Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 19:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kaszel i katar bez gorączki  (Przeczytany 107998 razy)
eryba
« Odpowiedz #20 : 14-01-2009, 21:59 »

Grażynko córka pije mieszankę na drogi oddechowe już 2 tydzień i często właśnie tak pokasłuje z odchrząkiwaniem i do tego żółty katar.Czy to dobrze?

Czy z takim kaszlem może chodzić do szkoły,bo jest to męczące i osłabia też organizm może się znów przeziębić.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #21 : 14-01-2009, 23:24 »

Biorąc pod uwagę sytuację sprzed 2 tygodni, myślę, że to dobrze, iż organizm pozbywa się resztek - dosłownie resztek, w żółtym katarze i wydzielinie oskrzeli są bowiem martwe tkanki, które organizm powinien usunąć.
Stan dziecka musisz ocenić sama. Jeżeli nie ma ani temperatury, ani osłabienia, bądź bólów głowy (zatoki), a katar nie jest bardzo uporczywy, to właściwie nie ma przeciwwskazań do pójścia do szkoły. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #22 : 14-01-2009, 23:32 »

Dodam jeszcze, że osłabienie świadczy, iż organizm każe zwolnić i odpocząć, choć trochę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eryba
« Odpowiedz #23 : 15-01-2009, 08:43 »

Dziękuję za radę zwolnienie ma do 23 stycznia,a później jeszcze 2 tygodnie ferii.
Nie wiem tylko,
czy dobrze robię,ale MO na razie nie podaję.
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #24 : 16-01-2009, 23:05 »

Witam
Grażynko, a czy ból głowy przy kaaniu też oznacza problemy z zatokami? Kaszel jest bardzo męczący wieczorami .
Lekarka zaleciła też podanie engystolu, czy to może mieć negatywny wpływ na oczyszczenie?
« Ostatnia zmiana: 17-01-2009, 09:25 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #25 : 17-01-2009, 12:03 »

Gdy miałam problemy z zatokami przy kaszlu odczuwałam nieprzyjemny ból głowy.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Grażyna
« Odpowiedz #26 : 17-01-2009, 12:29 »

Przypominam o bardzo dobrych zabiegach na zatoki - okładach 20-30 min. z ogrzanej soli kamiennej (w płóciennym woreczku, poszewce na jasiek). Sól powinna być przyjemnie ciepła. Działanie soli opiera się na tym, że stanowi ona ważny składnik kości oraz płynów fizjologicznych - krew, pot, łzy. Ma także właściwości dezynfekujące i antybakteryjne. Sól kamienna - np. z Wieliczki - dodatkowo zapewnia jony wielu ważnych dla życie pierwiastków. Sól kuchenna może nie mieć tak dobroczynnego działania. Okłady trzeba robić systematycznie, najlepiej codziennie wieczorem Po okładzie należy trzymać stałą temperaturę, najlepiej pójść do łóżka. Metodę tę należy naturalnie łączyć z piciem Mikstury i zalecanym m. in. na naszym forum, trybem życia.
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #27 : 20-01-2009, 22:15 »

Witam
Córka pije 3 tydzień ziółka i ciągle schodzi jej dużo żółtej wydzieliny z nosa.MO powoli już wprowadzam.
Martwi mnie tylko,że w ciągu dnia ma suchy kaszel, a wieczorem kaszel bardzo ją męczy.
Czy tak powinno wyglądać oczyszczenie?
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #28 : 22-01-2009, 00:58 »

Cytat
A antybiotyk w miarę możności powinien być celowany, co wymaga antybiogramu.

Dziś byliśmy na kontroli i ciągle w oskrzelach jest stan zapalny.
Lekarz przepisała antybiotyk i skierowanie na prześwietlenie płuc.

