Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 02:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Preparaty do mycia twarzy, demakijażu  (Przeczytany 150176 razy)
sylviapl
« Odpowiedz #60 : 13-08-2009, 13:45 »

Polecam płyny i żele micelarne, teraz nawet Ziaja ma je w ofercie.
Cytat
Proponuję Ci kostkę do mycia dla niemowląt i dzieci Seba Med Baby pozbawioną mydła i ługu. Kupisz w aptece koszt ok. 17 zł. trochę kosztuje, ale starcza na długo.

A w składzie sebamed baby ma: Disodium Lauryl Sulfosuccinate -czy to go nie dyskwalifikuje?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #61 : 13-08-2009, 14:58 »

Odstawiłam też przemywanie alocitem, gdyż wydawało się że się nasilał.
Z pewnością - objawy oczyszczania. Nie wspomnę, co działo się na skórze mojej głowy po nasmarowaniu alocitem (znalazłam taką fajną buteleczkę z dziubkiem do miejscowej aplikacji, którą zmoczyłam alocitem całą głowę nie mocząc zbytnio włosów) - masakra.
Zapisane
sylviapl
« Odpowiedz #62 : 21-08-2009, 11:38 »

A co sądzicie o mydle nagietkowym o składzie:
Składniki (INCI):

Sodium Palmate; Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Sodium Chloride, Palm Kernel Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, PPG-5 Ceteth-20, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Colendula Officinal, Titanium Dioxide.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #63 : 25-08-2009, 11:19 »

Polecam do zmywania makijażu i ogólnie mycia twarzy - emulsję do mycia twarzy Cetaphil. Kosztuje ok. 40 złotych ale jest bardzo wydajna.
Zapisane
Teasty
« Odpowiedz #64 : 25-08-2009, 12:15 »

Używam Cetaphilu od ponad pół roku. Jego zaletą jest to, że nie podrażnia skóry, jest bezzapachowy, jednak po wymyciu twarzy tym produktem, a następnie przetarciu twarzy wacikiem nasączonym np. olejem z winogron, wacik jest cały brudny.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #65 : 25-08-2009, 13:15 »

Ja używam od dwóch lat i nigdy nie było po umycią nią żadnych pozostałości. Używam tej w niebieskim opakowaniu.
Zapisane
Teasty
« Odpowiedz #66 : 25-08-2009, 13:57 »

Cytat
Używam tej w niebieskim opakowaniu.

Ja dokładnie tej samej. Dalej używam tego produktu, bo jest bardzo delikatny, nie uczula, nie wysusza, rewelacyjnie rozpuszcza tusz do rzęs, a po płukaniu twarzy wodą widzę, że jest zabarwiona od podkładu i tuszu. Jednak raz zdecydowałam się dodatkowo przetrzeć twarz olejem i byłam bardzo zdziwiona widząc tyle pozostałości. Czasami myję twarz Cetaphilem dwa razy, ale i tak znajduję potem brud na waciku.
Zapisane
Pistacja
« Odpowiedz #67 : 25-08-2009, 14:27 »

A co sądzicie o mydle nagietkowym o składzie:
Składniki (INCI):

Sodium Palmate; Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Sodium Chloride, Palm Kernel Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, PPG-5 Ceteth-20, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Colendula Officinal, Titanium Dioxide.


Sylvia. Może ktoś sie znajdzie kto będzie potrafił ocenić ten skład, ale wątpię. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to pogrzeb na kafeteria.pl szukając działów z kosmetykami naturalnymi. Dziewczyny polecają tam mydła, szampony itp, ze sprawdzonym składem. Skarbnica informacji.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #68 : 25-08-2009, 14:36 »

Dodatkowo na noc stosuję na twarz maść z podbiału ( własnej roboty ), która nadaje jej blasku i natłuszcza.
Zapisane
Bajaderka
« Odpowiedz #69 : 25-08-2009, 17:34 »

A co sądzicie o mydle nagietkowym o składzie:
Składniki (INCI):

Sodium Palmate; Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Sodium Chloride, Palm Kernel Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, PPG-5 Ceteth-20, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Colendula Officinal, Titanium Dioxide.


Sylvia. Może ktoś sie znajdzie kto będzie potrafił ocenić ten skład, ale wątpię. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to pogrzeb na kafeteria.pl szukając działów z kosmetykami naturalnymi. Dziewczyny polecają tam mydła, szampony itp, ze sprawdzonym składem. Skarbnica informacji.

