególnie bólu zamostkowego .
a.   Problemy z sercem i nerwica – bóle występowałyby w sytuacjach stresowych i miały by jakąś logikę występowania.
b.   Bakterie w żołądku – bakterie w żołądu (wyszło Ci że ich nie masz)
c.   Grzybica żołądka – grzybica żołądka objawia się bólami brzucha, spadkiem masy ciała, wymioty.
Wszystko wskazuje, że twój żołądek zasiedliła grzybica. „Okropny piekący ból zamostkowy promieniujący do pleców, nasilający się przy wdechu” to refluks żołądkowo-przełykowy o podłożu grzybiczym (dokładnie o tym poczytasz sobie w książce Dr Janusa Nie daj się zjeść grzybom Candida).
A tu znalazłem treść przepisaną żywcem z książki Dr Janusa.
http://www.grzybica.net.pl/grzybica/ukladu-pokarmowego/

Czyli twoje podrażnienie żołądka wnika z zasiedlenia błony śluzowej przez grzyba, który powoduje nadżerki w błonie śluzowej.
I teraz wszystkie twoje reakcje.
Ból wynika z drażnienia przez sok żołądkowy nerwów przebiegających w ścianie żołądka. Błona śluzowa wydziela sok żołądkowy zawierający kwas solny o dużym stężeniu oraz enzym trawiący białko pokarmowe – pepsynę. Wydzielanie soku żołądkowego jest regulowane przez między innymi przez hormon – gastrynę. Uwalnia się ona z błony śluzowej żołądka pod wpływem dostającego się do niego pokarmu. Czyli stan żołądka kiedy zwiększa się jego zakwaszenie powoduje po pewnym okresie bóle.
Zbyt obfite posiłki zawierające dużo włókna, powodują nadmierne rozciąganie ścian żołądka, szczególnie jego części przyodźwiernikowej, co prowadzi do długotrwałego wydzielania kwaśnego soku żołądkowego. Zbyt jednak częste podawanie posiłków, może zwiększać wydzielanie soku żołądkowego.
Przepuklina rozworu przełykowego – podaje na podstawie książki Dr Janusa. Cofająca się treść żołądka uszkadza błonę przełyku (całość w książce) – to daje refluks żołądkowo-przełykowy i efekt bólu zamostkowego.

Złogi w pęcherzyku żółciowym – to zaszłość z złego odżywiania. Szkoda, bo można go było wyczyścić.

Zarzucanie żółci do żołądka - to już jest wynik źle przetrawionego pokarmu.

poranne rozwolnienie przez ok. tydzień, co drugi dzień. – to efekt źle przetrawionego jedzenia wynikający z działania grzyba oraz zanieczyszczenia grzyba toksynami.

Laki które brałaś były całkowicie na co innego niż problem który opisałem. Ciekawością jest to, że:

Metoclopramidum - wzmaga ruch robaczkowy jelit.
Scopolan - zmniejsza ruchy perystaltyczne w całym przewodzie pokarmowym
Czyli schizofrenia.

A skąd grzybica – antybiotyki z dzieciństwa, powolne dojrzewanie grzybicy, Leki drażniące błonę śluzową, najczęściej NLPZ, „z Wikipedi” to szeroka, niejednorodna grupa leków przeciwzapalnych, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Ich działanie polega na hamowaniu cyklooksygenazy prostaglandynowej (COX). Nazywane są niesteroidowymi ze względu na odmienną od innych leków mających właściwości przeciwzapalne struktury - kortykosteroidów.
Działanie gastrotoksyczne leków polega na hamowaniu syntezy śluzu ochronnego żołądka, wskutek czego błona śluzowa nie jest dostatecznie chroniona przed czynnikami drażniącymi. W następstwie może dojść do osłabienia tkanki żołądka i zasiedlenia jej przez patogen.


Na rozrost grzybicy mogły mieć również wpływ leki antykoncepcyjne, których składniki nie są trawione i stają się dobrą pożywką dla grzyba.

Cytat
W okresie dojrzewania miewałam już podobne bóle żołądka tylko znacznie lżejsze i jak położyłam się na plecach z nogami uniesionymi pod kątem 90o, to ból momentalnie przechodził. Żaden lekarz nie potrafił tego wyjaśnić.

Pozycja powodowała, że soki żołądkowe przelewały się w inne miejsce i nie drażniły nerwów.

« Ostatnia zmiana: 14-12-2008, 00:15 wysłane przez lacky27 » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #15 : 14-12-2008, 06:51 »

Cytat
A tu znalazłem treść przepisaną żywcem z książki Dr Janusa.
http://www.grzybica.net.pl/grzybica/ukladu-pokarmowego/
Czasami firmy zlecają lekarzom tłumaczenia lub komentarze. Jeśli to nie było napisane na zlecenie, to byłby nie pierwszy raz wykorzystania na stronach internetowych treści, które wyszły z Wydawnictwa Biosłone.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #16 : 14-12-2008, 11:21 »

Martucho ten opis Lackiego to dokładnie ja przed MO. Gastroskopie bez HP, w czasie picia MO dosyć szybka poprawa, nawrót po ok 6-8 miesiącach i wtedy ciężko było, ale po "ataku" spokój od tamtej pory (poza pewnymi wyjątkami jak silny stres czy zbaczanie z diety) PO prostu staraj się przetrwać pamiętając, że to proces zdrowienia, a po nim już tylko może być lepiej, czego życzę Ci z całego serca.
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #17 : 09-03-2010, 14:15 »

Muszę się w końcu pochwalić, żołądek już mnie nie boli!
Znacząca poprawa nastąpiła po około roku picia MO, czyli we wrześniu 2009. Do dnia dzisiejszego żołądek mnie bolał może trzy razy ale bardzo krótko. Nie pisałam nic wcześniej żeby nie zapeszyć.
Na pewno najbardziej pomogła mi MO, ale też powrót do normalnego odżywiania miał swoje znaczenie. Gdy bolał minie żołądek bardzo ograniczyłam swój jadłospis, jadłam lekkostrawnie. Ale to i tak nie pomagało, żołądek bolał nadal. Dopiero na urlopie jak zaczęłam jeść to co wszyscy na stołówce, to przez cały pobyt żołądek ani razu się nie zbuntował, a byłam przygotowana na najgorsze.
Dziękuję wam wszystkim za wsparcie. Wreszcie mogę normalnie żyć, bez strachu.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #18 : 13-11-2014, 21:46 »

W wątku tym nie pisano od bardzo dawna, ale tematycznie uważam, że umieszczam swoje pytanie i wątpliwości właściwie?
MO stosuję od prawie 1,5 roku, w przeważającej części z oliwą z oliwek. Przed MO miałam częste bóle żołądka (oprócz oczywiście masy innych objawów). Przed około 3 tygodniami zmieniłam olej na olej lniany(domowej roboty) i poczułam po około 2 dniach bóle żołądka, tępe, długie, delikatnie ustępujące po posiłku, zawsze w ciągu dnia, od paru dni także przed przyjęciem MO (na czczo). Odstawiłam szybko olej lniany i znów jestem na oliwie z oliwek, a żołądek nadal boli. Teraz już praktycznie przez cały dzień gniecie. Apetyt mam jak zwykle, brzuch często wzdęty, kula w gardle wyjątkowo przeszkadza. Niepokoję się, nie wiem czy przerwać MO, KB, co dalej? Może ktoś mi wskaże, jak sobie pomóc z tym żołądkiem?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #19 : 13-11-2014, 22:16 »

Przerwij na kilka dni.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!