Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 12:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zaskórniki  (Przeczytany 16602 razy)
Shpeelka
« : 30-11-2008, 17:41 »

Mam problem z zaskórnikami na brodzie i w okolicach ust.Jest ich dużo i powodują, że skóra w tych miejscach jest chropowata. Czy mogę liczyć na to, iż wraz z usuwaniem toksemii znikną również one?
Stosujecie jakieś doraźne metody na ich usunięcie? Dlaczego one w ogóle powstają?
Dodam,że korzystałam z wyszukiwarki,ale jest jakiś problem techniczny z nią.
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #1 : 30-11-2008, 19:14 »

Też to mam, w sumie to chyba wszyscy to mamy, tylko niektórzy się tak dokładnie nie przyglądają, albo się nie przejmują. Tak sobie to tłumaczę.
Od niedawna cera bardzo mi się pogorszyła, ale to efekt oczyszczania, więc jakoś przetrwam.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
martynus
« Odpowiedz #2 : 10-12-2009, 10:56 »

Polecam stronę z maseczkami i naturalnymi kosmetykami :
http://www.wegetarianie.pl/mod-CMpro-viewpage-pageid-26.html

Polecam maseczkę z jabłka i cytryny.
Mi osobiście bardzo pomaga.

Powinno być: "Mnie". W tym zdaniu chodzi o postawianie akcentu na mnie, a nie na pomaga, choć ta pomoc jest wzmocniona słowem bardzo. A skoro tak, skoro już wiemy, której osobie bardzo pomaga, to jest oczywistą oczywistością, że osobiście. Więc po co to pisać? Skoro mnie coś pomaga, to jest tylko jeden wariant - osobiście. Toteż zdanie powinno brzmieć: "Mnie bardzo pomaga." Teraz widać, iż chodzi o to, że akurat mnie bardzo pomaga - w domyśle: nie wiem, jak innym. Czy to miał na myśli autor, pisząc te słowa?
« Ostatnia zmiana: 10-12-2009, 11:14 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #3 : 11-12-2009, 09:20 »

Szpilko, tak przy okazji, prosimy o relację. Mnie się wydaje (albo "Wydaje mi się"), że Tobie zaskórniki zeszły, bowiem gdy ostatnio widziałyśmy się, nie zauważyłam u Ciebie niczego takiego.
Co za miła niespodzianka, ale to tylko świadczy o tym Grażyno jak dobrze je kamufluję. biggrin
Z moich obserwacji wyciągnęłam wniosek taki, że im mniej dotykam, wyduszam itp. tym mniej tych zaskórników i wyprysków. Nie da się jednak ukryć, że nadal są. Już zwalałam winę na jedzenie, na kawę, (na rozpustny styl życia biggrin ), ale chyba zasadniczą kwestią jest nie dotykać twarzy- poza jej myciem i pielęgnacyjnymi zabiegami. Ostatecznie postanowiłam sobie tym głowy nie zawracać, gdyż doszłam do wniosku, że jak układy wydalnicze się zreperują to i skóra odżyje.
Zapisane
Catherine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 25.10.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #4 : 25-01-2011, 15:27 »

Czy ktoś słyszał o poniższej metodzie z maścią ichtiolową?

Najpierw dokładnie myjemy twarz, następnie robimy parówkę, przez 5 minut, może być z dodatkiem jakichś ziół, lub sama gorąca woda. Natychmiast po parówce nakłada się grubą warstwę maści ichtiolowej na 2 godziny. Po tym czasie ściera się ją wacikami (nie zmywa), tak by wszystkie zanieczyszczenia, które niby mają wyjść z maścią dokładnie usunąć. Resztki można zmyć wacikiem nasączonym wodą utlenioną. Potem myje się twarz ciepłą wodą z mydłem, spłukuje zimną wodą, która zamyka pory i nakłada się krem. Dzień wcześniej można zrobić peeling twarzy. Podobno ta metoda usuwa ciemne zaskórniki i bardzo dobrze oczyszcza z nich skórę. Parówka jest niezbędna. Można ten zabieg powtarzać co 2-3 dni.
Maść ichtiolowa nie blokuje oczyszczania skóry, więc może to być całkiem niezła metoda na zaskórniki. Dziś wypróbuję i napiszę o efektach smile
Zapisane
Catherine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 25.10.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #5 : 25-01-2011, 21:07 »

Pospieszyłam się z tym zamieszczeniem przepisu tutaj. Zrobiłam cały "zabieg" według wskazówek i w zasadzie nic nie pomógł Smutny
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!