Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 17:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Krwawiące migdałki, zatoki.  (Przeczytany 67730 razy)
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #40 : 26-05-2009, 06:48 »

Czyli trafiłem idealnie z tym sokiem w błonniku. No nic czas pokaże - dzięki Lacky za wyjaśnienie.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #41 : 26-05-2009, 17:21 »

Ja, podczas tej regeneracji śluzówki w nozdrzach, na noc smaruję maścią ochronną z witaminą A, a następnie zakraplam alocitem (1:3). Poprzez to smarowanie, chyba trochę ograniczam żerność gronkowca złocistego. Gdybym nie posmarował, to zrogowaciały naskórek i suchość śluzówki w nosie powodują, że mam krwotoki; czuję, jak pęka mi naskórek.
     Prawdopodobnie grzybicy już nie mam, więc gronkowiec daje znać o sobie. Czuję, że mam rozszczelnioną tą śluzówkę na maxa i mam silne nawroty alergii. Analogicznie do rozszczelnienia śluzówki przewodu pokarmowego, w przypadku nietolerancji glutenu, mam wpływ na to, aby wyeliminować jego dowóz do organizmu - czy to z pokarmem, w normalnym trybie trawienia, czy w patologicznym, przez nadżerki w przewodzie pokarmowym. W tym zaś przypadku, mogę jedynie ograniczyć wpływ pyłków, roztoczy kurzu domowego, itp., ale całkowicie nie mogę ich wyeliminować.
     W każdym razie - przypuszczam, że jest to moja ostatnia faza procesu regeneracji śluzówki górnych dróg oddechowych. Zaś - co do bólu zatok i obrzęku śluzówki - praktycznie już te dolegliwości mnie nie dotyczą.
     Zastanawiam się nad tym - czy nie wdrożyć wkraplania srebra koloidalnego, ale skoro organizm podjął walkę bez tego typu pomocników, to może dam czas czasowi...
     Wydaje mi się, że u Ciebie Marcinku, też jest wszystko na dobrej drodze.
« Ostatnia zmiana: 22-11-2011, 16:08 wysłane przez Zibi » Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #42 : 27-05-2009, 07:46 »

No widzę Zibi że jesteśmy na podobnym etapie z tymi schorzeniami, chociaż u mnie dalej zatoki dają mocno się we znaki - uciski, ból itp. no i wieczna wydzielina tyłem gardła - ale co tu biadolić przecież wszystko idzie ku zdrowiu a potem już tylko go pilnować i cieszyć się nim. 
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #43 : 29-05-2009, 07:01 »

Jako kolejny gratis dostało mi się zapalenie spojówek (podobno takowe wirusowe w mojej okolicy buszuje - np moja córa miała) i to też pierwszy raz mam - ciekawe co będzie w kolejności bo nie przechodziłem jeszcze ospy, świnki, odry, różyczki itp. msn-wink. Wygląda to tak że rano trochę ciężko oko odlepić no i czerwone jak u królika zwłaszcza w rogu - parę dni temu miałem zaczerwienienie ale przeszło i znów dzisiaj jest.

Co do reszty to raczej bez większych zmian, no krwotok się wprawdzie nie powtórzył ale w nosie krew jest nadal obecna.

Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #44 : 20-08-2009, 08:36 »

Z nowinek - pojawiły się 2 nadżerki w nosie, mam nadzieje że to będzie coś w stylu historii nadżerki Lackyego. Reszta bez zmian czopy na migdałkach pojawiają się i znikają.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #45 : 20-08-2009, 09:32 »

Ja miałem ostatnio ropną anginę, która trwała ok. 24 h. Powiększone węzły; chrypa, bezgłos; bez temparatury; trochę ukłuć w stawach i w mięśniu sercowym; i po zawodach. Takie anginki mi się często trafiają "jednodniaczki", że nawet przestałem na to zwracać uwagę. Myślę, że je trochę wymuszam dodatkowo poprzez uskutecznianie zabiegów polewania wodą.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #46 : 20-08-2009, 09:35 »

Właśnie zastanawiam się czy nie zastosować płukanek migdałków zimną wodą, ciekawe czy ktoś już to przerobił msn-wink
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #47 : 20-08-2009, 09:40 »

...albo jedzenie lodów swojej roboty...
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #48 : 20-08-2009, 09:43 »

No pomysł przedni ale czy skuteczność ta sama? czy to tylko chodzi o temperaturę czy mimo wszystko woda zadziała dodatkowo terapeutycznie?
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #49 : 20-08-2009, 12:44 »

Też mam mały probelm z migdałami. Miałam je dwa razy przekuwane i ściąganą ropę. Teraz czasem mi się powiększają. W dodatku mam takie uczucie jakby spływało mi z zatok i od kilku dni chrypię. W związku z tym mam pytanie - czy mogę zastosować mieszankę ziołową na oczyszczenie dróg oddechowych czy też jest jeszcze za wcześnie?
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #50 : 20-08-2009, 13:56 »

Wszystko zależy czy masz reakcje oczyszczające po samej MO, jeżeli tak, to nie ma co wdrażać kolejnego procesu oczyszczającego, widzę także że co dopiero rozpoczęłaś stosowanie MO - w tym wypadku jednak bym się wstrzymał.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!