Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Scriabin - ocena dotychczasowego leczenia  (Przeczytany 25449 razy)
scriabin
« : 08-11-2008, 22:21 »

1.Opisanie problemu przez osobę z forum.

Jestem stosunkowo nowym forumowiczem, miksture pije od dwoch miesiecy i przestrzegam diety. Leczenie grzybicy prowadze jednak na swoja reke i chcialabym prosic o pomoc w dobraniu ewentualnych suplementow i ocenie mojego dotychczasowego leczenia.
Boje sie tez ze moja dieta jest za bardzo jednolita.
Nie mam dostepu do polskiej klawiatury wiec z gory za to przepraszam.

2. Zgłaszając problem należy podać następujące dane:

a. sposób odżywiania – ogólnie, jakie produkty są spożywane zdrowe, niezdrowe, co się je a czego się unika w jedzeniu,

Wraz z rozpoczeciem kuracji zrezygnowalam z wszelkiego nabialu, bialej maki, slodyczy i kawy.
Na sniadanie przewaznie jem jajecznice na masle z szynka i warzywami.
Obiad – kawalek miesa lub ryby + warzywa.
Kolacja – 2,3 kromki chleba na zakwasie z maslem i surowka. Czasem zamiennie kasza,    brazowy ryz, fasola czy soczewica.

W ciagu dnia jem dosyc sporo orzechow, pestek dyni, owoce: awokado, grapefruit, jablko + 1x koktajl blonnikowy.

Prawie codziennie zjadam tez kawalek gorzkiej czekolady, raz wypilam lampke wina, do koktajli dodaje tez czasem slodkie jablo, gruszke lub sliwke.

b. rodzaj wykonywanej pracy – ogólnie określenie czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie

Jestem nauczycielka.

c. używki, które się stosuje,

Nie stosuje uzywek.

d. leki, które się używa razem z naturalnymi,

Raz dziennie biore probiotyk (przed wypiciem koktajlu), Pau d'arco, czosnek i Magnez.
Suplementy te dobralam sobie sama.
Od tygodnia zakraplam nos alocitem, od poczatku kuracji stosuje tez tamponowanie.

e. czy występowały reakcje przy MO i PMO,

Dwa tygodnie po ropoczeciu kuracji przeszlam lekkie przeziebienie, o wiele lagodniejsze niz zazwyczaj.
Na rekach wystapila grzybica miedzypalcowa, ktora otrzymuje sie juz od kilku tygodni.
Mialam nawrot infekcji grzbiczej pochwy ale tamponowanie pomaga.
Czasami wystepuje swedzenie oczu, niezaleznie od zakraplania alocitem.
Na twarzy reguralnie pojawiaja sie wypryski, czesto ropne.
Wypada mi wiecej wlosow.
Po 5-10 min. po wypiciu mikstury (oliwa z oliwek) w dolnej czesci brzucha pojawia sie maly bol, co najczesciej konczy sie potrzeba wyproznienia.
Moje stolce sa niestety przewaznie zolte i zbyt luzne.

f. czy oprócz opisanego problemu w organizmie występują inne problemy.

Przed rozpoczeciem kuracji najbardziej dokuczliwe byly u mnie problemy jelitowe. Ciagle wzdecia, gazy i przelewanie. Od rozpoczecia diety rozdzielczej problemy te w znacznym stopniu ustapily.
Od kilku lat cierpie na zwyrodnienie kregoslupa.
Od roku odczuwam tez bol bioder, najczesciej rano po wstaniu z lozka oraz po znacznym wysilku fizycznym.
Od 15 roku zycia pogarsza mi sie wzrok. Zaczelo sie od –0.5 dioptri, obecnie w wieku 26 lat jestem na –7 dioptri i wada sie nie zatrzymuje. Miesiac temu wykryto u mnie rowniez astygmatyzm.
Przewaznie raz do roku mam wykwity grzybicze na skorze na ktore stosowalam masci przeciwgrzbicze.
Od roku borykam sie rowniez z nawracajaca infekcja grzybicza pochwy.
W dziecinstwie ciagle cierpialam na infekcje gornych drog oddechowych, anginy, na co zawsze przepisywano mi antybiotyk. W ciagu ostatnich kilku lat przeziebialam sie okolo 6 razy do roku.

Chcialabym tez dodac ze odkad pije MO ogolnie znacznie poprawilo mi sie samopoczucie, mam wiecej energii i zniknely hustawki nastrojow. Pomimo przemarzniecia i kontaktu z chorymi juz od 2 miesiecy nie mialam nawet kataru....Wiec widze postepy....


Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

Poprawiłam sporo literówek. To właśnie efekt braku polskiej czcionki http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5122.0 - trudniej sprawdzić błędy przed wysłaniem. Piszemy/mówimy "grzybiczy", bez literki n. Przy okazji - u mnie bóle bioder były efektem polekowym, na skutek zaprzestania stosowania leków oraz wdrożenia MO - minęły //Grażyna

« Ostatnia zmiana: 15-11-2008, 12:11 wysłane przez hajdi » Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #1 : 09-11-2008, 22:23 »

Cytat
Leczenie grzybicy prowadze jednak na swoja reke i chcialabym prosic o pomoc w dobraniu ewentualnych suplementow i ocenie mojego dotychczasowego leczenia.
Boje sie tez ze moja dieta jest za bardzo jednolita.
Nie mam dostępu do polskiej klawiatury wiec z góry za to przepraszam.
My tu nie leczymy ani nie dobieramy suplementów.  Niestety misze usunąć ten temat ze względu na to, aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości (nie robie tego złośliwie).  Tematy w tym dziale wbrew pozorom wymagają poświęcenia dużej ilości czasu, dlatego ważne jest, aby taka praca nie poszła na marne. Tematy w tym dziale dotyczą osób, które aktywnie uczestniczą w forum i występują u nich reakcje dla niech nie zrozumiałe przy stosowaniu zaleceń z książek. 
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #2 : 10-11-2008, 08:26 »

Cytat od: lacky
Niestety musze usunąć ten temat ze względu na to, aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości (nie robie tego złośliwie)

Na razie chyba nie ma potrzeby usuwania tematu, może ktoś zdecyduje się na wypowiedź w tym zakresie. Przeniosłem do forum ogólnego.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2009, 23:56 wysłane przez Lacky » Zapisane

scriabin
« Odpowiedz #3 : 10-11-2008, 17:22 »

Dzieki Rysiek.

Postanowilam podzielic sie przebiegiem mojej kuracji poniewaz mialam nadzieje na wasze wsparcie.
Przeciez sami wiecie jak na poczatku jest trudno, szczegolnie bez konkretnej pomocy lekarza lub osoby znajacej sie na temacie.

Rozumiem tez podejscie Lackiego, chyba rzeczywiscie umiescilam moja wypowiedz w zlym dziale.

Wielu z was wspomaga watrobe podczas kuracji, ja tez boje sie o swoja. Nie wie  czy nie jest zbytnio obciazona i w jaki sposob organizm da mi znac jesli naprawde tak jest.

Mam tez biale plamki na paznokciach wiec brakuje mi prawdopodobnie cynku i wapnia, ale  i  tu niewiem czy wytarczy to przeczekac ...

Chwilami chcialabym zeby przytrafilo mi sie cos ,,gorszego'' zebym mogla w koncu dostac jakas odpowiedz.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #4 : 10-11-2008, 22:30 »

Ja chciałabym Ci odpowiedzieć,ale nie wiem jak. Sami podejmujemy decyzje o swoim zdrowiu na tym to polega. Każdy może poprosić o pomoc, lecz to co innego doradzać komuś, czy ma brać "suplementy" czy nie, od pomocy w jakiejś konkretnej dolegliwości. Jak jest dolegliwość to można znaleźć jakąś konkretną radę, a tu? Sama musisz wyczuć. Jeśli chodzi o wątrobę to ostropest i tak możesz pobrać przez jakiś czas, w dawkach profilaktycznych, jest o nim na forum.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2008, 22:46 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Grażyna
« Odpowiedz #5 : 10-11-2008, 23:00 »

Scriabin, odpowiem Ci krótko. Jeżeli chcesz urozmaicić odżywianie, to przewertuj dział kulinarny, a znajdziesz inspirację do nowych potraw.
Objawy, które opisałaś w punktach e i f są już mniej dokuczliwe - jest poprawa. Musisz wiedzieć, że może potrwać 1-2-3 lata, aż się organizm pozbędzie pozostałości polekowych i innych toksyn. Trzeba mieć cierpliwość i starać się edukować na bieżąco. Wraz z postępującym uszczelnianiem przewodu pokarmowego, przy prawidłowym odżywianiu i zdrowym trybie życia, powinny znikać niedobory minerałów. Jeśli chodzi o pogorszenie wzroku, sprawdziłabym cukier. No i trzeba szanować oczy, a także stosować gimnastykę oczu, która bardzo poprawia ich stan i może przynajmniej zahamować proces jego pogarszania. Różne pojawiające się problemy postaramy się konsultować na bieżąco, ale na początku potrzeba Ci cierpliwości i spokoju.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #6 : 10-11-2008, 23:02 »

