Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 19:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mit ocieplenia globalnego.  (Przeczytany 53618 razy)
hajdi
« Odpowiedz #20 : 14-01-2009, 21:41 »

Nie zgadzam sie z tym, ze efekt jest korzystny...
Rozumiem, jako nauczycielowi, nie wypada Ci mieć odmiennego zdania niż oficjalna propaganda.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #21 : 14-01-2009, 21:42 »

Jak będzie więcej takich tematów które po przeczytaniu przez nowych użytkowników, odwracają ich błędną wiedzę do góry nogami to będziemy musieli stworzyć "stopniowanie forum" - aby nie doznawali szoku przy analizowaniu i przestawianiu myślenia, mianowicie forum stopień 1 - tematy naprowadzające, 2 - tematy prostujące 3. tematy utrwalające msn-wink a wszystko przez koalę msn-wink

Coś w tym jest // hajdi
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 21:44 wysłane przez hajdi » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Izunia 3ch
« Odpowiedz #22 : 14-01-2009, 21:44 »

Nie o to chodzi, ze mi nie wypada...ja wiem, że efekt cieplarniany jest niekorzystny....uczyłąm się tego na studiach, zdawałam egzaminy, przeczytałam wiele ksiązek i publikacji na te tematy i one mnie przekonują....ale nie muszą wszystkich...

Dodano: 14-01-2009, 21:45
Chodzi mi o to, że każdy moze mieć inne zdanie i inne doświadczenia...ale nie znaczy to, ze wszystko jest bee...
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #23 : 14-01-2009, 21:45 »

To napisz w skrócie, co jest niekorzystnego w efekcie cieplarnianym, bo na moje, to on podtrzymuje życie na ziemi.
Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #24 : 14-01-2009, 21:46 »

A skad czerpać wiedzę? Skoro nie z internetu, nie z książek, nie z gazet, nie od ludzi z autorytetem...

Dodano: 14-01-2009, 21:46
Hajdi zaraz Ci wkleję cytat...naprawdę nie chce mi się tego wszystkiego przepisywać...
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #25 : 14-01-2009, 21:47 »

A skad czerpać wiedzę? Skoro nie z internetu, nie z książek, nie z gazet, nie od ludzi z autorytetem...
No jasne, że tak. A nie uczono Cię na tych studiach, że trzeba poznać racje obu stron? Tego nie uczą, bo samodzielnie myslący nie są mile widziani.

Jesteśmy karmieni taką ilością bzdur, praktycznie na każdy temat, że czasami się zastanawiam, czy oficjalne źródła podają choć 1 prawdziwą informację. Zresztą, sama informacja, to pikuś. Informacja może być prawdziwa, ale jest przedstawiona w takim kontekście, że poinformowany wyciąga wnioski, takie, o jakie chodzi informującemu.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 21:51 wysłane przez hajdi » Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #26 : 14-01-2009, 21:51 »

Cytat
Tego nie uczą, bo samodzielnie myslący nie są mile widziani.
Bardzo dziękuję Hajdi...
Nigdy nie obrażam w swoich osądach innych ludzi, właśnie w odróżnieniu od ciebie..

Dodano: [time]śro 14 sty 2009 21:52:01 GMT-1[/time]
Chętnie słucham innych, ale nigdy nie przychodzi mi do głowy zwymyślać ich tylko za to, że mam inne zdanie...

Dodano: [time]śro 14 sty 2009 21:52:44 GMT-1[/time]
To skąd czerpiesz w takim razie wiedzę?
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 21:53 wysłane przez Izunia 3ch » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #27 : 14-01-2009, 21:54 »

Cytat
Nigdy nie obrażam w swoich osądach innych ludzi, właśnie w odróżnieniu od ciebie..
Bo może nie jesteś pewna swoich poglądów?
Ja Ciebie wcale nie obrażam. Mówie tylko, że żadna władza nie potrzebuje samodzielnie myślących, więc tego nie uczą.

Cytat
Hajdi zaraz Ci wkleję cytat...naprawdę nie chce mi się tego wszystkiego przepisywać...
Czyż to nie jest właśnie to o czym mówimy?
Napisz, proszę, tak od siebie, dlaczego EC jest niekorzystny.

Cytat
To skąd czerpiesz w takim razie wiedzę?
Sporo czytam. Dzieki takim ludziom jak Pan Józef, uczę się samodzielnie myśleć.

« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 21:56 wysłane przez hajdi » Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #28 : 14-01-2009, 21:57 »

Nie będę Ciebie przekonywać, a wkleić chciałam, by zaoszczędzić czas, bo nic innego czego nie dowiedziałam się z literatury, nie odkryłam...
Jestem pewna swych poglądów, ale nie jestem człowiekiem, któremu zależałoby kogoś przekonywać do swoich racji...i to tyle...

Dodano: [time]śro 14 sty 2009 21:59:34 GMT-1[/time]
Widzisz Hajdi, ja też dużo czytam, uczestniczę w wielu szkoleniach, z racji wykonywanego zawodu i jednak jestem krytykowana za to, że nie czytam tego co powinnam......
A co powinnam?
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:00 wysłane przez Izunia 3ch » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 14-01-2009, 22:00 »

Ale przecież nad tym pracuje wielu naukowców, którzy badają atmosferę i obserwują zmiany zachodzące na Ziemi...nie można twierdzić, że wszystkiego czego uczą np w szkołach to bzdety!
Tego nie uczą w szkołach (mam nadzieję!), ale widać nauczyciele nie rozumieją, jaka jest różnica między efektem cieplarnianym a wyimaginowanym (no nazwijmy to: hipotetycznym) ociepleniem globalnym.

Owszem. Nad domniemanym ociepleniem globalnym głowi się wielu poważnych naukowców i w większości mają oni albo duży dystans do tych rewelacji, albo wręcz im zaprzeczają. Ale co to za nius, że nic szczególnego się nie dzieje, że takie ocieplenia klimatu występują cyklicznie, a ostatnie z nich na terenie Europy miało miejsce 6 tysięcy lat temu? To żadna sensacja dla dziennikarzy, którzy nagłaśniają opinie nie naukowców, ale ekologów, gdyż to właśnie oni występują przed kamerami i nie dość, że sami trzęsą portkami, to jeszcze straszą innych. Poważni naukowcy w tej farsie nie biorą udziału.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
hajdi
« Odpowiedz #30 : 14-01-2009, 22:05 »

Cytat
Jestem pewna swych poglądów, ale nie jestem człowiekiem, któremu zależałoby kogoś przekonywać do swoich racji...i to tyle...
Gdybym ja był Twoim uczniem, miałabyś ciężko.
Moi nauczyciele mieli ze mna ciężko. W podstawówce ciągle się klóciłem z nauczycielami, bo odpowiedzi z cyklu: "Jest tak, bo tak" mi nie wystarczały. Często wyrzucano mnie z klasy.
W szkole średniej było lepiej. Myslę, że to zasługa nauczycieli, którzy mając lepsze przygotowanie pedagogiczne, potrafili do mnie dotrzeć.
Mój ojciec był koniunkturalistą. Zawsze mi powtarzał, że mam myśleć swoje, a mówić, co chcą słyszeć. Nigdy, nigdy na to nie pójdę.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #31 : 14-01-2009, 22:06 »

Cytat
W szkołach uczą i o efekcie cieplarnianym i o globalnym ociepleniu
To dlaczego Pani tych dwóch rzeczy nie odróżnia od siebie?

Dodano: 14-01-2009, 22:09
Jeśli uczy Pani dzieci, że efekt cieplarniany jest niekorzystny, to ja im współczuję.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:09 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Boja
« Odpowiedz #32 : 14-01-2009, 22:09 »

Izunia 3ch
Cytat
Chodzi mi o to, że każdy moze mieć inne zdanie i inne doświadczenia...ale nie znaczy to, ze wszystko jest bee...
Cytat
Nigdy nie obrażam w swoich osądach innych ludzi, właśnie w odróżnieniu od ciebie..
Hajdi
Bo może nie jesteś pewna swoich poglądów?
Obrażanie ludzi ma w/g Ciebie związek z pewnością poglądów?
Cenię kulturę w dyskusji, nieobrażanie nikogo, ale dyskusję merytoryczną walcząc argumentami. Tylko słaby przeciwnik w argumentach ośmiesza innych!

A może słaby jest ten, co niesłusznie czuje się obrażony... //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:21 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Izunia 3ch
« Odpowiedz #33 : 14-01-2009, 22:10 »

Oj, Hajdi, nigdy nie mówię dzieciom, że jest tak i już!
Chodziło mi raczej o moją cechę prywatną w stosunku do innych dorosłych ludzi....w szkole staram się tłumaczyć jak należy....he, he, he...to już nie ta szkoła co była kiedyś, teraz dzieci nie dają się tak szybko zapędzić w kozi róg...

