Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 16:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kuracja Slow-Magiem - jak często  (Przeczytany 143590 razy)
Franka
« Odpowiedz #20 : 23-03-2009, 10:11 »

Cytat
Grażynko, myślałam o dwóch tabletkach, lecz nie okresowo tylko na stałe. Slow-mag jako witamina towarzysząca tegretolowi. Myślisz, że zwiększona dawka cylklicznie zażywana - to lepsze wyjście?
Cytat
Zapewniam, że nie tym forum. Ale wracając do dawki, to jaką Pan proponuje?

Czy mogę prosić o odpowiedź?
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #21 : 24-03-2009, 00:39 »

"Ach Franka, Franka - powiedzże Frania, co z Tobą będzie względem" ...ciągłego pytania?
Pozwoliłam sobie na żarcik, bo ręce opadają Franko, otrzymałaś tyle odpowiedzi, a Ty ciągle swoje. Poczytaj od początku od góry. smile
Slow-Mag przyjmuje się - poczytaj w książce i na ulotce. 2 tab.rano i 4 wieczorem - to dawka podstawowa /możliwe 2 opakowania/, a jak jeszcze będzie trzeba, to trzecie opakowanie 3 tab. wieczorem. I koniec i kropka. To nie cukierki, żeby na stałe - i po co zmieniać coś co jest dobre na "lepsze".
Mistrz mówi wyraźnie, że "lepsze jest wrogiem dobrego".
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Franka
« Odpowiedz #22 : 24-03-2009, 19:34 »

Aby zakończyć sprawę, jak się okazało, mojego niefortunnego pytania, odpowiem Ci jeszcze Melindo na Twój post.
Cytat
a Ty ciągle swoje. Poczytaj od początku od góry. smile
Slow-Mag przyjmuje się - poczytaj w książce i na ulotce. 2 tab.rano i 4 wieczorem - to dawka podstawowa /możliwe 2 opakowania/, a jak jeszcze będzie trzeba, to trzecie opakowanie 3 tab. wieczorem. I koniec i kropka.
To, co Tobie wydaje się logiczne i proste, dla mnie wcale takie nie jest.
Moje pytanie dotyczyło osoby z chorobą przewlekłą, przyjmującą lek od dwudziestu paru lat i zmuszoną przyjmować go zawsze, regularnie, dzień w dzień. Czy wyobrażasz sobie, jakiego spustoszenia w organizmie potrafi dokonać chemia przez taki długi okres?
Każdy człowiek jest inny, mamy bardziej lub mniej osłabione systemy obronne, inaczej reagujemy na specyfiki, inaczej są one wchłaniane. Wrzucanie wszystkich do jednego worka i zalecanie dawek wg wspólnego mianownika norm wydaje się mi nieporozumieniem.
Serdecznie pozdrawiam
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 24-03-2009, 19:43 »

Trzeba zaznaczyć, że chodzi tutaj o uzupełnienia magnezu w mitochondriach komórek, z których wypłukują je m.in. leki. Natomiast nie ma sensu suplementacja magnezu w krwi, z tego prostego powodu, że magnez nie jest składnikiem krwi. Jeśli są problemy z wchłanianiem magnezu, to należy skupić się na tym, zamiast stosować erzace.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #24 : 24-03-2009, 22:27 »

Nie inaczej - tak jak pisze Grażyna, nie ma sensu cykać po trochu, trzeba wziąć dawkę jak należy.
Wybacz żarciki smile
Życzę zdrowia.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #25 : 28-04-2009, 21:42 »

Czy można stosować Slow-Mag w ciąży (znajoma jest w 7 miesiącu) w pełnej (max) dawce 4tab/2tab dziennie, czy powinno być jakieś inne dawkowanie?
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #26 : 08-09-2009, 10:21 »

Od razu zaznaczę, że już jakiś czas temu wyzbyłem się parcia na wszelakie cuda medycyny naturalnej, suplementacji i natarczywego leczenia - wolę tego nawet uniknąć -  czuję jednak, że doskwiera mi niedobór magnezu. Ponad rok suplementowałem się magnezem wg zaleceń dr Mora, tzn. Olimp 3x dziennie - odstawiłem 4 miesiące temu.
Chodzi o to, że nieustannie towarzyszy mi mrowienie w mięśniach, drżenie mięśni i powieki przy mocniejszym zaciśnięciu, nerwowość, zaparcia i problemy ze snem. Oczywiście jest to wynik ogólnej kiepskiej kondycji organizmu, ale odpowiada również objawom niedoboru magnezu. Czy powinienem w takiej sytuacji przeprowadzić kurację Slow-Magiem (taką, o której mowa w książce), czy raczej dać sobie spokój? Pytam, bo nie chcę niepotrzebnie poganiać i tapetować organizmu, może jednak poprawi to realnie mój stan.
« Ostatnia zmiana: 20-06-2010, 11:19 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #27 : 08-09-2009, 10:33 »