A jakie bierzesz probiotyki? Czy pamiętasz, że trzeba co jakiś czas je zmieniać?
Napisz konkretnie jaki masz problem, bo mnie się wydaje, że to jest dobra droga.
Ale nie wiem, czy nie za szybko Pau d'arco, ponadto pamiętam jak Mistrz radził probiotyk po koktajlu (dobra pożywka).
U mnie pierwsze objawy H wystąpiły o ile pamiętam po kilku miesiącach. A ja dla wątroby muszę się wesprzeć od czasu do czasu LIv 52 (obecnie jest ten czas)
Po prostu pisz na bieżąco, co Cię niepokoi. Pozdrawiam i nie bój się, na początku każdy ma takie obawy.
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #7 : 10-11-2008, 23:09 »

Probiotyk przed koktajlem.
Zapisane
scriabin
« Odpowiedz #8 : 10-11-2008, 23:55 »

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

Podoba mi sie pomysl z osrtropestem bo z tego co wyczytalam mozna go kupic w formie nasion i zarzywac zapobiegawczo w bardzo malych dawkach.
Bede dodawac po troche do koktajlu.

Probiotyk ktory stosuje to Acidophilus, wyglada na to ze zawiera wszstkie potrzebne szczepy bakteryjne.

Zamierzam jeszcze nabyc kit pszczeli na masc do wlosow wedlug przepisu Lackiego i sprobuje cos wyszperac o gimnastyce wzroku.

Pewnie znowu odezwe sie jak cos nowego zacznie szwankowac...   ;-))

I obiecuje ze bede cierpliwa.


P.S. z tym probiotykiem to faktycznie podobno najlepiej 15 min. przed       koktajlem
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #9 : 11-11-2008, 00:21 »

""Probiotyki należy stosować na pusty żołądek, najlepiej co najmniej godzinę po posiłku, popijając szklanką wody, a po kwadransie wypić koktajl z błonnikiem, który stworzy odpowiednie podłoże dla bakterii probiotycznych""

Mięsko np schab, karkówke, indyka można samemu przygotować (wraz z ziołami) w piekarniku i dawać na chleb. Szynka raczej niewskazana, chyba, że dobra.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
scriabin
« Odpowiedz #10 : 11-11-2008, 19:50 »

Dzieki Biedrona.

Nawet nie pomyslalam o szkodliwosci szynki, i masz racje ze mieso byloby  o wiele lepszym wyjsciem.

Niestety mieszkam za granica i znalezienie czegos co nie smakuje jak plastik graniczy z cudem.




Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #11 : 12-11-2008, 11:47 »

A żywność organiczna?
Ze względu na zawartość mięsa w mięsie oraz brak problemów zdrowotnych, myślę, że się opłaca...
Czy uzdatniasz mięso?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
scriabin
« Odpowiedz #12 : 12-11-2008, 19:05 »

Tak, mieso mocze w mleku lub wodzie przez kilka godzin.

Pieke tez wlasny chlebek na zakwasie ktory wspaniale smakuje i nie plesnieje.

Marzy mi sie jeszcze zasadzic jakies pomidory i inne warzywka na wlasnej grzadce. Moze uda sie na wiosne.

Forum tak naprawde otworzylo oczy mi oczy na wszystko co zwiazane z odzywianiem i zycia w dobrym zdrowiu.
Nie moge uwierzyc jak tak proste i naturalne sposoby moga pozytywnie wplywac na samopoczucie i jakosc zycia.



Zapisane
Boja
« Odpowiedz #13 : 12-11-2008, 19:50 »

Tak jest Szczypiorku! A dla przypomnienia wklejam przegląd probiotyków dla Nowych, myślę, że ktoś skorzysta:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30155&w=62323967
Chociaż z tym stosowaniem cały czas, to nie zupełnie. Sprawdziłam w książce Pana Janusa "Nie daj się zjeść grzybom candida" rozdz. Probiotyki w leczeniu grzybicy str145 o stosowaniu naprzemiennym 2-3 probiotyków. Ale takie drobiazgi czasami umykają z głowy, dlatego dobrze jest powracać do niektórych tematów.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2008, 20:07 wysłane przez Boja » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #14 : 12-11-2008, 20:01 »

Pan Słonecki podaje "przepis" na uzdatnianie mięsa : wsadza się go do zimnej wody, powoli doprowadza do wrzenia, gotuje z minutę czy dwie i to coś co wypływa, się wyrzuca, garnek się myje, mięso zresztą też. Chyba czytałaś? A mleko od krowy czy kupne? Bo jak kupne to pewnie do kitu takie uzdatnanie.
A w jakim kraju mieszkasz?