Dodano: 14-01-2009, 22:12
Cytat
To dlaczego Pani tych dwóch rzeczy nie odróżnia od siebie?
A jakże, odróżniam...
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:12 wysłane przez Izunia 3ch » Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #34 : 14-01-2009, 22:14 »

Cytat
to już nie ta szkoła co była kiedyś, teraz dzieci nie dają się tak szybko zapędzić w kozi róg...
A po co ich zapędzać w kozi róg?

Cytat
Obrażanie ludzi ma w/g Ciebie związek z pewnością poglądów?
Cenię kulturę w dyskusji, nie obrażanie nikogo, ale dyskusję merytoryczną walcząc argumentami. Tylko słaby przeciwnik w argumentach ośmiesza innych!
Boju, masz rację.
Tylko, że ja w tej dyskusji nikogo nie obrażam.
A obrażanie może mieć związek zarówno z pewnością poglądów, jak i poczuciem niepewności.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:19 wysłane przez hajdi » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #35 : 14-01-2009, 22:20 »

Cytat
A jakże, odróżniam...
No to wie Pani, że efekt cieplarniany jest korzystny, bo bez niego nie byłoby na ziemi życia, zaś to be, to stworzone ad hoc przez ekologów tzw. ocieplenie globalne?

Dodano: 14-01-2009, 22:23
Czy też dalej idzie Pani w zaparte twierdząc, że efekt cieplarniany jest niekorzystny?
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:23 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Izunia 3ch
« Odpowiedz #36 : 14-01-2009, 22:25 »

Dopiero teraz dopatrzyłam się, że chodziło o naturalny efekt cieplarniany....z góry przepraszam, za ten cytat u góry, w którym napisałam, że to bzdety..
Przepraszam za pomyłkę...przyznaję się do błędu i do mojego niedopatrzenia...

Dodano: [time]śro 14 sty 2009 22:28:13 GMT-1[/time]
Idę w zaparte, żę ilość CO2 zwiększa się z roku na rok i to prowadzi do efektu niekorzystnego...do zmiany nasilenia efektu cieplarnianego, który to prowadzi zaś do globalnego ocieplenia klimatu...
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:33 wysłane przez Izunia 3ch » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #37 : 14-01-2009, 22:38 »

Mam nadzieję, że do reszty też się Pani przekona, że to wyssane z palca to całe globalne ocieplenie klimatu - zastrzegam: z powodu wzrostu w powietrzu ilości dwutlenku węgla. Nie ma ono żadnego naukowego uzasadnienia, gdyż ilość dwutlenku węgla w atmosferze ustalają rośliny, a my ludzie jesteś po postu za mali, by tego dokonać. Możemy owszem zatruć glebę i atmosferę wszelkimi świństwami, ale nie dwutlenkiem węgla, bo gdyby tak się stało, to rośliny wyrosłyby do monstrualnych rozmiarów, by szybko przywrócić naturalną równowagę. To jest po prostu naturalny obieg dwutlenku węgla w przyrodzie, tak samo, jak obieg wody. I równie dobrze mogli byśmy wmawiać naiwnym, że para wodna z chłodni kominowych wywoła globalny potop. To są identyczne podstawy tworzenia równie niedorzecznych teorii.

Dodano: 14-01-2009, 22:43
Cytat
Idę w zaparte, żę ilość CO2 zwiększa się z roku na rok i to prowadzi do efektu niekorzystnego...do zmiany nasilenia efektu cieplarnianego, który to prowadzi zaś do globalnego ocieplenia klimatu...
No ale skąd Pani wie, że z roku na rok zwiększa się ilość CO2 w atmosferze, skoro żadne źródła tego nie podają? Od wróżki?
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:43 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Izunia 3ch
« Odpowiedz #38 : 14-01-2009, 22:46 »

Cytat
gdyż ilość dwutlenku węgla w atmosferze ustalają rośliny
Może i tak, ale w dzisiejszych czasach tych roślin jest z roku na rok mniej (karczowanie)... a
mniejsza powierzchnia lasów to automatycznie mniej dwutlenku węgla pochłoniętego w procesie fotosyntezy...

Dodano: [time]śro 14 sty 2009 22:48:44 GMT-1[/time]
Cytat
No ale skąd Pani wie, że z roku na rok zwiększa się ilość CO2 w atmosferze, skoro żadne źródła tego nie podają? Od wróżki?
np. stąd:
http://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/8/zmiany-ilosci-co2-w-atmosferze
wykres na samym dole...
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 22:51 wysłane przez hajdi » Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #39 : 14-01-2009, 22:51 »

Może to rozwieje wątpliwości - http://www.longrangeweather.com/global_temperatures.htm
Na dole strony jest wykres obrazujący jak zmieniała się temperatura na przestrzeni 4500 lat.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!