Slow-mag (bez witaminy B6) z pewnością Panu nie zaszkodzi, gdyż zawiera wyłącznie prosty związek chemiczny - chlorek magnezu. Nie ma w nim żadnych wymuszaczy wchłaniania, polepszaczy przyswajania ani niczego nienormalnego, rodem z wynaturzonej medycyny naturalnej bardziej od natury, przez nas zwanej medycyną sralną. Z tego właśnie względu organizm wchłania zeń tyle magnezu, ile potrzebuje, lub ile da radę wchłonąć, a ewentualny nadmiar z łatwością wydali, więc zastrzeżeniem jest tutaj jedynie ostra niewydolność nerek.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #28 : 25-09-2009, 09:16 »

A czy w wypadku bólu w okolicy serca (lewy bok z przodu i z tyłu, lewa ręka) na skutek stresu (śmierć bliskiej osoby) można zastosować kurację skróconą, czy może raczej wybrać się do kardiologa?
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #29 : 25-09-2009, 09:28 »

Według mnie do kardiologa można się przejść w celu zdiagnozowania czy nie dzieje się nic złego zagrażającego życiu. Wiadomo, że w takiej sytuacji organizm ludzki moze różnie zareagować.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Boja
« Odpowiedz #30 : 25-09-2009, 09:45 »

Cytat
A czy w wypadku bólu w okolicy serca (lewy bok z przodu i z tyłu, lewa ręka) na skutek stresu (śmierć bliskiej osoby) można zastosować kurację skróconą, czy może raczej wybrać się do kardiologa?
Znajdź kochana mudry :"Mudra życia" oraz "Mudra ratująca życie", zapewniam, że to pomaga, samo skupienie się na tym, oderwanie myśli też coś warte, poza upływem czasu oczywiście.
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=8531.0
http://www.naturterapia.blink.pl/mudry.htm
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #31 : 25-09-2009, 09:57 »

Cytat
Wiadomo, że w takiej sytuacji organizm ludzki może różnie zareagować.
Ale dodam jeszcze, że taki dyskomfort zdarzał mi się już czasem. Dorzucę do tego mrowienie w tej okolicy, głównie z tyłu. Grażynka doradzała mi już lekarza, ale jakoś nie mam ochoty...
« Ostatnia zmiana: 20-06-2010, 11:20 wysłane przez Solan » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #32 : 25-09-2009, 10:44 »

Hmm... czyli sugerujesz Grażynko, by nie brać magnezu? W przeszłości też miewałam takie bóle, ale kojarzę je raczej z grypą (a więc też podczas oczyszczania). Nie chcę iść do lekarza, bo kardiolog jest chyba jedynym, u którego jeszcze nigdy nie byłam.
« Ostatnia zmiana: 20-06-2010, 11:21 wysłane przez Solan » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #33 : 25-09-2009, 11:37 »

Bardzo dziękuję za wszelkie rady, szczególnie Tobie Grażynko.
pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #34 : 26-09-2009, 14:29 »

Do kardiologa są kolejki, można się na zapas zapisać i potem nie iść. Ja kiedyś sobie pochodziłem i nic nie znaleźli smile Różne testy itp. - wysiłkowy na bieżni - po teście panie się tylko w kółko pytały, czy nic mi nie jest, bo nie dało się zmierzyć ciśnienia, a patrzyły jakbym umarł smile No i na miejscu kazały połknąć tabletkę rozgryzając. "Widocznie ma pan dużą tolerancję na wysiłek przy tych skrajnych parametrach".
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #35 : 28-09-2009, 10:27 »

A jak się czułeś, że zdecydowałeś się iść do tego lekarza, Grzegorzu?
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #36 : 28-09-2009, 17:40 »

Czułem się dobrze, tylko podczas badań okresowych (do pracy) pani skierowała mnie na badania do tego kardiologa (bo miewam przyspieszony puls, a już w szczególności w takim przybytku służby chorób).
Zapisane
Rishro
« Odpowiedz #37 : 12-01-2010, 21:03 »

Pamiętajcie przeczytać "Ulotka dla pacjenta" smile Kto jest pacjentem, ten jest.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #38 : 07-07-2010, 22:50 »

Czy lekkie drętwienie dłoni, przypominające uczucie niemocy, braku siły w dłoniach, może być skutkiem oczyszczania, czy też braku magnezu? Ponadto męczą mnie zawroty głowy i stałe uczucie gorąca. Ostatnio mój układ nerwowy reguje bardzo dziwnie, nasiliło się drętwienia kończyn, zwłaszcza w czasie snu.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #39 : 12-07-2010, 07:41 »

Cytat
Czy lekkie drętwienie dłoni, przypominające uczucie niemocy, braku siły w dłoniach, może być skutkiem oczyszczania,
Też takie coś mam. Szczególnie, w dużym stresie lub w dużym upale, kiedy się wypocę.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!