Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 20:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Duszone warzywa jesienią  (Przeczytany 5601 razy)
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« : 29-11-2008, 13:59 »

Mam pytanie odnośnie duszenia warzyw. Bardzo lubię cukinię i bakłażany i duszę je po prostu wlewając na patelnię wodę. Czy można to robić na tłuszczu np. na oliwie z oliwek ? (smalcu nie lubię).

Jak jest zdrowiej dla Candidowca?
Jeśli chodzi o tłuszcze to używam masło do kanapek, ale mięso robię przeważnie z grilla (smaruję tylko grilla olejem - ale w małej ilości) a warzywa tak jak pisałam wyżej duszę z dodatkiem wody. No i w MO piję oliwę z oliwek.

« Ostatnia zmiana: 27-09-2009, 12:33 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 29-11-2008, 15:13 »

Cytat
Jak jest zdrowiej dla Candidowca?
Nie chodzi o to, jak jest zdrowiej dla "Candidowca" (jakiś nowy gatunek?), lecz jak jest zdrowo dla zdrowia. Unikanie tłuszczu nasyconego jest niezdrowe.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grażyna
« Odpowiedz #2 : 29-11-2008, 15:15 »

Duszenie warzyw w samej wodzie powoduje, że są zubożone w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.
Któż u licha wymyślił, że tłuszcz szkodzi w grzybicy? Nadmierne unikanie tłuszczu zwykle prowadzi do nadużywania węglowodanów - jakąś energię organizm musi w pożywieniu otrzymać. Obawiam się, że brak tłuszczu w pożywieniu może także prowadzić do słabej czynności woreczka żółciowego, który jest zbyt słabo stymulowany. Najlepszy jest zawsze złoty środek, a i tak każdy w innym miejscu go plasuje.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #3 : 29-11-2008, 16:19 »

Dobrze wiedzieć smile Może dlatego mnie tak ciągnie do chleba.

Z pojęciem Candidowca gdzieś się zetknęłam na forum. To nie mój wymysł.

Mam nadzieję, że nie długo nie będę już zadawać tak podstawowych rzec by można pytań. Powoli wszystkie informację układaja się w głowie. No i "zarażam" wiedzą siostrę i mamę. Książki już czytają. smile


Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #4 : 29-11-2008, 16:26 »

Cytat
Duszenie warzyw w samej wodzie powoduje, że są zubożone w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.
Jeżeli ktoś ma więcej czasu to może zrobić sobie warzywa na parze, a potem polać np: oliwą z oliwek. Bardzo dobrze smakują też ryby na parze. smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!