Na podstawie "wyników" uzdatniania możesz ocenić jakość mięska, jakie kupujesz.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2008, 20:02 wysłane przez biedrona » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
scriabin
« Odpowiedz #15 : 13-11-2008, 20:55 »

hej Biedrona,

no po raz kolejny masz raz.
Moczylam w kupnym bo sprzedawanie mleka od krowy nie poddanego homogenizacji jest tutaj wbrew wprawu. A mowa o Anglii.
Pytalam w paru miejscach i ludzie szeroko otwieraja na mnie oczy.

Myslisz ze samo moczenie w wodzie, bez gotowania, nie pomaga wystarczajaco?

Ogolnie biorac ludzie o prawidlowym odzywianiu nie maja na wyspach zielonego pojecia.
Widzac dzieciaki jedzace na okragla chipsy i batoniki robi mi sie czasem naprawde slabo. Zeby chociaz raz ktos na przerwie wyciagnal z plecaka owowe.... tutaj to jest po prostu nie modne.

Co do probiotyku za zywam Acodiphilus, ktory w Polsce raczej nie jest dostepny.

Zawiera:

Lactobacillus acidophilus 125mg
Bifidobacterium BB-12     15mg
Lactobacilus brevis         0.5mg
Lactobacilus bulgaricus    0.5mg
Lactobacillus salivarius
Zapisane
Franka
« Odpowiedz #16 : 13-11-2008, 21:28 »

Cytat
Co do probiotyku za zywam Acodiphilus, ktory w Polsce raczej nie jest dostepny.
Jest dostępny w Calivicie. Wystarczy skontaktować się z dystrybutorem, który składa zamówienie i preparat przysyłany jest z UE, lub też kupić w sklepach internetowych.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #17 : 13-11-2008, 23:31 »

Nie znam się na uzdatnianiu, ale ja jak uzdatniam, to gotuję - posłusznie, wg zaleceń. Osobiście też mam do tej formy większe zaufanie niż do moczenia w wodzie.
A jeśli chodzi o takie mleko, to nie wiem, czy ono cokolwiek wyciąga?
A czy coś się powstrzymuje przed takim gotowaniem przez minutkę?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
scriabin
« Odpowiedz #18 : 14-11-2008, 23:13 »

hej,
jasne ze nie. Czasem tylko probuje jakos to wszystko sobie upraszczac, co pewnie nie zawsze wychodzi na dobre.
Stosowanie diety candidowca jest dosyc czasochlonne: pieczenie chleba, przygotowywanie mikstury, salatek, koktajlu,tamponowanie itp. itd.

Wprawdzie jak wpadnie sie w rutyne jest o wiele prosciej i po prostu wchodzi to w krew.

Pomaga tez planowanie dziennego lub tygodniowego jadlospisu...  biggrin
Zapisane
scriabin
« Odpowiedz #19 : 12-02-2009, 17:44 »

Witam wszystkich ponownie,

mam kolejne pytanie dotyczace mojego oczyszczania i chcialabym prosic o pomoc.
Po przejsciu z oliwy z oliwek (4 miesiace) na olej kukurydziany moj proces oczyszczania skoncentrowal sie na moich dloniach, w szczegolnosci na palcach rak. Poczatkowo puchly mi tylko 2 palce lewej reki, stopniowo przenioslo sie to na prawa. W dniu dzisiejszym, miesiac po zmianie oleju, moje palce sa naciekle, okropnie swedza, maja czerwone wykwity, miedzy palcami utrzymuje sie cos co wyglada jak grzybica miedzypalcowa, skora palcow wewnatrz dloni zaczela tez pierzchnac i pekac.
 
Przypuszczalam ze moje problemy trawienne skoncentrowane sa wlasnie na odcinku jelita ktore wlasnie oczyszczam, wiec wsyztsko to jest logiczne, i cieszy mnie ze to wszytsko nie pojawia sie na mojej twarzy.

Podczas nasilenia objawow, gdy swedzenie jest nie do wytrzymania nie pije mikstury dzien lub dwa. Jednak z drugiej strony moje ogolne samopoczucie z kazdym dniem jest widocznie lepsze. Im bardziej naciekle sa moje dlonie, tym wiecej moje cialo ma energii.
Dlatego tez  bardzo chcialabym kontynuowac picie mikstury.  Czy znacie jakies sposoby na polepszenie stanu moich dloni bez zaprzestania picia mikstury?

W dalszym ciagu oczyszczanie stosuje na wlasna reke, bez pomocy lekarza.


Dzieki

Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!