Grażynko skąd powinien być pobrany wymaz do antybiogramu jeśli wyjdzie na prześwietleniu zapalenie płuc?
Czy powinnam odstawić zioła na oczyszczenie dróg oddechowych jeśli będę musiała podać antybiotyk?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 22-01-2009, 09:23 »

Cytat
Dziś byliśmy na kontroli i ciągle w oskrzelach jest stan zapalny.
Zapalenie oskrzeli jest typowym objawem po stosowaniu Mieszanki oczyszczającej drogi oddechowe, więc "leczenie" w tym przypadku jest karygodnym nieporozumieniem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #30 : 22-01-2009, 11:32 »

Cytat
Dziś byliśmy na kontroli i ciągle w oskrzelach jest stan zapalny.
Zapalenie oskrzeli jest typowym objawem po stosowaniu Mieszanki oczyszczającej drogi oddechowe

Ja piję z mężem mieszankę już miesiąc i nic specjalnego się nie dzieje, raz po raz odplujemy trochę wydzieliny.
Czy to znaczy, że u nas drogi oddechowe są czyste (paliliśmy 20 lat), czy to, że za 2 tygodnie należy zrobić przerwę i zastosować zioła ponownie do całkowitego oczyszczenia?
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #31 : 22-01-2009, 11:54 »

Dziękuję Mistrzu za pomoc!!!
Tak też mi się zdawało tylko nie byłam pewna.

Czy córka musi pić mieszankę przez 6 tygodni,czy u dziecka mogę skończyć wcześniej o tydzień kurację.
Boję się,że taka 2 miesięczna nieobecność w szkole może być źle zrozumiana w szkole.
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #32 : 25-01-2009, 23:19 »

Przerwałam podawanie mieszanki na dogi oddechowe u córki trochę wcześniej i planuje wróci do niej w wakacje.Czy w takiej sytuacji jeśli to było oczyszczanie stan zapalny oskrzeli powinien ustać?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #33 : 25-01-2009, 23:25 »

Cytat
Czy w takiej sytuacji jeśli to było oczyszczanie stan zapalny oskrzeli powinien ustać?
Niekoniecznie. Mieszankę podaje się w celu usunięcia chronicznego zapalenie oskrzeli, więc minie on dopiero po zakończeniu procesu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eryba
« Odpowiedz #34 : 26-01-2009, 14:09 »

A jeśli proces się zakończy to kaszel powinien ustać całkowicie?

Córka kaszle tak jakby nie miała już czym,albo jakby ją coś podrażniało.Może kaszel jest powodem spływającej wydzieliny z nosa.Cały czas dużo wysmarkuje żółtej wydzieliny.Prześwietlenie RTG wykazało wzmożony rysunek oskrzelowy przysercowo.
Czy mogę w takiej sytuacji podać jej coś z homeopatii?
Prawoślaz pije cały czas.
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #35 : 09-02-2009, 23:51 »

Byliśmy na kontroli i osłuchowo nastąpiła poprawa. Córka chodzi już do szkoły.
Ciągle jeszcze pokasłuje.Przeważnie po wysiłku. Katar też jeszcze jej pozostał, ale mam nadzieję, że jest to efekt oczyszczania po przebytej chorobie.
Pije cały czas prawoślaz.
Zapisane
poetry
« Odpowiedz #36 : 13-09-2009, 08:37 »

W ogóle leczenie zapalenia oskrzeli antybiotykami jest karygodnym nadużyciem antybiotyków, a wynika ze strachu (w tym najbardziej celującą jest medycyna), braku wiedzy i poszanowania zdrowia.

Gwoli ciekawostki wczoraj dowiedziałam się od zaprzyjaźnionego lekarza radiologa, że antybiotyki na zapalenie oskrzeli to w prawie 100 % bezsens, spokojnie można się bez nich obejść. Wielu lekarzy nadużywa zapisywania antybiotyków, a później jak przychodzi jakaś naprawdę ciężka choroba, to nie ma jej czym leczyć, bo organizmy są tak zdegenerowane wcześniejszymi kuracjami, że nie reagują na podawane w zagrożeniu życia szpitalnie antybiotyki.
W ogóle ów lekarz powiedział mi, bym nie brała najlepiej żadnych antybiotyków.

