Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Liposukcja - skutki uboczne  (Przeczytany 20369 razy)
hajdi
« : 19-11-2008, 16:43 »

Zastanawiam się, czy odsysanie tłuszczu (oprócz tego, że to operacja) jest szkodliwe dla człowieka. Chodzi mi o to, czy organizm wie ile zgromadził tkanki tłuszczowej i czy "wyciągnięcie/wycięcie jej na chama" nie spowoduje jakichś zmian w metaboliźmie.
Macie jakieś przemyślenia?
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 15:57 wysłane przez Gloria » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #1 : 19-11-2008, 17:06 »

Jaki miałby być cel takiego zabiegu? Usunięcie toksyn? Wydaje mi się, że toksyny zgromadzone   i zakonserwowane w tłuszczu są nieszkodliwe dla człowieka.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #2 : 19-11-2008, 17:10 »

Cytat
Jaki miałby być cel takiego zabiegu?
Zrobienie się na bóstwo, he he

Tak sobie myślę. Ja takiego zabiegu nie potrzebuję. Ogladałem niedawno jakiś program w TV i teraz mnie naszły takie pytania.
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 19-11-2008, 17:21 »

Przypomina mi to lewatywę, gdzie usuwa się złogi drogą mechaniczną. Nie jest to naturalne. To jest zawsze jakiś szok dla organizmu.Zabieranie się za czyszczenie od "du..y strony". Nigdy nie wiemy jakie są dalsze losy tych ludzi po operacji, jak pracuje organizm.
« Ostatnia zmiana: 19-11-2008, 17:26 wysłane przez Shpeelka » Zapisane
flamma
« Odpowiedz #4 : 21-11-2008, 17:57 »

Dokładnie smile zgadzam się z Shpeelka smile zabieg ten na pewno nie jest wolny od skutków ubocznych. Jednak czego się nie robi dla pięknego wyglądu...szkoda tylko, że człowiek nie ma w sobie na tyle rozumu i samozaparcia żeby nie dopuścić do tego aby taki zabieg był konieczny.

« Ostatnia zmiana: 25-11-2008, 01:36 wysłane przez hajdi » Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #5 : 07-01-2009, 19:02 »

Moja szkolna przyjaciółka mieszkająca w Szwecji miesiąc po zabiegu zmarła. Pogotowie nie zdążyło dojechać. Stwierdzono po sekcji - zator. Przypadek, czy skutek liposukcji?
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #6 : 07-01-2009, 20:18 »

Niektóre skutki uboczne liposukcji zwane (na stronie, na której je znalazłam) minusami:
- pooperacyjny obrzęk utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy od dnia przeprowadzenia zabiegu,
- istnieje ryzyko powikłań: zator tłuszczowy mogący doprowadzić do zatorowości płucnej, która stanowi zagrożenie dla życia, uszkodzenie skóry, nerwów, narządów wewnętrznych...
reszta "minusów" tu - http://www.metabolika.pl/index.php?str=info&id=218
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #7 : 07-01-2009, 22:04 »

Zawsze mnie zastanawia jaki trzeba mieć stosunek do własnego ciała żeby poddać się dobrowolnie takim zabiegom.

Chory świat.
Zapisane
diablica
« Odpowiedz #8 : 24-10-2010, 20:34 »

Witam Wszystkich za i przeciw liposukcji.
Poddałam się takowemu zabiegowi z chęci uzyskania lepszego samopoczucia (inne metody, włącznie ze sportem, zawiodły Smutny), ale także, przyznaję, z ciekawości. Po porodzie zostało mi 20 kg - suma 95 kg - masakra. Wiem, ktoś może się śmiać, ale nie każdej jest łatwo zrzucić tych kilkanaście kilogramów. Teraz, kiedy minęło 1,5 miesiąca od zabiegu, mogę coś napisać o skutkach ubocznych. Mianowicie po miesiącu moje uda wyglądały rewelacyjnie. Zaczęłam chodzić na basen... i nagle  crybaby totalna załamka Smutny. Prawe udo wygląda jak skórka od pomarańczy, ale takiej leżącej koło miesiąca Smutny. Guz na guzie. Lekarz kazał stosować heparynę. Jednak na moje oko to nie pomaga. Udo wygląda jak udziec jagnięcy w skórce pomarańczy! Nie mam zielonego pojęcia co o tym myśleć, wiem jedno, że jeśli mogę kolejne dziewczyny przestrzec, to niechaj to będzie przestrogą. Nie wystarczy postawić ściany, trzeba ją teraz wygładzić, wymalować i ozdobić, a to, jakby nie było, są kolejne koszta - masakra Smutny Może ktoś miał taki przypadek? Może wie, co to za zjawisko? I nie piszcie, żem głupia - bo tyle to już wiem Smutny

http://so.pwn.pl/lista.php?co=pomara%F1cza&od=&from=os
« Ostatnia zmiana: 24-10-2010, 21:33 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #9 : 24-10-2010, 20:59 »

To dobrze, ze To wiesz. Nic dodac i nic ujac. Zamiast szukac podobnych przypadkow, napisz nam, co ty masz zamiar z tym zrobic? Dlaczego piszesz to na tym forum?
Zapisane
diablica
« Odpowiedz #10 : 24-10-2010, 21:12 »

Zamierzam doprowadzić się do porządku. Piszę tu by uzyskać pomoc. By dać przykład, że czasem więcej kilo to nie koniec świata. Jestem dość samokrytyczna co daje mi świadomość, że za błędy sie płaci. Lecz mimo wszystko poszukuję pomocy wszędzie:(
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #11 : 24-10-2010, 21:27 »

Ok. Mysle, ze wiele osob Tobie pomoze, ale najpierw napisz tutaj:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6117.0
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #12 : 24-10-2010, 21:37 »

Cellulit oraz guzki czy zgrubienia na skórze są wynikiem nagromadzenia toksyn w tkance tłuszczowej podskórnej. Nie poradzimy w zasadzie nic innego jak oczyszczenie organizmu przy jednoczesnym uszczelnieniu przewodu pokarmowego. Możesz spróbować też kąpieli z dodatkiem oleju winogronowego.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!