Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 14:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nadkwaśność żołądka  (Przeczytany 27274 razy)
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #20 : 14-10-2008, 21:16 »

Może coś nie tak zjadłeś?

Kroko! -jeszcze jedno:
jak zaczynasz od citroseptu, to nie pij czasem go więcej (ani w innej formie -np. melisa z citroseptem)...bo będzie to samo co z aloesem, a innego zamiennika na razie nie ma.
Zapisane
kroko
« Odpowiedz #21 : 14-10-2008, 21:18 »

Cytat od: "gabi"
Może coś nie tak zjadłeś?

Kroko! -jeszcze jedno:
jak zaczynasz od citroseptu, to nie pij czasem go więcej (ani w innej formie -np. melisa z citroseptem)...bo będzie to samo co z aloesem, a innego zamiennika na razie nie ma.


Zjadłem : Kanapki z masłem pomidorem i sałatą. Rano zjadłem to samo tylko bez pomidora i sałaty i było git! Wcześniej też jadałem taki 'zestaw' i bywało lepiej nieraz.

Co do citroseptu będe go tylko używał do Mikstury i tyle ile tam napisane.
Zapisane
Gabi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09-03-2008
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #22 : 14-10-2008, 21:21 »

OK !

Życzę spokojnej nocy msn-wink



PS. Jeśli do MO zastosujesz citrosept, to aloes możesz zużyć do innych celów :
…krople do nosa, płukanie jamy ustnej, przemywanie twarzy, do stóp itd. (przepisy w książkach i na forum).
Wszystko trzeba przechowywać w lodówce.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #23 : 15-10-2008, 21:49 »

Ja stosuję zamiennie, aloes i chlorofil. Mój organizm nie toleruje jakoś citroseptu. Pije obecnie MO z chlorofilem (już 2 raz) w proporcji 1:1
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
kroko
« Odpowiedz #24 : 17-10-2008, 20:31 »

Zauważyłem, że kwasy pojawiąją się 1,5 godziny do 3 godziny po zjedzeniu czegoś. Nigdy wczesniej. Przerzuciłem się na citrosept. na razie żadnych reakcji.
Zapisane
kroko
« Odpowiedz #25 : 29-10-2008, 16:48 »

Czy można jeść kapuste kiszoną ? "Lekarze" oczywiście zakazują. Ale ja jak zjem czasami, to nie czuje się gorzej, a czasem nawet lepiej, choć to może przypadek.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #26 : 29-10-2008, 16:57 »

Czy można jeść kapuste kiszoną ? "Lekarze" oczywiście zakazują. Ale ja jak zjem czasami, to nie czuje się gorzej, a czasem nawet lepiej, choć to może przypadek.
Zawsze tak jem, gdy tylko mam ochotę. Wychodzi na to, że im "lekarze" bardziej czegoś zakazują, tym jest to zdrowsze. Oni zapewne by chcieli, byśmy jedli kapustę wyłącznie gotowaną, a do tego oczywiście jako suplementy pałeczki kwasu mlekowego zabite w procesie gotowania. I tu jest ta schizofrenie medyczna połączona z hipokryzją - pałeczki kwasu mlekowego w kapuście są be, bo to bakterie, a w probiotykach cacy, bo to suplementy. Nie dajmy się zwariować, gdyż ich celem jest stworzenie specjalnego, nowego gatunku człowieka - pacjenta.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2008, 17:01 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
kroko
« Odpowiedz #27 : 29-10-2008, 21:59 »

Jutro minie pierwszy miesiąc picia Mikstury. 15 dni na Aloesie, potem przerzutka na Citrosept + Oliwa. Od 15 dnia też włączyłem sok z cytryny.

Efekty ? na razie brak konkretnych.
Tak samo żadnych objawów oczyszczania. Pare razy miałem tylko lekki ból głowy...raz-dwa zimną prawą dłoń...chyba tyle.

Kurczę, staram się zrozumieć mechanizm powstawania tych kwasów żołądkowych u mnie, ale jakoś nie mogę do końca.
Rozumiem,że jest to tak (schemat uproszczony:) )
Toksyny -> Żółć -> Żołądek
Zakładam, że nie istnieje sytuacja, gdzie nadkwaśność powstaje bez udziału żółci w tym wszystkim ? A co do tego ma H.P. właściwie ? To H.P. rozwija się wówczas gdy błona żołądka jest osłabiona poprzez działanie żółci właśnie ?

Zauważyłem,że u mnie występują 2 rzeczy : zgaga, oraz gorąco w brzuchu. Na kolację dzis zjadłem jajecznice z cebulą (jajka od baby żeby nie było msn-wink No i całkiem spore kwasy mnie chwyciły i pieczenie w środku. Wypiłem wodę sodową - zgaga zniknęła w pół sekundy, gorąco jak było tak jest. Nie rozumiem tego. confused
Zapisane
Martucha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 15-09-2008; Mężyk 14-09-2009
Skąd: Łódź
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #28 : 30-10-2008, 12:39 »

Ja też mam problem z kwasami w żołądku. Prawdopodobnie jest to związane z refluksem żołądkowo-dwunastniczym. Piję kleiki i oczywiście MO. Bóle żołądka występują rzadziej i na pewno całkiem ustąpią. 
Zapisane
kroko
« Odpowiedz #29 : 24-11-2008, 21:25 »

Hej. Mały raport. Wciąż zmagam się z kwasami. Natomiast ostatnio ma to troche inną postać. Częściej czuje gorąco w brzuchu - które jakby schodziło w dół. Generalnie da sie żyć, ale jednak troche lipa. Niestety przyznam się do moich skłonności do alkoholu i od początku picia MO 2 razy zdarzyło mi się napić. Ale już z tym koniec....muszę :-)
Zapisane
sosnaki
« Odpowiedz #30 : 30-11-2008, 21:50 »

Witam serdecznie,

MO pije od miesiąca czy to mozliwe by po tak krótkim okresie pojawiła mi się MEGA ZGAGA i pieczenie w klatce ???
dodam jeszcze że mam wrzód na dwunastnicy czy powinienem przerwać terapie i konsultować się z gastrologiem czy to normalny objaw

prosze o poradę

sosnaki



UWAGA:
* Proszę o uzupełnienie swojego profilu o płeć , wg 5 punktu regulaminu ==> http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?action=rules
* Kolejny post bez uzupełnienia danych może skutkować ostrzeżeniem i ograniczeniem konta.
// hajdi

A przy okazji; proszę nie zadawać tego samego pytania w kilku wątkach.
« Ostatnia zmiana: 30-11-2008, 22:14 wysłane przez hajdi » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!