Mam takie pytanie: moja córka 3 letnia ma od trzech tygodni katar. Katar raz jest, raz go nie ma, ogólnie ociupinkę w nosie ma i słychać, że trochę mówi przez nos. Ma apetyt, nie ma temperatury, po nocy troszkę odkasłuje. Ogólnie stan bardzo dobry. Tylko nie wiem, czy puszczać ją do przedszkola jutro.
Zapisane
Jarek
« Odpowiedz #37 : 01-11-2009, 14:22 »

Byliśmy na kontroli i osłuchowo nastąpiła poprawa. Córka chodzi już do szkoły.
Ciągle jeszcze pokasłuje.Przeważnie po wysiłku. Katar też jeszcze jej pozostał, ale mam nadzieję, że jest to efekt oczyszczania po przebytej chorobie.
Pije cały czas prawoślaz.
Nie chciałabyś nam opowiedzieć, jak się skończyło z kaszlem i ogólnie drogami oddechowymi? Jest już dobrze?
Zapisane
boru
« Odpowiedz #38 : 21-11-2009, 10:38 »

Nasza corka (prawei 3 lata) ma kaszel od polowy wrzesnia czyli juz 2.5 miesiaca.Zaczelo sie oczywiscie w przedszkolu od kataru, ktory po tygodniu przerodzil sie w kaszel z katarem i stan taki trwa juz dlugo. Kaszel raz jest mocniejszy raz slabszy, czasami przechodzi w mokry by potem znowu zaatakowac suchym kaszlem. Na poczatku dawalismy syrop z cebuli a potem znalazlem na tym wlasnie forum przepis na macerat z prawoslazu. Macerat wyraznie pomogl na okres jakichs 2 tygodni. Niestety potem znowu przypetala sie jakas infekcja, byla dwudniowa wysoka goraczka (39.0) no i znowu wrocil kaszel. Od jakichs 3 tygodni jest coraz mocniejszy (od okolo 10 dni dostaje greposept i od paru dni ma zaropiale oczy i wzmozony kaszel oraz katar). Wczoraj znowu pojawila sie goraczka (okolo 37.5).

Czy stosujac ten macerat nalezy robic jakies przerwy kilku (tygo)dniowe?

Czy mozna rownolegle stosowac syrop z cebuli/miodu/cukru? I jak dlugo mozna go pic i jakie robic przerwy?

Znalazlem mieszanke ziolowa oczyszczajaca i bedzemy to wprowadzac. W przepisie jest mowa o trzech szklankach- czy te 3 szklanki trzeba wypic od razu malymi lyczkami? Czy chodzi o mniejsza ilosc? (nasze dziecko to chyba szklanki nie wypije)

moze jeszcze dawac te krople do nosa z alocitu?

Bylismy juz dwa razy u lekarza na kontroli i byla czysta. Zastanawiam sie jak czesto chodzic na te kontrole albo jakie objawy powinny dac nam znac, ze cos moze byc nie wporzadku (samemu osluchiwac dziecko stetoskopem? a co z uszami?)

« Ostatnia zmiana: 21-11-2009, 12:12 wysłane przez Boru » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #39 : 13-12-2009, 08:35 »

Byliśmy na kontroli i osłuchowo nastąpiła poprawa. Córka chodzi już do szkoły.
Ciągle jeszcze pokasłuje.Przeważnie po wysiłku. Katar też jeszcze jej pozostał, ale mam nadzieję, że jest to efekt oczyszczania po przebytej chorobie.
Pije cały czas prawoślaz.
Nie chciałabyś nam opowiedzieć, jak się skończyło z kaszlem i ogólnie drogami oddechowymi? Jest już dobrze?

Moja córka 13 lat też miała ciągle problemy zapchanym nosem. Teraz już jest lepiej miała dwa razy zapalenie oskrzeli i dużo jej wtedy schodziło z nosa ropy.
Na razie pije tylko MO. Zakraplałam jej też nos alocitem.
Ale chyba największą poprawę zauważyłam po podaniu mieszanki ziołowej na oczyszczenie dróg oddechowych miała wtedy ropny katar i dużo kaszlała, a zapalenie oskrzeli utrzymywało się przez miesiąc.
Teraz też jeszcze trochę smarka, ale niedawno miała infekcję wirusową i może to pozostałość po niej. Ale jest już dużo lepiej niż kiedyś kiedy nie mogła spać po nocach z tym zapchanym nosem.

Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!