Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 19:40 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: ¦wi±d skóry g³owy  (Przeczytany 67096 razy)
Czarnula
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i m±¿ 07-04-2008
Sk±d: ¦l±sk,
Wiadomo¶ci: 141

« Odpowiedz #20 : 06-11-2008, 12:28 »

Ja z Joanny Apteczka Babuni u¿ywam od¿ywki do w³osów wypadaj±cych i przet³uszczaj±cych. Nawet jestem zadowolona.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Lucy
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15-12-2006
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 299

« Odpowiedz #21 : 06-11-2008, 19:19 »

Ukaza³y siê szampony i od¿ywki Ziaja z serii plantica:
czarna rzepa, w³osy tluste i z ³upie¿em,
olej rycynowy, w³osy farbowane,
ry¿, w³osy zniszczone, t³uste,
pszenica, w³osy suche,
miêta, w³osy z ³upie¿em,
jojoba, ka¿dy rodzaj w³osów.
Testujê szampon i od¿ywkê z olejem rycynowym, jestem zadowolona.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwo¶ci s± nieuleczalne.
Amdea
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 21-03-2008
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 217

« Odpowiedz #22 : 06-11-2008, 20:59 »

A czytacie czasem sk³ad tych szamponów?
Ziaja, Plantica, Szampon "Czarna rzepa" - sk³ad: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium c14-17 alkyl sec sulfonate, methyl gluceth-20, disodium laureth sulfosuccinate, aloe barbadensis leaf extr., panthenol, piroctone olamine, polyquaternium-10, raphanus sativus root extr., peg 120 methy glucose dioleate, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitroporopane-1,3-diol, parfum, alpha-isomethyl ionone, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropanediol, hexyl cinnamal, citronellol, citric acid.

Sodium Laureth Sulfate (Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Myreth Sulfate, Laurylosiarczany sodu, Sodium Lauryl Sulfate = SLS, Sodium Laureth Sulfate = SLES) - powoduj± przesuszenie skóry, zaburzaj± wydzielanie ³oju i potu, upo¶ledzaj± czynno¶ci gruczo³ów apokrynowych, podra¿niaj± skórê, wywo³uj± ¶wi±d i wypryski. Przyczyniaj± siê do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Powoduj± podra¿nienie oczu i zapalenie spojówek. W razie dostania siê do jamy nosowej, np. podczas mycia powoduj± nie¿yt nosa.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosujê.
Wiadomo¶ci: 415

« Odpowiedz #23 : 06-11-2008, 21:11 »

Cytat
sodium laureth sulfate,
Szampony dla dzieci nie maj± tego badziewia smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko m±dro¶æ.
nusia
« Odpowiedz #24 : 07-11-2008, 10:47 »

Ja te¿ zauwa¿y³am od czasu jak zaczê³am piæ MO bardzo przet³uszczaj±ce siê w³osy i od jakiego¶ miesi±ca straszne swêdzienie. Bardzo du¿o w³aosów mi zaczê³o wypadaæ, straci³am chyba po³owê. Teraz pijê herbatê z wrzosu (jest bardzo dobra) i smarujê przed myciem ma¶ci± z wit A i dolewam alocitu do szamponu - ale póki co i tak musze myæ co drugi dzieñ w³osy.

----
Proszê uzupe³niæ profil --> http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5048.0 //Rysiek
« Ostatnia zmiana: 07-11-2008, 11:03 wys³ane przez Rysiek » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #25 : 07-11-2008, 16:43 »

Mo¿e swêdzi od oczyszczania
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Marlenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #26 : 07-11-2008, 23:51 »

6 miesiêcy...
Kupi³am szampon Polytar, zobaczymy, czy choæ trochê ul¿y.
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #27 : 10-11-2008, 14:28 »

Ciekawa by³am sk³adu szamponu POLYTAR, gdy¿ na stronie http://www.cefarm24.pl/polytar-szampon-dziegciowy-liquid-150-ml-p1019.html
znalaz³am informacjê o sk³adzie produktu, ale ona jest niepe³na:
"Substancja czynna: 100 g szamponu zawiera 1 g mieszaniny dziegci."
Napisa³am wiêc pro¶bê o podanie pe³nego sk³adu i oto, jak± odpowied¼ otrzyma³am.
Cytat
Witamy serdecznie!
Dziêkujemy za nades³an± wiadomo¶æ. Uprzejmie informujemy, i¿ szampon Polytar zawiera w swoim sk³adzie nastêpuj±ce substancje:
mieszanina dziegci 1%
substancje pomocnicze: alkohol oleinowy, dietanoloamid kokosowy, laurylosiarczantrójetanoloaminy, glikol heksylenowy, polisorbat 80, chlorek sodu, kwas cytrynowy, Triton X-100, aromat 5412, woda oczyszczona.
W przypadku dalszych pytañ s³u¿ymy odpowiedzi±.

Pozdrawiam

tech. farm. Izabela Soroka
Zespó³ Apteki Internetowej Cefarm24.pl
CEFARM Bia³ystok S.A.
ul.Sienkiewicza 71/73, 15-950 Bia³ystok
Tel:   85 744 55 97
W sk³adzie jest laurylosiarczantrójetanoloaminy, o którym pisa³a Amdea. Nie wiem, czy znajdzie siê szampon bez tego sk³adnika.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #28 : 10-11-2008, 14:34 »

W stanach ostrych, zarówno ³upie¿u jak i swêdzenia, nale¿y po prostu zastosowaæ Nizoral (z antybiotykiem).
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #29 : 10-11-2008, 14:46 »

I tak wszêdzie chemia, ciekawa jestem jaki jest sk³ad tego mojego dawnego szamponu-przyjaciela z dziegciem. Nie odrzuca³abym niczego z powodu zbyt niskiej ceny, Gra¿yno, a ludzie i tak tanich szukaj±.  Wiadomo, ¿e niska cena - niska jako¶æ, ale przecie¿ nie zawsze!!