Pistacja, nigdy nie należy wątpić smile
Mydło jest wzbogacone gliceryną, olejem ze słodkich migdałów (Prunus Amygdalus Dulcis Oil) i wyciągiem z nagietka-Colendula Officinal, zawiera dwa konserwanty:Tetrasodium EDTA i Tetrasodium Etidronate. W sumie zwyczajne..
Ja myję się płynem Hipp http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16177
Tak nawiasem interesuję się kosmetykami naturalnymi, czasem sama coś ukręcę, chętnie pomogę, jeśli będę mogła smile
Zapisane
Pistacja
« Odpowiedz #70 : 27-08-2009, 08:44 »

Bajderko, jestem w trakcie przerzucania się na kosmetyki naturalne. Może też będę coś sama kręcić, na razie się dokształcam na mazidłach i zróbsobiekrem. Właśnie mi się kończy podkład i nastawiłam się na zakup Lavery. Kiedyś tam docelowo, może uda mi się doprowadzić skórę do stanu, w którym podkład będzie zbędny, ale na razie sobie nie wyobrażam.
Jakby co, będę Cię nękać pytaniami  naughty
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #71 : 29-08-2009, 17:15 »

No już chyba miesiąc mija od czasu, gdy odstawiłam alocit do przemywania twarzy. Jest lepiej. Trądzik aż tak nie wysypuje, ale krosty na szyi (węzły chłonne) jakby się zatrzymały-ani cofnęły, ani dojrzały. Do demakijażu stosuję jedynie płyn micelarny+woda i krem z A (ew. czasem krem nawilżający dla dzieci). Z kosmetyków używam jedynie pudru sypkiego mineralnego (2-3x dziennie). Cera daleka od doskonałości, ale nie tracę nadziei.  
« Ostatnia zmiana: 29-08-2009, 18:51 wysłane przez Pablo » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #72 : 29-08-2009, 18:54 »

Tak, stosowanie kosmetyków hamuje objawy oczyszczania, podczas gdy alocit je wywołuje.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #73 : 29-08-2009, 19:23 »

A co Grażynko z osobami, które niestety muszą nakładać makijaż na kilka godzin?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #74 : 29-08-2009, 19:25 »

A czy ja komuś zabraniam stosowania kosmetyków... tylko stwierdzam, że one hamują oczyszczanie, przeciwnie niż alocit.
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #75 : 29-08-2009, 19:27 »

Nie miałam na myśli, że zabraniasz tylko myślałam, żę znasz jakiś sposób by one aż tak bardzo nie blokowały oczyszczania. Ja codziennie nakładam pod makijaż maść ochronną z witaminą A ale jak tylko wracam do domu to zmywam makijaż.
Zapisane
Bajaderka
« Odpowiedz #76 : 30-08-2009, 10:01 »

No już chyba miesiąc mija od czasu, gdy odstawiłam alocit do przemywania twarzy. Jest lepiej. Trądzik aż tak nie wysypuje, ale krosty na szyi (węzły chłonne) jakby się zatrzymały-ani cofnęły, ani dojrzały. Do demakijażu stosuję jedynie płyn micelarny+woda i krem z A (ew. czasem krem nawilżający dla dzieci). Z kosmetyków używam jedynie pudru sypkiego mineralnego (2-3x dziennie). Cera daleka od doskonałości, ale nie tracę nadziei.  

Wera, mi też wyskoczyło na twarzy bardzo dużo krost, ale ani myślę przerywać przemywania alocitem... czekam aż oczyszczę się całkowicie i będę miała piękną, gładką cerę  biggrin
Jakiego używasz płynu micelarnego? Niektórych składy wręcz mnie odstraszają  eek
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #77 : 30-08-2009, 11:42 »

Bajaderko, używam sugerowanego przez Grażynkę-Ziaji. Więc myślę, że godny zaufania. Stosuję tylko raz dziennie, a rano i przed snem tylko woda. Oczywiście po każdym myciu nawilżam kremem. Co do alocitu-nie byłam w stanie już go dłużej stosować. W środku organizmu niech się wszystko oczyszcza, a na takie uzewnętrznianie nie miałam już siły. 
Zapisane
Magmar
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 05.08.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #78 : 30-08-2009, 12:09 »

Wera spróbuj maść podbiału na trądzik. Mnie pomogła. Można ją kupić w zielarskim lub w prosty sposób zrobić samemu.
« Ostatnia zmiana: 30-08-2009, 12:30 wysłane przez Magmar » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #79 : 30-08-2009, 12:18 »

Maść z podbiału? Hmm, a czy to również niweluje ślady?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!