Dodano
Mnie wtedy Nizoral nie pomóg³.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
¶nie¿ynka
« Odpowiedz #30 : 10-11-2008, 15:50 »

Do Biedrony
je¿eli chodzi o ten szampon, to podajê sk³ad:
Forte Sweden, Mrs. Potter's, Szampon przeciw³upie¿owy z ekstraktem z dziegciu (nowa formu³a)

Szampon z ekstraktem z dziegciu skutecznie zwalcza ³upie¿ oraz zapobiega jego ponownemu powstawaniu. Naturalny wyci±g z dziegciu (o charakterystycznym zapachu) bogaty jest w aktywne sk³adniki ³agodz±ce oraz hamuje rozwój bakterii powoduj±cych ³upie¿. Szampon pielêgnuje skórê g³owy, przeciwdzia³a wypadaniu w³osów oraz sprawia, ¿e w³osy s± miêkkie i daj± siê ³atwo rozczesaæ. Szampon z serii Mrs. Potter's z ekstraktem z dziegciu mo¿na stosowaæ profilaktycznie, nawet codziennie.
Sk³ad: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Glycol Distearate, Sorbitan Laurate, PEG-7 Glyceryl Cocate, Tar Oil, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Isopropyl Alcohol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid, Sodium Chloride.
Pozdrawiam
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #31 : 10-11-2008, 18:24 »

Brawo, pierwszy post i ju¿ z pomoc±. Witamy na forum - uda³o Ci siê odpowiedzieæ na trudne  msn-wink pytanie, jak s±dzê.
Zapisane
Amdea
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 21-03-2008
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 217

« Odpowiedz #32 : 10-11-2008, 18:35 »

Znalaz³am strony z szamponami bez Sodium Laureth Sulfate:
http://www.bionatura.pl/catalog/index.php?cPath=21_27_85&%3CosCsid%3E
http://www.ekostrefa.pl/?page=shop&run=list&kat1=17
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #33 : 10-11-2008, 19:10 »

Dziêki, Amdeo, rzeczywi¶cie wygl±da na to, ¿e mo¿na zrobiæ szampon bez chemii. A ju¿ straci³am nadziejê i chcia³am wróciæ do szarego myd³a i octu. Wypróbujê najpierw stare sposoby, ale na pewno milej umyæ w³osy ³adnie pachn±cym szamponem i tak¿e ³adnie pachnieæ (nie octem).
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #34 : 10-11-2008, 22:23 »

Zgadza siê, brawo!
A¿ siê dziwiê, ¿e ten szampon mi pomóg³ smile. Hihi
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Marlenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #35 : 11-11-2008, 11:56 »

Mnie Nizoral, stosowany przez kilka miesiêcy nic nie pomóg³.

Kupi³am szampon Polytar, zobaczymy, czy choæ trochê ul¿y.
Stosujê ju¿ 6 raz i jak na razie bez efektów, nawet skóra ucha bardziej swêdzi i tworz± siê strupy. To wszystko ju¿ jest nie do wytrzymania  crybaby
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #36 : 11-11-2008, 15:11 »

Marlenka, jak ja testowa³am szampony, to stosowa³am po 2-3 razy...i oddawa³am( czasem odsprzedawa³am) rodzinie i znajomym. Jak szampon pomaga, to od razu widaæ.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Zazula
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 22-08-2008
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 221

My¶lê, wiêc jestem samotna...

« Odpowiedz #37 : 15-11-2008, 08:09 »

A ja od kilku dni zmieni³am szampon na taki dla niemowl±t i to wystarczy³o - ju¿ mnie skóra na g³owie nie swêdzi. No, ale ja nie mia³am problemów z ³upie¿em ani ¿adnych innych...
Zapisane

u¶miech to po³owa poca³unku smile
Marlenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #38 : 15-11-2008, 09:37 »

Kupi³am szampon nawil¿aj±cy firmy Emolium. Farmaceuta powiedzia³, ¿e pomaga³ w podobnych przypadkach. Dzisiaj bêdê my³a drugi raz, po pierwszym brak efektów.

Zastanawia mnie jedno, ze je¿eli po 10-krotnym stosowaniu ma¶ci Lackiego nie ma poprawy, to co zdzia³a taki szampon?

A jeszcze, szampon nie zawiera sodium laureth sulfate,sodium lauryl sulfate i soli.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2008, 09:42 wys³ane przez marlenka » Zapisane
Magdalena
« Odpowiedz #39 : 16-11-2008, 19:47 »

Po szamponie emolium i mnie i córeczkê swêdzi g³owa równie¿ Smutny. Objawy nasili³y siê ostatnio po przej¶ciu na citrosept, wi±¿ê to z oczyszczaniem bo naprawdê ju¿ wiele szamponów przetestowa³y¶my i poprawy nie ma Smutny . Z ³upie¿em walczê od kilkunastu lat i Nizoral lub temu podobne szampony pomaga³y ale na chwilê. Ma¶æ z propolisem stosowa³am 3 razy, pewnie to za ma³o by stwierdziæ czy dzia³a. Ostatnio kusz± mnie szampony Alepia bez chemii. Oto jeden z nich http://www.biolander.com/index.php?main_page=product_info&cPath=406_428&products_id=1540.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!